kizancik

Adını Hatırlayamadığım Bir Film

Tavsiye Edilen İletiler

byesiler

Cüneyt Arkın ve Erol Taş'lı bir film vardı. Bir para var ortada bu parayı tabelanın içine saklamışlardı. Osmaniye'de geçiyor filimde. Adını anımsayamadım gitti.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
blackshark

Posterini hatırlıyorum, hizmetçi bir anne ve üniversite okuyan kızı onun yanına geliyordu.Fim latin amerika olabilir, birkaç yıllık bir yapım.Bir türlü adı aklıma gelmedi ?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hayhan44
Que Horas Ela Volta?
  7.8/10
  3.8/10
  • Ülke
    Brezilya
  • Tür
    Komedi, Dram
  • Dil
    Portekizce
  • Süre
    112 dk
  • Vizyon Trh
    10 Eylül 2015

IMDb ID tt3742378

Que Horas Ela Volta? (2015)

Val, işini ciddiye alan, yıllardır aynı aile için çalışan yatılı bir hizmetçidir. Bebekliğinden beri çocuklarına bakıcılık yaptığı Sao Paulo’lu zengin işverenlerine her gün tüm çalışkanlığı ve sadakati ile hizmet eder. Bu şık evde her şeyin yeri, yolu, yordamı bellidir; ta ki Val’in hırslı ve akıllı kızı Jessica, üniversite giriş sınavına girmek için Sao Paulo’ya gelene dek... Jessica’nın genç oluşu, kendinden aşırı emin halleri, ev sakinlerinin huzurunu kaçıracak ve evdeki hassas dengeleri alt-üst edecektir. Val ise sadakatinin sınırlarına ve feda edebileceklerinin neler olduğuna karar vermelidir. Brezilya'nın Oscar adayı olan Annemle Geçen Yaz, aile ve sınıf meselelerini yeni, çağdaş ve tempolu bir tarzda ele alıyor * hayatımda ilk defa, gittiğim bir film, bitiminde salonda alkışlandı.
Son güncelleme:

??

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Blueva

Merhabalar, hatırlamaya çalıştığım bir zombi filmi. Sanırım İzleyeli bi 13 14 sene oluyor. Bir çok zombi filmi var hepsi ölülerin şafağı olarak geçtiği için bulamadım. Tarih tarih aratmama rağmen. Filmin başlangıcında abi kardeş bir yere gidiyordu. Yolda bir mezarlıkta durdular birisini ziyaret etmek için. Abisi kız kardeşini korkutuyor ve aynen şunu söylüyor. '' Seni almaya geldim Barbara'' bu repliği asla unutmam.Yolda zombileri fark edip bir eve sığınıyorlar.. Evin İçinde bir siyahi adam daha var bunları bulan. Ve evin bodrumunda (sonradan orada oldukları anlaşılan) bir aile.  Film o kadar aham şaham bir film deil. Bilindik bir zombi filmi. Ancak benim çocukken izlediğim ilk zombi filmi olduğu için bende etkisi büyük ve ben o filmi bir daha izlemek istiyorum.. Umarım aranızda izlemiş olanınız vardır..:(

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cru
Blueva, 03.06.2017 - 20:49 tarihinde yazdı:

Merhabalar, hatırlamaya çalıştığım bir zombi filmi. Sanırım İzleyeli bi 13 14 sene oluyor. Bir çok zombi filmi var hepsi ölülerin şafağı olarak geçtiği için bulamadım. Tarih tarih aratmama rağmen. Filmin başlangıcında abi kardeş bir yere gidiyordu. Yolda bir mezarlıkta durdular birisini ziyaret etmek için. Abisi kız kardeşini korkutuyor ve aynen şunu söylüyor. '' Seni almaya geldim Barbara'' bu repliği asla unutmam.Yolda zombileri fark edip bir eve sığınıyorlar.. Evin İçinde bir siyahi adam daha var bunları bulan. Ve evin bodrumunda (sonradan orada oldukları anlaşılan) bir aile.  Film o kadar aham şaham bir film deil. Bilindik bir zombi filmi. Ancak benim çocukken izlediğim ilk zombi filmi olduğu için bende etkisi büyük ve ben o filmi bir daha izlemek istiyorum.. Umarım aranızda izlemiş olanınız vardır..:(

Night of the Living Dead
  7.9/10
  6.9/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Korku
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    96 dk
  • Vizyon Trh
    27 Eylül 1973

IMDb ID tt0063350

Night of the Living Dead (1968)

Yaşayan Ölüler Gecesi insan eti yiyen zombilerin saldırısından kaçabilmek için panik içinde ıssız bir çiftlik evine saklanmak zorunda kalan bir grup insanın öyküsünü anlatır. Evin sahipleri çoktan zombiler tarafından katledilmiştir. Radyo ve televizyondan zombilerin uzaydan gelen radyasyonun etkisiyle saldırıya geçtiklerini öğrenirler. Ama içinde bulundukları bu tuzaktan bir çıkış yolu var mıdır? George A. Romero'nun henüz 28 yaşındayken çok kısıtlı bir bütçeyle çektiği Yaşayan Ölüler Gecesi tüm dünyada olay yaratan ve korku filmleri tarzına yepyeni bir boyut getiren bir filmdir. Neredeyse gösterime girer girmez korku sinemasının kült filmlerinden biri haline gelmiştir.

Bu film olabilir mi? İzlemedim ama google aramasında bu çıkıyor. Birde alttaki 1990 yılında yeniden çekilmişi var. Büyük ihtimalle onu izlemişsindir, eğer film buysa tabi.

Night of the Living Dead
  6.9/10
  4.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Korku
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    92 dk
  • Vizyon Trh
    19 Ekim 1990

IMDb ID tt0100258

Night of the Living Dead (1990)

Yaşadıkları kasabada meydana gelen garip olaylarda insan eti yiyerek varlıklarını devam ettiren ve yaşayan ölüler olarak bilinen yaratıklarından korunmak için kendilerini bir binayı kapatan ve içeriye girmesine önlemeye çalışan yedi kişinin hayatta kalmak için verdiği insan üstü çaba anlatılıyor..
Son güncelleme:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Blueva
Cru, 03.06.2017 - 22:11 tarihinde yazdı:
Night of the Living Dead
  7.9/10
  6.9/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Korku
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    96 dk
  • Vizyon Trh
    27 Eylül 1973

IMDb ID tt0063350

Night of the Living Dead (1968)

Yaşayan Ölüler Gecesi insan eti yiyen zombilerin saldırısından kaçabilmek için panik içinde ıssız bir çiftlik evine saklanmak zorunda kalan bir grup insanın öyküsünü anlatır. Evin sahipleri çoktan zombiler tarafından katledilmiştir. Radyo ve televizyondan zombilerin uzaydan gelen radyasyonun etkisiyle saldırıya geçtiklerini öğrenirler. Ama içinde bulundukları bu tuzaktan bir çıkış yolu var mıdır? George A. Romero'nun henüz 28 yaşındayken çok kısıtlı bir bütçeyle çektiği Yaşayan Ölüler Gecesi tüm dünyada olay yaratan ve korku filmleri tarzına yepyeni bir boyut getiren bir filmdir. Neredeyse gösterime girer girmez korku sinemasının kült filmlerinden biri haline gelmiştir.

Bu film olabilir mi? İzlemedim ama google aramasında bu çıkıyor. Birde alttaki 1990 yılında yeniden çekilmişi var. Büyük ihtimalle onu izlemişsindir, eğer film buysa tabi.

Night of the Living Dead
  6.9/10
  4.5/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Korku
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    92 dk
  • Vizyon Trh
    19 Ekim 1990

IMDb ID tt0100258

Night of the Living Dead (1990)

Yaşadıkları kasabada meydana gelen garip olaylarda insan eti yiyerek varlıklarını devam ettiren ve yaşayan ölüler olarak bilinen yaratıklarından korunmak için kendilerini bir binayı kapatan ve içeriye girmesine önlemeye çalışan yedi kişinin hayatta kalmak için verdiği insan üstü çaba anlatılıyor..
Son güncelleme:

Çoookk Teşekkür ederim. İkinci attığınız aradığım film. 90 yılında çekilen . :) Ne kadar mutlu oldum anlatamam. İzlemediğiniz halde bulmanızda biraz beni incitti. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen

Kaç zamandır aklımda bir film vardı konuyu görmüşken sorayım belki bir bilen vardır; 30-35 yaşına kadar anne- baba parasıyla yaşamış bir karakter var. Karakterimiz majör depresyon belirtilerinin hepsine sahip bir erkek, hatta "izleyicileri" olduğunu, hayatının bir show olduğunu düşünüyor. Sonra ailesi bunu bi şekilde psikologla görüştürüyor. Kadın psikolog gel zaman git zaman adamdan ve dünyayı algılayış şeklinden etkileniyor bir yanı kadının kendisinin de mutsuz olduğu için bunu aşk sandığını söylerken diğer yanı sırılsıklam aşık. Cnbc-e'de ustalara saygı kuşağında yayınlanmıştı hatta o zaman baktığımda çevirisi de yoktu filmin sitemizde. Eğer hatırlayan varsa filmin adını ve hâlen çevirisi yoksa çevireceğim.

Düzenleme: Adını hatırlayamadığımız filmleri nerede soruyoruz bir kaç kriter kelime arattım forumda ama sonuçsuz kaldım O.o

tarihinde Nikoteen tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
luke38
byesiler, 13.05.2017 - 13:47 tarihinde yazdı:

Cüneyt Arkın ve Erol Taş'lı bir film vardı. Bir para var ortada bu parayı tabelanın içine saklamışlardı. Osmaniye'de geçiyor filimde. Adını anımsayamadım gitti.

Iki canbaz
  6.1/10
  • Ülke
    Türkiye
  • Tür
    Macera, Komedi, Suç
  • Dil
    Türkçe
  • Süre
    83 dk
  • Vizyon Trh
    1979

IMDb ID tt1874388

bu olabilirmi acaba, bunda da bir para mevzusu var. izlemedim ama bahsettiğiniz kadarıyla bu filmin konusuna benziyor.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler

@luke38 Teşekkürler ama bu değil.

Filmde Adana'ya şu kadar var KM tabelası falanda gözüküyor. Yine arazide bir reklam tabelasına para saklıyorlar.

Ararken buldum. :)

http://www.sinematurk.com/film/3049-dort-hergele/

OP_MvvQwQ1mI61kdij06Nw.png

tarihinde byesiler tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84

Arkadaşlar sanırım kore filmi seyrettim. Filmi komple biliyorum ama ismini bilmiyorum. Çocuğu lunaparkta kaçırılan adam 3 sene sonra rüyada yaşadıklarını tekrar görmeye yarayan bir cihaz sayesinde tekrar olaylarda gözünden kaçan detayları hatırlamaya başlar. Film böyle başlıyor. İsmi neydi ??

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen

İletimi tekrarlayayım belki bilen birinin gözüne çarpar 

30-35 yaşına kadar anne- baba parasıyla yaşamış bir karakter var. Karakterimiz majör depresyon belirtilerinin hepsine sahip bir erkek, hatta "izleyicileri" olduğunu, hayatının bir show olduğunu düşünüyor. Sonra ailesi bunu bi şekilde psikologla görüştürüyor. Kadın psikolog gel zaman git zaman adamdan ve dünyayı algılayış şeklinden etkileniyor bir yanı kadının kendisinin de mutsuz olduğu için bunu aşk sandığını söylerken diğer yanı sırılsıklam aşık. Cnbc-e'de ustalara saygı kuşağında yayınlanmıştı hatta o zaman baktığımda çevirisi de yoktu filmin sitemizde. Eğer hatırlayan varsa filmin adını ve hâlen çevirisi yoksa çevireceğim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
volcano

@Nikoteen şu film olabilir mi?

The Prince of Tides
  6.7/10
  0.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Dram, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    132 dk
  • Vizyon Trh
    28 Şubat 1992

IMDb ID tt0102713

The Prince of Tides (1991)

Son güncelleme:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen

@volcano teşekkürler uğraşınız için ama maalesef bu değil,

hadi biraz gayret arkadaşlar bulalım şu filmi sonradan çevrisi eklenmişse bile siteye, o filmi tekrar izlemeye çok ihtiyacım var. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
Nikoteen, 29.06.2017 - 23:14 tarihinde yazdı:

İletimi tekrarlayayım belki bilen birinin gözüne çarpar 

30-35 yaşına kadar anne- baba parasıyla yaşamış bir karakter var. Karakterimiz majör depresyon belirtilerinin hepsine sahip bir erkek, hatta "izleyicileri" olduğunu, hayatının bir show olduğunu düşünüyor. Sonra ailesi bunu bi şekilde psikologla görüştürüyor. Kadın psikolog gel zaman git zaman adamdan ve dünyayı algılayış şeklinden etkileniyor bir yanı kadının kendisinin de mutsuz olduğu için bunu aşk sandığını söylerken diğer yanı sırılsıklam aşık. Cnbc-e'de ustalara saygı kuşağında yayınlanmıştı hatta o zaman baktığımda çevirisi de yoktu filmin sitemizde. Eğer hatırlayan varsa filmin adını ve hâlen çevirisi yoksa çevireceğim.

Failure to Launch
  5.6/10
  3.0/10
  • Ülke
    Amerika
  • Tür
    Komedi, Romantik
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    97 dk
  • Vizyon Trh
    6 Nisan 2006

IMDb ID tt0427229

Failure to Launch (2006)

Tripp (Matthew McConaughey) 35 yaşına geldiği halde henüz aile ocağını terk etmemiştir. Üstelik evden ayrılıp kendi hayatını kurmak gibi bir niyeti de yoktur. Bu durumdan bıkkınlık getiren anne-babasının burasına kadar gelmiştir. Tripp'i evden çıkarabilmek için sonunda çareyi oğullarının hayalindeki güzel ve yetenekli kızı (Sarah Jessica Parker) ayarlamakta bulurlar

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen

Maalesef bu da değil @DeanJames konusu belli bir yere kadar anlattıklarımla örtüşüyor fakat o değil

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames
Nikoteen, 30.06.2017 - 10:31 tarihinde yazdı:

Maalesef bu da değil @DeanJames konusu belli bir yere kadar anlattıklarımla örtüşüyor fakat o değil

Tanguy
  6.4/10
  0.0/10
  • Ülke
    Fransa
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    Fransızca, Japonca, Mandarin
  • Süre
    108 dk
  • Vizyon Trh
    21 Kasım 2001

IMDb ID tt0274155

Tanguy (2001)

Olabilir mi?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen

Hayır @DeanJames çok teşekkürler fakat bu da değil. Film dili ingilizce ve oyuncular hakkında pek bilgim yok, en sevdiğim oyuncunun bile adını görünce hatırlarım fakat Kevin Bacon'ı anımsatan biriydi hatta benim aklımda o diye kalmıştı ama sayfasında baktığımda Kevin'in hiçbir filminin o olmadığını gördüm :/

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen

Nerede sinefiller, yok mu bu filmi hatırlayan o.O

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Camur

@Nikoteen Bu filmlerden biri olma şansı var mı? 

eP1JO.png

tarihinde Camur tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen

@Camur maalesef bunların hiç biri değil, ayrıca yapım yılını tam bilmemekle birlikte eski bir film olduğunu söyleyebilirim; rahatlıkla 2005 öncesi olduğuna kesin gözüyle baktığım bir film. Yaklaşık tahmin isterseniz de 90' lı yıllar ya da 80 sonları diyebilirim

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.