DuaL

3D BluRay Sıkıştırma v2

Tavsiye Edilen İletiler

DuaL

@GRKNGLR Hazırladığı Rehber

Merhabalar sevgili dostlar,

Uzun zaman oldu görüşmeyeli, özlediniz mi beni? Özlemedim diyorsanız başlığı derhal terkedin! Benim gibi sevimli bir forumsever özlenmez mi?.. 

Aradan yıllar yıllar geçti. Ben ilk 3D rehberini rehberimi yayımladığım zaman buralar dutluktu. Vay be! O zaman, Windows XP'de hazırlamıştım o rehberi. Duygulandım, salya sümük ağlayasım geldi. Ben de yaşlandım artık, bazen sıkılınca kendi kendime diyorum ki: 

"Oğlum Gürkan, bırak bu işleri, git Ege'de bir sahil kasabasına yerleş, emekliliğin keyfini çıkar!.." 

Dur bi' saniye, karıştı, bu o değildi...

Her neyse, gelelim konumuza; şimdi efenim, malumunuz, YUV yönteminde 3D'yi YUV'a çevirmek için sistemde tabir-i caizse gâvur gibi sabit disk alanı gerekiyordu. 3D TV almamızdan sonra, oturdum, bu konuya tekrar çalıştım, yöntemi değiştirdim. Tabi bu işlemi biraz da kendime has yöntemlerle süsledim. Sonuç olarak çok güzel bir kız... aman çok güzel bir rehber çıktı. Konuya gelirsek... Eh ıvır zıvır çantamıza bir bakıp şu rehbere gelelim mi? Gelelim, gelelim; hadi buyrun o zaman...

Ivır Zıvır Çantası:

MeGUI: http://sourceforge.net/projects/megui/
eac3to / HdBrStreamExtractor: http://forum.doom9.org/showthread.php?t=125966
MKVToolnix: https://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/downloads.html
DGMVCSource: http://neuron2.net/dgmvcsource/dgmvcsource100b23.zip
LAVFilters: http://forum.doom9.org/showthread.php?t=156191

...ve babayiğit bir bilgisayar.

* Windows 7/8 kullanıcılarını AviSynth DirectShowSource filtre problemi için Win7DSFilterTweaker çözümü: ...EKLENECEK...

Önce ISO kalıbımızı bir sanal sürücü zımbırtısıyla açıyoruz ve diski komple halde kullanacağımız yere kopyalıyoruz. (İsteyen WinRAR,WinZIP, 7-Zip vs. kullanabilir ISO kalıbını açmak için.) Tabi bu arada kopyalanan miktar, ISO kalıbının iki katı olacağı için telaş yapmayın.

forum resmi

forum resmi

forum resmi

Şimdi HdBrStreamExtractor GUI'yi açıp, 3D disk kopyamızı demux ediyoruz.

Burada dikkat etmemiz gereken birkaç husus var; öncelikle her iki görüntüyü de h264 olarak çıkartmalıyız. Böyle yapmak bizim için büyük bir avantaj olacaktır. İsteyenler de +Options bölümüne DTS-HD MA için -core yazarak dire DTS çekirdeğini de alabiliriz. Hangisini isterseniz. Buradan sonra işlemi başarıyla tamamlayacağız.

Elimizdeki dosyaların adlarını düzenleyeceğiz. İki görüntüden birincisi (alfabetik sıra) sol (left) diğeri ise sağ (right) görüntüdür. Sol görüntünün ismini base.264 sağ görüntüyü de dependent.264 olarak değiştiriyoruz. Lütfen bu işlemi atlamayın, bu çok önemli bir adım! 

forum resmi

Demux işleminden sonra log dosyasını kesinlikle silmeyiniz. 3D görüntüyü okuturken bize gereken frame sayısı burada yazmaktadır, not alınız!

Şimdi asıl kısma geldik, sol görüntüyü DirectShowSource ile SBS'ye koyacağımız için MKV'ye atıyoruz; fakat dosyanın orijinalini silmiyoruz, bize gerekli. MKVToolnix ilebase.264 dosyamızı MKV içine atıyoruz. 

Şimdiyse scriptimizi oluşturuyoruz. Klasörümüzde base.264 - base.mkv - dependent.264 dosyaları var, yanına bir AviSynth scripti ekliyoruz. Üstüne de biraz pul biber...
 

  • Beğeni 2

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AnGeLoFDeaTH

07164bb20f1d83aa9249fd9d180cd83a.png

 

Kafası karışan olursa böyle 2 tane program var bununlada çıkartabilirsiniz veya encode yapabilirsiniz..

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.