Jump to content
Sign in to follow this  
GuGuuuK

Film Arşiv Programı

Recommended Posts

bvicil    5
bvicil

Düzenli olmasına rağmen uzun süredir tutulan bir arşiv olduğu için elimde en sonunda sunucu üzerine plex kurduk -bir arkadaşımla-. Sunucu üzerinde kurulu olduğundan, hem NAS disk kullanabiliyorum -ki buna 20 TB alan sağlıyor şimdilik- hem de internet hızı yüksek değerlere çıkabildiğinden -25MB/sn- hızlı bir şekilde istediğim arşive ulaşabiliyorum. İşin en güzel tarafı elbette Akıllı TV, iOS, Android, Web Tarayıcı, Apple TV ve Raspberry Pi gibi cihazlara da uzaktan izlenebildiği için rahat bir kullanım oluyor.

myplex.png

Edited by bvicil
görsel hatası
  • Like 1

demir    0
demir

EAX Movie Catalog kullanıyorum yıllardır. Tek kelimeyle mükemmel. Herkese tavsiye ederim

On 2/18/2017 at 2:27 PM, GuGuuuK said:

Artısını şöyle anlatayım :) 
Kodi'den örnek vereyim, programı açtığında ister otomatik ister elle film arşivini güncelliyorsun, izlediğin izlemediğin filmler sen fazla uğraşmadan tasnif ediliyor.
Filmle, dizi vs. ilgili bilgileri, açıklamaları IMDB ve TMDB alıyor, çoğunun Türkçe açıklamaları var, fragman izlemek istersen varsa Türkçe altyazılı youtube'den tek tıkla izleye bilirsin, altyazı aramak için uğraşmazsın önceden belirlediğin sitelerden altyazı aramasını bir kaç tıkla yaparsın.

Ayrıca görsel olarak ta güzel, animasyonlu afişler, animasyonlu cd resimleri, ekstra logolar resimler gibi zengin içerik sunuyor.

Bu gün ne izleyeyim dediğimde, ne izleye bileceğime kodi olmadan karar veremiyorum gibi bişi :D 

Toplu altyazı alma özelliği yok galiba KODİ'nin, değil mi?

GuGuuuK    17
GuGuuuK
demir, 18.03.2017 - 23:55 tarihinde yazdı:

EAX Movie Catalog kullanıyorum yıllardır. Tek kelimeyle mükemmel. Herkese tavsiye ederim

Toplu altyazı alma özelliği yok galiba KODİ'nin, değil mi?

Emin olmamakla birlikte yok diye biliyorum.

LyNcHeR    1
LyNcHeR

Merhaba,

Eax Movie Catalog IMDb scripti veri çekmiyor ve hata veriyor. Nasıl düzeltilir varmı fikri olan sanırsam destek de verilmemiş uzun zamandır.

dino22    55
dino22

@LyNcHeR

Çok ilgilenemiyorum bir süredir ama çalışır vaziyete getirdim şimdilik. Buradan indirebilirsiniz.

LyNcHeR    1
LyNcHeR
dino22, 52 dk önce tarihinde yazdı:

@LyNcHeR

Çok ilgilenemiyorum bir süredir ama çalışır vaziyete getirdim şimdilik. Buradan indirebilirsiniz.

Teşekkürler, ellerinize sağlık :97::97:

LyNcHeR    1
LyNcHeR

Maalesef yine hata veriyor :(

03Gs1905    0
03Gs1905

twitterden de yazdım ama görmeme ihtimaline karşılık buradan da yazayım. "IOHandler value" şeklinde hata veriyor tüm imdb betikleri, emeklerin için teşşekkürler.. :D

LyNcHeR    1
LyNcHeR
03Gs1905, 1 dk önce tarihinde yazdı:

twitterden de yazdım ama görmeme ihtimaline karşılık buradan da yazayım. "IOHandler value" şeklinde hata veriyor tüm imdb betikleri, emeklerin için teşşekkürler..

Aynen kodlara falan gözattım birşeyler yapmaya çalıştım ama nafile.

soby    0
soby

Dino22 bugüne kadar destek verdi sağolsun. Ancak bir aydır maillere de dönüş yapmadı. Umarım tekrar düzeltir. Aslında imdb betiğinin nasıl düzenleneceği konusunda kılavuz gibi bir doküman hazırlasa  her seferde başını şişirmezdik. Ben 6000 filmle ortada kaldım. Yeni giriş yapamıyorum. Aslında coıpy-paste ile yarım yamalak giriyorum ama tatsız ve yorucu oluyor.

LyNcHeR    1
LyNcHeR

Betikleri güncellemiş dino22, eline sağlık üstad. 

soby    0
soby

Filmleri kendiliğinden bulmuyor mu artık. Her seferinde sayfayı açıp copy mi yapmak gerekiyor yoksa ben mi bir hata yapıyorum.

lizzyandlana    10
lizzyandlana

Plex kullanmaya başladım. Gayet güzel ve kullanışlı. Ayrıca xbox'ı tv ye bağlayıp eş zamanlı izleyebiliyorum. Tek sorum bunların kapasitesi ne kadar? yani plus olmadan. istediğim kadar film yükleyebiliyor muyum?