Jump to content
Tuğrul Akça

[Shameless] #8x12 "Sleepwalking"

Tavsiye Edilen İletiler

Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    487
Coilbone

Bir sezonu daha bitirdik. Sezon finali sezonun genel hatlarını ve hikayelerini sona bağlamış olsa da, sezonun gerisi gibi pek muhteşem değildi. Değinilmesi gereken çok yer var ama biraz üşeniyorum açıkçası :D 

Genel itibariyle ne kadar sürerse sürsün izleyeceğim bir dizi Shameless. İlk gününden beri her hafta takip ettiğim ve günü gününe izlediğim nadir dizilerden. Başka bir tadı, başka bir yeri var. Son sezonlarda yavaştan değişen bazı şeyler son sezonla iyice netleşti artık. Dizinin kadrosu büyüdükçe dizi de ona göre şekillendi, bunun hem iyi hem kötü yanları var. Son sezon olmak üzere artık dizideki komedi unsuru gittikçe azalmaya başladı, drama ağır basmaya başladı. Shameless hiç bir zaman saf komedi değildi, komediyi de kendi tarzıyla yansıtıyordu zaten ama son sezonlarda giderek azalmaya başlayan bu yönü, 8. sezonla artık biraz fazlaya kaçtı. Eski sezonları hatırlıyorum, ciddi anlamda güldürüyordu dizi. Frank'in absürtlükleri ile "bugün de başkasının yerine utandık" diyorduk ve gülüyorduk. Çocukların saçmalıkları olsun, Kev ve V olsun, yan karakterler olsun. Hepsi bir şekilde güldürüyordu. Eskiden de drama vardı ama bu kadar değildi hiç bir zaman. Şimdi olaylar Shameless olmaktan çıkıp "klasik" dramalara doğru kaymaya başladı. Evet yine bir şekilde absürtlük var her şeyde ama her karakterin her hikayesi bitmek bilmeyen bir drama döngüsünde. Çocuk/ergenken tabii ki böyle dertleri yoktu hiç birinin ama o zaman bile bir şekilde dozu ayarlamayı başarıyorlardı.

Bu sezonda bölümlerde 1-2 kez gülümsesem kar sayar oldum. Hani hikayeler de öyle ahım şahım şeyler değil, neler izledik biz bu dizide. Şu sezon açık ara en kötü sezon benim gözümde. Yan karakterler/hikayeler olsun, ana hikayeler olsun, komedi unsuru olsun, dramanın kalitesizliği olsun. Alkolik Frank'i özleyeceğim aklıma gelmezdi.

Neyse, umarım bu sezonun hikayeleri bu sezonda kalır da temiz bir sayfa açılır yeni sezona.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84    270
alpalp84

Son bölümü seyretmedim. Ama ilk 4-5 bölüm çok iyiydi. Dizinin genel olarak çok ayrı bir havası var. Fazla bölüm olsa sıkardı ama 12 bölüme yaydığında güzel güzel seyrediliyor. Ne kadar eleştirsemde dizinin bir seyredilebilirliği bir çok diziden çok daha yüksek. Bu sezon "gay isa" muhabbetini sevmedim, ayrıca lip te insanların sorunlarına ortak olma, çözüm arama işlerini beğenmedim. Son bölümü bir seyredeyim bakayım nasılmış...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ycyalcin    17
ycyalcin

Üstteki eleştirilere harfiyen katılıyorum. Özellikle Lip'in başkaları için kendini yiyip bitirmesinin artık kısır döngüye girmesi ve Ian'ın "Gay İsa" olayının gereksiz şekilde uzaması sezonun can sıkıcı kısımlarıydı. Umarım yeni sezonda bu durumlardan uzaklaşmış oluruz. Kev ve V'nin hayatının da Svetlana etrafında dönmesi de artık bir şekilde son bulmalı bence. Carl'ın başındaki belayı atlatamayıp okula gidememe ihtimali korkutmuştu, neyse ki kurtulabildi. Dizinin alıştığımız havasıyla tamamen alakasız bir karakter olmasından dolayı sanırım Ford'u hiç sevmedim. Bence diziye kattığı hiçbir şey olmadı, gereksiz bir karakter. Debbie'nin ise her sahnesi içimi burkuyor. Hayatı, başlı başına bir dram filminin konusu olabilir.

Yıllarca daha her şekilde izleyeceğimi düşünüyorum ama gelecek sezon umarım komedi ve eğlencenin dozu biraz daha fazla olur. Umudumuz Liam :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Aegon    13
Aegon

Bir sezon daha Steve'siz geçti.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk