Jump to content
byesiler

Türkiye’nin arama moturu Yaani açıldı!

Tavsiye Edilen İletiler

byesiler    451
byesiler

Turkcell düşünmüş,taşınmış vede kaşınmış, böyle bir motora karar vermiş. Medyum Ketoyu anımsatan bir domain adı var.

 

Turkcell-yerli-arama-motoru-Yaaniyi-duyu

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    79
Baryshx

Bu da google gibi uzatılabilir, yaaaaaaani diye :P i harfinin renkleride nazar boncuğu anımsatıyor.

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus    290
Nautilus

Duyunca benim de aklima ilk gelen Keto oldu. :)

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KaT    47
KaT

 

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    451
byesiler

Webmaster, R10'dan galiba. :)

 

 

  • Beğeni 1

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
McFly    54
McFly

http://www.medyaege.com.tr/d/news/73645.jpg

İlk olarak mobil uygulama olarak hayata geçirilen ve Turkcell tarafından geliştirilen Yaani artık Yaani.com.tr adresinde de kullanılabiliyor.

Türkiye’nin arama moturu Yaani’nin web sürümü Yaani.com.tr hayata geçti. Türkiye’yi kendi arama motoruna sahip ülkeler arasına taşıyan ve geçen yıl Ekim ayında kullanıma sunulan yerli arama motorunun 2 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Yaani üzerinden yapılan arama sayısı ise 125 milyonu geçti.Müşterilerin ihtiyaçlarına göre tasarlanan ve kullanıcıların internetteki bütün bilgilere erişmesini, merak edilen tüm sorulara yanıt bulmasını kolaylaştıran Yaani, artık web versiyonu ile kullanıcıların hizmetinde olacak. Bu zamana kadar mobil uygulama olarak kullanılabilen Yaani’ye artık web ve mobil  tarayıcılar ile yaani.com.tr adresinden ulaşılabilecek.

 “Sürekli öğrenen akıllı arama motoru Yaani” Kendi arama motoruna sahip olmanın Türkiye’yi dünyada sayılı ülkeler arasına soktuğunu belirten Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz, “Arama motorları en fazla veri üreten servislerden. O nedenle Yaani Türkiye’nin verisinin Türkiye’de kalması için kritik öneme sahip. Türkiye’nin kullanım alışkanlıklarına göre tasarlanan Yaani, Türkçe’yi çok iyi anlıyor. Biz arama yaptıkça o öğreniyor ve sürekli öğrenen akıllı arama motoru olarak kendini her an geliştiriyor. Bu sayede her defasında karşımıza daha iyi arama sonuçları çıkartıyor. Bugüne kadar mobil uygulama olarak kullanılan Yaani’ye artık web sitesi üzerinden de erişebilecek. Önümüzdeki dönemde web versiyonunu, yeni özellikler ve servisler ekleyerek daha zengin hale getireceğiz” dediTürkçe’yi en iyi anlayan bir arama motoru Yaani’nin Anadilinin Türkçe olması en önemli özelliklerinden birini oluşturuyor. 

Türkçe’nin farklı dil bilgisi yapısını anlayabilecek şekilde geliştirilmiş olması ile Yaani, Türkçe aramalarda daha doğru sonuçlar gösteriyor.  Artık  “yaani.com.tr” web sitesi üzerinden de ulaşılabilecek olan Yaani’de, mobil tarayıcılardan yaptıkları aramalar sırasında Turkcell kullanıcılarının internet paketleri de eksilmeyecek.Türkiye’yle özdeşleşen bir sembol olarak nazar boncuğu ikonu kullanılan Yaani, kullanıcıların aramalarına göre bir süre sonra alışkanlıklarını ve gerçekten ne aramak istediklerini öğreniyor. Daha önce yapılan aramaların benzerleri daha arama yaparken kullanıcıya gösteriliyor.

hgpy9gfn.jpg

 

kaynak:medyaege

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×