Jump to content
nht.ctn

Yeni Üyeler Tanışma Başlığı

Recommended Posts

nht.ctn

Eski sitede böyle bir başlık vardı. Özetle yeni üyeler kendinden bahsediyor ve mevcut üyeler onlara hoş geldin diyordu. Şöyle maziden bir tutam bırakayım. ^_^ Yeni foruma geçince eski forumdan gelen tanıdık yüzler çoğunlukta olduğu için tanışma başlığı arada kaynamış sanırım.

Aramıza yeni katılmış ve ilerde katılacak arkadaşlara selam olsun. Hepiniz hoş geldiniz. :friends:

Size yapmanızı tavsiye edebileceğim birkaç şey var:

• Bu başlıkta kendinizden biraz bahsedin ki sizi tanıyabilelim. :)
  • Site ve forumdaki işleyişi anlamak için Yeni Başlayanlar forumundaki sabit başlıkları mutlaka inceleyin.
  • Aklınıza takılan şeyler için forumda anahtar kelimelerle arama yapın, ilgili bir başlık göremezseniz Yeni Başlayanlar forumuna siz bir başlık açın.
  • Ve son olarak, bol bol okuyun. Forumun pek çok yerinde size yol gösterebilecek açıklamalar mevcut. :good:
  • Like 5

engereklee

Herkese merhabalar, altyazı sitelerini uzun zamandır üyelik olmadan takip etsemde üyeliğim açısından yeni sayılırım. Üye olmadan altyazı dünyasının nimetlerinden faydalanırken altyazı ripleme ve senkron deneyimlerimi neden sitede ve forumda paylaşmayayım diyerek üyelik başvurusunda bulundum. Şu sıralar uploader adayıyım. Neredeyse her şeyi biliyorum derken aslında öğrenecek birçok şey daha olduğunu öğrendim. Bu zorlu yolda desteğini esirgemeyenlere de teşekkürlerimi sunarak sözlerime son vereyim. Yeni katılmış ve ileri de katılacak diğer arkadaşlarada hoşgeldiniz diyorum.

• Like 10

nht.ctn
engereklee, şöyle yazmıştı: (12 saat önce)

Neredeyse her şeyi biliyorum derken aslında öğrenecek birçok şey daha olduğunu öğrendim.

Bu neredeyse hep böyledir zaten. Okulda bir hocam şöyle bir şey söylemişti: "Bildiğiniz şeyler lineer hızla çoğalırken bilmediğinizi bildiğiniz şeyler logaritmik hızla çoğalır." Fizik öğretmeninden çıkan özlü söz de böyle oluyor tabii :D

Hoş geldin @engereklee :fl: Varlığın ve birikimli olduğun hissediliyor cidden.

• Like 1

engereklee
nht.ctn, şöyle yazmıştı: (4 saat önce)

Varlığın ve birikimli olduğun hissediliyor cidden.

Daha önce de dediğim gibi bir çok eksiğim var. Ben sitemize gücüm yettiğince destek olmaya çalışırken, sizlerde biz acemi çaylaklara destek olursanız, çok seviniriz.  :planetdpok:

• Like 2

FilmciBABA

cümleten hepiniz hoşgeldiniz 

Edited by FilmciBABA
  • Thanks 1

Kill Master
FilmciBABA, şöyle yazmıştı: (18.12.2019 - 16:11)

cümleten hepiniz hoşgeldiniz 

Siz de hoş geldiniz. Film listelerinin devamını bekliyoruz. :)

KingoMelo

Arkadaşlar Merhaba. Ben Melih. Kurgucu olarak sektörde ter döküyorum. Umarım keyifli bir sohbet geçiririz burada olduğumuz zaman dilimi içerisinde.

• Like 3

ayguno
KingoMelo, şöyle yazmıştı: (1 saat önce)

Arkadaşlar Merhaba. Ben Melih. Kurgucu olarak sektörde ter döküyorum. Umarım keyifli bir sohbet geçiririz burada olduğumuz zaman dilimi içerisinde.

Hoş geldiniz.

• Like 1

zarat
KingoMelo, şöyle yazmıştı: (2 saat önce)

Hoş geldiniz :fl:

Yeni_Kaynak
Posted (edited)

Merhaba. Ben bir İngilizce öğretmeniyim. Van'da görev yapıp İran filmleri tutkunu olduğum için biraz da Farsça biliyorum.

İlk olarak; Farsçadan İngilizceye ve İngilizceden de Türkçeye çevirilmiş (tavuğun suyunun suyu misali) tatsız olan bazı altyazıları; bu filmlerin Farsça repliklerini dinleyip düzenleyerek başladım.

2012 yılında Gold and Copper filmi sıfırdan ilk çevirim oldu. Sonra altyazı sitelerine üye oldum ve bir arkadaşla İran Filmleri sitesi başlattık.

Bu 8 yıl içerisinde önce; Kodoo (sonradan rumuzu beğenmeyip), Matemkar ve (uzun bir aradan sonra şifremi unutup) Yeni_Kaynak rumuzları ile onlarca İran filmi çevirimi Türkçe Altyazı sitesine yükledim.

Doğal olarak altyazının başında ve sonunda bir link ile kendi siteme de yüklüyorum bunları. Ve sitemi bir gün yenilemez de kapatırsam diye emeklerim kaybolmasın için reklamsız versiyonunu TA'ya gönderiyordum.

Geçenlerde bir karışıklık oldu ve yanlışlıkla reklamlı versiyonunu TA'ya gönderdim ve artık üyeliğim kısıtlandı.

Bundan sonra kendi altyazılarımı ve ücretle çeviri yaptırdığım arkadaşların altyazılarını buradan paylaşacağım.

Umarım sorun olmaz.

Teşekkür ederim

Not: Burada daha çok dikkat edeceğim altyazı yüklerken. Çünkü emeklerim kaybolsun istemiyorum.

Edited by Yeni_Kaynak
  • Like 1

Kill Master

Hoş geldiniz @Yeni_Kaynak. Altyazı içerisinde reklamı kabul etmiyoruz ama bu üyeliğiniz için bir sorun değil. Öyle bir şey olduğu takdirde uyarılarak altyazı içeriğindeki reklam kaldırılır sadece. :good: 

Çevirilerinizde kolaylıklar dilerim. :fl: 

• Like 1

Yeni_Kaynak

Çok teşekkür ederim

zarat

@Yeni_Kaynak Hoş geldiniz, çevirilerinizde kolaylıklar dilerim :fl:

• Like 1

ardaakel

Herkese selamlar, adım Arda Akel.

Aranıza yeni katıldım. Tanışmak ve kendimi tanıtmak amacıyla yazdım.

Saygılarımla.

• Like 4

Kill Master

@ardaakel hoş geldiniz. İmzamdaki konulara göz atarak siteyle ilgili bazı bilgileri bulabilirsiniz.

• Like 1

zarat

@ardaakel  Aramıza hoş gelmişsiniz .

ardaakel

Herkese teşekkür ederim :) Adım, Arda Akel. 21 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim.

gdoyurur

aslında üye olalı biraz oldu ama forum da yeni sayılırım herkese merhabalar

• Like 1

Kill Master
gdoyurur, şöyle yazmıştı: (17 saat önce)

aslında üye olalı biraz oldu ama forum da yeni sayılırım herkese merhabalar

1 seneye "biraz" denemez aslında ama hoş geldiniz. :oleyo: 

• Haha 1

gdoyurur

zaman öyle hızlı geçiyor ki bir sene bile bereketsiz geçmiş demek hiç anlamamışım

hoşbulduk :28: