Jump to content
Splash

Westworld (2016)

Tavsiye Edilen İletiler

Splash    61
Splash

44e31dd047afaca4f57e0b7a98da4404.jpg

Westworld
  8.9/10
  7,6/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Dram, Gizem, Bilim Kurgu, Vahşi Batı
  • Dil
    İngilizce
  • Süre
    62 dk
  • Vizyon Trh
    2 Ekim 2016

IMDb ID tt0475784

Westworld (2016)

Westworld ya da Batı Dünyası, yapay bilincin ortaya çıkması ve suçun evrimiyle ilgili karanlık bir yolculuğu anlatmaktadır. Yakın gelecekle geçmişin yeniden canlandırılabileceği kavşağın ta kendisidir. Asil ya da ahlâksız demeden insanca tüm arzular burada gerçek olur. (Nehirin~ & Irmak)
Son güncelleme

HBO 1973 yapımı kült klasik bilim kurgu yapımı Westworld'ün yeniden çevrimi için bölüm siparişi verdi. Bu fikir arkasında oldukça yetenekli isimlerle birlikte geliyor. J.J. Abrams Bryan Burk ile birlikte pilot bölümünün idari yapımcılığını üstlenecek. The Dark Knight filminin senaristi Jonathan Nolan ise pilot bölümünü yazıp yönetecek. Orijinal filmin yazarı ve yönetmeni Michael Crichton idi ve filmde fütürist Western temalı eğlence parkında yer alan bir androidi Yul Brynner canlandırdı. Varietynin haberine göre, HBOnun uyarlaması günahın geleceği ve yapay bilincin başlangıcına dair karanlık bir yolculuk olacak.

CBS dizisi Person of Interestin yaratıcısı olan Nolan Westworld pilot bölümüyle ikinci kez yönetmenlik koltuğuna oturacak. (Daha önce Person of Interestin bir bölümünü yönetmişti.) Nolanın daha önce Warner Bros. yapımı olan ve yapımcılığını kardeşi Christopher Nolanın üstlendiği Man of Steeli yöneteceği konuşulmuştu ama sonunda bu iş Zack Snydera gitti.

Variety Nolanın HBOnun Westworld pilot bölümünde idari yapımcılık yapacağını da belirtiyor. Nolanın dışında serinin ilk bölümünün yapımcılığını üstlenecek diğer isimlerden biri de Oceans üçlemesinin ve Steven Soderberghin HBO filmi Behind the Candelabranın yapımcısı olan Jerry Weintraub. Westworldde yardımcı yazarlık yapacak isim ise Pushing Daisies deneyimine sahip olan Lisa Joy.

Westworld pilot bölümünde çalışacak isimler etkileyici olsa da, yetenekli bir ekip bir dizinin HBO'dan geçer not alması için yeterli olmayabiliyor. Bunu geçmişte öğrendik: Noah Baumbach The Corrections uyarlaması için bir pilot bölümü çekti ve bölümde Ewan McGregor, Maggie Gyllenhaal, ve Greta Gerwig rol aldı. Ama kanal bunu dizi olarak devam ettirmedi. Yine de, Westworld gibi yüksek profile sahip bir bilim kurgu projesi HBOnun Game of Thrones dizisinin yanına eklemek için uygun olacaktır.

9de96e2f2f435d8ecebcb317b4f4c74f.jpg

Alıntı

İki konuk ileri teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında Vahşi Batı macerasına çıkar. Parktaki insanlar robottur ve park Roma, Vahşi Batı ve Ortaçağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır. Merkezi bilgisayar sistemi bozulunca robotlar zincirlerini koparır ve parkın iki konuğu robot bir silahşör tarafından takip edildiklerini fark eder.

West World ya da Batı Dünyası, yapay bilincin ortaya çıkması ve suçun geleceğiyle ilgili karanlık bir yolculuğu anlatmaktadır. (Nehirin~)

Dizinin fragmanını izleyebilirsiniz:

Yazar: Adam Chitwood
Çeviri: Nisan Benzergil

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeHLiZ    78
DeHLiZ

İlk sezon çok iyi gitti diyebilirim, sonunda teorimiz tuttu, ama yine de şaşırttı :D

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

Arkadaşlar 4 bölüm izledim dizide ama bu 4 bölümü sanırım 2-3 hafta içinde ara sıra anca izleyebildim, onlarda da epey sıkıldım. Hayır acaba bende mi bir sorun var yoksa insanlar sağlam prodüksiyonlu gördüğü her işi fazla mı abartıyorlar diyorum? Tamam iyi ve derin bir hikayesi var farkındayım ama ben bir türlü kendimi izleyici olarak dahil edemedim bu hikayeye. Karakterlerin alayı çok uzak geldi ve konu da sarmadı işin aslı beni. Hayatımda romantik komediyle beraber en sevmediğim türün açık ara western olduğunu da hesaba katınca benim için gerçekten keyifsiz bir deneyime dönüşüyor iş. Sanırım daha fazla zorlamayacağım, bu kadar aşırı fazla övülünce gerçekten Game of Thrones ayarında efsanevi bir şey mi çıktı acaba ortaya dedim ama sanki iyi dizi yokluğunda fazla rağbet görmüş gibi, bilemedim O.o

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    468
DeanJames
SirRonyon, 41 dakika önce tarihinde yazdı:

Arkadaşlar 4 bölüm izledim dizide ama bu 4 bölümü sanırım 2-3 hafta içinde ara sıra anca izleyebildim, onlarda da epey sıkıldım. Hayır acaba bende mi bir sorun var yoksa insanlar sağlam prodüksiyonlu gördüğü her işi fazla mı abartıyorlar diyorum? Tamam iyi ve derin bir hikayesi var farkındayım ama ben bir türlü kendimi izleyici olarak dahil edemedim bu hikayeye. Karakterlerin alayı çok uzak geldi ve konu da sarmadı işin aslı beni. Hayatımda romantik komediyle beraber en sevmediğim türün açık ara western olduğunu da hesaba katınca benim için gerçekten keyifsiz bir deneyime dönüşüyor iş. Sanırım daha fazla zorlamayacağım, bu kadar aşırı fazla övülünce gerçekten Game of Thrones ayarında efsanevi bir şey mi çıktı acaba ortaya dedim ama sanki iyi dizi yokluğunda fazla rağbet görmüş gibi, bilemedim O.o

Mesela bence Game Of Thrones'u geçebilecek bir proje Westworld .Benim gözümde ilk sezon itibariyle efsane olmuş bir dizi.Gerek senaryosu gerekse oyuncu kadrosuyla muhteşem.Hele ki o sezon finali. Ama herkes her şeyi sevmek zorunda da değil. Anladığım kadarıyla siz GoT hayranısınız .Ben Got için nesini sevip izliyorsunuz diyen bir sürü kişi tanıdım. Zevkler değişebiliyor. O yüzden sevmediyseniz zorlamaya da gerek yok.

Diğer forumda Westworld ile ilgili bir sürü teori yazmıştık. epey zevkliydi bölüm sonrası burada teorileri okumak.Ya da kaçırdığımız şeyler olduğunda burada görmek.9_9

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

@DeanJames

Dizi şuan güncel yayınlanıyor olsa da benim açımdan teoriler açısından değişecek bir şey olmayacaktı, çünkü dizileri haftalık takip etmekten ziyade sezonluk izliyorum.

Ama dediğinizde haklısınız sanırım, herkes her şeyi sevmek zorunda değil. Benim sevmemiş olsam bu diziyi kötü de kılmıyor tabii ki, zevk meselesi. Mesela az önce A Series of Unfortunate Events'in ilk bölümünü izledim ve Westworld'ün dört bölümünden de alamadığım seyir zevkini ondan aldım :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aex1    67
aex1

Dolores'i başka bir karakter olarak , mesela Barbarian veya Romalı biri olarak görebiliriz..saçını da siyah yapmış olabilirler örneğin...chipleriyle oynayıp sahaya sürmüşlerdir..zira uzman teknisyenler kalmadı...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

Dizi hakkında sormak istediğim bir şey var, denk geldiğim yorumlardan yola çıkarak soruyorum bunu, acaba gelecek sezonlarda hikaye western olmaktan çıkacak mı? Yani her sezon ayrı bir evrende mi geçecek? Şayet olay vahşi batı konseptinden çıkacaksa sezonun kalan yarısını izleyeceğim. Kalitesi ortada olan bir işi tek çırpıda silip atmak istemiyorum :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    181
Dantes

@SirRonyon Son bölümde farklı diyarlarda geçeceğine dair ipuçları verdiler. Bkz: Samurai World
Zaten dizinin western ile alâkası yok. Önemli olan arka planda neler döndüğü. Western da hikâyeyi bize sunum tarzları sadece. Diğer sezonlarda değişikliklere gideceklerdir.

tarihinde Dantes tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

@Dantes Teşekkürler yorumun için.

Sanırım ne izlesem diye aramaktansa devam etmekte fayda var.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    355
ritel

@SirRonyon dizinin adına aldanmayın ana konunun westernle ilgisi yok. İzleyecekseniz, kaldığınız 4. bölümden değil de ilk bölümden başlayın bence. Bu diziyi izleyipte abartan çoğu kişinin diziyi anladığını sanmıyorum. Her bölümü en az 5 defa izleyen biri olarak hâla her izlediğim yerde yeni şeyler bulabiliyorum. Dizinin pür dikkat izlenmesi gerekiyor detayları kaçırırsanız bir anlamı kalmayabilir.

Dünden bu yana uğraştığım resimleri ayarlayabilirsem yazımı ekleyeceğim. Şu kadarını söyleyeyim. Şimdiye kadar izlemiş olduğum dizileri sezon bazında değerlendirecek olsam Westworld'un 1. sezonu zirvemde yer alır. Bana göre hiç bir dizinin sezon finali bu kadar tatmin edici bitmedi.

tarihinde ritel tarafından düzenlendi
Ekleme
  • Beğeni 3

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ofaruksah    12
ofaruksah
ritel, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

@SirRonyon dizinin adına aldanmayın ana konunun westernle ilgisi yok. İzleyecekseniz, kaldığınız 4. bölümden değil de ilk bölümden başlayın bence. Bu diziyi izleyipte abartan çoğu kişinin diziyi anladığını sanmıyorum. Her bölümü en az 5 defa izleyen biri olarak hâla her izlediğim yerde yeni şeyler bulabiliyorum. Dizinin pür dikkat izlenmesi gerekiyor detayları kaçırırsanız bir anlamı kalmayabilir.

Dünden bu yana uğraştığım resimleri ayarlayabilirsem yazımı ekleyeceğim. Şu kadarını söyleyeyim. Şimdiye kadar izlemiş olduğum dizileri sezon bazında değerlendirecek olsam Westworld'un 1. sezonu zirvemde yer alır. Bana göre hiç bir dizinin sezon finali bu kadar tatmin edici bitmedi.

Ayık kafayla, durgun, dinlenmiş bir beyinle, pür dikkat izlemek hakikaten önemli. Hikaye tekrarlarındaki küçük farklılıkları ve diziye nasıl etki ettikleri ancak bu şekilde anlaşılyor. Final efsaneydi.

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
byesiler    445
byesiler

İnsan unutabiliyor. 1. bölüm ile 10.bölüm arasında 2 ay süre var. Tekrar şart ve dikkatli izlemek gerek.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ritel    355
ritel

Birkaç günde yazdığım için aynı şeyleri tekrarlamış olabilirim.

Ben de dizileri sezon bittikten sonra izleme huyuma rağmen Westworld için bunu bozmuştum. Haftada ancak iki hadi olmadı üç bölüm izlenecek türden bir dizi. Dizi bittikten sonra o bölüm hakkında yorumları okumak, izlerken fark edemediğim şeyleri görüp tekrar izlemek çok güzeldi. Dizi tamamlanana kadar yakınlık duyulacak bir karakter yok evet ama bittikten sonra iki karakterin aslında ne kadar muhteşem olduğunu bir ömür boyunca unutmayacak şekilde kafanıza kazılıyor (tarif için başka bir cümle bulamadım)  
Diziye başlamadan önce yaklaşık bir saat boyunca uzun ve ağır gelebilecek (gündemdeki diğer dizilere göre) diyalogların olacağını bilerek başlayın. Dizi bir puzzle gibi parçaları birer birer veriyor. Neden şunu en başta anlatmıyor demeyin. Dizide Ed Harris (Truman Show'da hayran olduğum) ile Anthony Hopkins (oyunculuğnun muhteşemliğini tarif edebilecek bir kelime yok) var ki başlı başına izleme sebebiler.
Başlangıçta j.j. Abrahams (gizemlerin adamı) Lost gibi muhteşem gidip sonunda kötü bir final yapar mı korkusu vardı fakat Jonathan Nolan (90 dakikalık son bölümü de yönetti) sağolsun damgasını vurdu. Muhteşem bir finalle bitirdi. 10 hafta boyunca takip eden bir çok kişide (eski forumda) aynı tatmin edici duygu vardı. 
Diziyi izlerken uzun ve ağır diyalogların olduğunu unutmayın, günde bir bölümden fazla izlemeyin, zevk almak istiyorsanız izledikten sonra o bölümle ilgili yorumları okuyun, bilmece gibi yapımları seviyorsanız başlayın, 

İlk bölüm yayınlandığı hafta üç defa izlemiştim. İlerleyen bölümlerde ise ipuçları oldukça eskilere tekrar bakıyordum. Onuncu bölümden önceki hafta tekrar baştan sona izledim. Onuncu bölüm bittikten sonra da bir defa daha baştan sona izledim (tabi bunları yapmam 2 ayımı aldı). Şu an her bölümünü en az beş defa izlemiş biriyim. İlk başta benimseyemediğim fakat sonradan hayranı olduğum jenerikten tutun dizide geçen tüm müzikleri, sahneleri biliyorum. Dizide anlamsız sahne yok.
Konserve kutusundan tutun uyuz Felix'e kadar her karenin bir anlamı var.  Birinci bölümde veya ikinci bölümde anlamsız görünen bir sahne sekizinci ya da dokuzuncu bölümde anlam kazanıyor. Halen arada bir açıp (özellikle Anthony Hopkins'li sahnelere) bakıyorum. 
Dizileri sezon olarak değerlendirecek olsam benim için Westworld 1. sezonu zirvede olur. 

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/westworld-trailer-hbo-game-of-thrones-james-marsden-anthony-hopkins-ed-harris-a7214796.html

Fragman ise diziye yakışır olmuş. Muhteşem olmuş. Tıpkı dizi gibi saliselik görüntüleri özenle seçmişler. Her bölümden sözler, ve bunlar söylenirken gösterilen sahneler.
Burası bir park değil bir dünya. Burada Robert Ford'un sözleri sırasında William'ın kapıyı açmasının anlamını, Bernard'ın Dolores'e parkın yapılma sebebini söylediği yerde Clementine'ın William'ı öptüğü sahnenin olması, Mib'in kapıyı açtığı kısım, söyledikleri, hiçbir zaman kendi özgür iradelerinin olmadığı ve "daima hapishanedesiniz ya sizi bırakmak için burada olduğumu söylseydim" (bu kısımda farklı sahnelerde Dolores yukarı bakıyor, Mib ise aşağı, Maeve ise bir şeyden kaçıyor, ilk robot İhtiyar Bill'in kendi başına bulunduğu ufacık ceset torbasını (gibi bir şey kapatması) ve diğer her şey ama her şeyin hepsinin bir anlamı var. )
En sonunda Dolores, Robert'a eski dost muyuz diye soruyor. Robert dost olmadıklarını özellikle vurgulayarak,
Dost demezdim Dolores. Hem de hiç demezdim. 
Hbo büyük paralarla yeni bir proje yapacağını duyuruyor Michael Crichton'dan Westworld. Yönetmen Jonathan Nolan, oyuncular arasında Anthony Hopkins ve Ed Harris de var. Dev yapımın tanıtımının sonu Dolores ve Robert Ford konuşması ile bitiyor. Bu konuşma nasıl bir öneme sahip ki dev yapımı bu cümleyle bitiriyorlar. Sezon bittiğinde ise pazarlamanın ne kadar iyi yapıldığını, konuşmanın ne kadar önemli olduğunu Hbo bize bir kez daha gösteriyor.

Ve her sahneden bir sonraki sahneye geçerkenki sahnelerin anlamlı olması.
2. bölüm başlangıcından bir geçiş
JaLREE.pngO02Yd3.png

Misafirlerden duyduğumuz ilk cümle
http://i.hizliresim.com/P038Eb.png
http://i.hizliresim.com/gqldLQ.png

Buna benzer fark edilmeyen yüzlerce resim ekleyebilirim.

İçerisinde binlerce resmin, yazıların, bütün flashback lerin ve hangi bölümde olduklarının, birbirleriyle bağlantılı konuşmaların (mesela Arnold) buna benzer şeylerin olduğu ayrı bir dosya dâhi vardı. Dedim ya bu bir bulmaca. Baştan bunun bilinmesi lazım. 

http://i.hizliresim.com/O02Yl0.jpg
İzlemek isteyenler dizi bitinceye kadar araştırmalarını youtube'dan yapmasınlar. Direkt olarak spoiler var. 

Dizinin 5. bölümünde Teddy'ye bir şey söyleniyor. Spoiler olmasın diye yazamayacağım. Araştırınca hiçbir Türkçe kaynakta adı geçmemiş. Mecburen anlayabildiğim kadarıyla İngilizce kaynaklara yöneliyorum. Söz Ortaçağda yazılan bir şiirde geçiyor. Sözün söylenme sebebi de açıklanıyor. Vay demek bu yüzden Teddy'ye söylenmiş diyorsunuz. Dizi bittiğinde aynı sözün aslında çok daha farklı bir sebepten dolayı söylendiğini anlıyorsunuz. Yine bir bölümde yıllar önce izlediğim ve anlamını hep merak ettiğim What Dreams May Come sözü geçiyor. Film aklıma geliyor sonra da Westworld'de geçtiği sahneyi izliyorum. Yine muhteşem bir an yaşıyorum. Yine buna benzer şekilde fark edilemeyen nice detaylar vardır. 

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/westworld-trailer-hbo-game-of-thrones-james-marsden-anthony-hopkins-ed-harris-a7214796.html
Klip niyetine tekrar tekrar dinliyorum. 

Dizi yayınlanırken de arada bir yazdığım, olmuş bu dediğimde aklıma gelen söz, Murat Kosova'nın mutluluktan gaza gelip söylediği "İşte Premier Lig Bu".

Spoiler olmayan site arıyorum ama dizi bittiği için çoğu sayfanın ya kenarında ya da altında ileriki bölümlerden yazılar var. 

http://ew.com/recap/westworld-series-premiere/

google'a reddit westworld episode 1 yazarak (bölüm 1 yazmadan girersen yine spoiler)
yine başka bir site http://www.refinery29.com/2016/10/124464/westworld-season-1-premiere-episode-1-recap-the-original

Spoiler olmadan bulabildiklerim bunlar. 

tarihinde ritel tarafından düzenlendi
ekleme
  • Beğeni 5

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon

Sezon: 1

Nereden başlasam yorumlamaya gerçekten bilmiyorum. İzlediklerimi hazmetmek için saatlerdir bekliyordum, ne hissettiğime bile emin olamadım finalden sonra. Şimdi öncelikle bence dizinin aşırı iyi yaptığı şeyler var ve bunların yanında bence başaramadığı bazı şeyler var. Diziye gerçekten ekstra özen göstererek izledim 4. bölümden itibaren, her bölümün ardından birçok yorum ve teoriyi okudum, bölümleri sindirmeye çalıştım. Alelade bir dizi izler gibi izle-eğlen-geç prensibiyle bakmadım işe, önümde bir problem varmış gibi çözmeye çalıştım hep. Belirli bir süre dahilinde bundan epey keyif de aldım, çünkü puzzle parçaları çok dengeli ve başarılı veriliyordu, her şey kararındaydı. Ama şunu söylemeliyim ki özellikle yedinci bölüm ve sonrasında bu keşfetmekten ve parçaları birleştirmekten aldığım keyif yok olmaya başladı. Çünkü ters köşe yapma çabası gitgide abartılı bir hal almaya başladı bence. Arnold'ın ifşasından sonra özellikle freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gitmeye başladı sanki. Hele ki çok övülen sezon finali benim için resmen bir baş ağrısına dönüştü, resmen her beş dakikada bir bir twist seyircinin yüzüne vurulmuş. Şunu takdir ediyorum; hikaye bir bütün olarak çok güzel tasarlanmış ve olmuş olmak için koymamışlar bu ters köşeleri ama problem abartılmasında. O kadar fazla 'Hadi beeee' diyecek sahne koymuşlar ki bir noktadan sonra insan gerçekten şaşıramıyor, sıradanlaşmaya başladı. Hatta artık bir sonlansın şu hikaye, finali görmek istiyorum demeye başladım. 

Farkındayım, fazla eleştiriyor gibi görünüyorum ama her türlü mecrada bu kadar aşırı fazla övülünce kendimde eleştirme hakkını buluyorum beğenmediğim yönleri de. Ben aslında bir şeyi böyle takip etmeye başlarsam genelde çok sevmiş olurum ve üstüne pek düşünmem, mantık hatalarını falan görmezden gelirim ama bu diziyle asla kuramadım öyle bir bağ. En temel nedeni temanın western olması, her ne kadar dizi western olmasa da sonuçta tüm karakterler, dekorlar o tema dahilinde yaratılmış. Bir diğer temel sebep de Dolores dahil sevilecek, bağ kurulacak bir karakter bulamamam. Bu sorun sanırım izleyen çoğu kişi için geçerli, okuduğum yorumlardan yola çıkacak olursak. 

Neleri beğendim diye düşünürsem de ilk söyleyeceğim şey Anthony Hopkins'in harikulade oyunculuğuydu, resmen döktürmüş. Onun dışında HBO'nun her dizisinden alışık olduğumuz muhteşem görsellik. Dizi keşke sezon ortalarında olduğu gibi kalsaydı diyorum şahsen, bana en sevdiren kısımlar oralardı diziyi. Gizemler çözülmeye başlamadan önce, sıkıcı sayılabilecek başlangıçtan sonra.

Tutarlılık anlamında aklıma takılan bazı noktalar var aslında ama daha uzun uzadıya burada tartışmaya açmaya gerek duymuyorum, her tarafta tartışılmış zaten bolca. Biz de özellikle dizinin ilk kısımları için @ritel ile bolca mesajlaştık. Sağ olsun epey bilgilendirdi, aydınlattı beni. Aynı zamanda ilk birkaç bölümü izlediğimde kesinlikle kendimi vermeden ve dikkatsiz izlemişim, beni tekrar izlemeye teşvik eden de kendisi oldu. Buradan bir kez daha teşekkür etmiş olayım :fl:

8/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aex1    67
aex1

"Ritel" yorumun muhteşem...100% aynı fikirdeyim...duygularıma tercuman oldun...Dolores'e zaten bayılıyorum ..dizi inanılmaz....senin kadar iyi anlatamazdım....

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    134
zapp brannigan

4.bölümde bırakmıştım. Sonraki bölümlerle ilgili yorumlarda -çok beğenenler hariç- pek iyi değildi. Genel görüş olarak olumlu konuşulursa belki tekrar başlarım. Ancak gördüğüm kadarı beklentilerin altında, heyecanlandırmayan, sıkıcı bir dizi olduğu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SirRonyon    73
SirRonyon
zapp brannigan, Bir saat önce tarihinde yazdı:

4.bölümde bırakmıştım. Sonraki bölümlerle ilgili yorumlarda -çok beğenenler hariç- pek iyi değildi. Genel görüş olarak olumlu konuşulursa belki tekrar başlarım. Ancak gördüğüm kadarı beklentilerin altında, heyecanlandırmayan, sıkıcı bir dizi olduğu.

Ben de 4. bölümde bıraksam mı diye düşünüp bi gazla devam ettim diziye, geçen günlerde yaptığım yorum az yukarıda duruyor. Abartıldığı kadar efsanevi bir iş olarak görmüyorum ben ama kesinlikle kaliteli bir dizi, ilk bölümler gibi sıkıcı değil bence. Bölümler hakkında izledikten sonra biraz okuma falan yaparsan biraz anlam kazanabilir bir şeyler. Öbür türlü normal bir dizi izler gibi izlersen zaten hiçbir şey anlayamazsın, son birkaç bölümde iyice karmakarışık bir hal alıyor işler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Furky    1
Furky

Son bölümlere doğru tempo baya yükseliyor..Bütün parçalar yerine oturuyor..Başladıysanız mutlaka bitirin derim...8/10

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Irmak    434
Irmak

Belki daha izlemeyen vardır diye gizliyorum yazacaklarımı :D

Spoiler

Ford'un hikâyesinde trenle gitmesi gerekirken Maeve'in trenden inmesi ve kızını bulmaya karar vermesi özgür irade kullandığını gösteriyormuş. Özgür iradeyi kullanan ilk ev sahibi diyorlar.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
métèque    1
métèque
Irmak, 3/27/2017 - 21:43 tarihinde yazdı:

Belki daha izlemeyen vardır diye gizliyorum yazacaklarımı :D

İçeriği Görüntüle

Ford'un hikâyesinde trenle gitmesi gerekirken Maeve'in trenden inmesi ve kızını bulmaya karar vermesi özgür irade kullandığını gösteriyormuş. Özgür iradeyi kullanan ilk ev sahibi diyorlar.

Henüz izlemeyen biri olarak bu hafta başlamayı düşünüyorum. Son 1 senedir dizi izlemeyi bıraktım nerdeyse. Umarım beğenirim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk