• Duyurular

• kocakafa

Yeni Üyelik   11-02-2017

Merhaba, herkes foruma yeniden üye olmalı. Üye olduktan sonra lütfen posta kutunuzun spam - gereksiz klasörünü kontrol ediniz. Hala sorun yaşıyorsanız mail adresinizi veya kullanıcı adınızı: infoplanetdp@gmail.com'a mail atınız.
    • Putte

Portalımızın Yeni Arayüzü   23-07-2017

Nihayet sonuna vardık ve artık saatler kaldı sadece...      
Valsgarde

Laptop tavsiyeleri

Bu konuda 52 ileti var

Eski forumda da böyle bir başlık vardı diye hatırlıyorum.

Yeri gelmişken bir arkadaşımın lisede okuyan kızı için derslik laptop arıyorum. Bütçe 1200'ü geçmezse sevinirim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, Valsgarde said:

Eski forumda da böyle bir başlık vardı diye hatırlıyorum.

Yeri gelmişken bir arkadaşımın lisede okuyan kızı için derslik laptop arıyorum. Bütçe 1200'ü geçmezse sevinirim.

Doların 3.67 olduğunu unutmamak lazım. 1200 lira 320 dolar bir şey yapıyor ki buna vergi vs. dahil hali. Bu fiyata ancak celeron'lu fredos/linux pc ler bulunabilir. Hatta bulabilrse ilk pc yi alsın :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Arkadaşın dediği gibi Celeron yada Atom işlemcili PC'ler alınabilir bana sorarsan donanım haber gibi sitelerden o fiyat aralığında 2 nci el temiz i5 bir makine alınabilir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Ders için bile olsa da celeron ve atom işlemcili leptoplardan uzak durun. Kesinlikle bu iki işlemcinin yanına bile yaklaşmayın. Beş para etmez bir teknolojiye sahipler. -_-

Kısa süre içinde leptop kullanılamaz derecede yavaşlıyor. İkinci el pazarından aynı fiyata daha güzel bir leptop almanızı tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

2000 TL civarı notebook bakıyorum arkadaşlar. Oyun oynama amaçlı değil, evde kullanabileceğim beni hız olarak üzmeyecek bir şey olsa yeter. Sizin anlayacağınız orta seviye bir notebook yeterli.

Linkteki ürün nasıldır, alınır mı, daha iyisini daha uygun fiyata bulabilir miyim? Klavyesi aydınlatmalı bakıyordum önce ama o zaman fiyat çok fena fırlıyor.

http://www.sadecenotebook.com/asus-k555uq-dm028dc-8-gb-pmu401631

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
horatio, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Onu da gördüm ama AMD olduğu için bakmadım. Şu cihazı freedos bulursam almaya çalışacağım bakalım. http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-510-intel-core-i5-7200u-2-50ghz-3-10ghz-8gb-1tb-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-80sv00h0tx-pm-HB000002K8OK

Sana tavsiye ettiğim ürünü şimdi etmiyorum :) Çünkü Resmi Distribütör değilmiş. İthalatçıya fazla güven olmaz.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
horatio, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Onu da gördüm ama AMD olduğu için bakmadım. Şu cihazı freedos bulursam almaya çalışacağım bakalım. http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-510-intel-core-i5-7200u-2-50ghz-3-10ghz-8gb-1tb-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-80sv00h0tx-pm-HB000002K8OK

İdeapad 500 ve 510 işinizi fazlasıyla görecektir bence :good: 

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Dostlar şöyle 2000-3000 arası freedos olan güzel bir laptop arıyorum. Sık olmamakla beraber oyunda oynuyorum. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

@Valsgarde

Aldınız mı bilmiyorum ama şu an 1300-1400 arası HB'de i3 işlemcili dizüstüler var.

bilginize

horatio, 3/4/2017 - 21:29 tarihinde yazdı:

Sanırım burada mevcut... Lenovo IP510

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

2500 TL sınır koydum kendime. Grafik konusunda rahat edebileceğim bir laptop istiyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar selam,

Ben de babama laptop almayı düşünüyorum, üzerinde Windows 10 çalışacak.

Kullanım amacı olarak web-sitelerinden haber okuyor, kredi kartı kampanyalarını inceliyor ve bankaların internet şubelerine giriyor.

Bu durumda dahi olsa celeron ve atomdan uzak durmak istiyorum. Bütçe 1500 TL civarı olabilir.

Var mıdır öneriniz ?

Biraz akakçe üzerinden bakındım aşağıdakileri buldum:

Acer - Intel Core i3 - Linux

HP - Intel Core i3 - FreeDos

HP - AMD A6 - Windows 10 Home

Acer - Intel Core i3 - Windows 10 Home

HP - AMD A8 - Windows 10 Home

Dell - Intel Core i3 - Windows 10 Home

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

YİNE BEN! :kafa:

Evet, parayı topladım. Sınır 3600 TL. Ufak oynamalar olabilir tabii. 

Kullanım amaçları: Çeviri (tabii ki), hd film/dizi, grafik tasarım (photoshop, after effects, cinema 4d falan), yazılım (Visual Studio. Belki farklı programlar da denerim), bazen de oyun oynarım. Hedef Dishonored 2. :foleyo:

Laptop, mecburi teknoloji mağazalarından alınacak. Hepsiburada vesaire bana gelmez yani. :)

Pamuk eller... :fl:

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kill Master, 4 saat önce tarihinde yazdı:

YİNE BEN! :kafa:

Evet, parayı topladım. Sınır 3600 TL. Ufak oynamalar olabilir tabii. 

Kullanım amaçları: Çeviri (tabii ki), hd film/dizi, grafik tasarım (photoshop, after effects, cinema 4d falan), yazılım (Visual Studio. Belki farklı programlar da denerim), bazen de oyun oynarım. Hedef Dishonored 2. :foleyo:

Laptop, mecburi teknoloji mağazalarından alınacak. Hepsiburada vesaire bana gelmez yani. :)

Pamuk eller... :fl:

Hocam kabaca mağazaların sitelerinden baktım fiyat sınırı dahilinde.

Grafik tasarım dediğiniz için ssd olan bilgisayarlara baktım ve onları tavsiye ederim. Marka olarak pek içime sinmese de Casper'ın C810, F600 ve F800 modelleri bence size uygun. Fiyat olarak da vatanda daha uygun. Bir bakın inceleyin hatta gidip yerinde görün bence. :good:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TamerÇ., 1 saat önce tarihinde yazdı:

Hocam kabaca mağazaların sitelerinden baktım fiyat sınırı dahilinde.

Grafik tasarım dediğiniz için ssd olan bilgisayarlara baktım ve onları tavsiye ederim. Marka olarak pek içime sinmese de Casper'ın C810, F600 ve F800 modelleri bence size uygun. Fiyat olarak da vatanda daha uygun. Bir bakın inceleyin hatta gidip yerinde görün bence. :good:

Eyvallah, Casper'la aram pek iyi değil. Anlaşamadık hiç. Ama yine de bir bakarım. :fl:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kill Master, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Eyvallah, Casper'la aram pek iyi değil. Anlaşamadık hiç. Ama yine de bir bakarım. :fl:

Hocam grafik tasarım, photoshop dediğiniz için bence ssd şart. Laptopta da işin içine ssd girince fiyat çok artıyor. Masaüstünde ssd fiyatları daha alınabilir düzeye düştü ama Laptopta hala tuzlu :D O yüzden ssd olan kaliteli markalar bütçenin üstünde. Ssd olmasın daha yavaş da olsa ben işimi yaparım diyorsanız 3600 tl seviyesinde seçenek bir sürü o zaman çok daha iyi markalara bakılabilir. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TamerÇ., 9 dakika önce tarihinde yazdı:

Hocam grafik tasarım, photoshop dediğiniz için bence ssd şart. Laptopta da işin içine ssd girince fiyat çok artıyor. Masaüstünde ssd fiyatları daha alınabilir düzeye düştü ama Laptopta hala tuzlu :D O yüzden ssd olan kaliteli markalar bütçenin üstünde. Ssd olmasın daha yavaş da olsa ben işimi yaparım diyorsanız 3600 tl seviyesinde seçenek bir sürü o zaman çok daha iyi markalara bakılabilir. 

Şimdilik ssd olmasa da olur. İleride ekstra düşünebilirim. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.