Jump to content

Sitede Yaşanan Sorunlar

Kill Master

Recommended Posts

19Tufan03

Sitenin engellenmesine gerçekten üzüldüm. Umarım çözüm bulunur.

• Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Putte

25

• turbetfur

16

• Kill Master

11

• pitiko

10

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Arkadaşlar bildiğiniz üzere sitemiz bir süre açılmadı. Bugün sorunlar giderildi ve yeniden yayına girdik. Ama gözden kaçan hatalar olabilir. Karşılaştığınız hataları bu başlık altında belirtin lütfen.

Buranın, kullanıcılarından aldığı veya herhangi bir reklamdan kazandığı tek bir kuruş yoktur. Asla öyle bir talebi de yoktur. Siz, sadece gelin, ortama katılın, insanlarla bilgi paylaşın. Erişim engel

Siteye VPN siz giriş yapılamıyor.   Chrome ile girmeye çalıştığımda Bu siteye ulaşılamıyor Bağlantı sıfırlandı. şeklinde mesaj çıkıyor.   tekrar denediğimde karşıma

Posted Images

Turknet kullanıyorum. DNS ayarlarım Cloudflare siteye girerken bugüne kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sadece forum tema rengim değişmiş. Sorun inşallah kısa sürede düzelir.

19Tufan03

Bu arada başkasının postuna ileti ekleyebiliyorduk. Şu an yok. Sadece benim için mi böyle bu durum? Yoksa sitedeki genel sorunlardan biri mi şu an?

dns ayarlarımı değiştirerek siteye ulaşabildim. sorunun en kısa sürede çözülmesini temenni ediyorum.

Vanya Dayı

türkcealtyazi.org'a da vpn'siz girilemiyor (giremedim), 2 koldan saldırmış film şirketleri sanırım..

daha öncede yine türkçe altyazı dünyasından yedincigemi'yi kapatmışlardı 

böyle birer ikişer devre dışı kalıyor sitelerimiz maaesef

Edited by gdoyurur
hata düzeltme

Google da Cloudflare de işe yaramıyor bende. VPN ile girebiliyorum şu an. Çalışan başka DNS var mı?

DNSBench diye bir program var onu çalıştırıp hızına göre yüksek hızlı olanlardan deneyebilirsiniz

• Like 1

Arkadaşlar VPN ile her iki altyazı sitesine erişebiliyorum ve az evvel TA'da bir çeviri duyurusu yayınladım ancak burada yayınlamaya çalışırken hata verdi. Normal bir durum mudur?

beyazyelkenli

ben de VPN ile giriyorum ancak herhangi bir altyazıyı indirmek istediğimde, "vpn açık, kapatıp indirin" mesajı alıyorum. VPN'yi kapatınca da altyazının olduğu sayfaya girilmiyor. :(

acaba sadece bende mi böyle?

Kill Master
beyazyelkenli, şöyle yazmıştı: (4 dk önce)

ben de VPN ile giriyorum ancak herhangi bir altyazıyı indirmek istediğimde, "vpn açık, kapatıp indirin" mesajı alıyorum. VPN'yi kapatınca da altyazının olduğu sayfaya girilmiyor. :(

Opera'da VPN açıkken denedim bir sorun olmadı. Kullandığınız VPN'den dolayı olabilir. Ayrıca siteye böyle bir engel koyulduğunu da düşünmüyorum.

beyazyelkenli, şöyle yazmıştı: (Bir saat önce)

ben de VPN ile giriyorum ancak herhangi bir altyazıyı indirmek istediğimde, "vpn açık, kapatıp indirin" mesajı alıyorum. VPN'yi kapatınca da altyazının olduğu sayfaya girilmiyor.

Test amaçlı deneme yaptım bir sorun gözükmüyor. @Kill Master 'a katılıyorum kullandığınız VPN kaynaklı olabilir.

Sitenin engellenmesi üzdü. Chrome ile ulaşırken reklam engellemeyi kapatıyordum, şu an Opera ile girerken de kapatıyorum. Fakat sitede reklam vs. göremiyorum? Bir kaç sitede daha reklam engellemem kapalı, fakat onlarda reklamları görebiliyorum. Buranın gelirine taş koymayalım. Ne yapmamız gerekiyor adminler? 

Edited by ugur140
Uzunserdar

Umarım sorun bir an önce çözülür.

On 9/14/2020 at 11:24 PM, eryclk said:

dns ayarlarımı değiştirerek siteye ulaşabildim. sorunun en kısa sürede çözülmesini temenni ediyorum.

Hangi DNS'i kullandınız?

ugur140, şöyle yazmıştı: (3 saat önce)

Sitenin engellenmesi üzdü. Chrome ile ulaşırken reklam engellemeyi kapatıyordum, şu an Opera ile girerken de kapatıyorum. Fakat sitede reklam vs. göremiyorum? Bir kaç sitede daha reklam engellemem kapalı, fakat onlarda reklamları görebiliyorum. Buranın gelirine taş koymayalım. Ne yapmamız gerekiyor adminler? 

Buranın, kullanıcılarından aldığı veya herhangi bir reklamdan kazandığı tek bir kuruş yoktur. Asla öyle bir talebi de yoktur. Siz, sadece gelin, ortama katılın, insanlarla bilgi paylaşın. Erişim engelini aşamayanlara da nasıl aşacakları konusunda yardımcı olun, yeterli. 🙂

• Like 4
DeanJames
ugur140, şöyle yazmıştı: (4 saat önce)

Reklam yok bizde. Reklam almıyoruz. Görmemeniz doğal.

• Like 3
Kedi68, şöyle yazmıştı: (2 saat önce)

Hangi DNS'i kullandınız?

SSID:    xxxxxxx
Protokol:    Wi-Fi 4 (802.11n)
Güvenlik türü:    WPA-Kişisel
Ağ grubu:    2.4 GHz
Ağ kanalı:    13
Bağlantı hızı (Alınan/İletilen):    144/72 (Mbps)
Bağlantı yerel IPv6 adresi:    xxxxxxx
IPv4 adresi:    xxxxxxxx
IPv4 DNS sunucuları:    195.46.39.39
195.46.39.40
Üretici:    Qualcomm Atheros Communications Inc.
Açıklama:    Dell Wireless 1703 802.11b/g/n (2.4GHz)
Sürücü sürümü:    10.0.0.345
Fiziksel adres (MAC):    xxxxxxxxxx

Çok çok uzun zaman oldu. Vpn ile girdim. Hayırlısı olsun.

Lorem Ipsum

Öncelikle geçmiş olsun. Uzun bir aradan sonra siteye bir uğrayım dedim ve şok geçirdim haliyle. Normal bir şelikde giripte tarayıcılarında sadece hata mesajı alanlar ve neyden dolayı engellendiğini bilmeyenler için aşağıya ilgili mercilerin notunu bırakıyorum.

Alıntı

Bu internet sitesi (planetdp.org) aşağıdaki karara istinaden 5651 sayılı Kanun uyarınca Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından erişime engellenmiştir.
*İSTANBUL ANADOLU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI FİKRİ VE SINAİ HAKLAR SORUŞTURMA BÜROSU'nin 10-09-2020 tarih ve 2020/138672 sayılı kararı

Ben, Tor tarayıcısı ve Cloadflare DNS sunucularıyla (1.1.1.1, 1.0.0.1) siteye sıkıntısız bir şekilde giriyorum. Altyazı indermeyi de denedim, sorun yok.