Jump to content
Ecthelion

-Anime Kafe-

Tavsiye Edilen İletiler

CloudT    64
CloudT

Sezon kısımlarını ayırmak daha pratik bir çözüm olabilir gibi geldi; birkaç forumda öyle kullandığımızdan daha rahat ediyordum ama tabii eğer uygun değilse böyle kalsın. Sadece titiz olduğumdan işleri hep ince detayına indirgemeye çalışırım; karmaşık göründü mü içim pek rahat etmiyor. Neyse en azından öneri olarak sunmuş oldum, sorun değil.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    127
The Black

Konuları açarken etiket kısımları içerisine Summur 2017, Winter 2017 vb vb yazılması sezon ve sene olarak ayrılması için iyi olacaktır. Üst linkte bundan bahsedildi.

Buna özen gösterilirse listelenme ve aradığımız sezona ulaşma amacında hızlı sonuç alırız.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT

Cevap için teşekkürler ama bahsettiğim mevzu arama/bulma mevzusu değil. Neyse zaten yapmayacaklarını fark ettiğim için yorum-yorum yapıp konuyu uzatıp daha fazla meşgul etmeyeyim. Sağolun yine de.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ARE-YOU-SURE    147
ARE-YOU-SURE
Tweet paylaşmakta sıkıntı oluyor ilginç.

PlanetDP hakkında kısa bir video:

20 saniye izlemek yeterli sanırım.

tarihinde ARE-YOU-SURE tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mehmetemresenel    1
mehmetemresenel
bLueeekun, 12.02.2017 - 13:08 tarihinde yazdı:

Buranın ilk mesajı benden olsun. :D Son zamanlarda Tales of Zestiria'ya sardım. Oyununu dört saat oynadım, dün de animesine başladım. 0 ve 1. bölüm olmak üzere iki bölümü izledim. Şimdi de ikilem de kaldım. İkisini aynı anda mı götürsem yoksa animeyi mi bitirsem önce? :D

Tales of serisi bayağı eski ve güzel serilerdendir. Oynama şansın varsa Atelier ve Ys serilerini de tavsiye ederim. Onlar da yirmiden fazla senedir devam eden çok iyi serilerdendir. Animelerin sıkıntısı birebir oyunun hikayesiyle aynı olmamasından. Ama sadece anime olarak düşünülürse ortalama/ortalama üstü seriler genelde.

@Luthien Persona serisinin oyunları çok iyidir. Animeleri oyunlarını oynayanlar için yapılmış olduğu için çoğu yerlerde ne olduğunu anlamaya bilirsin. Tavsiyem internetten oynanış videolarını falan izlemen. Hikaye derinliği açısından da çok basit işlenmiş animeleri. Oyundaki hiikayenin ancak beşte biri falan işleniyor zaman kısıtlılığı yüzünden.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT

Altyazılarla ilgili olarak yüklenen altyazının kaçıncı bölüm olduğu yazmıyor. Deneysel olarak bir tane öne sürdüm ama bölüm eklentisi yok. Not kısmına mı düşülüyor yoksa daha sonradan düzenleme yapılacak mı? Bilgisi olan?!

Düzenleme:

- Aklıma gelmişken yüklenen altyazıyı silme işlemi de yok.

- Çevirmenin altyazılarına bakabileceğimiz bir alan da yok. Eski sitede ismine tıkladığımızda bütün altyazıları görünüyordu.

tarihinde CloudT tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dazed    219
Dazed
CloudT, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

Altyazılarla ilgili olarak yüklenen altyazının kaçıncı bölüm olduğu yazmıyor. Deneysel olarak bir tane öne sürdüm ama bölüm eklentisi yok. Not kısmına mı düşülüyor yoksa daha sonradan düzenleme yapılacak mı? Bilgisi olan?!

Düzenleme:

- Aklıma gelmişken yüklenen altyazıyı silme işlemi de yok.

- Çevirmenin altyazılarına bakabileceğimiz bir alan da yok. Eski sitede ismine tıkladığımızda bütün altyazıları görünüyordu.

Hepsi yakında eklenecektir. Görüşlerini ve önerilerini bu konuda da belirtirsen portalla uğraşanlar için de yardımcı olursun. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT
Dazed, 36 dakika önce tarihinde yazdı:

Hepsi yakında eklenecektir. Görüşlerini ve önerilerini bu konuda da belirtirsen portalla uğraşanlar için de yardımcı olursun. :)

Teşekkürler, aynı şekilde oraya da iletiyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
click    0
click

Site kapanınca sitenin varlığını hatırladım. İnsan animeden uzaklaşınca böyle oluyordur belki.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu    132
Kanpuu

Şu anki anime piyasasını bu video çok iyi anlatıyor.

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    127
The Black

Japon animeleri yavaş yavaş düşüşe geçiyor sanki çok nadir güzel seriler geliyor ancak buna nazaran Çin ve Kore animelerinde gözle görülür kalite mevcut. Daha derin hikayeler ve animasyonlar mevcut serilerde. Yakın zamanda bu 2 ülkenin animelerini daha çok seveceğimizi düşünüyorum seslendirme sorunu olmaz ise.

Japon animelerinin değişmesi gerekiyor çok fazla boş anime mevcut. Konu olarak aynı tarz veya bir çoğu ecchi çıkıyor kalitesiz bir şekilde.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
cpx    104
cpx

satış raporlarını incele black en çok satışı bu echiler yapıyor.endüstri sıcak paraya odaklandığından her şey normal gidiyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    127
The Black

Büyük bir kitle var ecchi tüketen bende onlardan biriyim ancak hikayeler kötü olduğu için gösterdikleri don, sütyen, popo sahneleri bile artık izlenebilirlik katmıyor ne yazıkki. 1 sene içerisinde çok nadir 3 -4 tane kaliteli seri geliyor onun dışında tek tük ve konular hep benzer.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bLueeekun    59
bLueeekun

Hiç çin yada kore çizgi filmi izlemedim ama anime izleme istediğim çooook fazla düşmüş durumda. Sadece devam sezonları ve gerçekten çok ses getirecek serilere başlıyorum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    79
Baryshx
bLueeekun, 18 dakika önce tarihinde yazdı:

Hiç çin yada kore çizgi filmi izlemedim ama anime izleme istediğim çooook fazla düşmüş durumda. Sadece devam sezonları ve gerçekten çok ses getirecek serilere başlıyorum.

İzlemenide pek önermem :P Animasyon seviyeleri gerilerde, önce yapım şirketlerinin çoğalması ve gelişmesi lazım ki bu ülkelerde, görsel olarak çekicilik oluşsun. Yoksa, hikaye olarak sıkıntı ve tıkanmışlık çekeceklerini sanmıyorum, özelllikle Çinliler açısından. Japon animasyon şirketleri/mangakalar bile Çin tarihi ve efsanelerinden baya bir aparıyor:fool:

Japon animasyon şirketleri ile işbirliği içinden iyi şeylerde çıkabilir.

tarihinde Baryshx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KmE    53
KmE

İnsanların "Anime artık bitti. Hiç kaliteli seri gelmiyor." demelerini doğru bulmuyorum. Eskiden yıllarca birikmiş güzel serileri üst üste izlediğimiz için çok fazla güzel anime gördük. 2007'de beri haftalık anime izliyorum ve hiçbir zaman bir sezonda 10-15 tane çok sağlam anime geldiğini görmedim. Doğal olarak her sezon sadece birkaç tane tam anlamıyla düzgün anime geliyor. Bunun geçmişe kıyasla pek değiştiğini zannetmiyorum. Açıkçası bu kış sezonunda izlemekten gerçekten keyif aldığım 8 seri var şu an. Bana göre gayet verimli bir sezon.

Yanlış hatırlamıyorsam benzeri bir şeyi @eray.gns de eski forumda söylemişti bir ara.

tarihinde KmE tarafından düzenlendi
  • Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ciassou    0
Ciassou

Elinde Uchuu Senkan Yamato 2199 altyazıları olan var mı?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bLueeekun    59
bLueeekun

@KmE

Kesinlikle haklısın. Sonuçta zaman devamlı ilerliyor, yaşlanıyoruz, yaşlandıkça sevdiğimiz şeyler değişiyor. Bu hobinin yanına daha fazla hobi ekleyince bir yerlerden fedakarlık etmemiz gerekiyor. Ben fedakarlığı animeden yana kullanıyorum. Mesela eskisi gibi bir sezonda 10-15 tane seri izleyemiyorum. Çok ciddiyim bu haftalık izleyişe ilk başladığım zaman 10-15 seri izlerdim. Şimdi bu sezon kesin izlerim diye beş tane seri seçtim. Birini bıraktım, ikisine devam ediyorum, ikisine de başlamadım bile. :D Onu geçtim eski serilere de elim gitmiyor. MAL'da plandıklarım arasından birini seçip başlayabilirim ama onun yerine dizilere yoğunluk veriyorum. Hatta TTNET, roket şeysini kaldırmadan önce hiç anime arşivlemedim. Hep dizi arşivledim. :oleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
KmE    53
KmE

@bLueeekun

Dediğin gibi artık anime izlemekten bıkmış/sevmeyenler olduğu zaman diyecek şey yok. Herkesin kendi kişisel zevki, ama sevmediği için bütün endüstriyi yerden yere vuranlar saçmalamış oluyor. :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
bLueeekun    59
bLueeekun

@KmE

Guts bile bizi o kişilerden kurtaramaz. :oleyo:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.