Jump to content
kizancik

En Son Hangi Animeyi İzlediniz?

hasangdr

---U Y A R I---

Arkadaşlar, iletilerimize birden fazla MAL tag eklemeyelim lütfen.
Her iletide sadece bir etiket çalışacaktır,  fazla tag kullanılan iletiler düzenlenecektir.

Ekleyen: hasangdr

Tavsiye Edilen İletiler

kizancik    200
kizancik

İzlediğiniz anime yorum ve paylaşımları bu başlık altında paylaşabiliriz.

Alıntı

- Bu başlık altındaki animelerin bitmiş yada sezonun bitmiş olması gerekmektedir. Yani 3 bölüm izlediğimiz animeler ile ilgili görüşlerinizi burada değil, animenin sayfasında yazabilirsiniz.

- İzlediğiniz animeye ait myanimelist etiketi eklenmesi gerekmektedir. Böylelikle ilgilenenler varsa anime hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirler.

- Her iletide sadece bir MAL etiketi kullanılacaktır. Daha fazlası çalışmayacağı için iletileriniz düzenlenecektir.

- İzlediğiniz anime için 10 üzerinden bir puan vermeli, puanınızı anasayfada işlemelisiniz.

- Diğer kullanıcıların iletilerine cevap niteliği taşıyan iletilerin olmaması gerekmektedir. Bu bölümde sadece izlediğiniz animeye yorum yazabilirsiniz. Anime ile ilgili  tartışma  ve sohbetleri yine sayfasından yapabilirsiniz.

- Animeyi incelerken spoiler olacak resimler, yazılar, videolar spoiler kodu içinde olmalı. Animeyle ilgili genel kanınızı yazmaya özen  göstermenize gerek yok ama spoiler kodu kullanmak şartıyla.

- Sayfayı yavaşlatacak kadar çok resim yüklenecekse spoiler kodu içinde olmalıdır. 

Bölüm kurallarına uymaya özen gösterelim.

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kusotaku    170
Kusotaku

Dagashi Kashi

1. 2016 Kış
  2. 24 dakika
  3. 12 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. Puan
    6.70 ( 97K )
  2. Kaynak Manga
  3. Yaş Sınırı PG-13
  4. İlk Bölüm 8 Oca, 2016
  5. Son Bölüm 1 Nis, 2016
  6. Durum Tamamlandı
  7. Stüdyo
    • feel.
  8. Tür

Seslendirme

1. Hotaru Shidare
  2. Kokonotsu Shikada
  3. Saya Endou

Yapım

• Yönetmen
    • Senaryo Amiri
    • Ses Yönetmeni
    • Yazar

Kokonatsu'nun babasının eski bir bakkalı vardır ve bir gün burayı oğluna bırakmak istemektedir. Ancak Kokonatsu'nun hedefinde mangaka olmak vardır. Bir gün çok ünlü bir abur cubur şirketinin başkanın kızı olan Hotaru adında tatlı ve tuhaf bir kız dükkanlarına gelir ve babasınına kendi şirketinde çalışmayı teklif eder. Kokonatsu'nun babası ise dükkanını yerine bakacak biri olmadan bırakmayacağını söyler ve böylece Hotaru'nun Kokonatsu'yu dükkanı devralmaya ikna etme çabaları başlar. (Tanıtım:Kusogaki)

1. #4743 sıra
  2. #334 popülerlik
  3. 226K üye
  4. 651 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Dagashi Kashi
  • Orijinal だがしかし
  • Diğer İsimler Dagashikashi

Çok uzun zaman oldu anime izlemeyeli ama en son Dagashi Kashi'yi bitirdim. Evet, biraz geç kaldım ama yapacak bir şey yok. Boş bir seri, amaç kafa dağıtmaktı. :D Çerez seri, öyle arada 1-2 bölüm izleneceklerden. 6/10. 

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
darkness_age    190
darkness_age

Ben de en son Haikyuu 3. sezon izledim. Yeni sezondan hiçbir şey izleyemedim maalesef ya :/

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
samet_419    393
samet_419

Alps no Shoujo Heidi

1. 1974 Kış
  2. 25 dakika
  3. 52 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    7.27 ( 9K )
  2. PlanetDP
    9 ( 2 )
  3. Kaynak myanimelist_values_source_book
  4. Yaş Sınırı PG - Çocuklar İçin
  5. İlk Bölüm 6 Oca, 1974
  6. Son Bölüm 29 Ara, 1974
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • Nippon Animation
  9. Tür

Seslendirme

1. Heidi
  2. Alm-Onji
  3. Peter

Yapım

• Yönetmen
    • Resimli Senaryo Taslağı

Çok küçük yaşta anne ve babasını kaybeden Heidi, taşradaki bir kasabada teyzesi Dete ile birlikte yaşamaktadır. Heidi’ye 5 yaşına kadar bakan Dete, sonunda kendine büyük bir şehirde iş bulur fakat bulduğu işe yanında bir de çocuk götürmesi mümkün değildir. Bu yüzden çareyi Heidi’yi onun geriye kalan yegâne aile üyesine, Büyükbaba Alm-Öhi’e, teslim etmekte bulur. Alp dağlarının eteklerinde yaşayan ve köylüler tarafından aksi bir ihtiyar olarak görülen büyükbabayla ilk kez karşı karşıya gelen ve bu yaşlı adamın hayatına renk katan küçük kız, kısa sürede uyum sağladığı yeni yuvası Alp’lerde yaşamaya başlar. Bu sırada köyün çobanı Peter ile de arkadaşlık kuran ve her gün ovalarda koşturan Heidi’nin büyükbabasıyla yaşadığı huzurlu hayat Frankfurt’tan gelecek olan yeni bir haberle bir kez daha değişecektir…

1. #2520 sıra
  2. #2990 popülerlik
  3. 17K üye
  4. 108 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • Orijinal アルプスの少女ハイジ
  • Diğer İsimler Heidi: Girl of the Alps

Geçen hafta bitirdim. Hiç baştan sonra izleme fırsatım olmamıştı, kopuk kopuk bölümler hatırlıyordum. Sonunda tamamlamak güzel oldu.
Alm Amca esasen şeker gibi biri olsa da diğer insanların gözünde torunuyla beraber yumuşaması, Heidi'nin o yaştaki bilmiş tavırlarının tatlılığı ve yaşananların çocuk gözünden anlatılışı ve resmedilişi muazzam. Her ne kadar zaman zaman Heidi'yi tokatlamak istesemde :) bu animenin keyfini hiçbir animede bulamayacağımı düşünüyorum.
Benim puanlama sistemim oldukça uçuktur. Bu sebeple sizlere çok gelebilir. 10/10.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Sayounara    184
Sayounara
darkness_age, 12.02.2017 - 22:13 tarihinde yazdı:

Ben de en son Haikyuu 3. sezon izledim. Yeni sezondan hiçbir şey izleyemedim maalesef ya :/

@darkness_age En son baktığımda daha 2. sezonu bile yoktu O.o Ciddi ciddi 3. sezon çıktı mı hocam?

Ben de en son izleye izleye Yuri on Ice izledim xD

Yuri!!! on Ice

1. 2016 Sonbahar
  2. 23 dakika
  3. 12 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    8.17 ( 168K )
  2. PlanetDP
    10 ( 1 )
  3. Kaynak Orijinal
  4. Yaş Sınırı PG-13
  5. İlk Bölüm 6 Eki, 2016
  6. Son Bölüm 22 Ara, 2016
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • MAPPA
  9. Tür

Seslendirme

1. Victor Nikiforov
  2. Yuri Plisetsky
  3. Yuuri Katsuki

Yapım

• Yönetmen
    • Özgün Eser
    • Senaryo Amiri
    • Ses Yönetmeni
    • Bölüm Yönetmeni
    • Uç Kare Çizimleri
    • Animasyon Yönetmeni

Serinin hikâyesi, buz Pateni müsabakasının Gran Prix finalinde tüm Japonya’nın umudunu omuzlarında taşıyan, ancak ezici bir şekilde mağlup edilen Yuuri Katsuki’nin etrafında dönmektedir. Kyushu’daki evine dönen karakterimiz, bir yarısının buz patenininden emekli olmak, diğer bir yarısının ise devam etmek istediğini hissetmektedir. Bu karışık duygular içerisinde dönüp dururken, kendisini ailesinin evine kapatır. Aniden, arka arkaya beş kere dünya şampiyonu olan buz patenisti Viktor Nikiforov, yanında kendisinden kıdemli olanları çoktan yenmiş genç bir Rus artistik patinajcı olan Yuri Plisetsky ile birlikte önünde belirir. Viktor, Yuri ve Yuuri’nin üçü de, eşi benzeri görülmemiş Gran Prix serisi üzerine olan meydan okumayı kabul ederler.

1. #349 sıra
  2. #236 popülerlik
  3. 289K üye
  4. 11K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Yuri!!! On ICE
  • Orijinal ユーリ!!! on ICE

Bence Yaoi x Spor animesi dendiğinde akla gelen her şeyi fazlasıyla karşılayan bir animeydi. Cinsellik yerine romantik bir yol seçmeleri de seriyi izlenebilir kılmış. Fangirl'leri misliyle doyuracak fanservice'e ve ship'e sahip olsa da ayarını tutturmuşlar :) İşin spor kısmını da sallamamışlar, öyle ki ünlü patenciler bile sarmış seriye :fool: Uzun lafın kısası beklentilerimi karşıladığı ve kendini izlettirdiği için ben 10 verdim, puanları hep boldur :floleyo:10/10 

Yazım hatası.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KmE    53
KmE
2 hours ago, Sayounara said:

@darkness_age En son baktığımda daha 2. sezonu bile yoktu O.o Ciddi ciddi 3. sezon çıktı mı hocam?

Ben de en son izleye izleye Yuri on Ice izledim xD

Evet, seri 3 sezon şu an. :D İlk 2 sezon 2-cour sonuncu 1.

https://myanimelist.net/anime/20583/Haikyuu

https://myanimelist.net/anime/28891/Haikyuu_Second_Season

https://myanimelist.net/anime/32935/Haikyuu__Karasuno_Koukou_VS_Shiratorizawa_Gakuen_Koukou

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    127
The Black

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

1. 2016 Kış
  2. 23 dakika
  3. 10 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. Puan
    8.17 ( 376K )
  2. Kaynak Hafif Roman
  3. Yaş Sınırı PG-13
  4. İlk Bölüm 14 Oca, 2016
  5. Son Bölüm 17 Mar, 2016
  6. Durum Tamamlandı
  7. Stüdyo
    • Studio Deen
  8. Tür

Seslendirme

1. Megumin
  2. Kazuma Satou
  3. Aqua

Yapım

• Yönetmen
    • Ses Yönetmeni
    • Bölüm Yönetmeni
    • Yardımcı Yönetmen

Satou Kazuma anime, manga ve oyunlara aşırı derecede bağımlı bir hikikomori'dir. Kazara karıştığı trafik kazası sonucunda üzücü bir şekilde hayatı sona eren Kazuma gözlerini açtığında karşısında Tanrıça olduğunu söyleyen güzeller güzeli bir kız görür. Bu kız Kazuma'ya "Yanında birini götürmek şartıyla farklı bir dünyada yaşabilirsin" der. Bunun üzerine Kazuma karşısındaki güzeller güzeli Tanrıça'yı seçer. Böylelikle Şeytan Kral'ın hükmü altındaki diyardaki macerası başlamış olan Kazuma'nın ilk önce sıkı çalışıp yiyecek, giyecek ve barınak ihtiyacını gidermesi gerekmektedir. Kazuma her ne kadar huzurlu bir hayat sürmek istese de Şeytan Kral'ın ordusu çoktan gözünü ona dikmiştir. (Tanıtım: Hikari no Kishi)

1. #344 sıra
  2. #57 popülerlik
  3. 607K üye
  4. 15K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!
  • Orijinal この素晴らしい世界に祝福を!
  • Diğer İsimler Give Blessings to This Wonderful World!

Serisini tavsiye ederim kısa süre önce başlamıştım hemen bitti. Komedisi ve animasyonları güzel anime, kafa dağıtmak için izlenebilir.

8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu    132
Kanpuu

Charlotte

1. 2015 Yaz
  2. 24 dakika
  3. 13 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. Puan
    7.92 ( 327K )
  2. Kaynak Orijinal
  3. Yaş Sınırı PG-13
  4. İlk Bölüm 5 Tem, 2015
  5. Son Bölüm 27 Eyl, 2015
  6. Durum Tamamlandı
  7. Stüdyo
    • P.A. Works
  8. Tür

Seslendirme

1. Nao Tomori
  2. Yuu Otosaka
  3. Ayumi Otosaka

Yapım

• Yapımcı
    • Yönetmen
    • Ses Yönetmeni

Hikaye ergenlik dönemindeki kızların ve erkeklerin küçük bir kısmında ortaya çıkan özel yetenekleri konu alıyor. Yuu Otosaka yeteneklerini başkalarına belli etmeden kullanan ve sıradan, kısmen normal bir hayat süren bir gençtir. Bu süper güç sadece kendisine ait sanıyordur. Birden önünde Nao Tomori adlı bir kız belirir. Bu buluşmanın sonucunda özel güç kullanan birçok genç olduğunu öğrenir. Tomori, bu insanları bulmak için Yuu’dan yardım isteyecektir. Çünkü bu gençleri avlayan gizemli bir grup vardır ve hepsinin hayatı tehlikededir.

1. #657 sıra
  2. #69 popülerlik
  3. 551K üye
  4. 10K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Charlotte
  • Orijinal Charlotte(シャーロット)

Ne yazık ki içimde ukde kaldı kalitesizce bittiği için. Olay örgüsü ilk 6 bölüm için öyle bir ilerliyordu ki orta düzey bir animenin tüm dinamiklerini yansıtmaya yetiyordu ve beklentilerimi çok yüksek tutmadan rastgele seçtiğim bir anime olduğu için beni tatmin etmeye yetiyordu. Lakin 6. bölümden sonra neyin anlatılacağına karar verilememiş sanki, anlatılmak istenenler kararsızlıkla antatılmaya başlandı, işlenen konular oldu bittiye bağlandı. VE BEN BÖYLE TUTARSIZ BİR SON GÖRMEMİŞTİM.

Animenin sonu hakındaki fikrim spoiler içinde. İzlemek isteyenler olablir diye spoiler içine yazdım.

Spoiler

"Tüm dünyayı gezerek, dünya üzerindeki tüm özel güç sahiplerinin güçlerini birer birer almak" fikriyle bir animeyi bitirmek yersizdi. Üstelik bu uçarı fikir 24 dakikalık tek bir bölüm içine öyle bir tıkıştırılmış ki izlerken sardırmayı arzuluyorsunuz. "Tüm düyadaki özel güçleri silen bir özel güç" orta çıksaydı bile bundan daha tutarlı bir son olurdu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kusotaku    170
Kusotaku

Owari no Seraph- Nagoya Kessen-hen. İlk sezonu izledim diye izledim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ARE-YOU-SURE    147
ARE-YOU-SURE

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

1. 2016 Kış
  2. 23 dakika
  3. 10 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. Puan
    8.17 ( 376K )
  2. Kaynak Hafif Roman
  3. Yaş Sınırı PG-13
  4. İlk Bölüm 14 Oca, 2016
  5. Son Bölüm 17 Mar, 2016
  6. Durum Tamamlandı
  7. Stüdyo
    • Studio Deen
  8. Tür

Seslendirme

1. Megumin
  2. Kazuma Satou
  3. Aqua

Yapım

• Yönetmen
    • Ses Yönetmeni
    • Bölüm Yönetmeni
    • Yardımcı Yönetmen

Satou Kazuma anime, manga ve oyunlara aşırı derecede bağımlı bir hikikomori'dir. Kazara karıştığı trafik kazası sonucunda üzücü bir şekilde hayatı sona eren Kazuma gözlerini açtığında karşısında Tanrıça olduğunu söyleyen güzeller güzeli bir kız görür. Bu kız Kazuma'ya "Yanında birini götürmek şartıyla farklı bir dünyada yaşabilirsin" der. Bunun üzerine Kazuma karşısındaki güzeller güzeli Tanrıça'yı seçer. Böylelikle Şeytan Kral'ın hükmü altındaki diyardaki macerası başlamış olan Kazuma'nın ilk önce sıkı çalışıp yiyecek, giyecek ve barınak ihtiyacını gidermesi gerekmektedir. Kazuma her ne kadar huzurlu bir hayat sürmek istese de Şeytan Kral'ın ordusu çoktan gözünü ona dikmiştir. (Tanıtım: Hikari no Kishi)

1. #344 sıra
  2. #57 popülerlik
  3. 607K üye
  4. 15K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!
  • Orijinal この素晴らしい世界に祝福を!
  • Diğer İsimler Give Blessings to This Wonderful World!

Gerçekten çok hoşuma gitti.

Her bölüm fazlasıyla güldürmeyi başardı.

Birkaç ay sonra 2. sezonu da izlerim sanırım.

10/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.