Jump to content
Sign in to follow this  
Dantes

The Witcher 3: Wild Hunt

Recommended Posts

Kanpuu    242
Kanpuu

winGwint(true)

Fildir    347
Fildir
RyK, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Şu oyunda neye gıcık oluyorsun deseler hiç düşünmeden gwent derim.:butwhy: Sevmiyorum beceremiyorum da... Sevmemekten ziyade becerememek daha uygun. Ben de oyun başlayınca oyun bitince yaparım dedim gwenti. Çünkü çok vaktimi alıyor; ne oynasam, ne yapsam, elinde ne vardır... Satranç gibi oyun yapmışlar. Kutlamak lazım. Ama zaman yemede de üstüne yok. Özellikle benim destemle. Destemde 1puan olan boklu piyade var, o kadar kart fakiriyim 22 yi doldurmak için mecbur seçtim. Baron hariç kart alabilmişliğimde yok.

Bu desteyle barones görevinde baloda görev göründü bende gwent oynadım. İlk adamı yendim kolaydı. 2. adam baya zorladı 3 5 el son andaki özel kartlarıyla canıma okuyordu. Son el adamı fena sıkıştırdım ilk elde tüm kartlarını oynamak zorunda kaldı ama maçıda aldı. Elimde 4 kart var daha bunda 1 kart kaldı. 4 puanlık uyuz birşey oynadı 6 puanlık oynadım pass dedim. 4 lük gördüğüme eminim 6 lık mış kartı yenildim. Klavyeyi falan kırıyordum.:guclu:

İşin kötü tarafı bundan sonra. Sinirlendim bir daha oynamadım görevi tamamladım balo bitti. Tak diye yazdı "Hepsini topla görevi başarısız." diye. Tüm oyun boyunca süren görev uyduruk bir adamdan kart almadım diye bitti. Sonradan döneyim demiştim. Aslında gwenti oyun bitince artık eğlenmek için yapacaktım. Lvl'in etkisi olmayan bir görevdi. Geri dönememek nedir ya! Gwene daha da gıcık oldum. Ondan sonrada git 3 ender kartı bul diye görev verdi. 2 yoldan birini seçince diğer görevin iptal olmasını anlarımda kartı almadın diye koca görevin iptal olması nasıl bir saçmalıktır öyle anlamadım. O kartın alınabileceği başka bir şey bul. O adamı şehirde yakala tekrar oyna. Ya şimdi yada asla nedir! Önemli bir görevin ortasında Triss'e yazmaya çalışıyorum kartın sırası mı? Sonra görev başarısız. Ne güzel zar atıyorduk hey gidi günler.:devil:

Yemin ediyorum içim rahatladı. :dansoleyo:Seveni çok olduğu için yazmamıştım Gwent olayını. Destek çıktı şimdi. Yardır gitsin. :foleyo:Ben de beceremedim fazla oynamayı. Oynayamayınca  da sıkıldım. Hele dediğin gibi deli gibi zaman yiyor. Normal görev yapmak istiyorum ama 54345 tane gwent oyunu çıkıyor. Bir ara zevkine yapacaktım ama biriyle konuşuyorsun gwentçi çıkıyor başkasıyla konuşuyorsun gwentçi çıkıyor. :foleyo:Hatta en gıcığı dediğin ''görevde ilerliyorsun ilerliyorsun sonra 'gwent kartı kazan '' olayını yaşayınca, oyundan çıkıp 1-2 gün girmedim oyuna. :foleyo: Zarlara sahip çıkalım. :15:

Edited by Fildir
  • Like 1

RyK    426
RyK

En kolayda kimseyi yenemiyorum. Youtube izleyeyim biraz dedim adamlarda öyle kartlar var ki zaten kartları göstersem karşı taraf direk bırakır oyunu. Bende bir Er Ryan var onu oynuyorum onu da kurtarıyorlar elim bom boş kalıyor.:butwhy: Birinde iyi kartlar vardır diyorum öbürüyle kapışıyorum oda aynı. Bir kart atıyor 20 kart adamın yanına koşuyor. Bir kart atıyor benim kartlar feryat figan kaçıyor. :olemaganda: Görevde iptal oldu zaten daha da elimi sürmem o destelere. 

Millet hard da oynuyor gwenti @Fildir. Sırf o manyaklar oyunu oynamıyorlar diye özel oyun çıkardılar madem yaratık kesmeyeceksiniz ne işiniz var Wicher da dediler.:tesbihleyo: Adamlar resmen Witcher müessesesinin adını kötüye çıkardılar. Tüm Novigrad'ı yaratıklar bassa adamlar kahveden çıkmayacaklardı yoksa.:oleyobira:

Edited by RyK

BuDu    154
BuDu

Gwent'i aylarca becerememiştim. Daha doğrusu karşıma çıkan görevler ve 4-5 hezimetten sonra pes etmiştim. Oyunu birkaç kez DLC'leriyle bitirdikten sonra yapacak bir şey kalmadı, Gwent öğreneyim dedim. Haritada gezilmedik yer bırakmadım. Bulduğum her kartı satın aldım. Elimdeki deste değerlendikçe ve rakipleri birer birer yenince oyuna sırf Gwent için girer oldum. Bence hemen pes etmeyin. Daha değerli kartlara sahip bir rakibi yenmenin yolları da var.

RyK    426
RyK
BuDu, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Gwent'i aylarca becerememiştim. Daha doğrusu karşıma çıkan görevler ve 4-5 hezimetten sonra pes etmiştim. Oyunu birkaç kez DLC'leriyle bitirdikten sonra yapacak bir şey kalmadı, Gwent öğreneyim dedim. Haritada gezilmedik yer bırakmadım. Bulduğum her kartı satın aldım. Elimdeki deste değerlendikçe ve rakipleri birer birer yenince oyuna sırf Gwent için girer oldum. Bence hemen pes etmeyin. Daha değerli kartlara sahip bir rakibi yenmenin yolları da var.

Bu gwent denen uyuz oyun, oyun içinde oyundu o yüzden rahat bir şekilde ayriyeten oyun haline getirdiler.:oleyoel: Herşeyi toplalar benim zayıf noktam.:oleyo2: Oyun bitseydi toplayacaktım zaten. Çok vakit ve efor sarf etmen lazım. @ledzep uzun uzadıya bir rehber bile yayınladı burada benim bıngıldak yine basmadı. Ben savaşmayı er meydanına çıkmadan öğrenemeyenlerdenim. Teorik bende pek çalışmaz.:butwhy: Benim önceliğim hikaye. Oyunu ve hikayeyi sonlandırmak istiyorum. Gwent çok fazla vakit yiyor otur başına 4-5 saat geçsin anlamazsın bile. Benim ona ayıracak vaktim yok işte sorun o. Kızdığım taraf herşeyi topla zevkimi elimden almış olmaları. O kartı almanın 40 yolu oyuna koyulabilirdi ama adamlar görev başarısız demeyi seçmişler. Tam bir saçmalık. 

Birde diyor ki görev git şunla oyna, gidiyorsun adam seni gwentten soğutuyor. lvl 1 de lvl 100 adama boks maçına göndermek gibi birşey, ayarı yok oyunun iş gwente gelince. Oyunun başı sarayda bir herifle kapışıyorsun kaç defa yükledim oyunu bilmiyorum el alamadım heriften. Elimde kart var aynısıyla el ele tutuşursa 2 katı puanı oluyormuş. Zaten kart 1 değerinde el ele tutuşsalar ne olur! 10 tane yan yana gelirse belki dişe dokunu.:dansoleyo: Destemdeki kartlar bunlar. Kart satın al diyebilirsin ama kazanabildiğim şeyleri satın almam oyunlarda biraz cimriyimdir.:foleyo:Çok fazla oynayıp tüm satıcıların normal kartlarını alıp özellerin peşine düşeceksin yada satın alıp özellerin peşine düşeceksin ben 1. seçeneğin daha zevkli olacağını düşünüyorum. 3 5 satıcıyı yenip kartını aldım da işte önce hikaye diyorum. Ona vakit ayıramam şimdilik. 

@Fildir

Herkesin sevdiği şeyleri sevmemek gibi bir huyum var. Ya bilinçaltımda herkes seviyor diye sevmiyorum yada millet zevksiz.:tesbihleyo: Ben 2.si diyorum.:oleyoel: 

Kanpuu    242
Kanpuu
BuDu, 7 saat önce tarihinde yazdı:

Benim gwente alışmam da @BuDu'nunki gibi olmuştu. Öyle ahım şahım zor bir oyun değil. Dediği gibi yeni akrtlar satın almalı. Ayrıca oynadıkça yenilerini kazanmalı. Tüm köyleri gezip npc'leri kontrol edin gwent oynanabiliyor mu.

Bu videoda kart satan tüccarları gösteriyor.

Kanpuu    242
Kanpuu

Sabahtan beri gülüyorum bu videoya. Ölecektim gülmekten. :25:

SABRE    1,008
SABRE

Yahu ara verdim bir süre kitabına başladım ama video atıp atıp özendiriyorsunuz geri döneceğim böyle giderse new game +'ya. :D 

Kanpuu    242
Kanpuu
SABRE, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Yahu ara verdim bir süre kitabına başladım ama video atıp atıp özendiriyorsunuz geri döneceğim böyle giderse new game +'ya. :D 

Oyun çıkalı tam iki yıl oldu ama hâlâ youtube'da yayın yapıp da izleyici bulan var. Sen New Game+ deyip dönmüşsün çok mu? :dansoleyo:

SABRE    1,008
SABRE
YukiKaze, 07.07.2017 - 23:07 tarihinde yazdı:

Oyun çıkalı tam iki yıl oldu ama hâlâ youtube'da yayın yapıp da izleyici bulan var. Sen New Game+ deyip dönmüşsün çok mu? :dansoleyo:

Youtuberlıkta iyi para var diyorlar duruma göre ben de çekeceğim zaten Witcher'ı. :oleyoel:Hala Yen-Triss olayına tam anlamı ile karar veremedim, o yüzden kitap serisine başladım düşün artık. :oleyo:

Kanpuu    242
Kanpuu
16 hours ago, SABRE said:

Youtuberlıkta iyi para var diyorlar duruma göre ben de çekeceğim zaten Witcher'ı. :oleyoel:Hala Yen-Triss olayına tam anlamı ile karar veremedim, o yüzden kitap serisine başladım düşün artık. :oleyo:

Eğer videoları çekerken ekranın bir köşesine kendiniyerleştirip kadraja devasa dekolteli göğsünü koyup meme shoot verirsen o "Youtubçulukta iyi para var" dedikleri şey gerçek olur, hem de olabilecek en hızlı şekilde. :dansoleyo: 

@SABRE önceki oyunlarında hangisini seçtin bilmiyorum ama bu sefer geri dönersen saçmediğini seç. --Gerçi, belki bunu yapmışsındır.- -

Ben gerçek hayatta böyle bir seçimi yapmak zorunda kalsaydım uysal karakterli Triss'i seçerdim. Yennefer da adamı kullanıyor Triss de. Ha, "Yennefer Ciri için bunu yapıyor" diyebilirsin ama Geralt'tan önce hafızasını geri kazanan Yennefer ve Gerelt'ın onu Vahşi Av'ın elinden kurtarmak için kendi hayatını Eredin'e sunduğunu da hatırlar olmuş hafızasını kazanınca. Tüm bunlara rağmen eline fırsat geçince bile Geralt'ı aramak namına bir harekte kalkışmamış. Bence Yennefer hayırsızlık yapmış.

Edited by Mickey

RyK    426
RyK

Yen'i ilk gördüğümde gıcık oldum çok güzel hatun ama çekilmez biri. Triss'i görüyorum yumuşak sesiyle halen yardım peşinde. İşkence sahnesinde(alternatif isteğe bağlı) dayanamayıp oyunu geri yükledim. Alayına daldım Triss'in kılına bile dokundurmadım.:butwhy: Bizim için işkenceye razı olmuş biri, gözümde biraz daha büyüdü Triss. :oleyo2: Her yerde efsanevi aşk diye Yen-Gerald aşkını duymaktan da gına geldi. Yen'e daha çok ayar oldum. Madem o kadar efsaneviydi neden hiç bulmaya çalışmadı sorusunu bende sorayım. "Triss ile iyi eğleniyordunuz" cevabını veriyor. Yani biliyormuş ama abla kılını kıpırdatmamış.

Vallaha ben Triss'e fena yürüyorum. Game+ da Yen'e yürüyeceğim. :devil:

Fildir    347
Fildir

Ezelden beri Triss'çiyiz. :dansoleyo:3. oyunun başında Yen biraz aklımı çeler gibi oldu ama kendi kendime ''kendine gel'' diyip doğru yolu tekrar hatırladım. Triss ile ölüme kadar devam. 

Edited by Fildir
İmla
  • Like 1

RyK    426
RyK
Fildir, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Ezelden beri Triss'çiyiz. :dansoleyo:3. oyunun başına Yen biraz aklımı çeler gibi oldu ama kendi kendime ''kendine gel'' diyip doğru yol olan Triss'le devam edeceğim. :foleyo:

Triss'in o kadife sesi yeter. Gerçi 1. oyunda ben hemşireye yürümüştüm. Herkes Triss diyordu o zaman. Şimdi herkes Yen diyor belki ondan Triss diyor olabilirim kendimi daha çözebilmiş değilim.:oleyo2:

Edited by RyK

Fildir    347
Fildir
RyK, Şimdi tarihinde yazdı:

Triss'in o kadife sesi yeter. Gerçi 1. oyunda ben hemşireye yürümüştüm. Her kes Triss diyordu o zaman. Şimdi herkes Yen diyor belki ondan Triss diyor olabilirim kendimi daha çözebilmiş değilim.:oleyo2:

Hemşire, Yen, diğer kadınlar hikaye Triss şahane. :dansoleyo: Ufak tefek kaçamaklar olmuştur belki ama seçimimiz belli. :oleyo: 

d8a464631e22424c832e795bd49836dc--triss-

• Like 1

alpalp84    1,072
alpalp84

Ben yen i seçmiştim ama aklım hep triss de kalmıştı. Bir oyunda üzüldüğümü ilk defa farkettim. Bu konuyada yazdım bir gün W3 ü yeniden oynayıp  triss i seçecem.

SABRE    1,008
SABRE

Yahu iyi güzel yazmışınız da Yennifer ora Ciri'nin peşindeymiş malum. Hafızayı erken kazansa bile zamanını kızı gibi gördüğü Ciri için harcamış, duymuş Geralt gününü Triss ile gün ediyor ne yapsın yani. :D Geralt bile Yennifer sayesinde Ciri konusuna ortak oldu yoksa oyunun başında Yen'i arıyor onun peşinden gidiyor Ciri'le falan alakası yok. Ciri'ye daha bir anaç yaklaşımlarından dolayı ben niyeyse hep bir Yen tarafım ağır basıyor. :D Gerçi işkence sahnesi falan Triss de Ciri için bir şeyler yaptı ama başrolde Yen var. Ayrıca zamanında Triss de Geralt'ı kullandı Sahireler ile çevirdiği oyunlarda falan öyle çok saf temiz kız Ciri imajı çizmeyelim. ¬¬ Shani için öyle değil durum bak, o kızda bir saflık temizlik vardı hep. :D Velhasıl kitap serisi, okuyalım karar verelim oyunla falan olacak iş değil bu. :oleyo: 

thewitcher33.jpg

Baktık yine olmuyor NetFlix dizisi var orada karar veririz. :D 

RyK    426
RyK

Triss halen arkadaşlarını yakılmaktan kurtarmak için hayatını ortaya koyup onları kurtarmaya çalışıyor. :pembeoleyo:Yen'de Sahireler grubunun en önemli üyelerindendi niye arkadaşlarını düşünmüyor umrunda bile değil varsa yoksa kendisi.:olemaganda: Yen'e soruyor Gerald sen birinin emrine girmezdin ne iş diyor Emir'e karşı gelmek çok zor biliyorsun diyor. Gerald da ne çıkarın var diye soruyor. Yoksa Ciri falan umrunda değil Yen'in halen politika derdinde, politik güç peşinde koşuyor.  Bırakın efendim bu masum kız ayaklarını.:butwhy:

Shani ayrı bir konu dlc açılınca onada yazarım severim o kızı da oda bu dünya için fazla saf. İlk oyunda Gerald da aynı şeyi demişti benim gibi.:oleyo2:

EKleme: ÇOk ilerlemedim o yüzden Spoiler falan verme sakın. Bu forumu yakarım. :olemaganda:Stelingard a daha gitmedim. Yada nasıl yazılıyorsa artık oraya gitmedim. :butwhy:

Edited by RyK

Mickey    940
Mickey

Ciri diyen bir tek ben miyim! :D

SABRE    1,008
SABRE

Acımasız dünya yahu herkes kendini kollayacak elbet Yen ne yapacak Sahireler için, onlar da rahat dursun arkadaş krallar üstünde oyunlar oynamasınlar. :D Kendileri oyunlar kuruyorlar ondan sonra iş çarmıha gitti mi Yen bizi kurtar yok artık daha neler. :oleyo: Ayrıca imparator ile olayı tamamen Ciri kaynaklı olduğu çok belli yahu, oyunun sonu net olarak belli ediyor zaten bunu. Sen tabii bitirmediğin için sallıyorsun bol keseden ama öyle değil o iş önce oyunu bitir sen bakalım. ¬¬:D 

Velhasıl bir taraf hiçbir zaman net olarak ağır basamaz, Triss-Yen arasında gidip gelmek normaldir. Yok net bir tarafınız varsa da sorun sizdedir bence, çok kolaydan bir seçim yapmaması lazım kimsenin. :P 

Yok artık miki baba kız onlar. :shock: :foleyo: