Jump to content
Ecthelion

-Anime Kafe-

Tavsiye Edilen İletiler

nht.ctn    303
nht.ctn

@Putte Gene şans vermek istersen biraz uzun bir seri olsa da Legend of Galactic Heroes'i sana tavsiye ederim abi. Uzayla alâkalı bir seri hem :) Eminim @Baryshx da arkamda olacaktır bu tavsiyede. Hoş işin fikir yönü bir tarafa bilim kurgu yönünü yetersiz bulabilirsin sen, bilemiyorum. Ama eski bir yapım olduğu için hikâyeyi gerçekçi animasyonlarla aktarmamalarını mazur görebilirsin belki.

Ginga Eiyuu Densetsu

1. 1988
  2. 26 dakika
  3. 110 Bölüm
  4. OVA

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    9.10 ( 27K )
  2. PlanetDP
    10 ( 5 )
  3. Kaynak Roman
  4. Yaş Sınırı R-17+
  5. İlk Bölüm Oca 8, 1988
  6. Son Bölüm Mar 17, 1997
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • Artland
    • Magic Bus
  9. Tür

Seslendirme

1. Wen-li Yang
  2. Reinhard von Lohengramm
  3. Oskar von Reuenthal

Yapım

• Yönetmen
    • Bölüm Yönetmeni
    • Resimli Senaryo Taslağı
    • Ses Yönetmeni
    • Bölüm Yönetmeni
    • Resimli Senaryo Taslağı

Samanyolu galaksisini, 150 yıldır devam etmekte olan yıldızlararası bir savaş etkisi altına almıştır. Çöküşteki Goldenbaum hanedanlığının hüküm sürdüğü Galaktik İmparatorluğu'yla, işlevselliğini yitirmiş demokratik federasyon Hür Gezegenler Birliği arasında geçen bu savaşta; on binlerce uzay gemisi ve milyonlarca asker çarpışmaktadır. Sahneye iki kumandan girer: İmparatorluk Amirali Reinhard von Lohengramm ve HGB'nden Yang Wenli. Fakir bir Reichsritter aileden gelen Reinhard; Kayzer'in, ablasını metresi olarak aldıktan sonra sistemi değiştirmek için asker olmayı seçen yetenekli ve karizmatik biridir. Üniversite eğitimini karşılayabilmek amacıyla asker olmak zorunda kalan Yang Wenli'yse, zeki olmakla beraber bir o kadar da tembeldir de. Her iki karakter, eylemleriyle yetenek sahibi askerleri, amiralleri ve düşünce adamlarını etraflarında toplamaya başlarlar. Zamanla, bu iki zıt insanın arasındaki rekabet; mevcut açmazı temellerinden sarsacaktır. Astlarıyla ve üstleriyle uğraşırlarken, kişisel ve politik sorunlarla yüzleşecekler; savaşımlarını strateji ve taktik üzerinden yürütecekler ve kendi iradelerini ortaya koyduklarında, insanlık tarihinin en büyük savaşı yüzünden sınanacak ve değişeceklerdir. Galaktik Kahramanların Efsanesi, engin, duygusal ve ince düşünülmüş askerî bir uzay operadır. 110 bölümlük bu dizi ana seri olup, diğer bağlı seriler ek olarak çıkarılmıştır. Galaktik Kahramanların Efsanesi, Yoshiki Tanaka'nın yazarlığını yaptığı; 1982-87 yılları arasında çıkan on kitaplık bilim kurgu serisidir. Bu seri, 1988 yılında Seiun Ödülü'ne layık görülmüştür. (Ecthelion)

1. #8 sıra
  2. #709 popülerlik
  3. 114K üye
  4. 8K favori
güncellendi
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Legend of the Galactic Heroes
  • Orijinal 銀河英雄伝説
  • Diğer İsimler LoGH, LotGH, Gin'eiden, GinEiDen, Heldensagen Vom Kosmosinsel

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.177
Putte

Çok iyi bir hikayesi var gibi görünüyor. Bunu bir listeme alayaım bakayım. Teşekkürler :fl:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

Logh, türünün en iyi yapıtı olmakla beraber; gelmiş geçmiş en iyi animelerden de. Zamanında MAL'da bir numaraydı da, Gintama fanları 3 4 sene önce 1 basma festivali başlatıp, bu hâllere düşürdüydü. Deathnote'la da benzerliği vardır, ama Deathnote çok daha çocuksu kalır bunun yanında. Şu yorumu, bu ikisinin kıyası hususunda en iyilerinden görürüm şahsen:

6J9Zn9.png

Siyaset/Savaş/Felsefe'nin bu kadar sağlam harmanlandığı (diyalog kalitesini de göz önünde bulundurarak), son dönem yapıtlarından bir tek GoT var. (Babylon 5 belki yaklaşır) Ama, o da son 2 3 sezon bayağılaştığı için Logh an itibarıyla GoT'a da kitler derim. Bu bahar yeni sezonu da gelecek, ama eskisini aşma mevzusuyla ilgili çekincelerim yok değil. "Yenisini izleyip, eskisini sallayayım" asla denmemeli yani. :D Yakın kalite çıkarırlarsa öpüp başımıza koymalı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.177
Putte

Teşekkürler,

Rahatladığım bir zamanda listemde izleyeceğim mutlaka. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

Ama Logh'un benzersiz olduğu bir yön vardır ki, o da sistemleri eleştirmesidir. (İktidar sistemleriyle de sınırlı kalmaz.) Ama bu eleştirileri o kadar noktasal yapar ki, Dünya üzerindeki herhangi bir insan evladı o cümleleri görünce; yaşadığı memleketin enstantaneleriyle karşılaşır. Kendimizi özdeşleştirebileceğimiz iki tane sahne atayım, serinin derinliği hakkında bir fikrin olsun Tansel abi. Boşuna magnum opus değil bu romanlar/anime serisi.

Edit: @Putte Resimler büyükse site otomatik boyutlandırıyormuş, o yüzden tıklamalı olmuyor. Link olarak da koyam.

https://i.hizliresim.com/5Dgk7j.jpg

https://i.hizliresim.com/Oo0ZyD.jpg

5Dgk7j.jpgOo0ZyD.jpg

tarihinde Ecthelion tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.177
Putte

Artık şu başlıkta seyrettiğiniz Animeleri işleyin. Yorumunuzu ve puanınızı yazın. Sonra sağ üstteki dp logosundan portala animenin kartına gidin yorumunuzu ve puanınızı buraya da işleyin. Eğer portalda kartı yoksa destek sisteminde bilet açın animenin mal linkini verin ve kart açılmasını isteyin.  Canlandırın şu başlığı artık arkadaşlar

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    66
Baryshx

Her türden çok iyi örnekler varda (Logh benimde aklıma geldiydi :D), putte kaarşimiz animeye yapısal olarak karşı olunca, örnek verme gereği duymadım.

Bu biraz içten gelmeli, Voltron, Captain Tsubasa, Dragon Ball, Şeker kız candy ve One Piece falan izlemiş olup beğenmeliydi... Zamanında Türk kanallarında izleyip ;)

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.177
Putte

@Putte gereğini yaptı. Sizlerde canlandırın burayı bakalım. Daha da destek vereceğim. Yukarıda izah ettim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kusotaku    158
Kusotaku

Logh candır. :oleyo: 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    92
100000

Logh candır. Su, ekmek, yoldaş, arkadaştır. Muadili zor bulunur.

Sistem eleştirisinde bulunduğu gibi sisteme körükörüne itaati de güzelce yermektedir.

Kara no Kyoukai, izleyen, beğenen?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

Aynen, anime kısmını canlandırmak gerek. Ama işte, 3 senedir anime izlemediğim için; ben anca eski izlediklerimden biri laf atarsa ona yorum yazıyorum. Tekrar başlamalı bi ara bu serüvene. xD 

Bu arada Logh'un hakkını veren en iyi reviewi de burada paylaşalım. Beatnik kardeş spoiler vermeden çok sağlam bir iş çıkarmış. Son gaiden Spiral Labyrinth'in çevirisini bitirince, genel bi inceleme de yapıp inceleme kısmına koyayım diyorum. Bakalım.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.177
Putte
Ecthelion, 5 dk önce tarihinde yazdı:

Aynen, anime kısmını canlandırmak gerek. Ama işte, 3 senedir anime izlemediğim için; ben anca eski izlediklerimden biri laf atarsa ona yorum yazıyorum. Tekrar başlamalı bi ara bu serüvene. xD 

Bu arada Logh'un hakkını veren en iyi reviewi de burada paylaşalım. Beatnik kardeş spoiler vermeden çok sağlam bir iş çıkarmış. Son gaiden Spiral Labyrinth'in çevirisini bitirince, genel bi inceleme de yapıp inceleme kısmına koyayım diyorum. Bakalım.

İzlediklerin için o başlıkta ileti ekleyip yorumun ve puanınla koyman yeterlidir. Böyle başlar. organize ederim diyorsan sana anime başlıkları için yetki de veririm. Arzun varsa tabi.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

Haklısın abi, izlediklerimi yavaş yavaş yoruma dökeyim ilgili başlıklarda. Ama organizasyon için yetkiye gerek yok, sıkıntı oldu mu nhtctn/Kornsky ikilisi online oluyorlar genelde. Onlara ulaşır, sorunu hallederim hemen.

Bu arada, Vanya Dayı'yla da Ö.M.'den şu an muhabbet ediyoruz da; Fate;Zero'yu da öneririm sana. Felsefik derinliği hoşuna gidecektir.

tarihinde Ecthelion tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Putte    1.177
Putte

Ok bekleyelim görelim bakalım. hayırlı olur İnşallah.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    187
Dantes
100000, 30 dk önce tarihinde yazdı:

Kara no Kyoukai, izleyen, beğenen?

Serideki filmler birbirinden farklı kalitede ve ayarda olduğundan dolayı seri, harika olduğu kadar ortalamaya göz kırpan bölümleri de içinde barındırmakta. Favorim 3. ve özellikle de 5. film. Diğer filmleri ise orta karar buluyorum. En nihayetinde izlemeye değer bir film serisi. Görsellik ve OST olarak da üst kalite bir işçiliğe sahip.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    92
100000
Dantes, 2 dk önce tarihinde yazdı:

En nihayetinde izlemeye değer bir film serisi. Görsellik ve OST olarak da üst kalite bir işçiliğe sahip.

Teşekkür ederim bro.

Geçen epey övdüler. Merak ettim.

Fazla vakitte bulamıyorum.

Boşa geçirmek lüks olur.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

Bu film serisini solo olarak el almak bence saçma. Bütün olarak bakarsak, gerçekten sağlam seridir. 5. filmin efsaneliği bir yana, 7. filmi de bayâ beğenirim. Müziklerdeki Kalafina işçiliği de ayrı hoş elbet. Ben de @juliet'e bu seriyi izletiyordum şu sıralar zaten. :D Fate Zero'dan sonra, gene bir ufotable şaheserini izlemesi şarttı tabii. xD 

• Beğeni 1
  • Haha 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    92
100000

Biraz biraz heyecan yaptırmaya başladınız.

İndirmeye başladım. İyi gidecek gibi duruyor.

Sağolun canlar. Epey kararsızdım.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    66
Baryshx

Bende Kara no Kyoukai'ın 1-5 ve 7'ncisini beğenmiştim ;)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk