Jump to content
byesiler

Turk.net

Tavsiye Edilen İletiler

Nautilus    289
Nautilus

@byesiler, sabah baktığımda ikisi de gelmişti. Hemen ardından MH arayıp sorunun giderildiğini bildirdi. Eskiye göre biraz çeki düzen vermiş gibiler. Başarılarının devamını dilerim. :P

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    165
HakanGil

Hızım 1Mbit'in altına düştü. İlginçtir ertesi gün Telekom'dan arayıp hızınızdan memnun musunuz, hızlı internet paketlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz diye sordular. Ben de hayır, memnunum, ilgilenmiyorum dedim. İçimden bir ses Telekom'un mahsus hızımı düşürdüğünü söylüyor. Turk.net'i bırakıp onlara döneyim diye yaptılar eğer onlar yaptıysa ki inanırım, yaparlar. Neyse... Müşteri hizmetlerini aradım, arıza kaydı açtırdım. Ertesi gün Telekom'un yetkilisi geldi. Kutuda sorun yok, evinizin kapısından girer ve  bilgisayarınızdan girip sorunu çözersem 13 lira servis bedeli Turk.net faturanıza yansıtılır dedi. Anlayacağınız Turk.net iyi güzel de, iş ki sorununuz olmasın. Kendi teknik ekipleri falan yok. Arızalara Telekom bakıyor, o da ücret istiyor. Bütün pislik yine Telekom'da anlayacağınız.

tarihinde HakanGil tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
beyazyelkenli    13
beyazyelkenli
HakanGil, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Ertesi gün Telekom'un yetkilisi geldi. Kutuda sorun yok, evinizin kapısından girer ve  bilgisayarınızdan girip sorunu çözersem 13 lira servis bedeli Turk.net faturanıza yansıtılır dedi. Anlayacağınız Turk.net iyi güzel de, iş ki sorununuz olmasın. Kendi teknik ekipleri falan yok. Arızalara Telekom bakıyor, o da ücret istiyor. Bütün pislik yine Telekom'da anlayacağınız.

kendimi türk.net'in pazarlamacısı gibi hissediyorum ama inanın öyle değil. büyükçekmece'de dağın başı sayılabilecek yerde ikamet ediyorum ve ttnet'ten çektiğimin yüzde 1'ini bile türk.net bana yaşatmadı.

ve ekstradan da bir kuruş bile alınmadı. telekomcu ib.neler, ttnet varken bir arızayı 2 günde halletmezken; şimdi 30 dakika bilemedin 1 saat içinde hallediyorlar. üstüne de telefon edip, "problem giderildi mi" diye teyit alıyorlar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    165
HakanGil
beyazyelkenli, 9 saat önce tarihinde yazdı:

kendimi türk.net'in pazarlamacısı gibi hissediyorum ama inanın öyle değil. büyükçekmece'de dağın başı sayılabilecek yerde ikamet ediyorum ve ttnet'ten çektiğimin yüzde 1'ini bile türk.net bana yaşatmadı.

ve ekstradan da bir kuruş bile alınmadı. telekomcu ib.neler, ttnet varken bir arızayı 2 günde halletmezken; şimdi 30 dakika bilemedin 1 saat içinde hallediyorlar. üstüne de telefon edip, "problem giderildi mi" diye teyit alıyorlar.

Valla ben de yaşadığımı söylüyorum. Bir oldu bu olay gerçekleşeli.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    150
mnth

Farkı bir forumda Turk.net in akk nın daha çabuk bittiği gibi bir kaç konu okudum.

Sizde durum nasıl bu konuda ?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    446
byesiler
Nautilus, 16 saat önce tarihinde yazdı:

@byesiler, sabah baktığımda ikisi de gelmişti. Hemen ardından MH arayıp sorunun giderildiğini bildirdi. Eskiye göre biraz çeki düzen vermiş gibiler. Başarılarının devamını dilerim. :P

Konu dışı : Bu sabah bir bağırtı ile uyandım. İşcinin biri kaza geçirmiş, ne olduğu bilmiyorum. Ona canım sıkıldı.

İnternete gelince bir değişiklik farketmedim.

mnth, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Farkı bir forumda Turk.net in akk nın daha çabuk bittiği gibi bir kaç konu okudum.

Buna dikkat etmiyorum. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
beyazyelkenli    13
beyazyelkenli
mnth, 3 saat önce tarihinde yazdı:

zaten AKK'nı kaldırdı.

ben ayda 100 - 130 GB kullanabiliyorum. 150'yi daha göremedim. :fl:

ayrıca 1000 dakika da her yöne yurtiçi bedava telefon konuşması var.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HalilNevzat    8
HalilNevzat

müşteri hizmetleri 10 numara benim nazarımda. taahhütsüz olması zaten ayrıca bi devrim olmuş. 150 gb kota bu fiyata kimsede yok. tek sıkıntı hattı çektiklerinde ayrıyeten elektrikçiye sizin bağlatmanız. verdikleri sabit ev telefonu hattı 1. kademe dış ülkeler dahil aylık 1000 dakka heryöne veriyor. şuanda oturduğum binada VDSL2 hattı var. rahat rahat 78 megabit alıyorum. buda saniyede 7,8 MB downlod demek. internetin hızına diyecek hiç bir lafım yok. hatta interneti paylaştım komşuyla 25 lirada ordan kesiyorum :D 35 liraya çok güzel bi internetim oldu :D düşünmeden alın bence....

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    446
byesiler

Mh'leri on numara diye yazınca beynimde bir uyuşma oldu. :=) Beni kaç kez deli ettiler. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
snake    2
snake

Evrakları bugun gönderdim,bulunduğum bölgede ttnet,superonlıne ve türk.net bu 3 saglayıcıdan başka alternatif yok,hatırladığım kadarı ile ttnet yalın internet adı altında 50 gb kotalı 16 mbit hız veriyordu ama daha 8-9 mbiti geçtiğini görmedim diyebilirim,¬¬yanlız türk.net ile ilk konuştuğum mhs deki bayan ilk ayın ücretsiz olacağını söylemişti ama daha sonraki konuştuğum elemanlar böyle bir avantajdan bahsetmedi,:oleyo::24:  akk'sız internet konusunu sormama rağmen net cevap alamadım,umarım akk'sız  internetten yararlanabilirim:foleyo:

tarihinde snake tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    150
mnth

Sorunsuz bir şekilde geçiş yaptım. Fakat sinyalim halen DSL olarak gelmekte. VDSL istemiştim. Pazar günü aradım 2 gün içinde döneceğiz dediler. Bekliyorum.

Eğer kotasız DSL teklf ederlerse kabul ederim. 13mbit geliyor. Yeter de artar bana...

Bu arada kota fazla gidiyor gibi geliyor banada...

Takipteyim...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus    289
Nautilus
mnth, 11 saat önce tarihinde yazdı:

Fakat sinyalim halen DSL olarak gelmekte. VDSL istemiştim.

Bana da ADSL gelmişti. Çağrı merkezini aradım. MH, "VDSL uyumlu modeminiz var mı" sorusunu sorduktan sonra 10-15 dakika içinde modem kendiliğinden resetlenip VDSL'e geçti. Bir sorun yoksa çok uzun sürmemesi lazım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TamerÇ.    83
TamerÇ.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    150
mnth
Nautilus, 9 saat önce tarihinde yazdı:

Bana da ADSL gelmişti. Çağrı merkezini aradım. MH, "VDSL uyumlu modeminiz var mı" sorusunu sorduktan sonra 10-15 dakika içinde modem kendiliğinden resetlenip VDSL'e geçti. Bir sorun yoksa çok uzun sürmemesi lazım.

3 gündür ses seda yok :) yeniden santral mi kuruyorlar bunlar :oleyoel:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
VUR4L    58
VUR4L

Ben de dün gece evrakları gönderdim. Bakalım memnun kalacak mıyız. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    165
HakanGil

Turk.net'ten 100 Mbit alabilen var mı aramızda? Veya alan birini gören, duyan, tanıyan?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
snake    2
snake
HakanGil, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Turk.net'ten 100 Mbit alabilen var mı aramızda? Veya alan birini gören, duyan, tanıyan?

Türknet facebook sayfasına bakın isterseniz,eğer trol değilse yüksek hız aldığını iddaa eden yorumlar okudum,Bende evrakları ptt kargo ile pazartesi gönderdim ama hala bir gelişme yok sözde mail adresime modem için kullanıcı adı şifresi gelecekti,20 nisan'dan itibaren altyapısı sorgusu yapılabilecek türknet sayfası hizmete girecekmiş,duruma göre bende vdsl modem almayı düşünüyorum.

tarihinde snake tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    165
HakanGil

Bunların da hayatı yalan. Ben böyle anladım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ridianod    12
Ridianod
HakanGil, 12 saat önce tarihinde yazdı:

40 küsür aldığını iddaa edenler vardı fakat 100 mbiti çok nadir olarak herkesin uyuduğu saatlerde,santrale yakın oturanlar görebilir. Malum "e kadar" mantığı uyguluyorlar. Yoğunluğa göre hız değişiyor. Yoğun saatlerde,birilerinin upload yaptığı saatlerde bakır kablo üzerinden 100 mbit görmek neredeyse imkansıza yakın bir durum. Onun için fiber altyapısı ve onu dışarı taşıyan ekipmanlarda bağlı kişi sayısını kaldıracak bir performansa sahip taşıyıcılar olması lazım.

------------------------------------

Batılı,doğulu,kuzeyli,güneyli, bizim ülke dışındaki insanların gördüğü ( bize göre ) über hızlar olabilir. 24-50 arası paket sahibi kişilerin hızının 16 ya düşmesi bana göre AKN kaldırılmış demektir zaten. Online bir şey izlemek için gayet yeterli hız. Hoş youtube da dikkat ederseniz yoğun saatlerde buffer hızı yavaşlıyor. VPN kullandığım zaman (eğer vpn boşsa) maximum internet hızında buffer olduğunu görebiliyorum. Youtube'un bizim ip lere verdiği bir kısıtlama var sanırım. VPN'le o engel kalktığına göre ülke çıkışlarında sorun olmadığı anlamına geliyor diye düşünüyorum. Zaten torrent diziler vs genelde gece vakti düşüyor. RSS torrent kurup, task schedule ile gece 2 de başla saat 8 de kapan yaparak HD olarak dizi takiplerini yapabiliriz görünüyor. Şimdilik bu gelişme mayısta hakkaten hayata geçerse çok tatmin edici görünüyor. 1 saatte 16 mbit ile yaklaşık 5.7 gb dosya çekebiliyorsunuz. 24 mbit ile de 7.6 gb. Turknet inşallah yatırım almaya ve böyle yükselmeye devam eder. Rakipsiz olunca at koşturuyorlar ya da rakipleri ile ortak olup ortalığı mahvediyolar. Umarım parayı bulduktan sonra yollarını şaşırmazlar. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
thepirate    29
thepirate
snake, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Türknet facebook sayfasına bakın isterseniz,eğer trol değilse yüksek hız aldığını iddaa eden yorumlar okudum,Bende evrakları ptt kargo ile pazartesi gönderdim ama hala bir gelişme yok sözde mail adresime modem için kullanıcı adı şifresi gelecekti,20 nisan'dan itibaren altyapısı sorgusu yapılabilecek türknet sayfası hizmete girecekmiş,duruma göre bende vdsl modem almayı düşünüyorum.

kargo takibini yapın en geç diğer gün işleme alıyorlar ben cuma yollamıştım kargo takibini yapın çarşamba veya perşembe neti bağlamışlardı

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk