Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

Amatör Radyo Operatorü

mnth

Recommended Posts

Ben başvurdum bile :)

By kerberos,

hayırlı olsun.

• 4 weeks later...

Sınav ertelendi. Bilginize..

Cumhurbaşkanlığının 13 Mart 2020 tarih ve 2020/2 sayılı genelgesi; Sağlık Bakanlığı bünyesinde erken dönemde oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda alınan sıkı tedbirlerle hastalığın yayılma ihtimalini en aza indirmek amacıyla Kuruluşumuz tarafından 29 Mart 2020 tarihinde Ankara, Antalya, Elazığ, Gaziantep, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Kayseri, Konya, Rize, Sakarya ve Samsun olmak üzere on iki merkezde yapılacak olan Amatör telsizcilik sınavının daha sonra belirlenecek bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiştir. Sınavın yapılacağı tarih Sınav başvurusu kabul edilen adaylara daha sonra duyurulacaktır.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü

evet dün banada e-posta geldi. Yapacak bir şey yok biraz daha fazla hazırlanırız artık...

• 5 months later...
mnth, şöyle yazmıştı: (01.11.2019 - 12:58)

Merhaba

aramızda amatör radyo operatörü olan var mı acaba ?

önümüzde ki dönem sınava girip belgemi almak istiyorum. 

Eğer varsa burada bilgi alışverişinde bulunabiliriz...

73

Sınavlar covit-19 ndeni ile ertelendi sanırım yeni sınav tarihi belli oldumu acaba? Yeni sınav sistemi olacak online sınav sistemine geciş olacak kegm bu şekilde duyurdu ehliyet sınavları gibi il mermezkerinde meb tarafından elektronik ortamda olacak hazırlıklar yapılmaya başlandı sanırım. Ehliyetinizi aldığınızda cağrı kodunuzu yarzarsanız havada duyuşa biliriz inşallah saygılarımla 73.

Sınav tarihi hala belli değil. Koskoca devlet kurumunun sitesinde hala sınav tarihi Mart ayında gözüküyor.

Ben ara ara girip bakıyorum ama elektronik sınavla ilgili bir duyuru görmedim.  Sınav tarihi belli olduğunda buradan birbirimize haber verelim bari. 

• Kıyı Emniyeti twitter hesabından yayınladı gecen hafta  sınavlar Milli eğitin bönyesine gececek ve elekronik ortamda yapılacak tipki sürücü belgesi alır gibi. Sınavlar sene de iki defa değil daha fazla sayıda yapılacak ülkemizde amatör telsizci sayısını arttırmak isteniyor tıpki amatör denizci belgesi verirlir gibi. Bu şekilde vermek camiaaya faydadan çok zarar verecek ama kurum bu şekilde karar aldıysa ortalıkta poliscilik oynayan çok insana ratstlayacağız demek. İnşallah bu gibi durumlarla karşılaşmayız. Kanunların izin verdiği frekanslarda ve güçlerde kullanım yapıldığında çok zevkli bir hobi herkeze tavsiye ederim.
  • Saygılarımla TB1TNV herkeze 73
Edited by icarus
  • 2 months later...

Sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim. Sorular şimdilik değişmedi ama yakın zamanda değiştirmeyi planlıyorlar belge almak isteyen arkadaşlar zaman kaybetmeden almalarını tavsiye ederim.

TB1TNV 73