Jump to content
superlative

Dinamik Imza ve Imageproxy sorunsalı

Tavsiye Edilen İletiler

superlative    43
superlative

Rica ederim @Putte kodlama biliyorum elimden gelen birşey olursa yardımcı olmak isterim. Gerçi botbittrex.com'u drupal ile hazırladım tecrübemin olduğu birşey değildi. Bir hayli kastım. IPS ondan daha da zor sanırım. Bir whitelist sizin sorunu kökten çözecektir. imageproxy faydalı birşey. Statik imzalar için bence çok yararlı. Hatta arama motorları için ve listelenmek içinde önemli. Drupal'da da cacheleme var. Ama bu Imageproxy sinir biraz. Birde forumlarda bazı kullanıcıların dinamik imza tercih etmesinden daha doğal birşey yok. Speedtest ve torrentler konusunda da dinamik imza kullanımı yaygın. Burası Sinema ve Dizi ağırlıklı bir site olduğundan bizim @mnth ile imzamızda çok önemli oluyor bu forumda. Ben PLEX'in forumunada üyeyim orda da yine önemli. Ama tutupta alakasız bir forumda aynı imza çok şey ifade etmez ama burda çok önemli bizim için. VIP konusuna hiç girmeyelim suçluyum o konuda :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.377
Putte

Gördüğüm kadarıyla imzan gayet iyi çalışıyor bu arada.

IPS bir PHP scripti. Bilen için %60 ı tamam demektir. Ancak IPS in zorluğu şurada başlıyor. Bir framework ve kendi yazılım elemanları kütüphanesine sahip. Özetle IPS de yazılım yaparken onların hazır functionlarını kullanman gerekiyor. Kendine özel bir app ve plugin hazırlama tarzı var. IPS kütüphanesini iyice çalışıp yazılım yapma structure ını da anladıktan sonra PHP biliyorsan eğer, gerisi çok zor değil. Sadece çok fazla örnek çalışmak ve inceliklerini öğrenmek gerekiyor.

Plex forumda iyi bir çevre yaptıysan eğer, DP den altyazıyı otomatik çeken bir plugin için uğraşabilirsiniz. Çok kullanışlı olur. İçinde TR karakter görüntüleme ayarı da kendiliğinden olan bir plugin çok güzel olurdu. Bir proje olabilir bu. Yani şart değil misal olarak verdim sadece. Bazı arkadaşalr Kodi için çalışıyorlardı. Kullanıcısı olmadığım için tamamlayabildiler mi bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    198
mnth

@superlative

aslında @Putte çok güzel bir fikir vermiş. Plex için dp altyazı eklentisi gayet mantıklı olur gibi geliyor bana. Kodi için eklenti yarım kaldı çünkü yazacak arkadaşın hem işleri yüzünden hemde yeni bebeği olunca zaman ayıramaz oldu. Bebek demek boş zamanın yok demek :oleyo2:

Bu arada sorunları ufak tefek demeden çözmeye çalışan, dinleyen,zaman ayıran ve tartışan bir yönetici bulmak şu zamanda çok zor... Tebirkler @Putte

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
superlative    43
superlative

Aslında fikir çok güzel ama PLEX için bir module yazmak bilmeyen benim gibi birisi için yeni bir gezegen keşfetmek gibi. Drupal'ı öğrenirken (hala tam öğrenmiş değilim) bunu çok acı tecrübe ettim. Sırf iki ay sistemi anlamak ve siteyi tamamlamak için uğraştım. Fikir güzel umarım bunu yapan bir arkadaş çıkar. Gerçi benim naçizane fikrim, eğer benim gibi hassas titiz bir arşivciyseniz çok mantıklı bir fikir değil. Çünkü otomatik altyazı çeken bir modül olsa bile altyazının inciğine cıncığına kadar senkron mu değilmi herşeyi kusursuz olmalı benim arşivimde. Hatta öyle ki DUAL olan filmlerde DUAL yazısı dosya isminde çözünürlükten sonra olmalı filan. Yani ben çok titiz bir insanım. Bazen torrent sitelerinden indirdiğim filmlerde ses streamlerine torrent sitesi kendi adını yazıyor. Hususi alıp tekrar reencode edip öyle atıyorum arşive. Altyazı dosyalarınn sonuna dili neyse onu ekliyorum filan. Tek tek uğraşıyorum ben altyazı ile kusursuz olsun diye. Yani otomatik çekmesi pek işime gelmezdi. Ama günü birlik indirip silen birisi için faydalı olabilir ama kesinlikle arşivciler hoşlanmaz bu fikirden. Biz kontrol hep bizde olsun istiyoruz. Benim arşivden küçük bir bölüm misal bu: (M:Multimedia sürücüsü 12TB'lıktır.)

2018_03_21_14_13_25.png

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
superlative    43
superlative
mnth, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Bu arada sorunları ufak tefek demeden çözmeye çalışan, dinleyen,zaman ayıran ve tartışan bir yönetici bulmak şu zamanda çok zor... Tebirkler @Putte

Aynen bende katılıyorum sana bu konuda @mnth :97:

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.377
Putte

Altyazıyı otomatik aldığında filmin yanına sve ediyor zaten. İzlerken baktın güzel devam ellemiyorsun. Baktın sıkıntılı onu silip başka bir tane gelen listeden ekliyorsun. O iyi ama sanki 1 sn senkron hatası var. Durduruyorum filmi senkron ayarını yapıyorum kaydediyorum izlemeye devam ediyorum. Benim arşivimin altyazıları oldukça iyidir. Aynı şekilde seninkiler gibi. Bende zaten 24 tb kapasiteli bir Nat var. Ona e-satadan bağlı başka bir disk istasyonu var. Orada da 12 tb var. Tamamen işi bitmiş bir daha seyretmeyeceğim film ve diziler için depo arşivim var. Harddiske yedekleniyor. Listesi kutuya iliştiiriliyor özel hdisk kutusuyla depoya kalkıyor. Bunların %60 ından fazla sı benim tarafımdan riplenmiş bluray dvd medyalardır. Ben sonra o bluray dvd diskleri eşe dosta hediye ediyorum. Bende sadece riplerini saklıyorum. 

Onları da kimseyle paylaşmıyorum. Sanıyorum yakın zamanda yeğenime ya da çocuklarımdan birine devredeceğim ve bırakacağım bu arşivciliği, Niyetim bu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    198
mnth

24+12 = 36 TB demek

NASA yanında halt etmiş @Putte :bananek:

Benim işte ve evdeki bütün hdd toplasan 36 TB etmez :smurf:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
52 Hertz    153
52 Hertz

@Putte Selamlar minik bir hort. Sorun Hızlıresim sitesi için de geçerli. Yenilenmeyen imzalarda herhangi bir sorun yok ancak minik bir değişiklik yapıp kaydedildiğinde imzadaki resimler kayboluyor. Sıfırdan yapılmaya çalışıldığında da olmuyor...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    1.910
hasangdr
52 Hertz, 1 saat önce tarihinde yazdı:

@Putte Selamlar minik bir hort. Sorun Hızlıresim sitesi için de geçerli. Yenilenmeyen imzalarda herhangi bir sorun yok ancak minik bir değişiklik yapıp kaydedildiğinde imzadaki resimler kayboluyor. Sıfırdan yapılmaya çalışıldığında da olmuyor...

Hızlıresim sitesi yurt dışında yasaklı. Bizim sunucular dışarıda olduğu için linkler çalışmıyor sitede.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
52 Hertz    153
52 Hertz
hasangdr, 22 saat önce tarihinde yazdı:

Hızlıresim sitesi yurt dışında yasaklı. Bizim sunucular dışarıda olduğu için linkler çalışmıyor sitede.

Yurt dışına yasaklı olduğunu biliyorum ancak değişiklik yapmadan önce gösteriyordu. Örnek: heroson'un imzası ve Kill Master'in imzasında hatta senin bir konundaki eski bir resimde de herhangi bir sorun yok. Neyse başka şekilde yükleyerek hâllederiz Hasan. Sağ olasın. :fl:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hasangdr    1.910
hasangdr
52 Hertz, 38 dk önce tarihinde yazdı:

Yurt dışına yasaklı olduğunu biliyorum ancak değişiklik yapmadan önce gösteriyordu. Örnek: heroson'un imzası ve Kill Master'in imzasında hatta senin bir konundaki eski bir resimde de herhangi bir sorun yok. Neyse başka şekilde yükleyerek hâllederiz Hasan. Sağ olasın. :fl:

O gösterenler forumun çerezlerinden gösteriyor. İletiyi güncelleyince o da güncellendiği için resim patlıyor. :) 

Ekleme: Galeride "depo" bölümüne yükleyip oradan link verebilirsin.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
52 Hertz    153
52 Hertz
hasangdr, 23 saat önce tarihinde yazdı:

O gösterenler forumun çerezlerinden gösteriyor. İletiyi güncelleyince o da güncellendiği için resim patlıyor.  

Ekleme: Galeride "depo" bölümüne yükleyip oradan link verebilirsin.

Muhtemelen ;) Aynen hâlledilir bir şekilde :) 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.