Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

Kingston 4GB DDR3 1600MHz Ram (Bellek)

jacksparrow602

Recommended Posts

jacksparrow602

Sistemimi yenilemeyi düşünüp öncelikle eski sistemdeki parçaları elden çıkarmayı düşündüm ve sadece belleklerim elimde kaldı satışa koyduğum ram başlıkta da belirttiğim gibi Kingston 4gb ddr3 1600mhz ramdir. Ek olarak da pqi 2GB DDR3 667MHz belleği yanında vereceğim. Fiyatı 140 TL dir. Muğla/Bodrum elden teslim edebilirim. diğer yerler içinde kargoya verebilirim ancak.

IMG_20200402_235536.jpg

IMG_20200402_235619.jpg

• Like 1
  • 8 months later...
jacksparrow602
Dinazor, şöyle yazmıştı: (4 dk önce)

duruyormu..?

Evet duruyor.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
jacksparrow602

Evet buradayım :D 

jacksparrow602
Dinazor, şöyle yazmıştı: (4 saat önce)

bu iki ram beraber bağlanırsa sorun olur mu..?  

https://www.n11.com/urun/kingston-kvr1333d3n92g-2-gb-ddr3-1333-mhz-pc-bellek-1120527?magaza=peraelektromarket&returnCart=1

buna ne dersin...pek anlamam da...:)

frekansları farklı olduğu için ram tüketimi belirli bir seviyeye çıktığında çakışma yapıp mavi ekran hatası verme ihtimali var. Eğer anakartınızın bios ayarları kısmında frekans ayarlama yapabiliyorsanız bazı model anakartlarda slot slot frekans ayarlaması yapmaya izin veriyor eğer tek tek ayarlama yoksa düşük olana göre ayarlayıp çakışma yapması engellenebilir büyük ihtimalle.

• Like 1

linkteki ile uyumlumudur...hiç analmam ki frekanstan...:)

jacksparrow602
Dinazor, şöyle yazmıştı: (1 saat önce)

linkteki ile uyumlumudur...hiç analmam ki frekanstan...:)

biraz araştırdım ve genel 2 sonuç çıktı :) Ramlar düşük frekanslı olan olan yani linkteki ram in frekansında çalışır diyenler var. Diğeri ise bazı anakart modellerinde farklı frekanstaki ramleri çalıştırmadığını söylüyor. Anakartınız marka ve modelini yazarsanız yardımcı olmaya çalışabilirim 😀

ucuz ya fiyatı....:)

Anakart Adı    Asus P8H61

Birim Boyutu    4 GB (2 ranks, 8 banks)    mevcut olan

Bellek Hızı    DDR3-1333 (667 MHz)

Bellek Türü    DDR3 SDRAM

Birim Genişliği    64 bit

işte böyle mevcut olan

alpalp84
Dinazor, şöyle yazmıştı: (3 dk önce)

ucuz ya fiyatı....:)

Anakart Adı    Asus P8H61

Hocam aynı anakarttan eskiden bendede vardı. 2 tane ismini hatırlamadığım 4 GB ram takmıştım, farklı marka. Sıkıntısız uzun süre kullandım. Fakat direkt düşük olanın performansından çalışıyor.

jacksparrow602
alpalp84, şöyle yazmıştı: (10 saat önce)

Hocam aynı anakarttan eskiden bendede vardı. 2 tane ismini hatırlamadığım 4 GB ram takmıştım, farklı marka. Sıkıntısız uzun süre kullandım. Fakat direkt düşük olanın performansından çalışıyor.

anakartın max ram frekansı 1333  olduğu için 2 ram de aynı frekansta çalışacağı için arkadaşında dediği gibi sorun çıkarmadan çalışması lazım, arkadaş farklı marka kullanmış sorun yaşamamış aynı markanın farklı modellerinde de sorun çıkacağını sanmam

Bu durumda....Yeni bir pc almak gerekecek sanırım..:)