Prequel

Film Yapanlar ve Yapmaya Çalışanlar Buraya

Tavsiye Edilen İletiler

Prequel

qj6Gjq.jpg

Merhabalar.

Yönetimimizden ricayla yeni oluşturulan bu bölümün bu başlığında kendimizi tanıtalım,

• Sinema ile uğraşmak isteyip ürkenler
  • Kısa film yapan amatörler
  • Sinema öğrencileri
  • Bağımsız sinema yapanlar
  • Sinemada veya dizi sektöründe çalışan profesyoneller

Film yapmak veya senaryo yazmak gibi film yapımını yakından-uzaktan ilgilendiren herhangi bir işi yapmak aklınızın ucundan dahi geçiyorsa doğru yerdesiniz!

Siz şimdiye kadar neler yaptınız? Neler yapmak istiyorsunuz? Ve film yapımı üzerine hangi alanla ilgileniyorsunuz?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
H5N1

Kimse yok galiba.

Tüketilecek o kadar çok veri var ki kimse işin mutfağını merak etmiyor sanki.

Günümüz imkanları aslında kısa film çekmeye ve bunu yaymaya o kadar elverişli ki, içindeki yönetmene bir şans vermek için daha iyi olamazdı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kill Master

Lise 2'de bir senaryo yazmaya başlamıştım. Lise bitti falan filan... 5. sahnedeyim hâlâ. :dansoleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan

Aklıma bir senaryo gelmişti. O dönem korsan cd popülerdi, korsan cd satan iki kafadar el kamerasıyla sinemada filmleri gizlice çekmekten bıkıp, kendileri -titanic gibi- meşhur sahneli filmleri kameralarıyla çekmeye başlayıp satacaklardı. ve iyi tepkiler alıp işi büyütecekleri bir hikayeydi aklımdaki. O ara senaryo da yazan ablamla paylaşmıştım bu fikri. Fena bulmamıştı. Sonra bu işlerden umudunu kesip bıraktı. Aradan 1 sene bile geçmeden "Be kind rewind" filmi çıktı!! Gerçekten şaşırtıcı bir tesadüf oldu.

Niye diyenler olursa;

Be Kind Rewind
  6.4/10
  5.3/10
  • Ülke
    İngiltere, Fransa, Amerika
  • Tür
    Komedi
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    102 dk
  • Vizyon Trh
    15 Mayıs 2008

IMDb ID tt0799934

Be Kind Rewind (2008)

Jerry manyetik güçlere sahiptir ancak bunu henüz fark edememiştir. Hergün video kaset kiraladığı dükkana son gidişinde bir sorunla karşılaşır. Dükkandaki yarıdan fazla video kaset silinmiştir ve bunun nedeni Jerry'nin manyetik gücüdür. Jerry batacağını düşünen dükkan sahibine inanılmaz bir fikir verir. Silinmiş filmlerin yerine kendileri o filmleri çekecektir. Böylece Ghost Busters, Robocop ve Aslan Kral gibi kültleşmiş filmlerin kopyalarını çekmeye koyulurlar. Dükkana gelen müşterilerin tepkisi, bunun hiç de iyi bir fikir olmadığını düşünen dükkan sahibini çok şaşırtacaktır: Çünkü filmleri beğenilmiştir.
Son güncelleme:

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
BenfeatUyku

Kendimi bildim bileli hep sinema sektöründe olmak istemişimdir. İlk başlarda sadece yazar olarak en arkalarda durmak istesem de zamanla -yüzsüz gibi- yönetmenlik alanında da ilerlemek istedim hep. Ancak şöyle bir sorun var ki, kendimi bildim bileli ne zaman bu tarz amaçlarımı insanlara anlatsam "O işte para yok!" gibi klişeden insanı bayan, sürekli tekrar eden lafları işittim ve işitmeye devam ediyorum. Bir kaç tiyatroda yazar ve oyuncu olarak rol aldım ve orta okulda kısa film çekmeye başlamıştım. Etrafımda bu iş için gerekli kimse olmadığı için kısa filmlere de uzun bir ara vermek zorunda kaldım. Çünkü, herkes o filmin baş kahramanı olmak istiyor. Onlar için sinema bundan ibaret. Kamera sadece onu çekecek ve milyonlar dolarlar kazanacaksın. İnsanlara bunun bir sanat olduğunu anlatmadım, anlatamıyorum. Şuan gencim önümde bu amacımı gerçekleştirmek için bolca zaman olacak ama şuan yapamıyorum. Tabi bende hemen 50 milyon dolara film çekmek istemiyorum. Önce bir kısa animasyon, ardından dandik bir kısa film ve onu devam eden bir çok kısa film. Belki sonra popüler olmak için çabalayan sanatçıların klip yönetmenliği. Ha bu arada, tiyatroyu unutmamak gerek. Bir süre böyle idare ettikten sonra çalışıp çabalayıp küçük-mütevazi bir meblağ ile bir festival filmi. Bunlar çok büyük amaçlar mı sizce? Bakın amaç diyorum zira çoğu insan için bu bir amaç değil aksine basit, gelip geçici bir hayal. Bunda sadece insanların etkisi yok ülke olarak sinemanın değerini filan bilmiyoruz. Arada bir Türkiye'nin en çok izlenen filmleri listesinde bir tur atarım. Sonra anlıyorum, bu insanların neden benim amaçlarımı hayal olarak gördüklerini. 

Hemen hemen böyle yani "benim filmim". Tamamen şikayet üzerine bir yazı yazmış olsam da hiçbir zaman bu amacımdan vazgeçmeyeceğim. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.