Jump to content
OnurD

Dexter (2006-2013)

Tavsiye Edilen İletiler

OnurD    30
OnurD

MV5BMTM5MjkwMTI0MV5BMl5BanBnXkFtZTcwODQw

Dexter
  8.7/10
  8,7/10
  • Ülke
    ABD
  • Tür
    Suç, Dram, Gizem, Gerilim
  • Dil
    İngilizce, İspanyolca
  • Süre
    53 dk
  • Vizyon Trh
    1 Ekim 2006

IMDb ID tt0773262

Dexter (2006)

Dexter Morgan (Michael C. Hall), Miami Metro Polis Departmanı'nda kan sıçrama analizcisi olarak çalışan aynı zamanda bir seri katil olarak gizli bir hayat sürdürüyor. Miami'de geçen hikâye Jeff Lindsay'in Dexter romanlarının ilki olan Darkly Dreaming Dexter romanından uyarlanmıştır. Sonraki sezonları Lindsay'in romanlarından bağımsız olarak yapılmıştır. Dizinin ilk bölümünü yazan James Manos tarafından televizyona uyarlanmıştır.
Son güncelleme

Dexter Morgan Miami Polis Departmanı'nda çalışan bir adli tıp görevlisi. Onun işi olay mahallini analiz ederek, kurban ve katil hakkında ipuçları tespit etmek. Ama, bu işi öyle bir titizlikle yapıyor, en ufak bir empati belirtisi göstermeden kurbanları öyle bir inceliyor ki, bir şeylerin Dexter için farklı olduğunu anlarsınız.

Dexter başka insanlardan çok farklı, çünkü o aynı zamanda bir seri katil. Öldürmek onda başka hiçbir şeyin vermediği bir haz sağlıyor. Onun öldürmeden yaşaması mümkün değil. Ama önüne çıkan her insanı öldürmüyor. Babasının ona öğrettiği bazı kodlar var: birtakım etik kurallar. Dexter sadece başkalarına zarar verdiği için ölmeyi hak etmiş insanları öldürüyor. Dexter'a modern bir süper kahraman diyebiliriz bu yüzden.

Michael C. Hall'ün başrolünde olduğu dizi tam 8 sezonluk bir başarı abidesi. Bir seri katile sempati duymamızı sağlayan yaratıcı senaryosuyla kaçırmamanız gereken bir yapım. 

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prisoner    11
Prisoner

Uzun zaman önce bir akrabamın bilgisayarında ilk sezonu sıkılmadan izlemiştim. Geçen haftalarda kaldığım yerden tekrar başladım efsane birşey :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Machinist    23
The Machinist

Geçen sene Dexter için devam edecek denilmemiş miydi?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Heisenberg    0
Heisenberg

Devam edeceğine dair söylentiler vardı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TRueS    11
TRueS
The Machinist, 15 saat önce tarihinde yazdı:

Geçen sene Dexter için devam edecek denilmemiş miydi?

Bütün diziler tek tek döndüğüne göre, Lost ve Dexter da bir yerden dönecektir diye düşünüyorum ben de, merakla :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MockingJay21    3
MockingJay21

Bitince akrabamı kaybetmiş gibi hissetmiştim. Miami'nin atmosferi çok farklıydı be hocam. Umarım geri döner.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prisoner    11
Prisoner
MockingJay21, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

Bitince akrabamı kaybetmiş gibi hissetmiştim. Miami'nin atmosferi çok farklıydı be hocam. Umarım geri döner.

Yorumunuzu okudum spoiler almış gibi hissettim umarım spoil€r yoktur

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MockingJay21    3
MockingJay21
Prisoner, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Yorumunuzu okudum spoiler almış gibi hissettim umarım spoil€r yoktur

Diziyle bütünleşmiştim resmen, o yüzden akrabam dedim. Hatta bu konuda arkadaşımla kavga bile etmiştik. İki cümlemin biri Dexter ile ilgiliydi. O bakımdan yani.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Prisoner    11
Prisoner
MockingJay21, Şimdi tarihinde yazdı:

Diziyle bütünleşmiştim resmen, o yüzden akrabam dedim. Hatta bu konuda arkadaşımla kavga bile etmiştik. İki cümlemin biri Dexter ile ilgiliydi. O bakımdan yani.

tamam o zaman kusuruma bakmayın uzun zaman sonra bitir e m e diğim için t e krar başlıyorum :)

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
_gncilker_    15
_gncilker_

Devam etmesini en çok istediğim dizilerden biri Dexter diğeri House M.D. dir. Keşke devam etse :)

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
sauron    14
sauron
Spoiler

Dexter bende büyük hayal kırıklığı yaratmış bir dizi. İkinci sezonundan itibaren her yeni sezonunda haftalık olarak takip ettim. Dizi finali beni büyük hüsrana uğrattı. At suratlı Debra aklıma geldikçe hala sinirleniyorum. Koskoca Dexter ne hale geldi.. Dizi biter bitmez ctrl+del yapmıştım. Yine de severiz. Bölüm bölüm düşünürsek çok kaliteli bölümler vardı.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nevermind    5
Nevermind

Dexter bitmeden önce benim için pazartesi sendromu denen bir şey yoktu. Hatta heyecanla beklerdim pazartesi olsun diye. Son sezonu benim için hayal kırıklığıdır ayrıca. Özellikle finali. Böyle bir diziye o final yakışmadı bence. Filmi çekilirse isim önerim:

Spoiler

Dexter: The Lumberjack

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
walkytalky    3
walkytalky

Özellikle ilk sezonlarıyla en sevdiğim dizilerden biridir. Son sezonlarında kalitesi biraz düşmüştü ve bitirildiğinde üzülmemiştim ama zaman zaman eksikliğini hissetmiyor değilim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aciniii    0
aciniii

Finali her ne kadar hayal kırıklığı olsa da, Dexter'in yeri hiç dolmadı bende ya...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ycyalcin    15
ycyalcin

Dün bir arkadaşımın Dexter'dan bir kare paylaşması ile durduk yere aklıma geldi. 4. Sezonda zirve yaptıktan sonra her sezonda daha büyük bir düşüş yaşamış olsa da yeri çok ayrı bir diziydi. O düşüş ve finalindeki hayal kırıklığım nedeniyle sanırım hep hüzünle hatırlayacağım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
TG-    18
TG-

Diziyi az önce bitirdim sıcağı sıcağına yazayım dedim. Vasat bir final yaptı dizi gerçekten o kadar sene izleyip o finali görenler sağlam sövmüştür.

Spoiler

Dizi bir iki ufak oynama ile son sezonun 11. bölümünde final yapabilirdi. Debra saçma sapan bir şekilde ölmez, Dexter tüm yaptıkları yanına kalarak kurtulabilirdi. Böyle bir seri katile bu kadar vicdan yüklemek pek olmamış. FBI'ın dahi bitiremediği adam duygusal(!) olarak bitti. Bravo resmen karakteri kendi ellerinizle hiç etmişsiniz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
skypet    28
skypet

Aslında birçok kişinin aksine ben, dizinin son sezonuna o kadar takılmadım.

Spoiler

Dexter artık sevdiği insanların kendisi yüzünden ölmemesi kendisini ölmüş gösterdi.

Benim sinir olduğum yer 4. Sezon oldu.

Spoiler

Trinity Killer sezon başında hem katil hem de aile babası olarak gösterildi. Çünkü Dexter'ın onu izlediği, evine girdiği sahnede ailesindeki herkesin yüzü gülüyordu. Hatta tam hatırlamıyorum oğlunun mu yoksa kızının mı başını okşadı. Yüz ifadelerinden anladığım üzere ailesinin onu gerçekten sevdiği görülüyordu. Çünkü istemeyerek güleryüz gösterseler bu anlaşılırdı. Sonra birden bire ne olduysa senaryoyu değiştirdiler, kötü aile babası oldu. Halbuki ben Dexter'ın ondan biraz katillik dersi alacağını, iş hayatıyla (seri katillik) özel hayatını nasıl dengede tutacağını öğretecek diye düşündüm. Belki izleyiciyi şaşırtmak istemişlerdir ki bu bana göre iyi bir hamle değil. Belki de katili şirin göstermemek için olabilir. Çünkü Dexter sadece kötüleri Trinity Killer ise masumları öldürüyordu.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk