Jump to content
kizancik

Adını Hatırlayamadığım Bir Film

Tavsiye Edilen İletiler

CloudT    64
CloudT

Teşekkürler, evet film bu. İsmi de çok akılda kalmayacak derecede garip değil ama gelmeyince gelmiyor. Oh be acayip rahatladım. Sağolun.

The Man from Earth
  7.9/10
  6.6/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Fantastik, Bilim Kurgu
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    87 dk
  • Vizyon Trh
    10 Haziran 2007

IMDb ID tt0756683

The Man from Earth (2007)

Üniversitede tarih profesörü olan John Oldman aniden işini bırakıp başka bir yere taşınma kararı aldıktan sonra iş arkadaşları bunun ardında yatan sebebi öğrenmek için evinde toplanırlar. Bu erken emeklilik için ortaya koyduğu sebep herkesi şok eder * Öncelikle belirtmek isterim ki film bilim kurgu. Düşük bütçe ile hazırlanmış ve bir oda içinde tamamlanmış. Peki nasıl oluyor da otuzbinin üzerinde oy ile sekiz alabiliyor. Diyalektik! Müthiş bir oda. Müthiş bir sohbet. İnsanın içinde olup bi kaç soru sorası geliyor. Gerçekten etkileyici * Tek mekan filmlerini çok sevmem ama senaryo, konuşmalar o kadar güzeldi ki beni kilitledi adeta, kafa karıştıran ve eleştirisi olan filmler iyidir her zaman.

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Machinist    23
The Machinist

Bu film hoşuna gittiyse, izlemediysen K-Pax'i de tavsiye ederim. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT
The Machinist, 27 dakika önce tarihinde yazdı:

Bu film hoşuna gittiyse, izlemediysen K-Pax'i de tavsiye ederim. :)

Onu da not aldım, yarın izlerim. Bu filmi izlemiştim ama işte merak...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
obili    0
obili
Erkan, 16.02.2017 - 12:36 tarihinde yazdı:

Merhabalar. Filmimizde astronotlar var. Bir böcek var ve bir sahnede kaskın içine koyuyorlar. Kulak içerisine giriyor adam bağırıyor. Uzun zamandır aklıma geliyor ama bulamadım. Belki hatırlayan çıkar. Film muhtemelen 70-80'lere ait.

70-80 ler değil de 2000 yapımı Red Planet filminde benzer şeyler var.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan    193
Erkan

Red Planet net hatırladığım bir filmdir.

Değil, teşekkürler :fl:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    383
ritel

@Erkan, Starship Troopers (1997) olabilir mi?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
syd    0
syd

bir film de ben sormak istiyorum izninizle. biraz zor sanırım, benim diyen arkadaşlar bilemedi. imdb keyword aramasından sırasıyla war, pregnant vs. vs. şeklinde giderek bulduramadım (genellikle rüzgar gibi geçti'ye götürüyor), imdb'nin message boardları da kapatılmış ilginçtir :| şu şekilde:

90'lı yıllarda star'da yayınlanan bir filmdi, bizim kafalarımız o zamanlar biraz leyla olduğu için ucundan yakaladığım bir film. sanırım siyah beyazdı ama ondan da net emin değilim. yakaladığım yerinden itibaren şöyle bir konusu var: bir adam savaştan kaçıyor (asker midir değil midir onu da tam hatırlamıyorum). sokaklarda bir süre yatıyor kalkıyor falan derken bir aile bunu yanına alıyor. evin hanımı bu arada hamile. sıkıntısız bir şekilde geçinip giderlerken bir süre sonra evin hanımı doğurmaya yaklaşıyor. kardeşinin yanına gitmeleri gerektiğini söylüyorlar adama (o doğurtacakmış). adam da teşekkür ediyor ve tekrar sokaklara dönüyor. savaş ise devam ediyor bu sırada. tekrar zor zamanlar başlıyor adam için vs. hatırladığım kısmı bu kadar. umarım birinizin aklına bir yerden gelir. ne kadar ünlüdür, hiç bir bilgim yok :/

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rubens9999    0
rubens9999

Arkadaşlar merhaba

Bu filmi izleyeli baya bir zaman oldu, aradığım bu film 1991-1995 yılları arasında Star tv kanalında defalarca kez gösterilmişti (sonrası nedense hiç gösterilmedi, yada en azından ben rastlamadım). Filmin ismini ve konusunu bilmiyorum, sadece şundan bahsedebilirim: Film 60-80`li yıllarda çekilmiş eski bir filmdi (bence 70`li yıllarda çekilmiştir) Biri yaşlı diğeri genç var 2 kişi var, bu 2 kişi mafyaya çalışıyor gibi bir şeydi (polis dedektifte olabilirler) ve eski Amerikan siyah bir araba ile sürekli bir yerlere gidiyorlar (Training Day filmindeki gibi diyebilirim sanırım), galiba birinin izini sürüyorlardı (birini öldürmek için filan olmalı sanırım ). Şu sahneyi çok net hatırlıyorum: Bu ikisi büyük bir sorunla karşılaşıyorlar ve bu yüzden kavga ediyorlar, deneyimli olan yaşlı adam genci panik yapma diye uyarıyor gencin buna verdiği karşılık: bir yumruğu ile arabanın tavanını diğer yumruğu ile torpidoyu var gücüyle vurarak: panik yapar bir vaziyette; BEN PANİK YAPMIYORUM!!!! diye avazı çıktığı kadar bağırmak oluyor. 

Yaşlı adam Kırk Douglas`a benziyordu (ama muhtemelen değil). 

Genç adam Michael Madsen`e benziyordu diyebilirim.

Filmden hatırladığım diğer bir sahne, genç olan serseri gibi bir tipti, barda bir kıza asılıyordu, yaşlı adam genç olanı uyarıyordu; "kızı rahat bırak, o ekmeğine bakan bir gariban" tarzında bir açıklama yapıyordu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    261
Nikoteen
Franz_K, 26.03.2017 - 00:40 tarihinde yazdı:

Ernst Thälmann - Führer seiner Klasse
  6.9/10
  • Ülke
    country-DDDE
  • Tür
    Biyografi, Dram, Tarihi
  • Dil
    Almanca
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    7 Ekim 1955

IMDb ID tt0048038

Ernst Thälmann - Führer seiner Klasse (1955)

fakat sanırım videodaki görüntüye falan bakınca yani, filmin 2.kısmı olarak geçen şu filmden alıntı

Ernst Thälmann
  7.2/10
  • Ülke
    country-DDDE
  • Tür
    Biyografi
  • Dil
    Almanca
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    7 Şubat 1986

IMDb ID tt0091015

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Franz_K    558
Franz_K

Teşekkür ederim Nikoteen,

Ernst Thälmann
  7.2/10
  • Ülke
    country-DDDE
  • Tür
    Biyografi
  • Dil
    Almanca
  • Süre
    0 dk
  • Vizyon Trh
    7 Şubat 1986

IMDb ID tt0091015

doğru imiş. İlki youtube videosu da aşağıda...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
___ipek___    11
___ipek___
Erkan, 16.02.2017 - 12:36 tarihinde yazdı:

Merhabalar. Filmimizde astronotlar var. Bir böcek var ve bir sahnede kaskın içine koyuyorlar. Kulak içerisine giriyor adam bağırıyor. Uzun zamandır aklıma geliyor ama bulamadım. Belki hatırlayan çıkar. Film muhtemelen 70-80'lere ait.

The Right Stuff
  7.9/10
  4.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Macera, Biyografi, Dram, Tarihi
  • Dil
    İngilizce, Rusça
  • Süre
    193 dk
  • Vizyon Trh
    28 Ağustos 1986

IMDb ID tt0086197

The Right Stuff (1983)

Amerika'nın gökyüzüne hakim olma ve uzaya yolculuk hayalleri destansı ve görkemliydi. Philip Kaufman'ın Tom Wolfe'un The Right Stuff' adlı romanından uyarladığı, yedi cesur astronot ve maceracı bir test pilotunun yaşamını, ve yaşadıkları renkli dönemi anlatan bu film de öyle. Dört Oscar Ödülü sahibi The Right Stuff, öncü Merkür astronotlarının yaşamını anlatıyor. Shepard, Grissom, Glenn, Carpenter, Schirra, Cooper ve Slayton isimli bu adamlar, ilkel bir uzay aracıyla yeni ufuklara yol alan ilk Amerikalılar oldular.
Son güncelleme:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan    193
Erkan
___ipek___, 09.04.2017 - 11:39 tarihinde yazdı:
The Right Stuff
  7.9/10
  4.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Macera, Biyografi, Dram, Tarihi
  • Dil
    İngilizce, Rusça
  • Süre
    193 dk
  • Vizyon Trh
    28 Ağustos 1986

IMDb ID tt0086197

The Right Stuff (1983)

Amerika'nın gökyüzüne hakim olma ve uzaya yolculuk hayalleri destansı ve görkemliydi. Philip Kaufman'ın Tom Wolfe'un The Right Stuff' adlı romanından uyarladığı, yedi cesur astronot ve maceracı bir test pilotunun yaşamını, ve yaşadıkları renkli dönemi anlatan bu film de öyle. Dört Oscar Ödülü sahibi The Right Stuff, öncü Merkür astronotlarının yaşamını anlatıyor. Shepard, Grissom, Glenn, Carpenter, Schirra, Cooper ve Slayton isimli bu adamlar, ilkel bir uzay aracıyla yeni ufuklara yol alan ilk Amerikalılar oldular.
Son güncelleme:

Teşekkürler :fl:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Paradigma    143
Paradigma

Şöyle bir site var ipuçlarını yazıyorsunuz tahmin ediyor http://whatismymovie.com

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
başgan    0
başgan

2000lerin başında izlemiştim sanırım. kendini çocuk sanan bir genç/adam var. hâlâ ilkokula gidiyor. sınıfta derse giriyor. aile okulla konuşup onu okuldan attırıyor artık. büyüdüğünün farkında değil. bir gün aile farkına varsın diye çekip gidiyor fakat uzaktan da gizli gizli izliyor. bu hala okuldan küçük çocuklarla görüşüyor. büyüdüğünün farkında değil. evin içinde top falan oynuyorlar. bir gün genç bir kız gelip kayboluyor kalacak yeri yok. bunun kapısını çalıyor. gece bu eleman kıza yatağını gösteriyor, hala ortaokul çocuklarının yatakları gibi. kız gittikten sonra elemanın kafa dank ediyor. yavaş yavaş kendine geliyor. bi açıyor buzdolabını hep gevrek vs. 
elimizdekiler:

+italyan veya fransız filmi, filmde otobüste pisa kulesinin veya eyfal kulesinin fotoğrafını öpüyordu.
+2000lerin başında izlemiştim. en fazla 2005tir. siyah beyaz da değil renkli.
+başrolde oynayan eleman beyaz, hafif topluca idi. şişman değildi.
+hbb kanalı mı ne vardı, orada bir kaç kere dek gelmiştim

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Sayounara    188
Sayounara

Çok küçükken film gösteren bir kanalda izlemiştim hayal meyal hatırlıyorum. Bilen varsa ayaklarına bile kapanabilirim :D Hatırladıklarım şunlar:

Yanılmıyorsam bir okul sahnesiydi, bir sürü çocuk vardı pencereden bakma sahnesi falan da geçiyordu, fırın gibi ama daha çok odaya benzeyen bir yerin kapısını açıyorlardı yerde kum/kül tarzı şeyler vardı. Üzerinde iskelet el ya da eldiven (emin değilim o tarz başka bir şey de olabilir) ve yazılar görüyorlardı. Minnak akılımın o zaman çıkardığı ve en azından benim hatırladığım sonuç ise o bir grup çocuk içinden biri orada yanarak ölüyordu. Yine bu filmden mi emin olmadığım bir sahne ise bir adam sanırım bisikletle bir yığın balkabağı yanından geçiyor ve balkabakları devriliyor. Bu öldüğüne kanaat getirdiğim arkadaşımız filmin sonunda sanki birine elini uzatıyordu ve arka planda dans eden bir sürü (ölü ya da diri bilmiyorum) insan vardı. Bu ölü arkadaşımızın birde sanki ateş böceği gibi parlak gözleri vardı.

Dediğim gibi hatırladıklarım yanlış veya başka filmlerle karışmış olabilir. Belki anaokulu, belki de ilkokul zamanlarımda denk gelmiştim. Nereden baksanız en az 10 yıl oluyordur.

tarihinde Sayounara tarafından düzenlendi
"Küçükten" "Küçükken" olarak düzeltildi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
BenfeatUyku    12
BenfeatUyku

Bir çift arabadayken kaza yapıyorlar. Hemen ambulans çağırıyorlar ve ambulans hemen geliyor. Sonra ise adamı sedyeye yatırıp götürüyorlar ancak kadını almıyorlar ona bizi takip et diyorlar. Kadın tam takip ederken ambulans kayboluyor. Kadın adamı aramaya başlıyor. Bu süre içerisinde bazı izler yakalıyor. Bir sahne de lokantaya giriyor. Çinli bir adam sinirli bir şekilde et dövüyor. Sonra kadını erkek arkadaşı arıyor. Hemen ona o mekandan çıkmasını, öyle bir mekanın olmadığını söylüyor. Filmin sonunda ise kadın adamı bulur, adamın hastahane ise yıllar önce yakılmış ve yıkılmıştır.

Zamanında Kanal D kanalında yayınlanan bir film. Çok aradım ama sanırım low-budget bir film olduğu için -ya da ben beceriksiz olduğumdan- bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pori    1
pori
BenfeatUyku, 05.05.2017 - 18:53 tarihinde yazdı:

Bir çift arabadayken kaza yapıyorlar. Hemen ambulans çağırıyorlar ve ambulans hemen geliyor. Sonra ise adamı sedyeye yatırıp götürüyorlar ancak 

Room 6 (2006) olabilir mi?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
BenfeatUyku    12
BenfeatUyku
pori, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Room 6 (2006) olabilir mi?

Çok teşekkür ederim hocam. Cuk diye buldun :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Erkan    193
Erkan
ritel, 25.02.2017 - 09:09 tarihinde yazdı:

@Erkan, Starship Troopers (1997) olabilir mi?

Değil kıymetli @ritel mesajını yeni farkettim kusuruma bakma.

___ipek___, 09.04.2017 - 11:39 tarihinde yazdı:

Değil @___ipek___ yine de ilgine teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.