Jump to content
Sign in to follow this  
emrahfb

... arıyorum ama nereden bulabilirim bilmiyorum.

Recommended Posts

Sayounara    199
Sayounara
AasgaarDvoLuNDagR, 23.07.2017 - 23:04 tarihinde yazdı:

Siyah kupa arıyorum. Normalden daha büyük hacimli. Eskiden paşabahçe mağazalarında vardı ancak şimdi küçük ve desenli tipleri satıyorlar.

Bende, siyah seven bir insan olarak, birkaç siyah bardak mevcut. Sanırım içlerinden en büyüğü aşağıda resmini koyduğum bardak (Aradığınız hacimde mi bilemem :) ). İstanbul'da yaşıyorsanız Kadıköy'de Köstebek var. Orada bu tarz bardaklar oluyor. Ayrıca Köstebeğin olduğu yol boyunca benzeri şeyleri satan birkaç mağaza daha var ^_^

kW5v2r.jpg

• Thanks 1

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

İlgin için sana da teşekkür ederim @Sayounara :fl: 

Çok güzel bir kupa, hatta bunu gördüm ancak işim gereği insanlarla sürekli karşılıklı ve yüz yüze olmam gerekiyor. Bu nedenle gördüğümüz yerde arkadaşla dalgasını da geçmiştik, eğer istediğimizi alamazsak kupayı karşı tarafa yumruk gibi yapıştıracak bir havası var diye, çok şık ama muşta kısmı yerine düz bir yapısı olsaydı hayalimdeki 12 kişilik çatal bıçak takımı gibi bir düzine alıp köşeye atardım... Sade, şekilsiz, basit bir görünüm benim işimi görecek aslında...   Karşı tarafta - avrupadayım. Kadıköy tarafına arada geçişlerim oluyor. İlk uğradığımda o mekanlara hemen göz atayım.  :)

• Haha 1

Felix    1
Felix

Merhabalar, eski Hollywood starlarının yüksek çözünürlüklü fotoğraflarının bulunduğu bir internet sitesi vardı. Var mı hatırlayan duyan?

ismuta    283
ismuta
Felix, 12.09.2017 - 17:16 tarihinde yazdı:

Merhabalar, eski Hollywood starlarının yüksek çözünürlüklü fotoğraflarının bulunduğu bir internet sitesi vardı. Var mı hatırlayan duyan?

https://www.reddit.com/r/OldSchoolCelebs/

https://www.theplace2.ru/

https://www.reddit.com/r/ClassicScreenBeauties/

Bunlardan biri değildir ama işinizi görebilir.

• Thanks 1

Mickey    939
Mickey

Ey ahali! 

Evde Rusların meşhur Kombucha Çayı'nı hazırlamak istiyorum. Malum bu çayı hazırlamak için Kombucha Scoby (bizdeki adıyla kombu mantarı) lazım. Ancak satılabilir bir şey değil. Kefir mayası gibi komşudan, eş dosttan bulunabilen bir mantar bu. 

Evinde Kombucha Çay yapan varsa, kombu mantarını nasıl temin ettiklerini yazarsa sevap işlemiş olur. :good: 

Putte    1,577
Putte

Yani ilk okuduğumda bu ne dedim. 14 senem geçmiş bu ülkede bu çok meşhur çayı hiç duymadım. 

Sonra internette resmini görünce anladım nedir o:

Çaynıy Grıb o. Herhangi bir Rus onu Kombucha dedin mi bilmez anlamaz büyük ihtimal. Mantar Çayı yani türkçesi. Çok çok eskiden bizim evde vardı. Biz sevmediğimiz için hanım  onu bıraktı sonunda. Ben İstanbul Rus Ahalisine bir sorayım onu evinde olan var mıdır.

• Thanks 1

Mickey    939
Mickey
23 minutes ago, Putte said:

Çaynıy Grıb o. Herhangi bir Rus onu Kombucha dedin mi bilmez anlamaz büyük ihtimal.

Doğrudur! Çayın orijinali rus. Buna karşın kombucha almanca kökenli bir kelimeymiş. :good:

Düzeltme: Kombucha japon kökenli bir kelimeymiş. 

Edited by Mickey

AasgaarDvoLuNDagR    285
AasgaarDvoLuNDagR

Bu çayı ilk kez duydum ve faydalarını oku oku bitmiyor. Vücudu sıfır km/fabrika ayalarına geri döndürüyor deselermiş olurmuş hani... :fool:

• Haha 1

Mickey    939
Mickey
3 minutes ago, AasgaarDvoLuNDagR said:

Bu çayı ilk kez duydum ve faydalarını oku oku bitmiyor. Vücudu sıfır km/fabrika ayalarına geri döndürüyor deselermiş olurmuş hani... :fool:

İnternette yazılanların büyük kısmı abartı. 

Aşağıdaki linkten daha sağlıklı bilgilere ulaşabilirsin. 

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/1541-4337.12073/full

• Thanks 1

ehl-i karye    35
ehl-i karye

İnternette bu tip şeyler hep abartı. Senelerce Kefir içtim, öyle aman aman bir fayda görmedim. Adam yazmış, böbrek taşımı rahat düşürdüm,  hiç nezle olmadım, grip teğet geçti. Sivilcelerime iyi geldi. Hep abartı. 

AnGeLoFDeaTH    5
AnGeLoFDeaTH
ehl-i karye, 2 sa önce tarihinde yazdı:

İnternette bu tip şeyler hep abartı. Senelerce Kefir içtim, öyle aman aman bir fayda görmedim. Adam yazmış, böbrek taşımı rahat düşürdüm,  hiç nezle olmadım, grip teğet geçti. Sivilcelerime iyi geldi. Hep abartı. 

Doğal kefir mayası alıp siz yapsanız daha sağlıklı şişelenmişlere ben pek güvenmiyorum.

• Like 1

AnGeLoFDeaTH    5
AnGeLoFDeaTH
Felix, 12.09.2017 - 17:16 tarihinde yazdı:

https://www.shutterstock.com/search/old+hollywood

AnGeLoFDeaTH    5
AnGeLoFDeaTH
Mickey, 17.09.2017 - 14:22 tarihinde yazdı:

Ey ahali! 

Evde Rusların meşhur Kombucha Çayı'nı hazırlamak istiyorum. Malum bu çayı hazırlamak için Kombucha Scoby (bizdeki adıyla kombu mantarı) lazım. Ancak satılabilir bir şey değil. Kefir mayası gibi komşudan, eş dosttan bulunabilen bir mantar bu. 

Evinde Kombucha Çay yapan varsa, kombu mantarını nasıl temin ettiklerini yazarsa sevap işlemiş olur. :good: 

Gittigidiyorda satılıyor bilginize

AnGeLoFDeaTH    5
AnGeLoFDeaTH

Bende 1cl den 10cl ye kadar ölçü bardağı arıyorum kokteyl yapmak için kaşık olarak değilde ince uzun bardak olarak arıyorum.

ehl-i karye    35
ehl-i karye
AnGeLoFDeaTH, 24 dk önce tarihinde yazdı:

Doğal kefir mayası alıp siz yapsanız daha sağlıklı şişelenmişlere ben pek güvenmiyorum.

Evet kefir mayası ile kendim yapıyordum, Ramazandan önce bıraktım artık.

rabiadelpueblo    557
rabiadelpueblo

New-Fashion-Anime-Your-Name-Bracelets-Ja

Aliexpress gibi yerlerde bulunuyor ama Ankara'da nerede bulabilirim, bulabilir miyim bilmiyorum o.O.

AnGeLoFDeaTH    5
AnGeLoFDeaTH

Geçen bir kanal izliyordum yabancı kadın adamın kullağına bal mumu gibi birşey soktu sonra bir çıkardı kulakta ne kadar pislik varsa çıktı youtube dan bir türlü uygulamasını bulamadım nedir diye :D

feyy    15
feyy
AnGeLoFDeaTH, 2 sa önce tarihinde yazdı:

Geçen bir kanal izliyordum yabancı kadın adamın kullağına bal mumu gibi birşey soktu sonra bir çıkardı kulakta ne kadar pislik varsa çıktı youtube dan bir türlü uygulamasını bulamadım nedir diye :D

https://urun.n11.com/firca-sunger-lif/kul-tem-kulak-mumu-1-cift-P23137961?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIsaWw7IXp1gIVS2wbCh2hDQCMEAQYASABEgLTpfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Google'dan çıkan ilk linke tıkladım, reklam falan değil yani.

Yalnız bu çok önerilmeyen bir işlem. Zaten fazla kirler kendiliğinden çıkıyor-muş. Kulak çöpü bile pek önerilmiyor, kirleri geri itiyor-muş o da. Buna hiç gerek yok bence.  

Çok birikirse zaten duyulmayıp doktora gidilip, yıkatılıyor. Ona da gerek kalmıyor herhalde çok fazla.

Burhan Guclu    220
Burhan Guclu

Filmlerin isimlerini kalıcı olarak değiştirebileceğim bir program arıyorum. Ben mesela The.Lord.of.the.Ring.2001 şeklinde değiştiriyorum isimlerini ama vlcde açtığımda The.Lord.of.the.Ring.BluRay.1080p.Mkvcage bilmem ne olarak görünüyor. Müzikler için bir program bulmuştum ama filmler için aynı şeyi yapabilecek bir program lazım.

Uzunserdar    734
Uzunserdar
Burhan Guclu, ‎12‎.‎10‎.‎2017 - 16:42 tarihinde yazdı:

Filmlerin isimlerini kalıcı olarak değiştirebileceğim bir program arıyorum. Ben mesela The.Lord.of.the.Ring.2001 şeklinde değiştiriyorum isimlerini ama vlcde açtığımda The.Lord.of.the.Ring.BluRay.1080p.Mkvcage bilmem ne olarak görünüyor. Müzikler için bir program bulmuştum ama filmler için aynı şeyi yapabilecek bir program lazım.

MKVToolnix programı ile yapabilirsin. Programı açıp filmi içine atıyoruz. İlk resimdeki gibi filmin görüntü dosyasını tıklıyoruz.

6ymQ0l.png

2.etap olarak çıktı kısmına girip burdan silip veya kendimize göre düzenliyoruz.

Silersen senin dediğin şekilde hiçbirşey gözükmez. Yada içine kendin yazıp film başlayınca otomatik olarak gözükür.

jQBLoW.png

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Edited by Uzunserdar
  • Thanks 1