Jump to content
Kill Master

İstanbul'da 3 gün

Recommended Posts

Kill Master    1,812
Kill Master

19-21 Temmuz arası İstanbuldayım. 20'sinde konser olduğu için o gün hiçbir şey yapamam ama 19'unda Kadıköy'e geçeceğim. Orada kalacağım, yerleştikten sonra sağa sola çıkarım ama ne yapayım? Kadıköy ve çevresinde ne yapılır? :oleyo: 

Eyy İstanbullular! Duyun sesimi! 

samet_419    818
samet_419

Moda ve yoğurtçu parkında bir içki alıp takılabilirmişsin. Bir arkadaşa sordum.

• Like 1

benteksizhepin    246
benteksizhepin

Kadıköy için dolaşmak gezmek zaten kalabalığı takip etmekle mümkün. Ben yeme içme mekânları konusunda bildiğim yerleri paylaşayım dedim. İşinize yarar mı bilmem tabi… Ama en azından burda bulunmuş olur.

@Kill Master

Çay kahve işinden pek anlamam sevmem de. Ama bu konuda benim sevdiğim ve önerebileceğim tek yer Küçükmoda burnunda ki Kadıköy Belediyesi çay bahçesi. Harika deniz manzarası var ve bira da var:) Darısı Beltur’ların başına. Adres: Caferağa, Küçükmoda Burnu Sk No:1. 

Öğlen yemeği için ne yazık esnaf lokantası öneremeyeceğim çünkü hiç bir yerde doğru dürüst birşey kalmadı. Kadıköy’de en son Maramara Et Lokantası vardı kapandı pastane oldu. Ama döner de bir numara bir yer var Korkmaz Büfe. İki kardeş işletiyorlar. Döneri hep aynı usta kesiyor bu çok önemli. Harika lezzet. Kadıköy yönünden Moda caddesinde dondurmacılara ve çay bahçelerine gelmeden önce sağda. Tramvay son durağında. Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No 120/8. 

Hamburger’de bir numara Zapata… Caferağa Spor Salonu’nun sokağında. Hamburger köftesini, ekmeğini ve en önemlisi tüm soslarını kendileri yapıyorlar. Sadece patatesi dışardan alıyorlar. Lezzet on numara. Azıcık pahalı tabi.

Hamburgerin yanında bira da olsun derseniz Liberta Cafe Restoran iyi bir biracı hamburgeri de iyi. Adres: Caferağa Mahallesi, Sarraf Ali Sokak, No 25/B. 

Evet geldik akşama. Rakı için tek adres Asırlık Kebap Balık, çünkü rakı fiyatları nerdeyse marketten ucuz. Onu ucuz tutup başka yerden geçirmece de yok. Adres: Caferağa, Güneşli Bahçe Sk. No:45.

Edited by benteksizhepin
  • Like 1

Kill Master    1,812
Kill Master

@samet_419 takılmalık vakit olur mu onu bilemiyorum ama yine de sağ ol. :D

@benteksizhepin güzel öneriler. Teşekkür ederim. Gidince ilk iş muhtemelen yemek olur zaten. :D 

Bir de sormak istediğim bir şeyler var. Sabiha Gökçen'e ineceğim. Oradan Kadıköy'e en kolay nasıl geçerim? Otobüs için öğrenci kartı almak istiyorum. Havalimanı yakınlarında temin edebileceğim bir yer var mı? Orada yoksa Kadıköy'de var mı? Beşiktaş'ta olduğunu biliyorum ama oraya ertesi gün gideceğim için önceden temin edebilirsem daha iyi olur.

BFK    25
BFK

E11 kodlu sabiha gokcen-kadikoy otobusu sabah 6'dan gece 1'e kadar 20 dakika araliklarla kalkiyor. Mesafe uzun oldugu icin normal otobusun 2 kati ucret aliyor. Fiyatlarda degisiklik olmadiysa 5.20 tl yani.  Otobus duraklari, havalimanindan disari ciktiginizda hemen karsinizda olacak.

Havalimanindan inince kart alinabilecek bir yer var mi bilmiyorum. 2 yil once benim de akbilim yoktu yanimda, otobuse bindim sofore nakit verdim o kart basti benim icin. Havalimanindan inen cogu kiside akbil olmuyor zaten.

Ogrenci akbili konusunda; emin olmamakla birlikte 3 gun gibi kisa bir surede cikartilabilecegini sanmiyorum. Yine de basvuracaksaniz son 1 ay icinde alinmis ogrenci belgeniz ile basvurmaniz gerekiyor. Bir de 10 tl basvuru ucreti var.

Suradan da akbil basvuru merkezlerine bakabilirsiniz; 

https://www.istanbulkart.istanbul/istanbulkart-basvuru-merkezleri-1127