Jump to content
mnth

Kodi için Altyazı eklentisi

Recommended Posts

mnfc    717
mnfc

Apiyi bugün hazırlar iletirim

• Like 2

Sentius    28
Sentius

Nedir bu Kodi? Rica etsem aydınlatır mısınız? Özet bir şey bulamadım kafam karıştı. :)

Putte    1,590
Putte

https://kodi.tv/ 

Bir media center utility. Filmleri dizileri müzikleri toplu halde indexlenmiş bir şekilde herşeyleriyle ve mükemmel bir görsellikle sunar. Open bir yapısı olduğu için çok sayıda eklentilerle derya deniz olmuş bir yapıdır. Yukarıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Eskiden kullanırdım. 2 yıl önce Plex e döndüm ve onu kullanıyorum.

• Like 1

mnth    260
mnth
Putte, Bir saat önce tarihinde yazdı:

https://kodi.tv/ 

Bir media center utility. Filmleri dizileri müzikleri toplu halde indexlenmiş bir şekilde herşeyleriyle ve mükemmel bir görsellikle sunar. Open bir yapısı olduğu için çok sayıda eklentilerle derya deniz olmuş bir yapıdır. Yukarıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Eskiden kullanırdım. 2 yıl önce Plex e döndüm ve onu kullanıyorum.

neden plex ? Ne artısı var ? (ikisinide kullanıyorum ama halen kodi daha kullanışlı geliyor)

Putte    1,590
Putte

Bende kodi hala var. Ancak bakıyorum ev halkı ve sülale plex kullanıyor. PLex server olarak kurulu mediacenter imde. İnsanlara daha kolay daha kullanışlı geliyor sanırım. Server hizmeti gibi kullanımı onu önplana çıkarıyor sanırım. Ben de daha çok beğeniyorum onu. Ancak onun tam açık sürümü paralı. Bu sanıyorum kullanımının dezavantajı.

Kodi çok yaygın. Biraz karmaşık fazla eklenti skin derken bizim gibi bilgisayar kurdu olmayanlar için karışık bir hali var sanırım. Bu da onun dezavantajı. Ancak open ve yaygın. O nedenle orada bir eklentimiz olması iyi olur.

• Like 1

mnth    260
mnth

Bende plex pass da mevcut. Almanya lokasyonlu sunucuma yukledim. En mantıklı olayı istediğim yerden istediğim gibi seyredebilmem. Evde artık indiripte seyretmek yerine plex üzerinden online olarak izliyorum. 

Ama genede eski alışkanlıklar bırakılmıyor sanırım çünkü Kodi (eski adı XBMC) ile xbox 1 de tanışmıştım.

Kodi nin sunucu - terminal olayı olsa plexi direk boşarım :dansoleyo:

speedy    80
speedy

KODI candır ya xD o olmasa windows'un hasta eden ağ problemleri ve birçok cihazla olan uymuzluğu yüzünden film izleyemeyeceğiz, yani harici media player ve bazı televizyonlar için upnp üzerinden altyazıyı da videoya bindirip izlememi sağlayan tek programdır kendisi sağlam ekipleri var vesselam.

mnth    260
mnth

Koray'dan da e-posta var :)

Selamlar,

Eklenti tarafini cok fazla kurcalamadim. Bir tane de kendim PlanetDP icin bir eklenti yazmistim. Fakat hem vakit yoklugundan hem de  (Mahmut ya da Huseyin?) arkadasimizin yazdigi eklentiyi daha elegant buldugum icin Kodi'ye yaptigim eklenti basvurumu geri cektim. Eklenti/API ile ilgili aklima gelen bana gore onemli birkac ayrinti var:

- [API] Hazir yeni bir sisteme gecilmisken, sahsi onerim siteye altyazi eklenirken, altyazilarin hedefledigi videolarin MD5 hashlerini ve/veya dosya boyutlarini da opsiyonel olarak girme imkani sunabilirsiniz. (boylece sozkonusu video icin hic arama ile ugrasmadan ilk denemede dogru altyaziyi indirme imkani dogacaktir)
- [API] Arama sonuclarinda yapilan siralamalarda popularite yok sayiliyor gibi geldi bana. Mesela "Walking Dead" seklinde yapilan bir dizi aramasi, ilk sirada pek de istenmeyen bir sonucu getirebiliyor. Ben bu sorunu kendi hazirladigim cozumde secme islemini kullaniciya birakarak halletmistim.
- [API&Addon] Genellikle aranan diziler gecmis sezonlara ait oluyor, bu durumda da paketlenmis dosyalarla ugrasmak gerekiyor. Fakat sezonluk paketlerde dosya isimlerinde pek bir standarda uyulmuyor. Eski DP addonumda sezonluk paketleri tamamen gozardi ediyordum. Yeni cozumumde ise kullaniciya sectigi bolume ait sezon altyazi listesini gosterip, sececegi zip/rar dosyasinin icindeki altyazi dosyalarinin arasindan dogru altyaziyi secebilecegi bir diyalog gosteriyordum. API tarafinda bu isler nasil olur pek emin degilim, yine sezonluk paket dondurulup ayni islemler yapilabilir saniyorum.
- [Addon] API henuz ortalikta olmadigi icin buyuk miktarda bir text dosyasiyla ugrasmak gerekiyor. Bu tip buyuk web sayfalarinda scrape islemi yapilirken BeautifulSoup gibi kutuphaneler daha cok kullaniliyor. Bu konuda ornek olarak daha once kodi forumuna gondermis oldugum PR kodlarini inceleyebilirsiniz. Bu sitede ne kadar degisir bilemiyorum ama Divxplanet icin eklenti hazirladigim sure boyunca bir satir tasarim degismemisti :) (tek degisim site adiydi yanilmiyorsam)

Hepinize kolay gelsin,
Koray

OlguErhan    3
OlguErhan
Nedir bu Kodi? Rica etsem aydınlatır mısınız? Özet bir şey bulamadım kafam karıştı.

mapel    34
mapel

Arkadaşlar sitede ayrı bir Kodi başlığı var mı? Kullananlar ve tecrübeli olanlar şöyle ekledikleri en iyi TV ve Film Addons larını paylaşsa çok iyi olmaz mı?

OlguErhan    3
OlguErhan
Koray'dan da e-posta var
Selamlar,
  Eklenti tarafini cok fazla kurcalamadim. Bir tane de kendim PlanetDP icin bir eklenti yazmistim. Fakat hem vakit yoklugundan hem de  (Mahmut ya da Huseyin?) arkadasimizin yazdigi eklentiyi daha elegant buldugum icin Kodi'ye yaptigim eklenti basvurumu geri cektim. Eklenti/API ile ilgili aklima gelen bana gore onemli birkac ayrinti var:   - [API] Hazir yeni bir sisteme gecilmisken, sahsi onerim siteye altyazi eklenirken, altyazilarin hedefledigi videolarin MD5 hashlerini ve/veya dosya boyutlarini da opsiyonel olarak girme imkani sunabilirsiniz. (boylece sozkonusu video icin hic arama ile ugrasmadan ilk denemede dogru altyaziyi indirme imkani dogacaktir) - [API] Arama sonuclarinda yapilan siralamalarda popularite yok sayiliyor gibi geldi bana. Mesela "Walking Dead" seklinde yapilan bir dizi aramasi, ilk sirada pek de istenmeyen bir sonucu getirebiliyor. Ben bu sorunu kendi hazirladigim cozumde secme islemini kullaniciya birakarak halletmistim. - [API&Addon] Genellikle aranan diziler gecmis sezonlara ait oluyor, bu durumda da paketlenmis dosyalarla ugrasmak gerekiyor. Fakat sezonluk paketlerde dosya isimlerinde pek bir standarda uyulmuyor. Eski DP addonumda sezonluk paketleri tamamen gozardi ediyordum. Yeni cozumumde ise kullaniciya sectigi bolume ait sezon altyazi listesini gosterip, sececegi zip/rar dosyasinin icindeki altyazi dosyalarinin arasindan dogru altyaziyi secebilecegi bir diyalog gosteriyordum. API tarafinda bu isler nasil olur pek emin degilim, yine sezonluk paket dondurulup ayni islemler yapilabilir saniyorum. - [Addon] API henuz ortalikta olmadigi icin buyuk miktarda bir text dosyasiyla ugrasmak gerekiyor. Bu tip buyuk web sayfalarinda scrape islemi yapilirken BeautifulSoup gibi kutuphaneler daha cok kullaniliyor. Bu konuda ornek olarak daha once kodi forumuna gondermis oldugum PR kodlarini inceleyebilirsiniz. Bu sitede ne kadar degisir bilemiyorum ama Divxplanet icin eklenti hazirladigim sure boyunca bir satir tasarim degismemisti (tek degisim site adiydi yanilmiyorsam)   Hepinize kolay gelsin, Koray  

İlgileniyor demek saolsun, bu arada planetDp deki altyazılar zipli anlamadığım konu zipli dosyayı kodi açıyormu ?

mnth    260
mnth

evet beyin fırtınamız devam ediyor... 

Hüseyin'den yeni e-posta :

"

Json APİ planetdpden gelecekse süper, şimdilik mevcut halde zaten çalışıyor, güncelleme olursa haberdar edersiniz addonu aktarırız oraya.

Korayın bahsettiği MD5 hashleri ile bulma varsa süper olur ama mevcut altyazılarınızın videolarla böyle bir ilişkilendirmesi var mı bilmiyorum o konuyu sorabilirmisin?

Özet olarak özellik şu: her videoyu tanımlayan MD5 hash denen uzun satırlı bir kod var, bu md5 stringi ile hangi videoyu izledğimi tanımlayabiliyorum, eğer planetddp altyazılarını bu md5lerle ilişkilendiriyor ise altyazı bulmak çok kolay olur yoksa da şöyle bir şey yapabilir, kullanıcı her altyazı seçdiğinde ben addon ile videonun md5’ini yollayabilirim, planetdp bu md5 stringleri veritabınında tutar, bir daha ki seferde bu md5 ile altyazı sorgularım ki herkesi seçmiş olduğu altyazı gelebilir bu da bir yöntem

"

• Like 1

mnth    260
mnth
mapel, 20.04.2017 - 23:48 tarihinde yazdı:

Arkadaşlar sitede ayrı bir Kodi başlığı var mı? Kullananlar ve tecrübeli olanlar şöyle ekledikleri en iyi TV ve Film Addons larını paylaşsa çok iyi olmaz mı?

http://forum.planetdp.org/index.php?/topic/1645-kodi-xbmc/

buraya bir konu açmıştım

API ne durumda admin amcalar :smurf:

• Like 2

mnfc    717
mnfc
mnth, 21.04.2017 - 14:31 tarihinde yazdı:

evet beyin fırtınamız devam ediyor... 

Hüseyin'den yeni e-posta :

"

Json APİ planetdpden gelecekse süper, şimdilik mevcut halde zaten çalışıyor, güncelleme olursa haberdar edersiniz addonu aktarırız oraya.

Korayın bahsettiği MD5 hashleri ile bulma varsa süper olur ama mevcut altyazılarınızın videolarla böyle bir ilişkilendirmesi var mı bilmiyorum o konuyu sorabilirmisin?

Özet olarak özellik şu: her videoyu tanımlayan MD5 hash denen uzun satırlı bir kod var, bu md5 stringi ile hangi videoyu izledğimi tanımlayabiliyorum, eğer planetddp altyazılarını bu md5lerle ilişkilendiriyor ise altyazı bulmak çok kolay olur yoksa da şöyle bir şey yapabilir, kullanıcı her altyazı seçdiğinde ben addon ile videonun md5’ini yollayabilirim, planetdp bu md5 stringleri veritabınında tutar, bir daha ki seferde bu md5 ile altyazı sorgularım ki herkesi seçmiş olduğu altyazı gelebilir bu da bir yöntem

"

Buradan mantıklı bir sonuç çıkar, buna göre düzenleyeyim ben, mevcutta md5 hash olayı yok ama bu şekilde toplayabiliriz.

Api konusunda güvenlik düzenlemeleri yapıyorum 1-2 güne iletiriz sanıyorum.

• Like 1

mnfc    717
mnfc

Bu iki arkadaş buradan benimle iletişime geçebilir mi, API hazır, kendilerine iletip bilgi vermem gerekiyor.

• Like 1

OlguErhan    3
OlguErhan
Bu iki arkadaş buradan benimle iletişime geçebilir mi, API hazır, kendilerine iletip bilgi vermem gerekiyor.

Süpersiniz Adminim :)

mnth    260
mnth
mnfc, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Haber verdim :alien:

• Like 1

mnth    260
mnth

Var mı bir gelişme ? :piccolo:

mnfc    717
mnfc

Kimse iletişime geçmedi benimle, bugün de geçen olmazsa kendim halledicem. 

RecNes    4
RecNes

@mnfc API adresi ve dokümantasyonunu alabilir miyim rica etsem?

Bu arada bu HASH mevzusunu KODI'ye nasıl entgre edebiliriz bir fikri olan var mı? Sonuçta dosyanın tamamı gelmeden HASH'ini almak zor olsa gerek. KODI de indirirken oynatan bir player'a sahip olduğu için bu iş biraz yaş gibi. Ha eğer indirdiği dosyanın HASH bilgisini, indirdiği yer zaten sağlıyorsa o zaman olur tabi. 

Edited by RecNes