Mr.Hate

TTNET AKK Dolandırıcılığı

Tavsiye Edilen İletiler

Mr.Hate

Arkadaşlar son 3 aydır TTNET ile AKK sorunu yaşıyorum. Daha önce başka bir başlıkta da bunu yazmıştım. Sorunum şu; benim kullandığım internet paketimin adı "İnternetsiz Ev Kalmasın" paketi. Toplam hızım 4 pms, AKK sonrası 3 mps. Bu paketi ben alırken hem TTNET'in resmi sitesinden hem de yetkili bayiiden teyit ederek aldım.

Paketi google'dan arama yapınca da AKK sonrası hız düşümü 3 mps olarak resmi sitelerinde halen görünmekte. 3 ayda toplam 4 kere teknik desteği aradım ama her defasında AKK sonrası düşen 1 mps hızımın normal olduğunu söyleyip sorunumu çözmediler. Bu gün son kez görüştüm ve teknik destek ekibinin kontrole gelmesini istedim. Geldiler ve hızımın 1 mps olduğunu teyit edip normal olduğunu, bu paketin AKN sonrası hızının 1 mps olduğunu, bu konuda yapabilecekleri bir şey olmadığını söyleyip gittiler. İşin kötü tarafı yetkililer ile yaptığım görüşmelerde hızımın AKN sonrası 1 değil 3 olarak göründüğünü, sorunun benden kaynaklanığını söylüyorlardı. Bunu gelen teknik ekibe de söyledim, dedim teknik destek ekibinin yaptığı kontrollerde hep 3 olarak görünüyor ama? Bana verdikleri cevap ise hızımın merkez tarafından 1 mpsye düşürüldüğünü, bu konuda yapabileceğim tek şey şikayet etmem gerektiği. 

Şimdi arkadaşlar, ben bu şerefsizlere tazminat davası açabilir miyim? Elimde tüm deliller mevcut. Ne sözleşmemde, ne de resmi sitelerinde benim bu paketimin 1 mpsye düşeceğini gösteren bir metin yok. Dava açsam kazanabilir miyim ve ne kadar kazanabilirim? :D Tüm deliller benden yana. hızımın 3 aydır 1 mpsye düşürüldüğünü ispatlayabilirim.  Pazartesi günü başvurmayı düşünüyorum, acil cevaplarınızı bekliyorum...

Bu da benim paketimin AKK sonrası kaça düşeceğini gösteren tablo.  TTNET AKK Tablosu

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames

Dava açsanız kazanabileceğinizi sanmam çünkü mutlaka size imzalattıkları sözleşmede ilgili madde vardır. Fakat isterseniz bimere şikayet etmeyi deneyin,belki işe yarar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone

Tüketici Hakem Heyeti bir şekilde yardımcı olur herhalde? Yüssüzlükte sınır tanımıyorlar yeminle.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Sacrer

Ben 5 senedir 3 mb yaftası altında 100 kb internet kullanıyorum. Kime ne anlatacaksın, şikayet etsek de fayda etmiyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hüsnü

En az 10 yıl ttnet kullandım, tam bir soyguncu şirkettir. En son 2 yıllık sözleşmem bittiği gün iptal edip turknet'e geçtim. Benim sokakta fiber yok, fakat turknet ile pek ihtayaçta kalmadı fibere doğrusu. AKK yok + Taahhüt yok + 3.2 Mbit. İlk defa bu kadar keyifli bir internet kullanıyorum. Tüm ay boyunca son hız. Tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
JeRxclusive

İnternetsiz Ev Kalmasın Kampanyası detaylarında şöyle bir madde mevcut. 

Alıntı
  • Ay içindeki kullanımlarınızın 20GB'lık kullanım limitine (AKN'ye) ulaşması durumunda paketinizin hızı en fazla 1Mbps(megabit) olacak şekilde düşürülecektir.

Bu madde sonradan eklendiyse de pek şaşırmam... yakışır telekoma.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.