byesiler

Turk.net

Tavsiye Edilen İletiler

ree

Sözleşmem 26. da bitiyor. Acaba simdiden mi başvurmam lazım. Yoksa sözleşmenin bitmesini mi beklemeliyim?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
beyazyelkenli
ree, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Sözleşmem 26. da bitiyor. Acaba simdiden mi başvurmam lazım. Yoksa sözleşmenin bitmesini mi beklemeliyim?

hemen müracaat ediniz. işlemler tamamlandığında vakit kaybetmemiş olursunuz.

ben 2 yıldır, yakın akrabam da 3 yıldır problemsiz olarak turk.net abonesiyiz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth

benim evraklarım tammış.

geçiş için bekliyorum. 

Amma uzun sürdü.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black
ree, 34 dakika önce tarihinde yazdı:

Bazen işlemler hızlı ilerliyor siz talebi ilettikten 2 veya 3 gün sonra bazen anında karşı firmaya geçiş işlemleri başlatılması gerektiğine dair bilgi gidiyor ve onayla başlıyor. 21'ndeyiz şuan 5 günlük sıkıntı çıkarabilir karşı firma her ne kadar çıkarmayız deselerde. Dİkkatli olmakta fayda var.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ree

Bir iki gün daha beklemekte fayda var o vakit.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth

Cayma bedelinin 120 TL ye kadar karşılıyorlar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black

Cayma bedelini karşılarlarsa taahhüt isteyeceklerdir kesin. Eğer @ree taahhüt yapmayacaksa beklemesinde  fayda var işlemin sağlam olması için.

Ben TT'den vodafone geçerken hattımı TT'den iptal ettirdikten sonra geçmiştim daha garanti ve hızlı olsun diye. Bazen türk telekom CHURN Out işlemlerinde sorun yaratabiliyor evrakla alakalı.

tarihinde The Black tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ree

Şu an vodafone kullanıyorum. vodafone dan bir işlem yapmama gerek var mı? Arayıp iptal ettirmek gibi?..

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black

Normalde işlem şu şekildedir. Eğer iptal ettirmeyecekseniz.

Karşı firmaya gidersiniz, kampanya girişini " Farklı işletmeciden " geçiş olarak imzalarsınız. Sisteme girişi yapılır, ardından Churn Out, In evrakları düzenler geçtiğiniz firma bunu vodafone gönderir. Vodafone bu geçiş işlemine 48Saat içerisinde onay veya red verir. Bu işleme göre geçtiğiniz firmadaki sipariş aktivasyon işlemleri başlanır. Bazı firmalar müşteri bizden Churn out ile gidiyor diye kıllık yapıyor, evrağın tarihini, okunmadığını vb vb gibi evrak sorunu yaratabiliyor.

İptal edip geçerseniz direk Türknet ile iletişim halinde olursunuz ve işleminiz ona göre şekillernir.

Ancak iptal işlemleri Vodafone'da 1 ila 7 iş günü içerisinde gerçekleşiyor diğer firmalarda olduğu gibi. İşlemi başlattığınız andan itibaren hattınız durdurulur ve 7 gün içerisinde iptali sağlanır. Port boşa çıktıktan sonra türknete gidip işlemleri başlatırsınız.

Geçişte ise evrak transferleri onaylanana kadar vodafone üzerinden bağlanırsınız vodafone onay verip Portu boşa aldığında Türknet işlemlerini başlatır. Bu şekilde  ilerliyor işlem.

Ben garanti olsun diye TT'den Vodafone'a geçerken 14 gün gibi bir süre bekledim ADSL hattı iptal olduktan sonra taahüt bitiyordu sabit hattın her ikisinide yaptıktan sonra geçtim 2 günde aktif olmuştu. Terçih sizin işlemle alakalı bilgi alabilir türknetten ona göre yol izleyebilirsiniz ancak Vodafone çağrı merkezinde çalıştığım süre boyunca işlemler bu şekilde ilerliyordu. TT evrak sorunu çok yapardı zamanında.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ree

Şu durumda ben yarın başvurumu yapim turk.net'e. Perşembe olacak zaten benim evrakları doldurup göndermem Cuma turk.net'in eline geçer. İşlem yine Pazartesi başlar. Benim sözleşme de Pazar günü bitiyor zaten.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
BooS

Bende Ttnet sözleşme yenilemiştim bitiş tarihi; 

HesaplıKmpnya_ErkenRezervasyon 08/02/2019

Yani 08/02/2017'de sözleşme yaptım. Türknet 120 Tlye kadar cayma bedelini ödüyor. Acaba Ttnet sözleşmesini fesh etsem ne kadar bindirim yaparlar. :) Ttnet m.hizmetlerini arasam söylerler heralde. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth
BooS, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Yani 08/02/2017'de sözleşme yaptım. Türknet 120 Tlye kadar cayma bedelini ödüyor. Acaba Ttnet sözleşmesini fesh etsem ne kadar bindirim yaparlar. :) Ttnet m.hizmetlerini arasam söylerler heralde. 

Ttnet müşteri hizmetleri söylüyor ne kadar cayma bedeli çıkacağını.. 

Başvuru alan bayanın yüzünden benim işlemlerim uzadı.  Yanlış doldurmuş evrakları...  Dün gene evrak gönderdim... 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black
BooS, 9 saat önce tarihinde yazdı:

2 farklı şekilde hesaplanır en düşük üçret müşteriye söyledir.

2 ayda yaptığını belirtiyorsunuz şuan 3. aydayız iptal sağlarsanız. 08/02/2017 ile 23/03/2017 tarihleri arasındaki almış olduğunuz kampanya üçret bedeli tahsis edilir. Uzattığını söylediniz galiba modem yoktur içinde. Kampanyanın liste fiyatı ile verilen indirim bedeli düşer sizden 1aylık çok fazla çıkmaz diye düşünüyorum. Görüşmekte fayda var zaman geçemeden hareket derseniz üçret yükselmez.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler

Sokakta bir işler çeviriyorlar. :) Kaldırım döşenecek ama onlar birlikte yine borular ve telekom ekipleri var. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
BooS

TTnet ile görüştüm cayma bedeli 175 TL dediler ve abonelik sonlanacağını belirttiler. Tabi daha sonra ek ücret çıkartırlarmı çıkartırlar bunlar hiç güvenmiyorum. :)

Tabi iptal ettirmeden Türknetle görüştüm onlar dedikleri gibi 120 TL'yi karşılıyorlar ve ilk ay bedava ordan da 60 TL gelince 180 TL gibi bir indirim veriyorlar yani tahhüt bedelini karşılıyor tam olarak.

Ön giriş işlemlerini yaptı Türknet ve evrakları göndermem kaldı; ben hiç bir işlem yapmıyorum evrak göndermek dışında bütün iptal vs. işleri ile onlar ilgileniyor ve yeni bağlantım olduğunda eş zamanlı yeni k.adı ve şifrenizi modeme gireceksiniz dendi o kadar... Evrakları hazırladım ama gönderip göndermemek arasında kaldım. O.o

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ree

Bende bugün evrakları kargoya verdim Turk.net için hayırlısı artık :) Bu geçiş döneminde ne kadar kesinti olur acaba internette?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus
ree, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Bu geçiş döneminde ne kadar kesinti olur acaba internette?

Bende hiç kesinti olmamıştı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
beyazyelkenli

bende de hiç kesinti olmadı.

siz şanslısınız. ben 2 sene önce türk.net'e geçerken, ttnet'e 184,5 TL ödedim. iyi ki ödeyip de türk.net'e geçmişim, dedim sonra da...

yaklaşık bir hafta sonra ttnet'ten bir hatun aradı: "yeniden sizi ttnet'e geçirelim" vs.

dedim ki: "bir, benden zorla aldığınız 184,5 TL paramı geri istiyorum. iki, siz bana 70 GB'ı 65 TL'ye veriyordunuz. ben şimdi iki katını daha ucuza alıyorum. şayet 150 GB'ı 59,90 TL'ye verirseniz olur. üç, beni yalancılıkla suçlayan bilgi işlem müdürünüz olduğunu söyleyen selçuk ismindeki oç, benim evimin kapısına kadar gelecek ve benden özür dileyecek. bunları yerine getirirseniz, yeniden telekom'a geçerim."

hatun birşey demeden telefonu kapattı.

şimdi 6 ayda bir arayıp yeniden bize dön diyorlar. ben de küfredip kapatıyorum. O.o

tarihinde beyazyelkenli tarafından düzenlendi
kelime düzeltme

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus
byesiler, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Sokakta bir işler çeviriyorlar. :) Kaldırım döşenecek ama onlar birlikte yine borular ve telekom ekipleri var.

Tam olarak nerede bu çalışma? Ankara'da mısın şu an? Birkac saattir telefon ve internet kesik, o yüzden sordum. Bunla bağlantılı olabilir belki.

Az önce konuyla ilgili MH ile görüştüm. 2 gün içinde bilgi vereceklerini söylediler. İletişim sektöründe "2 gün" bu kadar kolay telaffuz edilebilir mi yahu? :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler
Nautilus, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Tam olarak nerede bu çalışma? Ankara'da mısın şu an? Birkac saattir telefon ve internet kesik, o yüzden sordum. Bunla bağlantılı olabilir belki.

Az önce konuyla ilgili MH ile görüştüm. 2 gün içinde bilgi vereceklerini söylediler. İletişim sektöründe "2 gün" bu kadar kolay telaffuz edilebilir mi yahu? :)

Evet. Neşet Ertaş'ın arkasında. Bayağı bir uğraştılar, borular döşendi, panelde uğraştılar. Telefon geldi ama hala internet yok. Banada arıza kaydı oluşturdular ve 48 saat bekleyin dediler. :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.