kizancik

TTnet (TürkTelekom)

Tavsiye Edilen İletiler

beyb

Başkasının adına ait sabit hatlı internetimiz vardı. Sözleşmemiz bitince bu hat üzerinden kendi adımıza yeni bir hat açtırıp yeni tarife ile kullanmaya başladık interneti. Eski kullandığımız tarifede online işlemlerde kota sorgulamada kaç gb indirme yaptığım gözüküyordu. Bunda bakıyorum 2 aydır 0 gb yazıyor, oraya bir türlü işlemiyor nedense. Bunu müşteri hizmetlerine söylüyorum adamlar 2 gündür direk arıza kaydına bağlıyor şaka gibi :D Hayır adamlar adam akıllı beni dinlemiyorlar da, derdimi anlamak istemiyorlar sanırım. Her neyse bu indirme şeysini başka nasıl görebiliriz?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ayguno

Yeni müşteriyi (sizi) memnun etmek için kota uygulamıyor olabilirler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rapley

Selamlar, yeni adresimde fiber bağlatmayı düşünüyorum ama önceden kullanmadığım için birkaç sorum olacak. Fiber kullanırken DNS değişikliği yaparsan hızın düşüyor diye bir şey duymuştum, böyle bir şey var mı gerçekten? Eğer öyleyse boşuna yüksek pakete para vermeyeyim, DNS kullanmadan internete girmek pek akıl işi değil zira. :D

Bir de yine fiber için torrent kullanımında sıkıntılar olabiliyor demişlerdi. Bu iki konuda beni aydınlatırsanız müteşekkir olurum. :fl:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cihan Ünlü
rapley, 13.08.2017 - 22:19 tarihinde yazdı:

Selamlar, yeni adresimde fiber bağlatmayı düşünüyorum ama önceden kullanmadığım için birkaç sorum olacak. Fiber kullanırken DNS değişikliği yaparsan hızın düşüyor diye bir şey duymuştum, böyle bir şey var mı gerçekten? Eğer öyleyse boşuna yüksek pakete para vermeyeyim, DNS kullanmadan internete girmek pek akıl işi değil zira. :D

Bir de yine fiber için torrent kullanımında sıkıntılar olabiliyor demişlerdi. Bu iki konuda beni aydınlatırsanız müteşekkir olurum. :fl:

Böyle bir sorun yaşaman söz konusu değil.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan

Uzun süredir bağlantıda sıkıntı yaşamıyordum. Bugün download hızında sıkıntı oldu. Modemi aç-kapa tekrar başlattım. Yine sürünüyor hız. Hız testi yapayım dedim, baktım 2,86 mb hız!

Daha kotanın yarısı dolmadı, dolduğunda bile 5 civarı oluyor hız. 444 0 375'i arayıp arıza kaydı bıraktırdım. Sonra mesaj geldi "ekipler inceliyor, 48 saat içinde çözülecektir" minvalinde. İşin yoksa -çözülmezse daha önce- 2 gün daha süründüren hızla kullanmak zorundayım. Tabii kota işleyecek ve dolduğu gün zank diye kesecekler hızı. Sıkıntı oldu içime bu. Uğraştırmazlar umarım...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.Hate

Son 2 aydır modem sorunu yaşıyordum, 3 gün önce elime bir modem geçti tekrar interneti kullanabildim ama bu kez de hızım 1 mps'nin üstüne çıkamıyordu. Müşteri hizmetlerini aradım, dedim ki benim hızım neden 1 mps? Cevapları basitti, "kota aşımından dolayı hızınız 1 mpsye düşmüş"! Telefondaki bayana dedim ki benim bağlantı hızım 4 mps, kota aşımından sonra hızım 3 e düşer 1 değil. Israrla hayır beyfendi hızınız 1 e düşer. Dedim ki madem 1 e düşer bana bunu ibra eder misiniz? Çünkü internet sayfanız bunun aksini iddaa ediyor. Bakın benim paketim "internetsiz ev kalmasın" paketi. Paketi google'dan aratınca sayfanızdaki bilgilendirmede "bu pakete AKN uygulanmaktadır" diyor ve detaylara tıklayınca gelen sayfanızda da kota aşımından sonra 1 e değil 3 e düşer yazıyor. Daha da vahimi sayfanızın hiç bir yerinde AKN aşımından sonra 1 e düşen bir paketiniz yok. Bana imzalattığınız sözleşmede de böyle bir ibare yok. Peki o zaman bekliyorum bana bir link, bir bir ibare yollar mısınız telefonuma? Kem etti küm etti, dedim ki bu görüşme şu an benim tarafımdan kayda alınıyor, bu yaptığınız dolandırıcılığa giriyor, benim hızımı bu son görüşmemizden sonra düzeltmezseniz Tüketici Hakları'na başvuracağım elimdeki deliller ile. Savaş istiyorsanız, buyrun savaşalım. Yalnız şimdiden söylim bu savaşı anında kaybedersiniz çünkü lehinize hiç bir şey yok. Bu laftan sonra "beyfendi arıza kaydınızı hemen oluşturuyorum, en kısa sürede sorununuz giderilecektir ve sizi bilgilendireceğiz" dedi. xD

Yarım saat sonra mesaj geldi arızanız giderilmiştir, eğer devam ediyorsa filan numaraya mesaj atın diye. Baktım hızım 1 den 3 e çıkmış. :oleyo: 

Aşağıda TTNet'in AKN sonrası hız düşüm sayfasından aldığım bilgiler yer alıyor. 

Bağlantı Hızı AKN Sonrası Hız
4 Mbps'ye Kadar 3 Mbps'ye Kadar
6 Mbps'ye Kadar 3 Mbps'ye Kadar
8 Mbps'ye Kadar 3 Mbps'ye Kadar
12 Mbps'ye Kadar 5 Mbps'ye Kadar
15 Mbps'ye Kadar 5 Mbps'ye Kadar
16 Mbps'ye Kadar 5 Mbps'ye Kadar
20 Mbps'ye Kadar 8 Mbps'ye Kadar
24 Mbps'ye Kadar 8 Mbps'ye Kadar
25 Mbps'ye Kadar 16 Mbps'ye Kadar
32 Mbps'ye Kadar 16 Mbps'ye Kadar
35 Mbps'ye Kadar 16 Mbps'ye Kadar
40 Mbps'ye Kadar 16 Mbps'ye Kadar
50 Mbps'ye Kadar 16 Mbps'ye Kadar
60 Mbps'ye Kadar 24 Mbps'ye Kadar
100 Mbps'ye Kadar 24 Mbps'ye Kadar
1000 Mbps'ye Kadar 64 Mbps'ye Kadar

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3

mecburiyetten dolayı ttnet aldım, hiperner 24mbps 50gb akn olandan, hız testlerinde 24mbps yakın sonuçlar veriyor ama normal indirme yaptıgımda 2-3 arası gidip geliyor, hızın bukadar olması normal mi?, ttnet gayet normal diyor anlamış degilim ¬¬

tarihinde d3d3 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
skypet
d3d3, 39 dk önce tarihinde yazdı:

mecburiyetten dolayı ttnet aldım, hiperner 24mbps 50gb akn olandan, hız testlerinde 24mbps yakın sonuçlar veriyor ama normal indirme yaptıgımda 2-3 arası gidip geliyor, hızın bukadar olması normal mi?, ttnet gayet normal diyor anlamış degilim ¬¬

Saniyede 2 mb ile 3 mb arası indiriyorsan normaldir.

mbps ile MB farklı şeyler.

http://akillitarife.com/internet/megabit-mbps-megabayt-farki

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3
skypet, 5 dk önce tarihinde yazdı:

Saniyede 2 mb ile 3 mb arası indiriyorsan normaldir.

mbps ile MB farklı şeyler.

http://akillitarife.com/internet/megabit-mbps-megabayt-farki

ozaman 16mbps düşürüp AKK artırmak lazım ,sonuç olarak  24mbps aynıya deng gelecek :27:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
skypet
d3d3, 20 dk önce tarihinde yazdı:

ozaman 16mbps düşürüp AKK artırmak lazım ,sonuç olarak  24mbps aynıya deng gelecek 

Eğer hattın destekliyorsa, 35 Mbps'ye geç! AKN dolsa bile 16 Mbps ile devam edersin.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3
skypet, 39 dk önce tarihinde yazdı:

Eğer hattın destekliyorsa, 35 Mbps'ye geç! AKN dolsa bile 16 Mbps ile devam edersin.

fiyat olarak fazla gelecek öyle :D

• Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
d3d3

@skypet +3 tl imiş gecem hemen:olemaganda:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.