Jump to content
Tuğrul Akça

[Homeland] 6x05 "Casus Belli"

Tavsiye Edilen İletiler

Tuğrul Akça    665
Tuğrul Akça

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cokerhan    4
Cokerhan

Şu Quinn'in başına gelenlere çok üzülüyorum, harcayacaklar adamı sanki bu sezon içinde.

Homeland öncesini anlatan bir spin off dizi yapsalar Quinn'in CIA'e katılması, eğitimi ve saha operasyonlarını anlatan iyi olur, 24'ün yerine halen bu türde bir dizi gelmedi çünkü.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tayfunexx    2
Tayfunexx

Dış mihraklar Amerikayı karıştırıyor yine yahu. Olan Yusuf Güney sesli Sekou'ya oldu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    487
Coilbone

Quinn'in çektiğini kimse çekmedi yeminle bu dizide :oleyo: Nereden nereye geldi herif, zaten dizi de rayından çıkmaya başladı gibi, artık limitine ulaştı sanki, bu tarz dramalara kaldıysa işimiz zor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    74
SirRonyon

Diziyi takibi 3. sezonda bırakmıştım da iletilerde denk geldim şimdi, bu bölüm ismi ne iştir? Casus Belli derken? :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    255
Nikoteen

Evet herkes bunu merak ediyor bölümün adı neden Türkçe? Heyecanla bekliyorum bu bölümü

Düzenleme: "Casus belli"
savaş sebebi anlamındaki latince sözcük. 

örneğin türkiye, yunanistan'ın karasularını 12 mil e çıkarmasını casus belli olarak deklare etmiştir. @SirRonyon

tarihinde Nikoteen tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    74
SirRonyon

@Nikoteen

Çok teşekkürler aydınlatma için, cahilliği bir nebze olsun gidermiş olduk :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14    377
ozgun14

vay latince demek ha, anca bu kadar denk gelebilirdi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kerberos    36
kerberos

diziyi beklerken rutin işlere takıldık kaçırdık,4 bölüm arka arkaya izledim bence biraz dizi gereksiz işlere giriyor,eski sezonları aratır oldu,biraz mesaj içerikli hareket ettiklerini düşünüyorum umarım ilerleyen bölümlerde çizgiiyi tuttururlar.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    487
Coilbone

Sezonun konusu yavaş yavaş toparlanıyor, bölüm sonu gerilim muhteşemdi. 
Quinn'in gidişatı pek hayra alamet değil, dört dörtlük bir PTSD örneği sergileniyor, gerek oyuncu gerek karakter. Bir anı bir anını tutmuyor resmen karakterin. Bir an sevindirirken bir an "abi ne yapıyorsun ya?!" dedirtiyor.

Herşeyin ucu yine Carrie'ye bağlanacak gibi, başı beladan kurtulamadı garibimin :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    151
zapp brannigan

Bu bölümle dizi özüne dönmeye başladı. İlk 3 bölüm sıradan cbs polisiyesi gibiydi. Geçen bölümün sonuyla birlikte dizi resmen başladı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    255
Nikoteen

Nedir yahu bir dizinin başlama kriteri? Ekşın mıdır illâki ya da gerilim?

Dar Adal ile Halef Başkan arasındaki "örüşmeler" Dar Adal'ın çakallıkları, Saul'un kimseye güvenmeyişi ve tabii ki Carrie'nin mimikleri bu diziyi dizi yapan şeylerdir. Bu kadar basit yaklaşımı hak etmeyen, kıymeti bilinmeyen bir dizi gerçekten.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Coilbone    487
Coilbone
Nikoteen, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Nedir yahu bir dizinin başlama kriteri? Ekşın mıdır illâki ya da gerilim?

Dar Adal ile Halef Başkan arasındaki "örüşmeler" Dar Adal'ın çakallıkları, Saul'un kimseye güvenmeyişi ve tabii ki Carrie'nin mimikleri bu diziyi dizi yapan şeylerdir. Bu kadar basit yaklaşımı hak etmeyen, kıymeti bilinmeyen bir dizi gerçekten.

Sezonun belirli bir konusu yoktu, bir yerlere gidecek ama nereye gidecek belli değildi geçen haftaki bölüme kadar. Parça parça bilgiler, olaylar vardı ama hiç biri birleşmemişti. Diğerleri zaten bu dizide her zaman olan, diziyi izleme sebeplerimiz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
flying dutchman    3
flying dutchman

Quinn sonunda patlamayı yaptı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14    377
ozgun14

Hop oturdum hop kalktim terledim yoruldum bolumu izlerken. 4. Bolumun biraktigi yerden baslayip gerilimi bu kasar bambaska yerden vermesi hem beklenmedik hem de tatminkardi. Dolu dolu bi bolumdu.

Bu sezon hani teror hani ajanlik hani carrienin supheleri diyodum ve basladikkkkk...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ahmet9062    3
ahmet9062

Homeland gerilimi yansıtmayı beceren en iyi dizilerden. Bu bölümde de bunu gördük, bölüm sonuna kadar gözümü kırpmadım harika bir bölümdü. İşte bizim sevdiğimiz Homeland bu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
neAlaka    9
neAlaka

homeland'ın en iyi 10 bölümünden biriydi. ne zaman başladı ne zaman bitti anlamadım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeHLiZ    78
DeHLiZ

Geçen yılki hatta son 2 sezonki hayalkırıklıklarından sonra iyi geldi bu sezon :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk