Jump to content
kizancik

TTnet (TürkTelekom)

Recommended Posts

kizancik    100
kizancik

TTnet (Türk Telekom) tarife, kampanya ve bilgilendirmeleri bu başlık altında paylaşalım.

tarihinde kizancik tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Uçan Pide    0
Uçan Pide

Arkadaşlar dün TTnet'in 24 Mbit'e kadar olan 50 gb AKK'li hipernet paketine başvurdum. Annem evde halihazırda telefon kullandığı için modem ücretiyle birlikte aylık 54 TL'ye geldi. Bundan 4 yıl önce aynı evde 8 Mbit'e kadar olan Adsl tarifesinde sadece 3 Mbit hız alabildiğimi, hızın artması durumunda kopmalar yaşadığımı bayiiye söyledim. Sistemlerine kapı numarama kadar adresimi yazdı eleman. Ben de gözümle gördüm. Download değeri 36.000 küsür çıktı. 24 Mbit'e kadar destekler siz alın dediler. Ben de tarifeyi aldım. Bugün kurulum için geldiler. Eleman modemi bağladı. (kurulum dediğim de modemin kablosuyla fişini taktı :D ) Yalnız modemin ışıkları bi' türlü sabitlenmedi. Eleman sizin hattınız Vdsl'i kaldırmıyor dedi. Ben de bayiide bu hızı alabileceğimi söylediler dedim. İsterseniz iptal ettirin isterseniz Adsl'e çevirelim başvurunuzu dediler. Ben de Adsl olunca gene 4 sene önce olduğu gibi mi kullanırım diye sordum. Apartmandaki kablolarınız yetersiz olduğu için hız alamıyosunuz, bina girişindeki kutudan tek parça kablo çektirirseniz 24 Mbit'e kadar hız alabilirsiniz dedi. Eleman öyle deyince ben de hattı Adsl'e çevirtmedim direkt iptal ettirdim. Konu başlığına uygun olur mu olmaz mı bilmiyorum ama gene de şansımı deneyeceğim malum forumda fazla başlık da yok :D Kafamda deli sorular, şöyle ki;

1- Daha önce bu şekilde çok düşük hız alıp kabloyu değiştirdikten sonra bu derece yüksek hız artışı olması mümkün mü ?

2- Mümkünse benim ne tip bi' kablo çektirmem gerekir ?

3- Apartmanın telefon bağlantılarının olduğu kutu binanın içinde tam asansörün karşısında. Kabloyu dışarıdan çekme imkanım yok. Kırıp dökmeden eski yetersiz kablonun yerine yeni kablo çekilmesi mümkün mü ?

Vakit ayırıp okuyan ve bilgi vermek isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
endero7    0
endero7
8 hours ago, Uçan Pide said:

Arkadaşlar dün TTnet'in 24 Mbit'e kadar olan 50 gb AKK'li hipernet paketine başvurdum. Annem evde halihazırda telefon kullandığı için modem ücretiyle birlikte aylık 54 TL'ye geldi. Bundan 4 yıl önce aynı evde 8 Mbit'e kadar olan Adsl tarifesinde sadece 3 Mbit hız alabildiğimi, hızın artması durumunda kopmalar yaşadığımı bayiiye söyledim. Sistemlerine kapı numarama kadar adresimi yazdı eleman. Ben de gözümle gördüm. Download değeri 36.000 küsür çıktı. 24 Mbit'e kadar destekler siz alın dediler. Ben de tarifeyi aldım. Bugün kurulum için geldiler. Eleman modemi bağladı. (kurulum dediğim de modemin kablosuyla fişini taktı :D ) Yalnız modemin ışıkları bi' türlü sabitlenmedi. Eleman sizin hattınız Vdsl'i kaldırmıyor dedi. Ben de bayiide bu hızı alabileceğimi söylediler dedim. İsterseniz iptal ettirin isterseniz Adsl'e çevirelim başvurunuzu dediler. Ben de Adsl olunca gene 4 sene önce olduğu gibi mi kullanırım diye sordum. Apartmandaki kablolarınız yetersiz olduğu için hız alamıyosunuz, bina girişindeki kutudan tek parça kablo çektirirseniz 24 Mbit'e kadar hız alabilirsiniz dedi. Eleman öyle deyince ben de hattı Adsl'e çevirtmedim direkt iptal ettirdim. Konu başlığına uygun olur mu olmaz mı bilmiyorum ama gene de şansımı deneyeceğim malum forumda fazla başlık da yok :D Kafamda deli sorular, şöyle ki;

1- Daha önce bu şekilde çok düşük hız alıp kabloyu değiştirdikten sonra bu derece yüksek hız artışı olması mümkün mü ?

2- Mümkünse benim ne tip bi' kablo çektirmem gerekir ?

3- Apartmanın telefon bağlantılarının olduğu kutu binanın içinde tam asansörün karşısında. Kabloyu dışarıdan çekme imkanım yok. Kırıp dökmeden eski yetersiz kablonun yerine yeni kablo çekilmesi mümkün mü ?

Vakit ayırıp okuyan ve bilgi vermek isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

Merhaba, daha önce benimde benzer sorunum vardı. Şuanda 50mbit kullanıyorum. Genel olarak kablonun eski olması dışında kablo kalitesi ve bina içi tesisatın uzun olmasıda hız düşüşüne etken oluyor. Ben sorunumu düzeltmek için turktelekom hattına en yakın yere modem koyup sonrasında cat6 kablo ile iç hattı yaptım. Şuanda dışarı ne geliyorsa 100mt uzaklığa kadar aynı hız ile kullanıyorum.

tarihinde endero7 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prequel    55
Prequel

Bunlarda ayın herhangi bir bölümünden sonra kotayı düşürmeme gibi bir durum var mı arkadaşlar?

Atıyorum yarısı, son bir hafta, son birkaç gün, vs? Yani şöyle 3 gün falan AKN'siz indirme yapabilsem yetecek ama onu bile reva görmüyorlar! :27:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
pckolog    465
pckolog

TTNet'te anında hızı düşürüyor. Kaçarı yok...

Birkaç yıl önce Smile ADSL'de vardı o olay. Ayın tam ortasında kontrol ediyorlardı kotayı. Örneğin ayın yarısına kadar kotayı doldurmadın, ayın ikinci yarısı dünyaları da indirsen hız düşmüyordu. Veya ayın ilk yarısı dünyaları indirsen de 15'ine kadar hız düşmüyordu. Bir yıl boyunca kullanmıştım NetLimitsiz paketini, baya sevmiştim. Fiyatı ve uyguladığı bu politika hoşuma gitmişti. D-Smart yüzünden interneti de kapattık. Hala devam ediyor mu bu olay, bilmiyorum. Belki bölgedeki yoğunluğa göre denk gelen bir şans faktörüydü benimki, emin değilim.

tarihinde pckolog tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    376
byesiler

Ttnet Fiber kurulumu yaptılar. Kurulum dediğim fişi takıp gittiler. Herşey hazırdı. 2 gün içinde açılır dedi. Bakalım kaç gün sürecek.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    241
Nikoteen

Benim de anlamadığım konu şu yani adamlar orada bir liste yapmış yanında hemen başvur seçeneği var buna başvuruyorum 24 ay sözleşme ile ee sonra gelsinler desinler desteklemiyor hattınız? Bir dünya bürokratik işlemlerle uğraş dur sonra... Hayır her kampanya dönemi özellikle dikkat ediyorum sanki kasıtlı yaptıkları bir şey var şöyle ki bakınız bu ilk resimdeki tarifenin fiyatı;

DPoENZ.png

Hemen yandaki tüm paketlere tıklayınca ise aynı tarifenin fiyatına bakın bir de;

01b83Y.png

Tamam alttaki Sabit hattı olanlara özel bir kampanya ama sen niye kampanya sayfasının ilk görünen yerine Yalın İnternet kampanyasına özel bir fiyat koyarak potansiyel müşteriyi kaçırtmaya çalışırsın ki?? Neyse, idareciliğin babadan oğula geçer gibi bir anlayışa sahip olunduğu ülkede böyle mantık hatalarına da çok takılmamak gerek sanırım.

Özetle şimdi, özellikle bu kota mevzuatından sonra kotasını geçenlerin hızı sabit olmayacağı için (ben öyle okumuştum) 35Mbps 63Tl/ Ay maalesef çok iyi bir fiyat. Tabii kotayı aştıktan sonra 24Mbps ile 35Mbps arasında fark kalmayacağı için dileyen 58Tl/ Ay'lık 24Mbps seçeneğini de kullanabilir.

Ne yaparsanız yapın, eğer yeni kampanyaya girecekseniz şunu unutmayın ki kotanızı aştıktan sonra yeni hızlarınız mevcut tarfinizdeki hızına göre belirlenecek, eskisi gibi herkesinkisi 3mbps'ye düşürülmeyecek (ki 3mbps diye geçer ama maalesef biz onun 300kb/sn olduğunu biliriz) bilmeyenler de değerlendirmeyi ona göre yapsınlar yani misal 24Mbps'lik bir bağlantınız var ise kotanızı aştıktan sonra bile 1.6Mb /sn indirme yapabileceksiniz (santrale uzaklığınıza göre değişir diyorlar, fiberse değişmez diyorlar artık o konuda bir bilgim yok, sorun, soruşturun) 24 aylık bir anlaşma yapacaksanız inciğini cıncığını bilin derim. Şahsen ben yarın 24 ya da 35Mbps için başvurumu yapacağım santrale çok yakın olduğum için kotayı aşsam bile 1.6Mb /sn indirme yapabileceğimi düşünüyorum ki ziyadesiyle yeterli oalcaktır benim için.

4 Mbit/s - 8 Mbit/s arası artık 3 Mbit/s
8 Mbit/s - 16 Mbit/s arası artık 5 Mbit/s
16 Mbit/s - 24 Mbit/s arası artık 8 Mbit/s
24 Mbit/s - 50 Mbit/s arası artık 16 Mbit/s
50 Mbit/s - 100 Mbit/s arası artık 24 Mbit/s
100 Mbit/s - 500 Mbit/s arası artık 32 Mbit/s
500 Mbit/s - 1000 Mbit/s arası artık 64 Mbit/s

Kota Aşımı Sonrası Hız Düşümünü Gösterir Tablo İçin Kaynak

tarihinde Nikoteen tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    376
byesiler
byesiler, 21.02.2017 - 17:01 tarihinde yazdı:

Ttnet Fiber kurulumu yaptılar. Kurulum dediğim fişi takıp gittiler. Herşey hazırdı. 2 gün içinde açılır dedi. Bakalım kaç gün sürecek.

Bu tilgin modemi bağladılar. Bugün Wan lambası yeşik yanıyor, internet ise kırmızı.  İnternet geldimi anlamadım. Yoksa bir sorunmu var.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
dr.cooper    4
dr.cooper

internet yeşil yanınca internet ok

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    376
byesiler
Phoenix, 1 saat önce tarihinde yazdı:

internet yeşil yanınca internet ok

Wan lambasının yeşil yanıp, internet lambasının kırmızı yanması problem olduğunu göstermez değlmi. Bekleyeceğim yani.

tarihinde byesiler tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nikoteen    241
Nikoteen

Altı gün önce arayıp bugüne randevu alabildiğim kurulum ekibi gelmedi, gelmediği gibi arayıp biz randevumuza yetişemeyeceğiz de denmedi. Olayın yoğunlukla ilgisi olmadığı zaten bu tutumdan belli.

Yahu emin olun, tüm ülkeye bedava sınırsız internet bile verseniz size küfür eden birileri hep olacak ttnet yönetim kurulu üyeleri.

Yıllardır bu işi beceremediğinizi göstermekten başka bir şey ispatlayamadınız bu halka. Artık kusursuzluğu cebinizden çıkarsanız, kusur dizelerler kulaklarınıza.

tarihinde Nikoteen tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SABRE    691
SABRE

Bu ara devamlı sorun çıkartıyor. Sürekli bir kopmalar.. Bir senedir aynı hız bağlantısı ile gidiyorduk, kopmaya başladı. Aradık klasik olarak hızı çektiler geriye. Başka bir halt bildikleri yok zaten kopuyorsa hızı aşağı çekiyorlar sadece. :) Yahu 1 sene kullanmışım aynı hızda bir şey olmamış şimdi kopuyor demek ki başka bir sorun var. Taahhüt bittikten sonra ben de şutu çekeceğim artık bu kadar salakça yönetilen bir kurum olamaz.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zarat    645
zarat
SABRE, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Bu ara devamlı sorun çıkartıyor. Sürekli bir kopmalar.. Bir senedir aynı hız bağlantısı ile gidiyorduk, kopmaya başladı. Aradık klasik olarak hızı çektiler geriye. Başka bir halt bildikleri yok zaten kopuyorsa hızı aşağı çekiyorlar sadece. :) Yahu 1 sene kullanmışım aynı hızda bir şey olmamış şimdi kopuyor demek ki başka bir sorun var. Taahhüt bittikten sonra ben de şutu çekeceğim artık bu kadar salakça yönetilen bir kurum olamaz.

Sorunu çözme yerine hizmeti kısmak daha kolay :butwhy:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    120
zapp brannigan

Ev telefonu olmadan kullanan var mı? Telefon hattına bağlı olmadan kaç hıza kadar mevcut hizmetleri? Kullanan varsa bu şekilde cevap bekliyorum. Ev telefonunu iptal etmeyi düşünüyoruz çünkü. Çok değil 16mb hız ama tel.siz verebiliyorlar mı emin olamadım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    169
Dantes

Tamamen farklı bir tarifede taahhütlü olup da (Ultranet vs. gibi) fiber üst tarifelerden birine cayma bedeli göstermeden geçebilen var mı? Çiftetelli, Fiber Hızlı Hepsi Dahil Kampanyası, Yüksek Hız Kampanyası gibi tarifelere. Soruyorum çünkü biraz önce müşteri hizmetlerini aradığımda bana 500 küsür liralık cayma bedeli çıkardı daha 15 ay taahhüdüm olduğu için. Ki Yüksek Hız Kampanyası detaylarında da, ''Mevcut taahhütlü müşterilerimiz kampanyadan cayma bedeli ödemeden faydalanabilecekler.'' diye bir ibare mevcut. Bu durum, çalışanın bilgisizliğinden ve/veya art niyetinden kaynaklanan bir durum mu yoksa gerçekten de olay böyle mi işliyor? 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    230
PaRaNoYa7

Ödediğiniz sabit fiyat tercih edeceğiniz yeni tarifeden fiyat olarak alttaysa yıllardır cayma bedeli ödemeden geçebilirsiniz. Bence bir daha arayıp tekrar deneyin. Ben geçen hafta kullandığım terifenin bir üst versiyonu için aramıştım vdsl modemim olmadığı için kendilerine araştırıp döneceğimi söyledim. Çok detaylı konuşmadık ama cayma bedelinden bahsetmedi bana. Bu ayın faturasını ödeyip tekrar arayıp Çiftetelli kampanyasından bir tarife belirledim, ona geçmek istediğimi söyleyeceğim bakalım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Captain Hook    33
Captain Hook

Bunlar gece 2 sabah 8 arasında benim internetime kotayı yansıtıyorlar. Hani o saatlerde indirince yansımayacaktı. Zaten 16mb hız yerine 1.3 mb hız alıyorum, 49 tl ödüyoruz 5 kuruşluk internete.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    266
ritel

@Captain Hook ben de dün denedim. Modem ayarlarından baktığımda yansımış görünüyordu daha sonra arayıp sordum. Normalde 10 Gb olması gerekirken 24 Gb görünüyor. Onların söylediklerini aynen yazayım. "Evet öyle görünse de arka planda bu kotanıza yansımayacak." Arka planın neresi olduğunu anlamasam da ileride sorun olursa, bana böyle böyle demiştiniz deme hakkım oldu. Siz de arayıp bir sorun bence. Acaba çok mu iyimser bakıyorum. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Captain Hook    33
Captain Hook
ritel, 20 dakika önce tarihinde yazdı:

@Captain Hook ben de dün denedim. Modem ayarlarından baktığımda yansımış görünüyordu daha sonra arayıp sordum. Normalde 10 Gb olması gerekirken 24 Gb görünüyor. Onların söylediklerini aynen yazayım. "Evet öyle görünse de arka planda bu kotanıza yansımayacak." Arka planın neresi olduğunu anlamasam da ileride sorun olursa, bana böyle böyle demiştiniz deme hakkım oldu. Siz de arayıp bir sorun bence. Acaba çok mu iyimser bakıyorum. 

Telefon açmak yerine pazartesi türk telekom şubesine giderim, yüz yüze daha iyi. Aslında türk telekom binasına yakın değiliz ama acaba Utorrentte İndiriliyor kısmında 89 tane bekleyen torrent var diye mi 10-15 mb hız alamıyorum acaba.

Bugün şu an inmekte olan 7.49 gb değerimdeki The.Get.Down.S01E01.1080p.WEBRip.x264-SKGTV[rarbg] ile 7.56 gblık Orange.Is.the.New.Black.S04E13. bölümü ile kalan kotayı bitirip gece yarısı hız testi yapacağım, umarım 1mb veya üstünü görürüm.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
samet_419    134
samet_419

2-8 arası kullanımlar dahil olmak üzere kotayı geçtim görünüyor. Hızım 8 mbit, yavaşlama olmamış.

kota.jpg.6e6e687fe1070955e9cfe8dc53457c77.jpg

6276068502.png

tarihinde samet_419 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Lazarus
    Lazarus Admin
  • yoruk
    yoruk Admin
  • Tuğrul Akça
    Tuğrul Akça Admin

Bizi takip Edin

FACEBOOK

TWITTER

Değerli Üyeler,

Forumumuza eklenmiş küçük bir özelliği not etmek isteriz. Artık editörden bir URL linki eklediğinizde o sitenin faviconu otomatik olarak çekildecek ve sol başında gösterilecektir. Aşağıdaki örnekler gibi:

Clipboard01.jpg

Değerli Üyeler,

Forumumuza eklenmiş küçük bir özelliği not etmek isteriz. Artık editörden bir URL linki eklediğinizde o sitenin faviconu otomatik olarak çekildecek ve sol başında gösterilecektir. Aşağıdaki örnekler gibi:

Clipboard01.jpg