Jump to content
turkona

Film ve Altyazı uyumsuzluğu hakkında

Recommended Posts

turkona    0
turkona

Yankee Zulu filmine ait altyazı uyumsuzluğu veya hangi filme sekron yapıldığını bilmediğim için dün torrentler dahil 10'a yakın film indirdim ve maalesef hiçbirine uymadı. Sekronlama işinden de anlamıyorum. Workshop ile ancak 1-2 saniyelik sorunu öyle böyle çözebiliyorum. Bazı filmler de ise hiç olmuyor. 5-6 dakikasını düzeltiyorsun diğer taraf bozuluyor. Aşağı çeksen sakal yukarı çeksen bıyık...
Demem o ki; Bazı Altyazılara hangi filme sekronlandığı yazılsa. Koca sanal alemde altyazıya film uyduracağız diye canımız çıkıyor. Hangi filme sekron yapıldığı notu düşülse daha iyi olurdu diye düşünüyorum..

İki adet film de çok uğraştım  1.1993 yapımı Yankee Zulu filmi, 2. Donnie yen'in oynadığı High Risk filmi...

Elbette hakkınız ödenmez,  Emekleriniz için Teşekkür ediyorum. Ancak lütfen film hakkında da not düşüverin..
Misal; Yankee Zulu 1993 HDRip veya Webrip yahut DVDRip, Şuradaki filme sekron edilmiştir.

Ayrıca bu sekronlama işini resimli şekilde anlatacak biri varsa yardımlarını bekliyorum.. Teşekkürler...
Saygılar

Kill Master    2,144
Kill Master

Bahsettiğiniz filme ait altyazılar DVDRip senkronluymuş. Ancak bu yapıma ait ilk ve tek çeviri 9 yıl önce yapılmış. Bu kadar eski bir filme ait bu kadar eski bir altyazı için uyumlu sürüm bulmak oldukça zor.

Ayrıca forumda arama yaparsanız senkrona dair bir konu olduğunu görürsünüz. Size kolaylık olsun diye arayıp buldum. Buyurun:

@turkona

• Like 3

d3d3    437
d3d3

film ya da dizi indirip altyazı aramaktansa, altyazıya göre film dizi ararsanız sıkıntı yaşamazsınız.

• Like 2

ayguno    903
ayguno

Çevrilmiş olan Yankee Zulu altyazısı 25 fps. Büyük ihtimalle, sizin indirdiğiniz video 23.976 fps'tir. Altyazıya sunum bilgisi işlenmemişse dahi; elinizdeki video ve altyazının fps değeri aynıysa, senkronu çok basit bir şekilde halledebilirsiniz.

• Like 1

turkona    0
turkona

@Kill Master,

Teşekkür ediyorum.

@d3d3,

Altyazıya göre film aramak için altyazının hangi filme göre sekronlandığını bilmemiz gerekir. Bazı (eski) filmlerde maalesef hangi filme sekron yapıldığı notu düşülmüyor. Sorun da bu ya..

@ayguno, 

Elimde 2 adet film var biri 302 mb. diğeri 514 mb. İkisi de 25 fbs değerinde. 

gP12dN.pngnbqjv5.png

302 mb olanı 2 saniye ileri alınca ilk 3-5 dakikalık süre sonra uyuşmazlık başlıyor.

514 mb olanı zaten hiç uymuyor aşağı yukarı 16 saniye geri aldıktan sonra darma duıman oluyor.

Diğer indirdim 1,46 gb. 1.013 gb. 750 mb. 900 mb. olanları da hep aynı 514 mb. olana benzedi..

Hepinize teşekkür ediyorum. Elinize yüreğinize sağlık...

Saygılar