Jump to content
  • 3
Cane®

Nolan vs Tarantino

Nolan vs Tarantino  

119 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Soru

Cane®    46
Cane®

En çok hangisini seviyorsunuz?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Bu soruya 64 cevap geldi

Tavsiye Edilen İletiler

• 2
namunsan    31
namunsan

İkisi denize düşse kimi kurtarırım? :oleyo: Sanırım Tarantino.

• Beğeni 5

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 1
zapp brannigan    170
zapp brannigan

Tarzları alakasız iki yönetmenin karşılaştırması. Tarantino vs Guy Ritchie veya Nolan vs Villeneuve daha yakın tarzlar. Ama Tarantino diyorum. 

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 1
RyK    426
RyK

Kendimden alıntılıyorum.

Çok sıkı fanatiği değilseniz( @Castiel ve @Prequel sizinle olan birlikteliğimizin sonuna bu cümle itibariyle gelmiş oluyoruz esen kalın.:sayoleyo:) 2. defa izlenecek filmi bile yok nazarımda yukarıda arkadaşta belirtmiş. 

Sizin nazarınızda Nolan inanılmaz bir yönetmen, sinemanın dahi çocuğu olabilir. "Yüzyılın yönetmeni" de diyebilirsiniz. "Böyle bir adam gelmedi, gelmeyecek..." de diyebilirsiniz. Buna karşı çıkacak bir savım, tezim yada fikrim yok. Buna karşı çıkmak için bir gereksinimim yada isteğimde yok. :butwhy: Sizce öyle, bence değil... Konunun bittiği nokta bu. Bunu tartışamazsınız. Hiçbir filmini(izlediklerim içinde) ikinci defa izlemedim, izleme isteği de duymuyorum. Siz beşinciyi izleme isteği duyuyorsunuzdur, buna söylenecek bir söz yok. İki söylemde de talihsiz bir taraf yok.:oleyobira:  

Son zamanların popüler konusu Recep İvedik. Biri bu filmi 4 defa izledi diye başımın tacı yapacak halim yok. Komedi anlayışı bana hitap etmiyor. Ha birinin komedi anlayışı odur ve dört defa izlemiştir. Hayatımda izlediğim en iyi film derse ne yapacaksın, yarıya kadar kuma gömüp, taşlayacak mısın?:tara: O öyle hissediyordur bitti. Bir kilo armut değil ki teraziye koyup bak kardeşim bir kilo işte diyelim. Bu konuları bence tartışamazsın, sadece fikrini beyan edersin. Fikirlerde yanlış yoktur sadece beğenme yada beğenmeme vardır. Castiel beğenmedi fikrimi ve eksi vererek bunu dile getirdi.  Bende onun fikrini dile getirmesini beğendim.:foleyo:Başkası da fikrimi beğenip artı verdi ve yine sıfır oldum.:dansoleyo: 

Momento'yu iki defa izledim onuda belirteyim de sonra yalancı demeyin.:alien: Ben izledim hoşuma gitti arkadaşlara tavsiye ettim hadi izleyelim dediler bir defa daha izlemiş oldum. Ama Memento'nun Nolan ürünü olduğunu burada öğrendim oda ayrı konu.:oleyo2:

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Prequel    57
Prequel

Doodlebug: 8
Following: 9
Memento: 9
Insomnia: 6
Batman Begins: 10
The Prestige: 10
The Dark Knight: 10
Inception: 6
The Dark Knight Rises: 10
Interstellar: 9

87/10 = 8.7

Reservoir Dogs: 9
Pulp Fiction: 9
Jackie Brown: 8
Kill Bill: Vol. 1: 8
Kill Bill: Vol. 2: 8
Death Proof: 8
Inglourious Basterds: 9
The Hateful Eight: 9

68/8 = 8.5

Nolan'mış. :P

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
CnBkrtl    83
CnBkrtl

Nolan'i ne kadar sevsem de Tarantino ağır basıyor benim için.^_^

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Burhan Guclu    194
Burhan Guclu

Teke tek filmleri karşılaştıracak olsam Tarantino derdim ama iki yönetmenin de tüm filmlerini düşündüğümde Nolan ağır basıyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
pckolog    482
pckolog

Kesinlikle Quentin Tarantino. Bir kere klişelere hiç girmiyor, uçarı kaçarı aykırı bir hayalgücü var. Filmlerinde kıyamet hep ufacık nedenlerden kopuyor ve bu bana çok eğlenceli geliyor. Karakterlerinin ne kadar absürd nedenlerden dolayı balataları sıyırsalar da bu gerçeğe daha yakın geliyor şu an yaşadığım dünyadan. Nolan kolaya kaçıyor kimi zaman, klişelere giriyor, tribüne (seyirciye) oynuyor. Nolan'ı da çok severim. Özellikle Memento, Batman Begins, The Prestige, The Dark Knight en sevdiğim filmleri. Son 3 filminde biraz savsakladığını, üstünkörü hamlelelerinin olduğunu görüyorum. Sanki bir formül bulmuş denklemi kuruyor, ve bu tutar diyerek filmi çekmeye girişiyor. Sinemasal olarak yaptığı filmlerin eskiye nazaran düştüğünü hissediyorum.

Tarantino'nun mizahı ise...  :oleyodp:

tarihinde pckolog tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Ufuk Yeniadım    6
Ufuk Yeniadım

Bütün yönetmenlerin ayırt edici bir tarzı olur ama Tarantino çok başka, adamın kendine ait sanatsal bir akımı var resmen.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
zarat    914
zarat

İki yönetmenin de tüm filmlerini seyrettim Nolan'ın ilk 2 filmi ve Tarantino'nun son filmi(nedense hep erteleyip duruyorum) hariç. Seçim hayli güç en azından benim için.

"Quentin Tarantino. Klişelere hiç girmiyor. Uçarı kaçarı aykırı bir hayalgücü var. Filmlerinde kıyamet hep ufacık nedenlerden kopuyor ve bu bana çok eğlenceli geliyor. Karakterlerinin ne kadar absürd nedenlerden dolayı balataları sıyırsalar" :good:

"Nolan'ı da çok severim. Özellikle Memento, Batman Begins, The Prestige, The Dark Knight en sevdiğim filmleri." :good:

Moduma göre değişken tercihlerim olacağı kanaatimdeyim B|

tarihinde zarat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Kusotaku    162
Kusotaku

Çok zor. Sanırım Tarantino biraz daha ağır basıyor ama.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
PaRaNoYa7    280
PaRaNoYa7

Tarzları çok çok farklı olsa da gözüm kapalı Christopher Nolan.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Coilbone    512
Coilbone

Bende Nolan diyenlerdenim. Her ne kadar iki yönetmeninde filmlerini soluksuz izlesem de tür bakımından Christopher Nolan'ın filmleri daha ağır basıyor benim için.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
mangdasire    73
mangdasire

Tarantino ile Nolan arasındaki bir kıyaslamada tereddüt etmeden Nolan'a basar geçerim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Pegasus38    3
Pegasus38

Benim için Açık ara Christopher Nolan. İnception, Interstellar ve The Prestige gibi izlediğim en iyi filmler listesinde ilk 10 da yer alan filmlere imza atmış bir isim. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
hashus    280
hashus

Nolan'ı ne kadar takdir etsem de (adamın çok da umurunda ya), Tarantino'nun sinema tarihinin gidişatını değiştirdiği gerçeği cevabımı etkiliyor o.O 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
alpalp84    353
alpalp84

Nolan ın filmlerini seyrettiğimde kafam allak bullak oluyor. Neye uğradığımı şaşırıyorum. 2 veya 3 kere seyretmeden tam anlamıyla anlamıyorum.

Tarantino ise zevkine, keyfine, gırgırına seyredilebilecek filmler yapıyor. Hepsi güzel oluyor ama son filmini sevemedim.

Bence nolan.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
DeanJames    644
DeanJames

Tarzları çok farklı. İkisini de çok severim. Hatta Nolan filmleri benim için çok daha ufuk açıcı diyebilirim ama bu soruyu birçok yönetmene sorsak Tarantino ismi daha ağır basacaktır.Yukarıda bir arkadaşında dediği gibi Tarantino sinema dünyasını derinden etkilemiştir.Benim içinde Tarantino sineması farklı bir dünyayı temsil ediyor o yüzden Tarantino diyorum ama dediğim gibi iki ismi karşılaştırmak pek mümkün değil , çok farklılar çünkü.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Thom Merrilin    9
Thom Merrilin

Tarzları çok farklı bence. Sağlıklı bir karşılaştırma yapmak pek mümkün değil. Ama tabi ki ikisi arasından herkesin bir tercihi olacaktır. Benimki Tarantino.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
bettikli    113
bettikli

İkisinin tarzı bana göre çok farklı geldiğinden kararsız kaldım birini seçersem diğerine ihanet edecekmişim gibi 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Clint    46
Clint

Tarantino' yu severim. Replikleri iyidir. Nereden bulur o döküntü müzikleri bilmiyorum ama müzik tercihleri de iyidir filmlerindeki. Bİr de spagetti western ve İyi Kötü Çirkin hastası o yönü ile de bir ayrı severim ama rakibi çok fena bir isim. Ama çok mukayese edilecek isimler değiller gibi sanki. Nolan filmleri ki Kara Şövalye serisinden bahsetmiyorum çok özel filmler benim için.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.