Jump to content
Ecthelion

-Anime Kafe-

Tavsiye Edilen İletiler

nht.ctn    387
nht.ctn

Kaldığı yerden devam ediyor aslında.

Ekleme: Ya da ben öyle algıladım. ARE-YOU-SURE 2. bölümü halledip yükleyeceğim demiş sadece.

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hibarikasuya    62
hibarikasuya

Şahsen Otaku mu Kıdemli mi tercih edersin deseler Kıdemli derim. Otaku maskı verilen üyeler siteye bile uğramıyor neredeyse. Nasıl yıldırmışsa artık adamları :oleyo: Zaten bana Otaku maskı vermezler. Artık baya baya inaktif biriyim :fool: Bir şeyler yapacak enerji bulsam kendimde bluray senkronları yaparım :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
darkness_age    190
darkness_age

Bende şunu anlamıyorum. Demekki ki yönetim diz dostlarımı otaku yapsa siz de siteye uğraşmayacaksiniz doğru mu? Böyle bişey olabilir mi :oleyo:

Siz kırın bu düşünceyi arkadaşlar. Buradaki eski Otakular zamanında çok güzel etkinlikler düzenledi çok şen  bir bölümdü burası ki yeniden olmaması için bir neden yok. Çünkü neredeyse herkes yeni burada. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT

Otaku şeklinde etiketleme yerine alternatif ifadeleler kullanılsa çok daha hoş olur diye düşünüyorum ama... =d Aklıma ilk "Tenchou" geldi ama şimdi bu da tam uymadı. Yani neyse maksat "otaku" yerine alternatif daha hoş bir tını oluşturan isimler bulmak. =d

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kym    54
kym

"Otaku" denen tipler (burasıyla alakası yok) genelde anime konusunda bilgisi olmayan, arkadaş çevresinde 15 tane anime üzerinden yürüyen tahliller yapan garipler olduğu için itici geliyor maalesef. Google Translate çevirisiyle fansub yapan grupların üyeleri bile doğrudan otaku diye anılıyor. Çünkü öyle olduklarını düşünmek istiyoruz...

En sevdiğimiz şey de adı "otaku" diye anılan insanlara gidip "baba bana bir anime önersene" demek olduğu için, anlamını da yitiriyor.

Kalkmasına gerek yok, sadece "işi gücü anime" olan üyelere verilebilir tabii.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT

Sonuç olarak aslında olumsuz bir etikeletme oluyor. Sosyal olmayan, bütün varlığını bu tür aktivitelere adayan tiplere o ismi vereceğiz. O halde istemeyenlerden biriyim. =d Belki daha hoş bir tınısı olan isim seçimi olsaydı ilerisi için talip olabilirdim ama şu an için kalsın; hele ki "otaku" diye anılacaksam -ki gerçekten de hiç olmak istemediğim bir figür olarak sanal ortamda da istemeyeceğim bir isim olacaktır. =d

Bu arada şu seriyle alakası olan var mı? Nasıl bir seri? Anime'si de geliyormuş ama hiçbir fikrim yok.

https://myanimelist.net/anime/32951/

Pek bir şeye benzemiyor ve  Ballroom e Youkoso serisini incelerken denk geldi ama...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
jailbird707    121
jailbird707

Yuri on Ice'tan sonra Ballroom'un da beklenen etkiyi göstereceğine eminim. Farklı spor dallarından örnekler görmek güzel oluyor. Umarım ileride bilardo ya da buz hokeyi ile ilgili bir şeyler görebiliriz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT

Evet, manga'sı bir süredir devam etmiyordu ama anime haberinden sonra kıpraşmalar da oldu. Manga'sı kadar iyi bir etki bırakırsa sezonuna ait sonuna kadar götüreceğim serilerden biri olacak. Özellikle dans sahnelerini çok merak ediyorum, umarım o duyguyu ve aksiyonu iyi yaşatırlar. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Luthien    20
Luthien
ARE-YOU-SURE, 12.02.2017 - 20:41 tarihinde yazdı:

Çok alakasız mı olacak bilmiyorum; her yere, herkese yazıyorum o yüzden burada da yazacağım.

Elinde God Eater altyazıları olan var mı acaba  :D

Türkçealtyazı'da ilk 3 bölüm bir de 0. bölüm var. Biliyorsundur muhtemelen de yazayım dedim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ARE-YOU-SURE    147
ARE-YOU-SURE
Baryshx, 22 saat önce tarihinde yazdı:

Şu çeviri etkinliğide yarım kaldı. Bari, biri veya birileri üstlensede ihya olsak ;)

Çeviri etkinliğine devam edeceğim, başlıktan da yazdım buradan da yazayım. 

Bahane uydurmak kadar kötü bir şey yok ama 2 gündür pc başına oturamıyorum neredeyse ve kontrol etmek için 1 saatlik bölümü en az 2 saat sürede izleyebiliyorum. Bunun yanında teknik yapı ve imla kontrolü var. 1. bölümün izleme kontrol gibi şeylerine 2 saatten uzun süre ayırmama rağmen çeşitli imla hataları kalmıştı, sonra onu da güncelledim. Bunun yanında okulun da doğal olarak sırtımda büyük bir yükü oluyor ki örnek vermek gerekirse bugün yurda geldiğim saat 22.30'du.

Luthien, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

Türkçealtyazı'da ilk 3 bölüm bir de 0. bölüm var. Biliyorsundur muhtemelen de yazayım dedim.

Sadece 9. bölüm kaldı abla, ilk 8'i birisi attı çok şükür.

O bölüm olmasa da olur kafasındayım şu an :D

tarihinde ARE-YOU-SURE tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Luthien    20
Luthien
ARE-YOU-SURE, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Çeviri etkinliğine devam edeceğim, başlıktan da yazdım buradan da yazayım. 

Bahane uydurmak kadar kötü bir şey yok ama 2 gündür pc başına oturamıyorum neredeyse ve kontrol etmek için 1 saatlik bölümü en az 2 saat sürede izleyebiliyorum. Bunun yanında teknik yapı ve imla kontrolü var. 1. bölümün izleme kontrol gibi şeylerine 2 saatten uzun süre ayırmama rağmen çeşitli imla hataları kalmıştı, sonra onu da güncelledim. Bunun yanında okulun da doğal olarak sırtımda büyük bir yükü oluyor ki örnek vermek gerekirse bugün yurda geldiğim saat 22.30'du.

Sadece 9. bölüm kaldı abla, ilk 8'i birisi attı çok şükür.

O bölüm olmasa da olur kafasındayım şu an :D

Daha fazla olduğunu bilmiyordum. Birilerinden çıkması iyi olmuş. Kalan bölüm de belki çıkar. Yeni site açılır açılmaz tüm bu eldeki verileri yüklemek lazım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
jailbird707    121
jailbird707

@ARE-YOU-SURE Daha öncesinde Inu to Neko-san bir de Trigun çevirdik toplucana. Onların çevirileri duruyor mu birilerinde ya da sende?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ARE-YOU-SURE    147
ARE-YOU-SURE
jailbird707, 1 saat önce tarihinde yazdı:

@ARE-YOU-SURE Daha öncesinde Inu to Neko-san bir de Trigun çevirdik toplucana. Onların çevirileri duruyor mu birilerinde ya da sende?

İnugami-san to Nekoyama-san duruyor ama Trigun elimde yok maalesef :( 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dazed    219
Dazed

Trigun belki @BuDu'da ya da @Valsgarde'de vardır. :24:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Redgrave    151
Redgrave

Barış'ta var. Verir mi bilmem. :oleyo:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    196
Dantes

Eğer bilgisayara format atmadıysanız bu kısma bakarak, üzerinde işlem yaptığınız altyazıları bulabilirsiniz: C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Roaming\Aegisub\autoback

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ARE-YOU-SURE    147
ARE-YOU-SURE

Trigun altyazılarını @Arigatou sağ olsun yolladı. Site açılınca yüklerim :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kornsky    334
Kornsky

Olmazsa olmazlarım. Epeydir BD beklediğim Koe no Katachi, öve öve bitiremeyeceğim Legend of the Galactic Heroes, unutamayacağım Cowboy Bebop, Trigun ve Gungrave, kendine has mizahı ile GTO ve Slam Dunk bunlar vaz geçilmezlerim.
Bilinmeyen ve gerilimden hoşlananlar için ise Kara no Kyoukai, Steins;Gate, ve Fate/stay night ve Fate/Zero olur.
Mushishi, Natsume Yuujinchou ve Hotarubi no Mori e ve Chihayafuru ise tam kafa dinlemelik seriler. 
Son dönemde izleyip kahkaya beni boğan, Sakamoto desu ga? ise kesinlikle öneririm. 

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT

"Anime Genel" alt forumlarını düzenlesek nasıl olur? Tabii yetkim dışında bir olay ama yetkisi olan birinin el atmasıyla daha nizami ve pratik bir seçim yaşatsak hoş olur.

Örnek;

Alt Forumlar:

- Anime Gelecek Program

- İlkbahar/Yaz Güncel

- Sonbahar/Kış Güncel

- Anime İncelemeleri

- Uzun Soluklu Animeler (Fairy Tail, Bleach vesaire dışında belli bir bölüm (48 gibi) sayısını aşan seriler için...)

...şeklinde.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ARE-YOU-SURE    147
ARE-YOU-SURE
CloudT, 37 dakika önce tarihinde yazdı:

"Anime Genel" alt forumlarını düzenlesek nasıl olur? Tabii yetkim dışında bir olay ama yetkisi olan birinin el atmasıyla daha nizami ve pratik bir seçim yaşatsak hoş olur.

Örnek;

Alt Forumlar:

- Anime Gelecek Program

- İlkbahar/Yaz Güncel

- Sonbahar/Kış Güncel

- Anime İncelemeleri

- Uzun Soluklu Animeler (Fairy Tail, Bleach vesaire dışında belli bir bölüm (48 gibi) sayısını aşan seriler için...)

...şeklinde.

Anime Gelecek ProgramGösterime Girmiş/Tamamlanmış AnimelerAnime İncelemeleri  direkt var zaten.

Seriler açılırken etiketlere yazılması bir kolaylık sağlayabilir ama mevsim mevsim ayırmaya gerek var mı bilemiyorum.

Bunun yanında uzun soluklu animeler için de  Anime - Manga Seriler kısmı var :D 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.