alpalp84

Son Dilek (The Witcher)

Tavsiye Edilen İletiler

alpalp84

8YMl3a.jpg

Çevirmen:Regaip Minareci

Yayın Tarihi2017-02-02

Orjinal AdıOstatnie Zyczenie

ISBN6052990186

Baskı Sayısı1. Baskı

DilTÜRKÇE

Sayfa Sayısı400

Cilt TipiKarton Kapak

Kağıt CinsiKitap Kağıdı

Boyut13.5 x 21 cm

http://www.kitapyurdu.com/kitap/son-dilek-the-witcher/415412.html

Witcher serisinin oyunlarını oynamış birisi olarak birde kitaplarına göz atmak istedim. Temel bir hikayeye sahip değil son dilek. Tamamı ile birbirinden farklı ortam ve karakterlerle geçen 6-7 hikayenin birleşimi olmuş. Ana bir hikaye yok. Ama tamamıyla birbirinden bağımsız hikayeler. Gerald'ın türlü türlü maceraları yani. Witcher evrenini sadece oyunlardan bilen biri olarak kitaplar daha soğuk ve karanlık, acımasız bir ortam. Kitaplarda iyi bildiklerimin arka planda yaptıklarını duyunca hayretler içerisinde kaldım. Kitabın ilk hikayesi W1 de açılış sinematiğinin konusu. Yer yer tanıdık olaylara ve kişilere rastlıyoruz. Oyunu oynayanlar yabancılık çekmiyor.  Tabi kitapta sayfa sayfa anlatıldığı için çok daha detaylı. Hikaye hakkında bilgi vermeyeceğim, ne söylesem okumanın zevkini kaçırır. Sevmediğim sadece oyunda dövüşmeye alıştığımdan gerald'ın dövüşünü anlatırken kafamda o anları canlandıramadım. Sonu itibariyle zaten bitmediği anlaşılıyor, devamınada bakacağım.

Ayrıca önsözde polonyalı hak sahibinin ingilizceden çeviriye izin vermediği sadece almancadan çeviriye onay verdiği yazıyor. İngilice çeviride eksiklimi vardı acaba ??

tarihinde alpalp84 tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu

Üç oyunu da oynamış biri olarak kitabından üçlemenin her bir oyunu adına ayrı bir zevk aldım. Evet kitap hikâyeler derlemesinden oluşuyor diyebiliriz ama birbirleri arasında gayet iyi köprülenmişler.

Üçlemenin hiçbir oyununda Geralt ve Yennefer arasındaki aşkın nasıl geliştiğine dair ayrıntılı bilgi bulamamıştım. Kitapta bu aşkın şekillenmesini ayrıntılıca okumak ve Yennefer'ın büyülü güçlere kavuşmadan önce nasıl bir kadın olduğunu görmek, yani kısacası, önemli karakterler hakkında "önemli bilgiler" edinmek beni çok tatmin etti. 

Eğer oyunlarla hiç tanışmadan bu kitapla tanışmış olsaydım bile bu kitap beni evrenine çekmeyi büyük bir yetkinlikle başarıp beni olayların geçtiği topraklarda yürüyen bir yabancı haline getirirdi. Buna eminim.

Önsözü Paylaşacağım burada. Benim gibi Poloncadan direkt çeviri yapılmamış olmasına üzülenler bunu okumalılar bence. 

https://i.hizliresim.com/z017VY.jpg 

https://i.hizliresim.com/Oo5pZZ.jpg

tarihinde Kanpuu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
alpalp84

@Kanpuu

G ve Y aşkı sadece 3. oyunda aşk büyüsünü bozduğumuz görevde çok az bir miktarla anlatılmıştı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu
alpalp84, 45 dk önce tarihinde yazdı:

@Kanpuu

G ve Y aşkı sadece 3. oyunda aşk büyüsünü bozduğumuz görevde çok az bir miktarla anlatılmıştı.

Bence orada anlatılanlar kitaptakilerin yanında çok az kalıyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.