berataltintass

Çevirmen mask'ını nasıl alacağız?

Tavsiye Edilen İletiler

berataltintass

Merhabalar. Ben de dizilere çeviri yapmak istiyorum. Nasıl yapılacağını da öğrendim. Fakat bir şeyi merak ediyorum. Çevirmen maskı nasıl ve ne zaman veriliyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rabiadelpueblo

altyazi.org zamanında bu kurallar vardı ama son durumda nasıl bir işleniş var bilmiyorum. Ben de merakla bekliyorum...

• En az 20 film çevirisi yapmış olmak. Dizilerde ise 2 bölüm, 1 çeviri kabul edilecektir.
  • Çevirilerindeki onaysız oranı, toplam sayının %10'unu aşmıyor olmak.
  • Forumda ve sitede çeviri duyurusu açıyor olmak.
  • Forum içerisindeki hal ve hareketleri, fairplay çerçevesinde olmak.
  • Son tahlilde, bu şartları taşıyan üyelerin çevirmen maskına sahip olmaları yönetimin "takdir"idir.

4.jpg.52cc42d05e6c7ff1935bfce854a0573e.jpg

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ssniper

Mask olayına pek takılmayın bence. Forumu (ve portalı) iyi dostluklar ve güzel muhabbetler için bir vesile imkanı olarak görün.

Kimi arkadaşlarımız çevirileriyle, kimi arkadaşımız etkinliklere katkılarıyla, kimileri altyazı rip ve yüklemeyle, kimileri ise diğer bilgi ve görgülerini paylaşarak bu camiada sevgi ve saygıya yönelik yer edindiler. Öncelikle ne yapıyorsanız hakkını vererek yapın. (Benim bir sözüm vardır: "Çöpçü dahi olacaksanız, en iyi çöpçü siz olun." {Lütfen burada temizlik görevlisi olanlara yönelik bir aşağılama olarak değerlendirmeyin, burada kastım öyle olağanüstü bir tahsil ya da beceri gerektirmemesinden bu örneği verdim}) Sıkı dostluklar, yapıcı muhabbetler kurun. Bazı şeyler zamanla gelecektir. Şimdiden kolay gelsin. :planetdpok:

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kizancik

·  En az 20 film çevirisi yapmış olmak. Dizilerde ise 2 bölüm, 1 çeviri kabul edilecektir.

·  Çevirilerindeki onaysız oranı, toplam sayının %10'unu aşmıyor olmak.

·  Forumda ve sitede çeviri duyurusu açıyor olmak.

·  Forum içerisindeki hal ve hareketleri, fairplay çerçevesinde olmak.

·  Son tahlilde, bu şartları taşıyan üyelerin çevirmen maskına sahip olmaları yönetimin "takdir"idir.

Düzenli, düzgün onay almış çeviri yapmak, forumda çeviri başlığını açıp duyuru yapan, forum adabına uygun davranan kişilere ADG içerisinde değerlendirip maskı verilir.  Maskı hak eden kişi/kişiler belli bir süre aktif olmama, çeviri yapmama durumunda, tekrar yönetimin takdiri ile geri alınır.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rabiadelpueblo

@kizancik Peki bu değerlendirmeler hangi aralıklarda oluyor?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kizancik

@rabiadelpuebloPlanlanmış belli aralıklar yok bunun için. Her gün altyazı onayı verdiğimiz için, güncel olarak takip edebiliyoruz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rabiadelpueblo

@kizancik Cevap için teşekkür ederim. Bir önerim olacak; bu yukarıda bahsedilen kuralları aynı bir başlık altına yayınlayıp sonra da kilit altına alırsanız bundan sonra gelebilecek benzer soruları engellemiş olursunuz. Önceki sitede bu tarz bir konu vardı diye hatırlıyorum.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
berataltintass

@rabiadelpueblo ve @kizancik

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak @kizancik. Zamanı geldiğinde mask almak için biz mi sizinle iletişime geçeceğiz yoksa siz direk veriyor musunuz?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kizancik

@berataltintass, biz güncel olarak gerekli değerlendirmeleri yapıyoruz. Dilerseniz siz de bizlere öneride yahut hatırlatmada bulunup iletişime geçebilirsiniz.

tarihinde kizancik tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CinTonik

Bundan yaklaşık 35 sene evveldi. Amcaoğlu Kara Harp Okulu sınavlarına girmiş, biz de kapıda bekliyoruz. Sınav bitti kuzen çıktı. İlk lafı "çok iyi geçti" oldu. İkinci lafı bizi kopardı: "Ne zaman paşa olacağım?" :oleyo:  Başlığı okurken bu anım geldi aklıma. :D

• Haha 10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ssniper
CinTonik, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Bundan yaklaşık 35 sene evveldi. Amcaoğlu Kara Harp Okulu sınavlarına girmiş, biz de kapıda bekliyoruz. Sınav bitti kuzen çıktı. İlk lafı "çok iyi geçti" oldu. İkinci lafı bizi kopardı: "Ne zaman paşa olacağım?"   Başlığı okurken bu anım geldi aklıma.

Çok fırın ekmek yemek lazım. :oleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte
CinTonik, 9 saat önce tarihinde yazdı:

Bundan yaklaşık 35 sene evveldi. Amcaoğlu Kara Harp Okulu sınavlarına girmiş, biz de kapıda bekliyoruz. Sınav bitti kuzen çıktı. İlk lafı "çok iyi geçti" oldu. İkinci lafı bizi kopardı: "Ne zaman paşa olacağım?" :oleyo:  Başlığı okurken bu anım geldi aklıma. :D

Ne oldu bu kuzene? 35 senede olamadıysa paşa emekli olmuş olmalı. Veya Paşa oldu ya da daha kötüsü var...

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CinTonik
Putte, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Ne oldu bu kuzene? 35 senede olamadıysa paşa emekli olmuş olmalı. Veya Paşa oldu ya da daha kötüsü var...

Maalesef paşa olamadı ama binbaşıyken ondan daha yüksek bir rütbeye ulaştı...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ssniper
CinTonik, 11 saat önce tarihinde yazdı:

Maalesef paşa olamadı ama binbaşıyken ondan daha yüksek bir rütbeye ulaştı...

Hürgeneral ya da Hüramiral mi?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CinTonik

Askerlikte bilinen en yüksek rütbe...

• Üzgün 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Thracian82
CinTonik, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Başınız sağ olsun.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ssniper
CinTonik, 17 saat önce tarihinde yazdı:

Rabbim şehadetini kabul etsin, merhametiyle muamele etsin. Ne mutlu onlara, onlar şanslı; Allah geride kalanlara sabır versin.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.