Jump to content
Sign in to follow this  
Dantes

The Witcher 3: Wild Hunt

Recommended Posts

SABRE    1,008
SABRE

Serinin 2. kitabı The Sword of Destiny de Türkçe olarak satışa çıkmış. Yine Pegasus yayınları, 24.50 TL almak isteyen vardır diye hatırlatalım. 

Kanpuu    234
Kanpuu

Witcher 3'ten komik bir sahne. Triss ile fare temizleme görevini yaptıktan birkaç saat sonra ip gibi dizilerek şehirde gezen bu farelere rastladım :D

• Like 1

Kanpuu    234
Kanpuu

Belki Ciri ile ilgili anıların hepsini dinlemeyip de pişman olan vardır diye anıların tamamını kaydettim.

RyK    426
RyK

Hangisini seçsem acaba diye baya düşünmüştüm. Sonradan gördüm ki hepsini dinleyebiliyormuşum.:tesbihleyo:

Kanpuu    234
Kanpuu

Witcher 3'ten başıma gelen başka bir bug sahnesi.

Kanpuu    234
Kanpuu

Bu aralar Geralt ile imkansızı başarıyorum.

Kanpuu    234
Kanpuu

Tek darbesiyle yere serebilecek bir elemental ile hasar alamadan savaştım.

Kanpuu    234
Kanpuu

Zebani öldükten sonra cesedinin başına gelenleri görmeniz lazım. :D

RyK    426
RyK

Bu oyunda yapmayı isteyip de yapamadığım şey etrafı gezmek. Bunun iki sebebi var. Birincisi en önemlisi gezerken nasıl olduğunu anlamadan lvl alıyorsunuz. Soru işaretleri karşınıza çıkıyor, oradan da lvl alıyorsunuz, sonra görev kısmına bir bakıyorsunuz bütün görevler levelinizin altında kalmış. Sırf görevleri levelinde yapmak uğruna gezemiyorum. Görevlerde bitmek bilmiyor her yeni lvlde yeni görevler peydah oluyor panolarda. İkinci sebepte gezerken görev yaratıklarını kesiyor olmam. Eski oyunda yanlışlıkla girdiğim mağarada boss varmış onu kestim. Dağlarda dolaşırken başkasını kestim, bir evden ses geliyor diye girdim orada da boss varmış. Görevleri almadan görevler bitmiş oldu. Görev almaya gidiyorum bir bakıyorum ben zaten o işi hallettim diyor hangi işi ne oldu hikaye neydi, herşeyi atlamışım. O yüzden gezme işini biraz askıya aldım. 

Kendi oyunumda otomatik  toplama ve heryerden ışınlanmayı açtım. Oyunda ciddi bir toplama sorunu var. Yani sarı parlıyor bin bir maymunlukla anca el işareti çıkıyor. İlk zamanları hatırlıyorum yaklaşınca el direk çıkardı. Yüksek raflarda falan mümkün değil alamıyorsunuz. Aslında oyunun zevkini kaçırıyor biraz oto toplama. Yani tıklayıp ne bulduğunu görmek istersin ya o yok işte bunda sen ne var diyemeden herşeyi toplamış oluyor. Biraz can sıkıcı birşey. @YukiKaze sende ağırlık kaldıranı yüklemişsin. Çok doldun git boşalt demesi iyi oluyor. O yüzden ellemedim onu. :butwhy:

Gerçi daha lvl 14 deyim. 5000 den fazla para var bu lvl de yeterde artar bile daha tek bir zırh, silah satmışlığım da yok. Baya da harcadım. Parasızım diyorsanız yöntemlerini söyleyeyim. Gezerken yerde yatmış kütükler var wicher hisleriyle içinde bir şey olduğunu göremezsiniz ama içinde eski paralar var. Kütük görünce inin attan toplayın paraları. Novigrad ta vivaldi onları paraya çeviriyor baya para ediyor. Kestiğiniz yaratıklardan çıkan parçaları toplayın zaten dünya kadar ediyor. Otacılar yada simyacılara gidin o parçalara çok para veriyorlar. Daha zengin olamamamın tek nedeni adamlarda para kalmaması yoksa satacak çok şey var zaten paraya da ihtiyacım yok. Ayrıca silahları zırhları tamir ettirmezseniz en fazla %25 düşer değerleri oda 0 olursa. Zaten ilk lvlerde bir dünya silah çıkıyor tamir için o kadar para vermeye gerek yok hemen yenisini buluyorsunuz. Dükkanlarda ünlem işareti olanları mutlaka alın zaten ucuz olurlar. Bir görevde yeri vardır ama doğru seçenekleri seçmezseniz aktifleşmeyebilirler. Mesela taş trolünde öldürmeyi seçerseniz birşey olmazken savaş zamanı olur böyle şeyler derseniz sizden boya ister aldıysanız ekstra exp kazanırsınız gibi. Benden tüyolar bu kadar.:foleyo:

Kanpuu    234
Kanpuu

@RyK,sana bir kaç önerim var.

1. Haklısın 14 level'ken haritayı keşfe çıkmanın bir anlamı yok. Ama Velen taraflarında

Griffin kılıçları ve Kurt Okulu zırhlarının seviyene uygun, işe yarar parçalarını bulabilirsin.

Oyunun erken safhalarında Griffin kılıcı + Kurt Okulu birleşimini çok yararlı buluyorum.

Biri işaret kuvvetini destekyecek diğeri ise saldırı gücünü.

2. Eğer gezeceksen de bir göreve dahil olup olmadığını haritadaki işaretçinin değişmesinden anlayabilirsin. 

Mutlaka halihazırda aktif bir görevin olacaktır. Mevcut görevin haritadaki konumunu gözetle.

F5 ile sık sık hızlı kayıt al ve görev başlarsa bu kaydına geri dön.

3. Para konusunda fazladan hiçbir önerim yok. Çünkü oyunda para kazanmak çok kolay.

New Game+'a başladman önce 35bin altınım vardı hepsini yedim. New Game+'a başlayıp Novigrad'a gidene kadar yine 35bin oldu.

Edited by YukiKaze
imla hataları

RyK    426
RyK

Görev konusu şöyle. Görevi hiç almamışım ama yanlışlıkla gittiğim yerde kontrat yapılacak yaratığı kesmişim. Kontratı hiç almadığımdan bir uyarıda çıkmadı haliyle. Aslında Gerald konuşuyor şöyle böyle diye kontrat canavarlarına yaklaşırsan yada denk gelirsen. Görevin bir tanesi iz sürmeliydi yerde mavi ayak izlerini gördüm takip ettim görevi öyle bitirdim sonra kontratı alınca kontrat sahibine gittim görev başlatmaya. Bunda görevin olduğu beliydi merakımdan gittim.:foleyo:

Aldığım görevleri lvl'i yakın olanları sağ tuşla atama yaparım yakınsam o görevide bitiririm. Kesilemeyecek yaratıklar gelirse kırmızı işareti basarım sonra uğrarım mesela. Benim harita full işaretlerle dolu limite dayandı artık atamıyorum.:butwhy: Tek görev takibi olayını bu şekilde bertaraf ettim.

Grifin, ayı, kedi okularını zaten topladım ama kurt Kaer Morgen'de görünüyor, oraya nasıl gidilir bulamadım. Senin videoda kurt şemalarını aldığını gördüm ama benim görev; o şemalar Valen'de değil diyor. lvl 14 görevi kurt hazine avı ama gösterdiği yer Valen değil.:oleyoel:

Kanpuu    234
Kanpuu
RyK, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Grifin, ayı, kedi okularını zaten topladım ama kurt Kaer Morgen'de görünüyor, oraya nasıl gidilir bulamadım. Senin videoda kurt şemalarını aldığını gördüm ama benim görev; o şemalar Valen'de değil diyor. lvl 14 görevi kurt hazine avı ama gösterdiği yer Valen değil.:oleyoel:

Akşam bir bakayım. Sana oranın yerini işaretler gönderirim. 

Ayı okulu zırhın varsa onu giy oyunun en savunucu zırhıdır. Zırhın özeliikler listesindeki koruma oranları çok yüksek. Pek çok türden hasarı azlediyor adeta.

Edited by YukiKaze

RyK    426
RyK

@YukiKaze Ayı varda lvl 30.:butwhy:Grifinleri yeni topladım. Onların lvline bakmadım. Bırazdan bakarım. Kedi okulunada bakmadım ama onunki düşüktu sanırım. Yılan okulu mu vardı birde? ENgerek kılıclarını almıştım. Onunda birazını bulmuşum ama onlarda düşük lvldi. Kurda bakarsan iyi olur. lvl geçmeden bulayım onları.

Kanpuu    234
Kanpuu

@RyK, ekipmanların seviyelerine dikkat etmemişim, hiçbiri senin seviyene göre değil. Boşuna heveslendirdim seni. :20: 

Ekleme: New game+ yüzünden nesnelerin seviyelerini karıştırmışım. ¬¬

Edited by YukiKaze

Kanpuu    234
Kanpuu

Ciri'nin böyle bir yeteneği olduğunu oyunu üçüncü kez oynarken farkettim. Geralt ile oynuyormuş gibi quen basmak istedim ve Ciri'nin elini kaldırdığını farkettim. Zamana hükmeden bir yetenek. Hemen videosunu çektim.

RyK    426
RyK

Şu oyunda neye gıcık oluyorsun deseler hiç düşünmeden gwent derim.:butwhy: Sevmiyorum beceremiyorum da... Sevmemekten ziyade becerememek daha uygun. Ben de oyun başlayınca oyun bitince yaparım dedim gwenti. Çünkü çok vaktimi alıyor; ne oynasam, ne yapsam, elinde ne vardır... Satranç gibi oyun yapmışlar. Kutlamak lazım. Ama zaman yemede de üstüne yok. Özellikle benim destemle. Destemde 1puan olan boklu piyade var, o kadar kart fakiriyim 22 yi doldurmak için mecbur seçtim. Baron hariç kart alabilmişliğimde yok.

Bu desteyle barones görevinde baloda görev göründü bende gwent oynadım. İlk adamı yendim kolaydı. 2. adam baya zorladı 3 5 el son andaki özel kartlarıyla canıma okuyordu. Son el adamı fena sıkıştırdım ilk elde tüm kartlarını oynamak zorunda kaldı ama maçıda aldı. Elimde 4 kart var daha bunda 1 kart kaldı. 4 puanlık uyuz birşey oynadı 6 puanlık oynadım pass dedim. 4 lük gördüğüme eminim 6 lık mış kartı yenildim. Klavyeyi falan kırıyordum.:guclu:

İşin kötü tarafı bundan sonra. Sinirlendim bir daha oynamadım görevi tamamladım balo bitti. Tak diye yazdı "Hepsini topla görevi başarısız." diye. Tüm oyun boyunca süren görev uyduruk bir adamdan kart almadım diye bitti. Sonradan döneyim demiştim. Aslında gwenti oyun bitince artık eğlenmek için yapacaktım. Lvl'in etkisi olmayan bir görevdi. Geri dönememek nedir ya! Gwene daha da gıcık oldum. Ondan sonrada git 3 ender kartı bul diye görev verdi. 2 yoldan birini seçince diğer görevin iptal olmasını anlarımda kartı almadın diye koca görevin iptal olması nasıl bir saçmalıktır öyle anlamadım. O kartın alınabileceği başka bir şey bul. O adamı şehirde yakala tekrar oyna. Ya şimdi yada asla nedir! Önemli bir görevin ortasında Triss'e yazmaya çalışıyorum kartın sırası mı? Sonra görev başarısız. Ne güzel zar atıyorduk hey gidi günler.:devil:

• Like 1

SABRE    1,008
SABRE
RyK, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Şu oyunda neye gıcık oluyorsun deseler hiç düşünmeden gwent derim.:butwhy: 

Buradan sonra vallahi okumadım. Yönetimde olmasan direk ban sebebi bu. :16:

RyK    426
RyK
SABRE, 10 dakika önce tarihinde yazdı:

Buradan sonra net okumadım. Yönetimde olmasan direk ban sebebi bu. 

O kadar pişti, papaz kaçtı seviyorsanız gidin kahvede hesabına oynayın daha zevklidir. Adamlar Wicher oynuyorlar, profesyonel canavar avcısı, ama bir bakıyorsun Gerald kahve köşelerinde pişpirik oynarken yaşlanmış gitmiş. :oleyoel:

-Kızı kurtaracaktın, lanet bozacaktın ne oldu?

-Dur şu el bitsin ondan sonra, söz.:butwhy:

Sen Son Laraları falanda sevmniştin değil mi, Sabre? Elimde yetki olacaktı ki işte... En fazla Modları uçuruma sürükleyebiliyorum mevcut durumumla. Co-admin olmamı bekle.:devil:

Edited by RyK

SABRE    1,008
SABRE
RyK, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

O kadar pişti, papaz kaçtı seviyorsanız gidin kahvede hesabına oynayın daha zevklidir. Adamlar Wicher oynuyorlar, profesyonel canavar avcısı, ama bir bakıyorsun Gerald kahve köşelerinde pişpirik oynarken yaşlanmış gitmiş. :oleyoel:

-Kızı kurtaracaktın, lanet bozacaktın ne oldu?

-Dur şu el bitsin ondan sonra, söz.:butwhy:

Sen Son Laraları falanda sevmniştin değil mi, Sabre? Elimde yetki olacaktı ki işte... En fazla Modları uçuruma sürükleyebiliyorum mevcut durumumla. Co-admin olmamı bekle.:devil:

Ben çoğu zaman görevi falan bırakıp kart peşinde koşuyordum zaten. :D Hele Death March seviyesinde daha bir güzel oluyor kart işi, zorluyorlar. Düşün işte o kadar tuttu ki bu oyun adamlar Gwent'in ayrı oyununu yaptılar. Sen daha Gwent'i beğenme. :16:

Son oyun güzeldi ya beğendim, filminden pek ümidim yok sadece. :) 

RyK    426
RyK

@SABRE Başını okuyup kaçacağına gerisini de okusaydın böyle konuşmazdın. Ama kime anlatıyoruz.:butwhy:

Gerald'ın yerine kimi koysalar tip benzese de direk sesinden elerim o adamı. Kim seslendirirse seslendirsin direk kulaklarımı tırmalar. Müzikler önemli, yaratıklar vs. CGI sırıtırsa al çöpe at. Gerald'ı, Witcher nedir, kimdir falan tanıtacaksa zaten çok şey bekleme. Direk olaya girmeli olayların içine yedirmeli bu tanıtımları. Yanlışım yoksa netflix miydi neydi o yapıyormuş. Ben onların yapımlarını genelde genel kitleye hitap eden boş beleş yapımlar olarak nitelendiriyorum. Senden ayrıldığımız diğer bir noktada bu.:oleyoel: Daredavil ve JJ var mesela ikisini de tamamlayamadım. Herkesin bağrına basacağı bol kanlı birşey yaparlar ama benim gözümde yine bir değeri olmayan bir yapım çıkar karşıma. Yanılmayı diliyorum ama adamların yapımları ortada. Ben hariç herkes ayılıp bayılıyor o yapımlara, o yüzden bir problem göremiyorum.:butwhy: