Jump to content
Kill Master

HDD (Harici Disk) Önerisi

Recommended Posts

Kill Master    1,767
Kill Master

Elimdeki 2 TB Seagate HDD şu an %99 dolu. Hepsiburada'dan WD ve Seagate modellerine baktım ama fiyatlar uçmuş tabii ki. Bu markaları daha uyguna bulabileceğim bir yer/site ya da bu markalar gibi kaliteli ama ekonomik ürünler önerebilir misiniz?

d3d3    391
d3d3

kaç tb olacak?

dpka    183
dpka

TV'ye takıyorsanız genelde 2TB'dan büyükleri tv okumuyor, aklınızda bulunsun.

• Like 1

Kill Master    1,767
Kill Master
Kill Master, şöyle yazmıştı: (14 saat önce)

Şunu buldum: WD My Passport Taşınabilir Disk, 2 TB, HDD, Siyah

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B079V4L9BD

Dün akşam bu ürün 408 TL'ydi. Ani bir kararla aldım. İyi ki öyle yapmışım. :D 

Oldspider, şöyle yazmıştı: (4 saat önce)

n11'e baktım aynı modelin en ucuz fiyatı 424 tl

3 tb fiyatı daha uygun gibi geldi. 527 Tl birim bite fiyatı daha ucuzu geliyor.

https://urun.n11.com/tasinabilir-disk/wd-elements-3tb-tasinabilir-disk-wdbu6y0030bbk-wesn-P296740261 

Doğru diyorsun ama fiyat olarak 400'ün üstüne çıkmamayı düşünüyordum. Hatta 300 falan iyi olurdu ama o fiyatlara disk kalmamış. :/ 

speedy    79
speedy

Bu kapasitelere aslında bu kadar para gömülmez ama yapacak bir şey yok. Geçen sene gözümü karartıp 8tb almıştım 850 TL ye hey gidi ekonomi...

https://www.amazon.com/Seagate-External-Desktop-Photography-STEL8000100/dp/B01HD6ZLIY?th=1

4 tb fiyatı daha uygun gibi bu arada,  iyi bir seridir.

1 USD = 6.4569764637 TRY diyor amazon bizde 6TL ahaha hiç uygun değil yanlış oldu kargo vergi ile 800 Tl oluyor!

Edited by speedy

Kabadayı    3
Kabadayı

Selam dostlar;

N11, hepsiburada ve Gittigidiyor takip et acelen yoksa biraz bekle bence. İndirim kuponu ve güzel kampanya denk geldimi  şaakk yapıştır gelsin. 😃 Ben öyle alıyorum.

Ayrıntı olarak;

Disklerin teknolojileri aynı. Çok fark olmadığı kanaatindeyim. Seagate 2 harici disk patlattım bugüne kadar. Birisi 1TB diğeri 2TB lık. ( içindekileri de kurtaramadım) Televizyona bağlayacaksan ve televizyonun eski televizyonsa, elektriğini adaptörden alan eski tip büyük disklerden alman tavsiyem olur. Çünkü mini disklerin 2 TB lik olanını benim tv çalıştırmıyor. USB.den aldığı güç yetersizmiş. Onun dışında WD Seagate toshiba sony hepsi aynı olduğunu düşünüyorum. 

Edited by Kabadayı
İçerik düzenleme

d3d3    391
d3d3

Bi ara a101 wd 1tb 280 civarı filan vardı, şuan online magazada gözükmüyor , belki marketlerde vardır bakmak lazım.

Kill Master    1,767
Kill Master

Kullandığım Seagate televizyonda bir sıkıntı çıkarmadı ve TV ile çok nadir kullanırım  Zaten TV de yeni. Aldığımın da sorun çıkarcağını düşünmüyorum.

@d3d3 1 tb az geliyor. :D Şu an 2 tb dolu ve bunun büyük bir kısmını taşıyacağım. :D

• Haha 1

hickimse    2
hickimse

Wd, seagate, samsung hepsini kullandım ve kullanıyorum 2tb,5tb  performans olarak hemen hemen aynılar diyebilirim ama bence wd bi tık daha önde bütçeniz ve ne amaçla kullanacağınıza göre seçimi değişir, ben tvde kullanıyorum hepsini usb hb ile 4 tane ayrı hdd takılı hepsi sorunsuz görüyor tv indirimleri takip ederseniz uygun fiyatla alabiliyordunuz önceden ama şimdi artık pek mümkün olmaz sanıyorum 

hickimse    2
hickimse

11. 11 zamanı çok az yer kalınca 10 tb seagate de aldım ama usb hub ile balayınca tv görmüyor hdd usbden direk olarak tvye bağlayınca sorunsuz büyük kapasiteli hdd alacak olursa bunuda göz önünde bulundursunlar bu gereksiz bilgiyi😅

Edited by hickimse

d3d3    391
d3d3
Kill Master, şöyle yazmıştı: (8 saat önce)

Kullandığım Seagate televizyonda bir sıkıntı çıkarmadı ve TV ile çok nadir kullanırım  Zaten TV de yeni. Aldığımın da sorun çıkarcağını düşünmüyorum.

@d3d3 1 tb az geliyor. Şu an 2 tb dolu ve bunun büyük bir kısmını taşıyacağım.

Ona kalırsa bende 3tane 2tb var artı diğer ufak tefek diskler yine yer yok :olemaganda:

• Haha 1

Kill Master    1,767
Kill Master

Yeni nesil ürünü 408 liraya aldım. Bunlar zamanında 200 lira olan ürünler. :D

• Haha 1

Kill Master    1,767
Kill Master

Ürün dün geldi. Deneme amaçlı hdd to hdd bir aktarım yaptım. 75-80 mb'a kadar çıktı. Pcden denemedim ama biraz daha hızlı olur muhtemelen. 

Yalnız çok küçük, hafif ve yumuşak. :D Korkarak taşıyorum. :oleyo: