Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

77. Altın Küre Ödülleri - Adaylar Açıklandı (77th Golden Globes)

Kill Master

Recommended Posts

Kill Master

5def8cf36e171.jpg

Ricky Gervais'in bir kez daha sunuculuğunu üstlendiği 77. Altın Küre Ödülleri, 5 Ocak 2020'de Kaliforniya'da gerçekleştirilecek.

En çok adaylığı olan filmlerin başında 6 adaylıkla Marriage Story geliyor. Onu takiben beşer adaylıkla The Irishman ve Once Upon a Time… in Hollywood, dörder adaylıkla da Joker ve The Two Popes bulunuyor. En çok adaylığı olan dizi ve televizyon programlarında ise en başta dörder adaylıkla Chernobyl, The Crown ve Unbelievable bulunuyor.

Listenin tamamına haberimizden bakabilirsiniz: https://www.planetdp.org/article/77-altin-kure-adaylari-aciklandi-art1328

Sizin kazananlarınız kimler?

• Like 3
  • *Admin

Filmlerde Irishman dizilerde ise Chernonyl

benteksizhepin

Filmlerde Joker.

Yabancı dilde en iyi filmde Parasite.

En iyi dizde Fleabag.

DeanJames

Film:

Drama - The Irishman

Komedi/Müzikal - Once Upon a Time in Hollywood

Yabancı - Parasite

Dizi: Pek fikrim yok ama sağdan soldan duyduklarıma göre;

Drama - Succession 

Komedi- Fleabag

Mini - Chernobyl

The Irishman en iyi film ve yönetmen ödüllerini alacak gibi duruyor ve hak ediyor da. Şimdilik senenin en iyi filmi bence ve kolay kolay da geçilmez gibi geliyor. Ama oyunculuk kategorilerinde bu film için çok güçlü bir aday göremiyorum, filmin oyuncuları hem burada hem de Oskarlarda ödül almayabilir.

Joaquin Phoenix yerine Adam Driver'ın ödül almasını bekliyorum. Driver da Phoenix de çok başarılıydı, bu ikisinden herhangi birinin ödül almasında bir sakınca görmüyorum.

Diğer tahminlerim Scarlett Johansson, Taron Egerton ve Awkwafina kendi kategorilerinde ödülleri alabilir gibi geliyor ama özellikle Brad Pitt'in ödül almasını istiyor ve bekliyorum 😁. Kariyerinin en eğlenceli performanslarından biriydi, almasına sevinirim. Senaryoda da Marriage Story alabilir.

Ayrıca Parasite'ın yabancı film ödülünü alması kesinleşti sanırım. İlk defa bir yabancı filmin altın kürede yönetmen ve senaryo gibi önemli adaylıkları aldığını görüyorum, Oskarlarda arada görüyoruz bunu (geçen sene Roma, Cold War, daha önceleri Amour vs) ama altın kürede yakın zamanda olduğunu hatırlamıyorum. Büyük bir başarı olmalı bu film için

Dizilerdeyse;

Succession, Fleabag (gerçekten güzel diziydi hak ediyor) ve Chernobyl diyorum ben de.

Oyunculardan Jodie Comer (Killing Eve), Bill Hader (Barry) ve Phoebe Waller-Bridge (Fleabag) hem favorilerim, hem de almalarını bekliyorum.

Edited by timoti
  • Like 1