Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

devam ediyor The Marseille Trilogy / Marius (1931) - Fanny (1932) - César (1936)

buraksahin

Recommended Posts

buraksahin

BOJnlM.jpg

Uzun zamandır aklımda olan bu projeyi; @DeanJames, @Süt Kardeşler, @Avant-Garde, @Valekov dostlarımızın ellerini taşın altına sokmalarıyla sonunda hayata geçiriyoruz. Dostlarımız çevirecekler, ben redaksiyonlarını yapacağım. Emektar çevirmenlerimize destekleri için sonsuz teşekkürler. :fl:

Ayrıca organize olmamızda yine bize yardımını esirgemeyen emektar dostumuz @kusagami'ye de çok teşekkür ediyorum. :fl:

IMDb
7.9/2K

Marius (1931)

1. 2 hours 10 minutes
  2. Movie

1. Rating
    0/0
  2. Director
  3. Writer
  4. Release Date
    Apr 13, 1933
  5. Country
      • France
  6. Language
      • French
  7. Genres
  8. Cast
    1. Raimu
        (
      • César Olivier
      • )
    2. Pierre Fresnay
        (
      • Marius
      • )
    3. Fernand Charpin
        (
      • Honoré Panisse
      • )
    4. Alida Rouffe
        (
      • Honorine Cabanis
      • )
    5. Paul Dullac
        (
      • Félix Escartefigue
      • )
    6. Alexandre Mihalesco
        (
      • Piquoiseau
      • )
    7. Robert Vattier
        (
      • Albert Brun
      • )

César runs a bar along Marseilles' port, assisted by his 23 year old son, Marius. Colorful characters abound: M. Panisse, an aging widower and prosperous sail maker; Honorine, a fishmonger with a sidewalk stall near the bar; her daughter, Fanny, who helps her sell cockles; and, various old salts. Friends since childhood, Fanny and Marius love each other, but Marius has a secret wanderlust: every ship's whistle stirs a longing for foreign lands. When M. Panisse seeks Fanny's hand in marriage and when a departing clipper needs a deckhand, Marius and Fanny must decide who and what they love most. César, with his generous, comic spirit, tries to guide his son. written by Unknown

1. tt0022125
  2. Array
Updated

Edited by Kill Master
En azından birinin IMDb Tag'ının olması iyi olur. Ekledim. :)
  • Like 7
  • Thanks 2

Fransız sineması açısından oldukça önem arz eden bu filmleri kıymetli çevirmenlerin elinden çıkacak türkçe altyazı ile bir daha izlemek çok keyifli olacak. Üç yıl önce filmlere çeviri isteğinde bulunurken aklımdan esasen iki isim geçmişti, @kusagami ve @buraksahin. Beni şaşırtmadığınız için çok müteşekkirim. @DeanJames, @Valekov, @Avant-Garde hepinize kolay gelsin diyor ve sabırla çevirilerinizi bekliyorum.

• Like 2
  • Thanks 3
Vanya Dayı

Herkese kolay gelsin. Hangi sürüm?

Edited by Vanya Dayı
  • Like 3
Avant-Garde
Vanya Dayı, şöyle yazmıştı: (2 saat önce)

Teşekkürler.. Paylaşılan film ve altyazı dosyalarında sürüm bilgisi yok ama DVDrip olsa gerek.

• Like 2
buraksahin
Vanya Dayı, şöyle yazmıştı: (31.01.2020 - 09:42)

KG'deki Marius (1,98 gb), Fanny (1,97 gb), Cesar (2,29 gb)'lık sürümlerle uyumlu olacak.

• Like 3
By Vanya Dayı,

Hazır kg beleşken indirdim Burak, teşekkürler.

• 2 weeks later...
kusagami

Burak Hocam'a ben ayrıca teşekkür ederim bu organizayonu hazırladığı için. Gerçekten çevrilmesinde geç kalınmış bir üçleme diyebilirim. Lakin fransızların çok konuşması nedeniyle tek başına bir çevirmenin de altından kalkması çok zor olurdu. bütün çevirmen arkadaşlara kolaylıklar dilerim :78:

• Like 2
Avant-Garde
kusagami, şöyle yazmıştı: (3 dk önce)

Burak Hocam'a ben ayrıca teşekkür ederim bu organizayonu hazırladığı için. Gerçekten çevrilmesinde geç kalınmış bir üçleme diyebilirim. Lakin fransızların çok konuşması nedeniyle tek başına bir çevirmenin de altından kalkması çok zor olurdu. bütün çevirmen arkadaşlara kolaylıklar dilerim 

Çok teşekkürler. Nerede bir etkinlik orada ben :D

Bu tür aktivitelere seve seve katılırım :) 

• Like 1
  • 2 weeks later...
Avant-Garde

Paylarımı teslim ettim arkadaşlar. Bir sonraki etkinlikte yeniden görüşmek üzere^^

• Like 5
  • 10 months later...
buraksahin
dpka, şöyle yazmıştı: (4 saat önce)

@buraksahinüstadım çeviriler iptal mi?

İptal olmadı. Bir hal çaresine bakacağız inşallah.

• Like 1
  • 3 months later...
buraksahin

Son durum:

Üçlemenin ilk filmi olan Marius (1931)'un redaksiyonu bitti. Şu an ikinci film Fanny (1932)'nin redaksiyonuna geçmiş bulunuyorum. :good:Ufak tefek düzeltmeler yapılması gerekebileceği için üç filmi aynı anda yükleyeceğim, bilginize.

• Like 4
kusagami
buraksahin, şöyle yazmıştı: (9 dk önce)

Son durum:

Üçlemenin ilk filmi olan Marius (1931)'un redaksiyonu bitti. Şu an ikinci film Fanny (1932)'nin redaksiyonuna geçmiş bulunuyorum. :good:Ufak tefek düzeltmeler yapılması gerekebileceği için üç filmi aynı anda yükleyeceğim, bilginize.

Kolay gelsin üstad. Hakkın ödenmez.:28:

• Like 1
Avant-Garde

Sabırsızlıkla bekliyorum^^
Filmin kadrosundan Raimu ve Fernand Charpin'in başrolde olduğu La femme du boulanger'i çevirmeye başlamıştım ben de ama araya uzun bir zaman girdi. Bugünden itibaren kaldığım yerden devam ediyorum...

• Like 2

@Avant-Garde çok güzel bir seçim, benim de listemde olan bir filmdi ama belki birileri üstlenir diye bekletiyordum isabet olmuş. Çeviri listenizde olan diğer filmler neler öğrenebilir miyiz?  Diğer arkadaşlarla çakışma olmaz böylece.

• Like 1
Avant-Garde
dpka, şöyle yazmıştı: (6 dk önce)

@Avant-Garde çok güzel bir seçim, benim de listemde olan bir filmdi ama belki birileri üstlenir diye bekletiyordum isabet olmuş. Çeviri listenizde olan diğer filmler neler öğrenebilir miyiz?  Diğer arkadaşlarla çakışma olmaz böylece.

Üstat şu an iş yerindeyim. Akşam eve geçince gösteririm. Çeviri duyurusu açmadım ama bilgisayarımda kaynak alt yazılarıyla birlikte filmler var...

• Like 1
Avant-Garde
dpka, şöyle yazmıştı: (8 saat önce)

image.png.63c5b0ead8ac1970e7793ce3173be2b4.png

• Like 2