Jump to content
Ecthelion

Legend of the Galactic Heroes (??.04.2018)

Tavsiye Edilen İletiler

Ecthelion    236
Ecthelion

Ginga Eiyuu Densetsu
銀河英雄伝説

59c348df9d9b1_GingaEiyuuDensetsu(2018).thumb.jpg.21697a9ba0eea9dfbaf383538cff9ec2.jpg

AniDB | Resmi Site

Konusu: Samanyolu galaksisini, 150 yıldır devam etmekte olan yıldızlararası bir savaş etkisi altına almıştır. Çöküşteki Goldenbaum hanedanlığının hüküm sürdüğü Galaktik İmparatorluğu'yla, işlevselliğini yitirmiş demokratik federasyon Hür Gezegenler Birliği arasında geçen bu savaşta; on binlerce uzay gemisi ve milyonlarca asker çarpışmaktadır.

Sahneye iki kumandan girer: İmparatorluk Amirali Reinhard von Lohengramm ve HGB'nden Yang Wenli. Fakir bir Reichsritter aileden gelen Reinhard; Kayzer'in, ablasını metresi olarak aldıktan sonra sistemi değiştirmek için asker olmayı seçen yetenekli ve karizmatik biridir. Üniversite eğitimini karşılayabilmek amacıyla asker olmak zorunda kalan Yang Wenli'yse, zeki olmakla beraber bir o kadar da tembeldir de. Her iki karakter, eylemleriyle yetenek sahibi askerleri, amiralleri ve düşünce adamlarını etraflarında toplamaya başlarlar. Zamanla, bu iki zıt insanın arasındaki rekabet; mevcut açmazı temellerinden sarsacaktır. Astlarıyla ve üstleriyle uğraşırlarken, kişisel ve politik sorunlarla yüzleşecekler; savaşımlarını strateji ve taktik üzerinden yürütecekler ve kendi iradelerini ortaya koyduklarında, insanlık tarihinin en büyük savaşı yüzünden sınanacak ve değişeceklerdir.

Galaktik Kahramanların Efsanesi, engin, duygusal ve ince düşünülmüş askerî bir uzay operadır. 110 bölümlük bu dizi ana seri olup, diğer bağlı seriler ek olarak çıkarılmıştır.

Galaktik Kahramanların Efsanesi, Yoshiki Tanaka'nın yazarlığını yaptığı; 1982-87 yılları arasında çıkan on kitaplık bilim kurgu serisidir. Bu seri, 1988 yılında Seiun Ödülü'ne layık görülmüştür.

Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Kaikou

1. 2018 Bahar
  2. Bilinmiyor
  3. 12 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. Puan
    0 ( 0 )
  2. Kaynak Roman
  3. Yaş Sınırı Bilinmiyor
  4. Yayın Tarihi Bilinmiyor
  5. Durum Henüz Yayınlanmadı
  6. Stüdyo
    • Production I.G
  7. Tür

Seslendirme

1. Wen-li Yang
  2. Reinhard von Lohengramm
  3. Siegfried Kircheis

Yapım

• Yönetmen
    • Ses Yönetmeni
    • Jenerik Şarkı Bestesi
    • Jenerik Şarkı Aranjmanı

In humanity's distant future, two interstellar states—the monarchic Galactic Empire and the democratic Free Planets Alliance—are embroiled in a never-ending war. The story focuses on the exploits of rivals Reinhard von Müsel and Yang Wen Li as they rise to power and fame in the Galactic Empire and the Free Planets Alliance.

1. #3373 popülerlik
  2. 11K üye
  3. 26 favori
güncellendi
  • Bütün İsimler
  • Orijinal 銀河英雄伝説 Die Neue These 邂逅
  • Diğer İsimler The Legend of the Galactic Heroes: The New Thesis - Encounter
tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
jubal    2
jubal

2017'de çıkacağı söylendi ama epeydir yeni haber göremedim. Sonbaharda çıkar umarım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
100000    92
100000

İzlemeyi yıllarca ertelediğimi utanarak söylüyorum.

Her seferinde başka animelerin etkisi ile arşivde yıllanmaya devam etmiştir.

Yıllar sonra izlendiğinde hissedilen ise anlatılmaz yaşanır.

Anlatılan aslında tarihin tekrarıdır nezdimde.

Örgütleri, yöneticileri, darbeleri, savaş ve kahramanlarını tarihin istediğiniz noktasına koyabilirsiniz.

Heyecanla bekliyoruz efendim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    66
Baryshx

Kral bir seridir, animeden ötedir. 2017 versiyonun haberlerini bekliyoruz...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
MRTFR    2
MRTFR

Bunu beklememi önerir misiniz yoksa eski sürümünü mü izleyeyim?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    187
Dantes

@MRTFR Kesinlikle orijinalini izle. Bunun nasıl bir şey çıkacağı belli değil. Selefi gibi bir şaheser de olabilir ama aslı, her faninin izlemesi gereken muazzam bir yapıt.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    150
zapp brannigan

Yeniden yapım mı -dragon ball kai gibi- yoksa yeni bölümler mi olacak?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

İlk duyurulması üzerinden neredeyse 4 sene geçti ve nihayet somut vakalara tanıklık edebileceğiz. Eylül'de seiyuuları/yapım ekibini tanıtacaklarmış. "2017 sonunda ekranda" sözüne sadık kalacaklar gibi. En kötü 2018 başına sarkar. Duyurunun yanına bir de resim iliştirmişler, sevgili Reinhard'ımızın.

gqQ8L2.jpg

Dizayndan o I.G. Seineni kokusunu alabiliyorum. Artland/Madhouse'un imparatorluk askerî üniformasını da bayâ çağrıştırıyor. Ama omuzların yanlara ekstra apolet gelmiş gibi veya omuzlardaki rütbeleri yanlara çekmişler. Burun da sivri olduğuna göre, güzel oğlanları bishounen diye bize satacaklar herhâl. Yalnız şu da var: 1 sene önce çıkmaya başlayan mangasındaki karakter tasarımı kullanılmamış gibi. Bence buna şükretmek lazım. Neandertal gibi kollar yere değe değe dolaşması (bknz. Lelouch) hiç iç açıcı olmazdı. Her ne kadar yaşı küçük olsa da Reinhard'ın, liseli gibi de görmek istemeyiz yani. Laf aramızda, Reinhard'ın yıldızlara olan aşkının çadırı diktirecek kadar şiddetli olduğunu da bu yeni seriyle bize öğretecekler gibi. Ben de Spiral Lab'ın son 12 bölümünün çevirilerini bitirem de, rahatlayam. Iron-Blooded'dan sonra tabii.

tarihinde Ecthelion tarafından düzenlendi
  • Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Akuma_Blade    27
Akuma_Blade

Bu kadar bekledikten sonra remake çıkması biraz hayal kırıklığı oldu ama LOGH'dur, her türlü izlenir neticede. Tahminim TV serisi değil film serisi olacağı yönünde.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

Remake değil re-adaptation oluyor. İlk duyuruda bunun özellikle altını çizmişlerdi. Yani, eski seriyle hiçbir alakası olmadan sıfırdan oturup romanları uyarlayacaklar. Karakter çıkartıp koyabilirler, cinsiyetleri değiştirebilirler veya senaryoyu farklı yönlere aktarabilirler. Ben açıkçası bu yeni projeyi, mevcut jenerasyonun GinEiDen'i tanıması için bir fırsat olarak görüyorum. Kalitesi ne derece olursa olsun, kapı gibi eski seri olduğu için ona yönelenenler çıkacaktır. Ve bunu bir kayıp olarak görmüyorum da. Eskisine eli gitmeyenler (yok uzun, yok çizimleri eski vs. diyenler) bununla GinEiDen evrenine giriş yapar diye inanıyorum. Ayrıca insanlar bitmiş güzel serilere sulanmaktan ziyade, devam eden serilere yanaşmak gibi bir eğilim gösteriyor. Bu huy da ayrı bir etken olur illa ki.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mangdasire    66
mangdasire

Bana göre bu seri bir başyapıttır. Yani adamlar strateji ve politika konusunda ders diye okutulabilecek bir ürün koymuşlar ortaya. İzlemeyen çok şey kaçırır. Tabi bunları ana seri için söylüyorum. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

Ve büyük gün geldi.

dkkmjfbvyaaaiqj.jpg

Kuroko'nun yönetmenini işe koşturunca, karakter tasarımları da nasibini alıyormuş. Ama yakışmış bence. Uzay savaşları CGI olsa da, bence hiç de kötü görünmüyor. 1 courluk duyurmaları, işin hoş olmayan kısmı. Neyse, devamı geleceğinden eminim diyebilirim. Neredeyse 4 senelik bir ön çalışmayla işe soyundukları için.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

Haberini çevireyim de @SABRE'a koydurayım bari.:friends:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

İngilizce alt yazılı olanı da koyayım şuraya. :Headbang:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    66
Baryshx

Karakterlerin feminenliğini geçtim, wen-li'nin seiyū'su da bir tuhafıma gitti. Reinhard seiyū'su yine idare eder ama wen-li :( Savaş gemileri güzel gözüküyor, cgi tolere edilebilir şimdilik, seriyi tam olarak görelim o zaman daha net bir şey denilir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

Kuroko ekibini çalıştırdıklarından ötürü bishouneni dayamaları normal. Ama balodaki soyluların tiplerini görünce, tasarımı geniş tutacakları anlaşılıyor. CGI'yı bayâ kastırdıkları belli, mat renklere abandıkları için de bu karakter tasarımlarının aksine seriye güzel bir Seinen havası katmışlar diyebilirim. Umarım ilk sezonu Amlitzer (Amristad) Savaşı'na girişle bitirirler de; üç filmle de iç savaşları konu alırlar. Yalnız, bu dediğim gibi çıkarsa gerçekten kıvamında olur. Filmlerde de sansürlük olaylara dikkat etmek zorunda kalmazlar. İlk sezonun diğer yarısındaki savaşlar 3 filmlik malzeme çıkarır rahat. Bizi gene 10+ senelik bir prodüksiyon bekliyor gibi.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    66
Baryshx
Ecthelion, 4 sa önce tarihinde yazdı:

Kuroko ekibini çalıştırdıklarından ötürü bishouneni dayamaları normal. Ama balodaki soyluların tiplerini görünce, tasarımı geniş tutacakları anlaşılıyor. CGI'yı bayâ kastırdıkları belli, mat renklere abandıkları için de bu karakter tasarımlarının aksine seriye güzel bir Seinen havası katmışlar diyebilirim. Umarım ilk sezonu Amlitzer (Amristad) Savaşı'na girişle bitirirler de; üç filmle de iç savaşları konu alırlar. Yalnız, bu dediğim gibi çıkarsa gerçekten kıvamında olur. Filmlerde de sansürlük olaylara dikkat etmek zorunda kalmazlar. İlk sezonun diğer yarısındaki savaşlar 3 filmlik malzeme çıkarır rahat. Bizi gene 10+ senelik bir prodüksiyon bekliyor gibi.

Kuroko ile logh ne alaka onu anlamadım, benzer türde bir yapımın ekibiyle yapsalar daha iyi olurdu gibime geliyor. Bu karakterler ile o hissi vermeleri zor olacak gibi yaa bakalım. Birde 12 bölüm olacakmış, CGI Berserk'in akıbetine uğrayacak diye endişeliyim

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kornsky    332
Kornsky

Görsel Efektler çok güzel olmuş. Karakterler o kadar farklı ki; Kuroko'dan fırlamış Akashi'yi görür gibi oldum. :oleyo:  @Ecthelion  asıl merak ettiğim şey adaptasyon ne kadar kapsamlı olduğu. Tam bir adaptasyon mu yoksa kısmen mi? Aydınlat bizi bakalım. :D

@Baryshx Yang Wen-li'ye sesiyle hayat veren Kei Tomiyama ölümünün ardından ''LoGH: Overture to a New War''la birlikte faklı isimler seslendirmişti. Hatta ''LoGH Gaiden'' ses o kadar tufamı gitti ki, alışmam zaman aldı. Beni bu defa Kircheis seiyū'su zorlayacak. 

Karakter çizimlerini ekleyelim. 

Spoiler

59c34dd363a8c_YangWen-li.jpg.e59c5eaab6c2e25cb1c2346a963dddfa.jpg

Yang Wen-li

59c34e1c7d23c_SiegfriedKircheis.jpg.ecb8bc907165a3e8146bda669df9c253.jpg

Siegfried Kircheis

Reinhard.jpg.5fab6864a220f64bda4b0ffc022ffde0.jpg

Reinhard von Lohengramm

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    236
Ecthelion

Yang'la Reinhard'ın tasarımlarını beğendim diyebilirim, aslında. Kircheis işte birazcık sırıtsa da, o da geçer not alır gibi. Yang'ı az daha yaşlı gösterebilirlerdi tabii, Reinhard'dan 9 yaş büyük ne de olsa. Ama sitede "CGI'da yüksek bütçeyi dayadık" ibaresi var, Barış. Zaten belli olması lazım, harbiden anime standartlarına göre güzel CGI kullanmışlar. Ayrıca 12 bölüm değil, 24 bölüm oluyor. 2. sezon 3'er filmden, her biri 4 bölüm kapsayacak şekilde çıkacak. İsimlerden yola çıkarak, işte ilk sezon ilk romanı (Dawn) kapsar gibi Fatih; millet de öyle diyor da kesin bir şey yok. Yalnız, 2. sezon Amlitzer'la açılmazsa (2. sezonun adı Stellar War çünkü) o zaman sezon başlığı bizim ilk ana savaşımızdan, Vermillion'dan bahsediyor deriz ve 54 bölümü 24 bölüme sıkıştırmışlar demek olur. Tek dileğim, bu korkumun mesnetsiz çıkması. Ama öyle bir aptallık yapacaklarını pek sanmıyorum.Muhtemelen, malum şahsın ölümüyle bitirirler gibi.

Ses sanatçılarını da beğendim, iyi seçimler yapmışlar. Yang da yakışmış bence, o goofy efekti verebilen bir seiyuu bu arkadaş. Soundtrack eskisi gibi klasik müzikten ibaret olmayacak gibi görünüyor ama. Zaten böyle çizimlere de pek gitmez, kanımca. Arada bir, baloda/dramada vs. klasiği dayayabilirler ama; çok büyük ihtimal orkestral özgün parçalar kullanacaklardır. Fragmandan da anlaşılacağı üzere.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
elbais    1.668
elbais

44,5 gb lık 110 bölüm downloadı ile animede onlaynım :tara:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Hakkımızda

2004 yılında Divxplanet domain adıyla başlayan gelenek, daha sonra altyazi.org ve şimdi de planetdp.org olarak devam ediyor. Türkiye'de popülizm tuzağına düşmeden, tüm sinemaseverlerin uğrak noktası, kaliteli çeviri geleneğinin adresi planetdp.org

Yenilenen Site ve forum yapısı, her gün geliştirilen portal ve altyazı veritabanı, kullanıcıların katılımı ve yönetimin desteği ile kısa sürede sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Siz üyelerimizden gelen görüş ve eleştirilerle sistemi maksimum fayda sağlayacak şekilde dizayn etmeye devam ediyoruz.

Yöneticilerimiz

• mnfc
    mnfc *Admin
  • awalanche
    awalanche Admin
  • SABRE
    SABRE Admin
  • Putte
    Putte *Admin
  • Emre
    Emre Admin
  • yoruk