Jump to content
kizancik

Adını Hatırlayamadığım Bir Film

Tavsiye Edilen İletiler

kizancik    202
kizancik

Adını hatırlayamadiğimiz filmler hakkında bilgi paylaşımlarını bu başlık altında paylaşabiliriz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    92
100000

Çok ama çoookk uzun zamandan beri aradığım bir filmi yad edeyim.

Tamamı yahut ta tamamına yakını küçük bir kulübenin içinde geçiyor.

Bir bayan, bir sivil ve bir kaç asker var.

Tahta duvarlardaki deliklerden sürekli dışarısı gözleniyor.

Başlarda gelenin düşman v.b. gibi birşey olduğunu düşünüyorsunuz.

Fakat aralarındaki konuşmalardan sonra başka bir şey olabilirmiş gibi gelmeye başlıyor.

Beklenen bazen korkunç bir makine, canavar, yaratık, kimyasal bir şey gibi farklı düşünceler uyandırıyor.

Askerlerin yaşlı olanı (belki çavuş) sonlara doğru delikten geldiğini görür ve gözleri çok korkan kişiler gibi bakmaya başlar.

Bulan kişiye 1 adet İstanbul seyahati bedava.

Not: Filmin yapım yılı takriben 70 - 80 arası. İzleme yılım 88 - 90

tarihinde 100000 tarafından düzenlendi
Ek bilgi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ceyyhun    12
Ceyyhun

@100000 Kulübe, asker, bayan falan deyince Dog Soldiers (2002) olabilir gibi duruyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
spring    6
spring
6 hours ago, 100000 said:

Çok ama çoookk uzun zamandan beri aradığım bir filmi yad edeyim.

Tamamı yahut ta tamamına yakını küçük bir kulübenin içinde geçiyor.

Bir bayan, bir sivil ve bir kaç asker var.

Tahta duvarlardaki deliklerden sürekli dışarısı gözleniyor.

Başlarda gelenin düşman v.b. gibi birşey olduğunu düşünüyorsunuz.

Fakat aralarındaki konuşmalardan sonra başka bir şey olabilirmiş gibi gelmeye başlıyor.

Beklenen bazen korkunç bir makine, canavar, yaratık, kimyasal bir şey gibi farklı düşünceler uyandırıyor.

Askerlerin yaşlı olanı (belki çavuş) sonlara doğru delikten geldiğini görür ve gözleri çok korkan kişiler gibi bakmaya başlar.

Bulan kişiye 1 adet İstanbul seyahati bedava.

Not: Filmin yapım yılı takriben 70 - 80 arası. İzleme yılım 88 - 90

Ayni filmi 6 -7 yıl once bu başlıkta sormuş ama cevap alamamstim.İnsallah bu sefer cevabi ogrenebiliriz

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    92
100000

Bir film daha düştü aklıma.

Filmde yer altından çıkan böcek türü ile hamam böcekleri melezleştiriliyor.

Ortaya çıkan yeni tür oldukça zeki. Bir sahnede bilim adamının söylediği harfleri duvarda oluşturuyorlar.

Kulağa kaçan bir tanesini yanmış gazetenin külü ile çıkardıklarını hatırlıyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hopeless1    10
Hopeless1

Merhaba Arkadaşlar. Aklıma takılan soruyu daha önce birkaç defa sormuş ama filmi bulamamıştım. Burada tekrardan denemek isterim.

Film 1700-1800 ler civarında Amerikan sivil savaşı döneminde geçiyor.

Filmde limana demirlemiş yelkenli savaş gemileri var ve yakında bi barda oturan abimizin yanına arkadaşları gelip hadi bu gece yapmalıyız diyip abimizi alıp bardan çıkıyorlar.

Bu arkadaşlar kendilerine tek kişilik ahşaptan, manuel güçle çalışan fıçı gibi bir deniz altı yapmışlar.

Şekil A1:

1479332d1456158448t-submarines-indian-na

Abimizi bu alete bindiriyorlar abi de pedalı çevire çivire suyun en fazla 1 metre altından gemilere yaklaşıyor, makinanın tepesindeki manuel matkapla geminin ahşap bölümünü delip oraya dinamit yerleştirim patlatıyorlar.

Filmden sadece bu sahneyi hatırlıyorum ve film için önemli bir sahne olup olmadığını bilmiyorum. Hani belkide film savaş filmi değil de aşk filmiydi ve bu sahne vardı orasını bilemiyorum. Tahminimce film yapım yılı 1970-1980 falandır.

tarihinde Hopeless1 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
x@nder    137
x@nder
100000, 13.02.2017 - 07:44 tarihinde yazdı:

Ortaya çıkan yeni tür oldukça zeki. Bir sahnede bilim adamının söylediği harfleri duvarda oluşturuyorlar.

Kulağa kaçan bir tanesini yanmış gazetenin külü ile çıkardıklarını hatırlıyorum.

Mimic (1997) olabilir mi?

Mimic
  5.9/10
  7.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Korku, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce, İtalyanca
  • Süre
    105 dk
  • Vizyon Trh
    4 Eylül 1997

IMDb ID tt0119675

Mimic (1997)

Başarılı bir bilimadamı olan Susan Tyler ve Dr. Peter Mann, New York'ta çocukların hayatını tehdit eden bulaşıcı bir hastalığı kökünden kazımak için birlikte çalışıyorlar. Dr. Tyler, hastalığın taşıyıcısına karşı farklı türlerden bir DNA oluşturuyor. Bu yeni türe Judas adını veriyor ve Dr. Mann'in asistanı bunu tüm New York kentine tanıtıyor.Bilimin ve teknoolojinin önlenemez yükselişinde doğanın insanoğluna karşı çıkışını fantastik bir türde anlatan 'Mimic"te başrolü Oscarlı genç oyuncu Mira Sorvino üstleniyor. Tarantino tayfasından Guillermo Del Toro'nun yönettiği film, medeniyet uğruna doğanın dengesini bozan insanoğluna korku türünde bir mesaj adeta.
Son güncelleme:

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mangdasire    82
mangdasire

@Hopeless1, o filmi bende anımsadım ancak ismini çıkartamıyorum.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    92
100000
32 minutes ago, x@nder said:

Mimic (1997) olabilir mi?

Değil üstadım. Benim böcekler hamam böceği boyutunda. Zaten film de 80 -90 arası bir yapımdır.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
burak_fertek    21
burak_fertek
100000, 13.02.2017 - 07:44 tarihinde yazdı:

Bug olabilir mi?

Bug
  5.2/10
  0.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Bilim Kurgu, Korku, Gizem
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    99 dk
  • Vizyon Trh
    25 Mart 1976

IMDb ID tt0072750

Bug (1975)

Thomas Page'in ''Hephaistos Vebası'' isimli romanından uyarlanmıştır. Deprem sonrası mutasyona uğrayıp insanlara saldıran hamamböcekleri kendi kendilerine tutuşmaya başlarlar. Yerel bir bilimadamı ise bunun sebebini araştırmaya başlar...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    92
100000
21 minutes ago, burak_fertek said:

Şimdi Trailer,ine baktım. Evet bu film. Çok teşekkürler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
doctor_jivago    99
doctor_jivago

Dün Hacksaw Ridge'i seyrederken aklıma geldi ama hatırlamayadın. Aslında hatırlanmayacak bir film de değil ama :)

Sahnelerden birinde siperdeki bir asker sigara yakıp parmaklarını arasına alıyor ve elini siperde yukarı çıkarıyor ve düşman askeri adamı elinden vuruyor.

Hangi filmdi bu?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
x@nder    137
x@nder
A Very Long Engagement
  7.7/10
  5.9/10
  • Ülke
    Fransa, Amerika
  • Tür
    Dram, Gizem, Romantik, Savaş
  • Dil
    Fransızca, Almanca, Korsikaca
  • Süre
    133 dk
  • Vizyon Trh
    13 Ocak 2005

IMDb ID tt0344510

A Very Long Engagement (2004)

1. Dünya Savaşı sona ermekteyken, Mathilde isimli genç bir Fransız kadının en büyük savaşı başlamak üzeredir. Mathilde, nişanlısı Manech’in savaş mahkemesinde hüküm giyerek Fransa-Almanya ordularının arasında kalan tarafsız bölgeye gönderilen beş adamdan biri olduğunu ve bunun neredeyse ölüm demek olduğunu duymuştur. Manech’ini sonsuza dek kaybettiğini kabullenmek istemeyen Mathilde, sevgilisinin yazgısını öğrenmek için olağanüstü bir yolculuğa koyulur. Her dönemeçte Manech’in bu son günleri, bu son anları nasıl geçirdiğine dair farklı yorumlar duyar. Yine de asla yılmaz... İnatla sürdürdüğü neşeli tavırları ve umudunun güçlendirdiği şaşmaz inançla, soruşturmasını sonuna kadar götürürken kendisine yardım edenleri ikna, etmeyenleri de gözardı eder. Beş talihsiz asker ve aldıkları vahşet dolu ceza hakkındaki gerçeğe yaklaşırken, savaşın dehşetine ve hayatlarını etkilediği insanlarda bıraktığı izlere de yakından tanık olur...
Son güncelleme:

doctor_jivago, 15.02.2017 - 09:24 tarihinde yazdı:

Dün Hacksaw Ridge'i seyrederken aklıma geldi ama hatırlamayadın. Aslında hatırlanmayacak bir film de değil ama :)

Sahnelerden birinde siperdeki bir asker sigara yakıp parmaklarını arasına alıyor ve elini siperde yukarı çıkarıyor ve düşman askeri adamı elinden vuruyor.

Hangi filmdi bu?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
doctor_jivago    99
doctor_jivago
x@nder, 15.02.2017 - 22:06 tarihinde yazdı:
A Very Long Engagement
  7.7/10
  5.9/10
  • Ülke
    Fransa, Amerika
  • Tür
    Dram, Gizem, Romantik, Savaş
  • Dil
    Fransızca, Almanca, Korsikaca
  • Süre
    133 dk
  • Vizyon Trh
    13 Ocak 2005

IMDb ID tt0344510

A Very Long Engagement (2004)

1. Dünya Savaşı sona ermekteyken, Mathilde isimli genç bir Fransız kadının en büyük savaşı başlamak üzeredir. Mathilde, nişanlısı Manech’in savaş mahkemesinde hüküm giyerek Fransa-Almanya ordularının arasında kalan tarafsız bölgeye gönderilen beş adamdan biri olduğunu ve bunun neredeyse ölüm demek olduğunu duymuştur. Manech’ini sonsuza dek kaybettiğini kabullenmek istemeyen Mathilde, sevgilisinin yazgısını öğrenmek için olağanüstü bir yolculuğa koyulur. Her dönemeçte Manech’in bu son günleri, bu son anları nasıl geçirdiğine dair farklı yorumlar duyar. Yine de asla yılmaz... İnatla sürdürdüğü neşeli tavırları ve umudunun güçlendirdiği şaşmaz inançla, soruşturmasını sonuna kadar götürürken kendisine yardım edenleri ikna, etmeyenleri de gözardı eder. Beş talihsiz asker ve aldıkları vahşet dolu ceza hakkındaki gerçeğe yaklaşırken, savaşın dehşetine ve hayatlarını etkilediği insanlarda bıraktığı izlere de yakından tanık olur...
Son güncelleme:

Aynen :) eyvallah azizim...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan    193
Erkan

Merhabalar. Filmimizde astronotlar var. Bir böcek var ve bir sahnede kaskın içine koyuyorlar. Kulak içerisine giriyor adam bağırıyor. Uzun zamandır aklıma geliyor ama bulamadım. Belki hatırlayan çıkar. Film muhtemelen 70-80'lere ait.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT

Merhaba,

Konu uygun değilse siliniz.

Konuya dönecek olursam da eğer filmi 1-2 defa izledim ama ismini hatırlayamadığımdan dolayı buradan sormam gerekti. Sinema/Filmler bölümünde uygun bir bölüm ayarlanmadığı (ya da ben fark edemediğim) için, konuyu da mecburen buraya açtım.

Film uzaydan gelen bir adamın bir grup bilim insanına evren ve kendisi hakkında yönelttiği sorular ve muhabbet hakkında. Adam öyle cevaplar veriyor ki herkesin ağzı açık kalıyor ama Dünya dışı bir varlık olduğunu da kabullenmek istemiyorlar. Filmin sonunda da adam her şeyin bir şaka olduğunu söylüyor ama içlerinden birine öyle bir şey söylüyor ki filmin sonu herkes için soru işareti olarak kalıyor.

İsmini bugün düşündüm durdum ama bir türlü çıkmadı. Net hatırlayan varsa ve cevaplandırırsa sevinirim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Machinist    23
The Machinist
CloudT, 20.02.2017 - 00:41 tarihinde yazdı:

Merhaba,

Konu uygun değilse siliniz.

Konuya dönecek olursam da eğer filmi 1-2 defa izledim ama ismini hatırlayamadığımdan dolayı buradan sormam gerekti. Sinema/Filmler bölümünde uygun bir bölüm ayarlanmadığı (ya da ben fark edemediğim) için, konuyu da mecburen buraya açtım.

Film uzaydan gelen bir adamın bir grup bilim insanına evren ve kendisi hakkında yönelttiği sorular ve muhabbet hakkında. Adam öyle cevaplar veriyor ki herkesin ağzı açık kalıyor ama Dünya dışı bir varlık olduğunu da kabullenmek istemiyorlar. Filmin sonunda da adam her şeyin bir şaka olduğunu söylüyor ama içlerinden birine öyle bir şey söylüyor ki filmin sonu herkes için soru işareti olarak kalıyor.

İsmini bugün düşündüm durdum ama bir türlü çıkmadı. Net hatırlayan varsa ve cevaplandırırsa sevinirim.

K-Pax olabilir sanırım söylediğin film. Ama sonunda şaka değil de trajik olaylar vardı biraz daha.

K-PAX
  7.4/10
  6.8/10
  • Ülke
    Amerika, Almanya
  • Tür
    Dram, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    120 dk
  • Vizyon Trh
    25 Nisan 2002

IMDb ID tt0272152

K-PAX (2001)

Prot (Kevin Spacey) isimli bir yabancı kendini bir tren garının ortasında bulur. K-PAX isimli uzak bir gezegenden geldiğini açıkça söylemesi, bir akıl hastaları hastanesine kapatılmasına neden olur. Gerek K-PAX hakkında verdiği bilgiler, gerekse fiziki bazı özellikler, doktoru Powell'ın ( Jeff Bridges) aklının karışmasına neden olur. Dr Powell araştırmalarına devam edecek ve Prot'un gerçek kimliğini ortaya çıkaracaktır.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Castiel    218
Castiel

Başlık burada.

Bazı kısımlar örtüşmüyor ama olabilir de.

The Man from Earth
  7.9/10
  6.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Fantastik, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    87 dk
  • Vizyon Trh
    10 Haziran 2007

IMDb ID tt0756683

The Man from Earth (2007)

Üniversitede tarih profesörü olan John Oldman aniden işini bırakıp başka bir yere taşınma kararı aldıktan sonra iş arkadaşları bunun ardında yatan sebebi öğrenmek için evinde toplanırlar. Bu erken emeklilik için ortaya koyduğu sebep herkesi şok eder * Öncelikle belirtmek isterim ki film bilim kurgu. Düşük bütçe ile hazırlanmış ve bir oda içinde tamamlanmış. Peki nasıl oluyor da otuzbinin üzerinde oy ile sekiz alabiliyor. Diyalektik! Müthiş bir oda. Müthiş bir sohbet. İnsanın içinde olup bi kaç soru sorası geliyor. Gerçekten etkileyici * Tek mekan filmlerini çok sevmem ama senaryo, konuşmalar o kadar güzeldi ki beni kilitledi adeta, kafa karıştıran ve eleştirisi olan filmler iyidir her zaman.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Machinist    23
The Machinist

Eğer uzaylı değil de biraz daha farklı bir terim kullanacak olursak bu adam için dediğin film şu olması lazım :

The Man from Earth
  7.9/10
  6.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Fantastik, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    87 dk
  • Vizyon Trh
    10 Haziran 2007

IMDb ID tt0756683

The Man from Earth (2007)

Üniversitede tarih profesörü olan John Oldman aniden işini bırakıp başka bir yere taşınma kararı aldıktan sonra iş arkadaşları bunun ardında yatan sebebi öğrenmek için evinde toplanırlar. Bu erken emeklilik için ortaya koyduğu sebep herkesi şok eder * Öncelikle belirtmek isterim ki film bilim kurgu. Düşük bütçe ile hazırlanmış ve bir oda içinde tamamlanmış. Peki nasıl oluyor da otuzbinin üzerinde oy ile sekiz alabiliyor. Diyalektik! Müthiş bir oda. Müthiş bir sohbet. İnsanın içinde olup bi kaç soru sorası geliyor. Gerçekten etkileyici * Tek mekan filmlerini çok sevmem ama senaryo, konuşmalar o kadar güzeldi ki beni kilitledi adeta, kafa karıştıran ve eleştirisi olan filmler iyidir her zaman.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.