Jump to content
Buffy

Kargoda kaybolan ürün

Recommended Posts

Buffy    0
Buffy

Merhaba arkadaşlar,

Hepsiburada'dan aldığım ve kendilerinin verdiği kod ile iade olarak gönderdiğim ürün kargoda kayboldu. Kargo firması kargonun kaybolduğunu kabul etmek için 10 gün geçmesini bekledi, ve bugün kaybolduğunu, konuyu araştırıp geri dönüş yapacaklarını söyleyerek kabul ettiler.

İnternetten araştırdığımda genelde geri dönüş yapılmadığı, 6 ay 9 ay gibi süreler sonra dönüş yapıldığı, onların da çoğu zaman oyalama taktiği olduğunu söyleyen yazılar gördüm.

Şu aşamada ben ne yapmalıyım, başına böyle bir şey gelen var mı merak ediyorum.

Kargoya ait elimde sadece Hepsiburada'dan aldığım kod ve de kargo firmasının verdiği takip kodu var. Başka bir belge yok bu arada. Değişik zamanlarda aldığım ekran görüntüleri var, ürünün dağıtımdan hedef şubeye kadar ulaştığını (ya da ulaşmak için yola çıktığını) gösteriyor.

Kill Master    1,772
Kill Master

Kargonun barkodu/adres bilgisi düştüyse/yırtıldıysa/okunmayacak ya da cihaza okutulamayacak durumdaysa bu gönderiler depoda bekler. Ve bekler... Hepsiburada ile iletişime geçtiniz mi?

Buffy    0
Buffy
Kill Master, şöyle yazmıştı: (2 saat önce)

Kargonun barkodu/adres bilgisi düştüyse/yırtıldıysa/okunmayacak ya da cihaza okutulamayacak durumdaysa bu gönderiler depoda bekler. Ve bekler... Hepsiburada ile iletişime geçtiniz mi?

Hepsiburada'ya 1 hafta boyunca 3-4 defa yazdım, 1 defa da aradım, 2 gün içinde döneceğiz dediler fakat 1 haftadır yanıt alamadım.

Kill Master    1,772
Kill Master
Buffy, şöyle yazmıştı: (1 saat önce)

Hepsiburada'ya 1 hafta boyunca 3-4 defa yazdım, 1 defa da aradım, 2 gün içinde döneceğiz dediler fakat 1 haftadır yanıt alamadım.

Tüketici haklarından konu açın. Hatta tanıdığınız bir avukat varsa onunla da konuşup bir yazı göndermesini ya da telefonla iletişime geçmesini rica edin. Sizi oyalamalarının sebebi, bu sürede kargoyu bulmaya çalışmalarıdır diye düşünüyorum.

ssniper    611
ssniper

Benim de başıma benzer bir şey geldi. Şahsıma adresli kargo sözde adresime teslim edilmiş ama alan kişi alakasız, adresimde öyle biri yok. Üstelik soyadı da ortak değil.Kişinin TC Kimlik numarası da belli değil. Uydurmuşlar belli ki. İlçedeki şubelerine sordum, araştırıyoruz dediler kaç gündür ses seda çıkmadı. Sabırla bekliyorum ama hiç umutlu da değilim.

Kill Master    1,772
Kill Master

Böyle durumlarda göndericinin insiyatifine kalıyorsunuz. Müşteri mağdur olmasın derse size yeni bir çıkış yapar ve kargo firmasıyla kendi uğraşabilir ya da şu anki durumunuz gibi "bana zarar gelmesin de..." diyebilir.

Karşı taraf yardımcı olmayınca biraz çirkeflik iyi olabilir. Haklı olan taraf olduğunuz için hakaret etmediğiniz sürece karşı tarafa sinirinizi ve kızgınlığınızı belli edebilirsiniz.

• Thanks 1

Buffy    0
Buffy

Bugün kargo firması ile görüştüm. Hepsiburada ile kendilerinin kayıp kargo problemini halledeceğini, Hepsiburada'nın iade yapacağını söylediler. Ardından Hepsiburada'yı arayıp durumu tekrar anlattım. 1 haftadır beklediğimi de belirttim. Öncelikli olarak ilgileneceklerini söylediler de pek inandım diyemiyorum.

jacksparrow602    56
jacksparrow602

Bizim bir arkadaşta aynı durumu yaşadı. Tüketici mahkemesine ( tüketici hakem heyeti ) gidip ne yapabilir diye sorduğunda başvuru yapmasını söylemişler. Başvuruyu yaptıktan birkaç gün sonra mahkemeden de para iadesi kararı çıktı.

Buffy    0
Buffy

Hepsiburada, tam da beklediğim gibi, hiç bir geri dönüş yapmadı. Ben de dün internet üzerinden Tüketici Hakem Heyetine başvurdum. Bugün başvuru çıktılarını imzalayarak teslim edeceğim. Bakalım ne olacak...

Buffy    0
Buffy

Tüketici Hakem Heyeti internet üzerinden yapılan başvurularda, artık ıslak imzalı başvuru istemiyorlarmış.

Bugün Hepsiburada kargoyu buldu.

Kill Master    1,772
Kill Master
Buffy, şöyle yazmıştı: (3 saat önce)

Tüketici Hakem Heyeti internet üzerinden yapılan başvurularda, artık ıslak imzalı başvuru istemiyorlarmış.

Bugün Hepsiburada kargoyu buldu.

Siz yazıyı gönderdikten sonra mı bulundu?

Buffy    0
Buffy

Ben gece 9 gibi başvurmuştum, öğlen 12 gibi kargo teslim alınmış. Fakat THH'nin bu zaman aralığında herhangi bir yazı gönderdiğini sanmıyorum.

Buffy    0
Buffy

Gecikmeli olsa da bugün iadeyi gerçekleştirdiler. THH henüz bir işlem yapmadığı için gidip geri çekeceğim başvuruyu.