Jump to content

planetdp giriş sorunu

parmen
 Share

Recommended Posts

• Member ID:  7,414
  • Followers:  0
  • Content Count:  3
  • Content Per Day:  0.00
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2,003 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Device:  Windows

bir haftadır falan olan bir sorun. site açılmıyor ,vpn kullanarak girebiliyorum. bu konuda ne yapılabilir ?

• Member ID:  27
  • Followers:  52
  • Content Count:  2,103
  • Content Per Day:  1.02
  • Days Won:  124
  • With Us For:  2,058 Days
  • Last Seen:  

parmen, şöyle yazmıştı: (4 saat önce)

bir haftadır falan olan bir sorun. site açılmıyor ,vpn kullanarak girebiliyorum. bu konuda ne yapılabilir ?

Erişim yasağı var. Avukatlar vasıtası ile üzerinde çalışılıyor. Bekleyeceğiz şimdilik.

• Member ID:  302
  • Content Count:  394
  • Content Per Day:  0.19
  • Days Won:  14
  • With Us For:  2,057 Days
  • Last Seen:  

parmen, şöyle yazmıştı: (6 saat önce)

Erişim yasağı vardı ama erişim yasağı kalktımı bilmiyorum, şuan vpn gerektirmeden OpenDNS ( 208.67.222.222 208.67.220.220 ) ile sıkıntısız bir şekilde siteye giriş yapılmaktadır.

• Member ID:  4,023
  • Content Count:  58
  • Content Per Day:  0.03
  • With Us For:  2,047 Days
  • Last Seen:  

problem devam ediyor. VPN kullanılmadan girilemiyor. diğer site, sorunu bir günde çözdü. oraya rahatça girilirken, bir haftadır burası maalesef böyle.

• Member ID:  64,928
  • Content Count:  485
  • Content Per Day:  0.43
  • Days Won:  5
  • With Us For:  1,123 Days
  • Last Seen:  

beyazyelkenli, şöyle yazmıştı: (1 saat önce)

problem devam ediyor. VPN kullanılmadan girilemiyor. diğer site, sorunu bir günde çözdü. oraya rahatça girilirken, bir haftadır burası maalesef böyle.

Diğer sitenin reklam gelirleri var avukat tutabilirler
Burada ise sanırım gönüllü avukat gerekiyor

• 2 weeks later...

• Member ID:  1,419
  • Followers:  4
  • Content Count:  44
  • Content Per Day:  0.02
  • Last Seen:  
  • Device:  

opera ile rahat girilebiliniyor. duymayan kalmasın . 

• Like 1

• Last Seen:  

thebane, şöyle yazmıştı: (Bir saat önce)

opera ile rahat girilebiliniyor. duymayan kalmasın . 

vpn kullanarak muhtemelen bende opear kullanıyorum ama vpn kullanmazsam siteye giremiyorum

• Last Seen:  

gdoyurur, şöyle yazmıştı: (26 dk önce)

vpn kullanarak muhtemelen bende opear kullanıyorum ama vpn kullanmazsam siteye giremiyorum

TTnet kullanıcısıyım DNS adresi olarak OpenDNS ( 208.67.222.222 208.67.220.220 ) ve Opera kullanıyorum. VPN siz normal şekilde giriş sağlıyorum. Farklı DNS adresleri kullanarak deneyebilirseniz belki sorununuzu çözebilirsiniz. Aşağıya birkaç tane DNS adres bilgisi bırakıyorum bunları deneyin isterseniz ve ayrıca internette de aratırsanız birçok DNS adresi bulabilirsiniz.
GoogleDNS ( 8.8.8.8 8.8.4.4 ) 

Level3DNS ( 209.244.0.3 209.244.0.4 )

VerisignDNS ( 64.6.64.6 64.6.65.6 )

DNS.Watch ( 84.200.69.80 84.200.70.40 )

ComodoDNS ( 8.26.56.26 8.20.247.20 )

UltraDNS ( 156.154.70.1 156.154.71.1 )

YandexDNS ( 77.88.8.8 77.88.8.1 )

• Thanks 2

• Last Seen:  

Anladığım kadarıyla avantajınız Opera'dan değilde DNS değiştirme

Birde öyle deneyelim öyleyse

• 4 weeks later...

• Member ID:  35,429
  • Content Count:  2
  • With Us For:  1,599 Days
  • Last Seen:  
  • Device:  

Değerli Arkadaşlar,

Evde Vodafon ile İnternet'e bağlanırken hız yetersiz gelince Turkcell Superonline ile de bağlanmaya başladım. Ancak Vodafon'la bu siteye rahat bağlanırken Superonline ile bağlanmaya çalıştığımda "Güvenli bağlantı kurulamadı"

"www.planetdp.org bağlantısı sırasında bir hata oluştu. PR_CONNECT_RESET_ERROR" mesajı alıyor ve hiçbir şekilde bu sitye bağlanamıyorum. Altta iki adet daha mesaj yazıyor:

"Görüntülemeye çalıştığınız sayfa, alınan verilerin yetkinliği doğrulanmadığı için gösterilemiyor."

"Sitenin sahibiyle iletşime geçerek bu sorunu bildirmeyi deneyebilirsiniz."

Bu sorunu Superonline'a bildirdim ancak çözemediler. Bu durumda Vodafone sözleşmem sona erdiğinde bu siteye bağlanamayacağım demektir.

Bilmiyorum diğer Süperonline kullanıcıları da aynı durumda mı? Diğer her yere girip bu siteye girememek demek site yöneticilerinin de bir şeyler yapmasını gerektiriyor gibime geliyor. Durumu site yöneticilerine ulaştıramıyorum. Değerli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Saygılarımla…

Patron3(Necmi YILDIRAN)

• Last Seen:  

Patron3, şöyle yazmıştı: (2 saat önce)

Değerli Arkadaşlar,

Evde Vodafon ile İnternet'e bağlanırken hız yetersiz gelince Turkcell Superonline ile de bağlanmaya başladım. Ancak Vodafon'la bu siteye rahat bağlanırken Superonline ile bağlanmaya çalıştığımda "Güvenli bağlantı kurulamadı"

"www.planetdp.org bağlantısı sırasında bir hata oluştu. PR_CONNECT_RESET_ERROR" mesajı alıyor ve hiçbir şekilde bu sitye bağlanamıyorum. Altta iki adet daha mesaj yazıyor:

"Görüntülemeye çalıştığınız sayfa, alınan verilerin yetkinliği doğrulanmadığı için gösterilemiyor."

"Sitenin sahibiyle iletşime geçerek bu sorunu bildirmeyi deneyebilirsiniz."

Bu sorunu Superonline'a bildirdim ancak çözemediler. Bu durumda Vodafone sözleşmem sona erdiğinde bu siteye bağlanamayacağım demektir.

Bilmiyorum diğer Süperonline kullanıcıları da aynı durumda mı? Diğer her yere girip bu siteye girememek demek site yöneticilerinin de bir şeyler yapmasını gerektiriyor gibime geliyor. Durumu site yöneticilerine ulaştıramıyorum. Değerli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Saygılarımla…

Patron3(Necmi YILDIRAN)

Bunun sebebi iki firmanın kullandığı DNS sunucularının farklı olması ve Vodafone'nunda yabancı bir firma olmasından dolayıda alınan bazı erişim engeli kararlarını önemsemeyip DNS sunucularında engellememesi ondan dolayı erişim engeli olupta Vodafone'nun internetini kullanırken girebildiğin sitelere superonline (Turkcell) kullanırken DNS adresini değiştirmezsen ( bu da kesin çözüm olmuyor bazen ) ya da VPN kullanmadan giriş sağlayamazsın. Çözüm önerisi olarak yanıtınızdan önceki 2. yanıtta bazı DNS adreslerini yazdım. Ayrıca google ya da benzeri arama motorlarında da farklı DNS adreslerini bulabilirsiniz ve onları deneyerek giriş sağlayabillir ya da VPN destekli bir tarayıcı olan opera kullabilir ya da kullandığınız tarayıcıya VPN eklentisi ekleyip VPN ile giriş sağlayabilirsiniz.

• Member ID:  35,429
  • With Us For:  1,599 Days
  • Last Seen:  
  • Device:  

Değerli jacksparrow602 arkadaşım, ilgin için teşekkür ederim. Firefox kullanıyorum. Verdiğin bütün DNSleri uyguladım yine de giremiyorum. VPN kullanmayı bimiyorum bilmekte istemiyorum. Ancak bu sitemiz neden yasaklı. Bu yasağın kaldırılması için girişimde bulunuluyor mu? Bu konuda bilginiz var mı? Yanıtlarsanız ya da bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok memnun olacağım. Herkese iyi günler dilerim.

• Member ID:  27
  • Followers:  52
  • Content Count:  2,103
  • Content Per Day:  1.02
  • Days Won:  124
  • With Us For:  2,058 Days
  • Last Seen:  

Patron3, şöyle yazmıştı: (19 dk önce)

Değerli jacksparrow602 arkadaşım, ilgin için teşekkür ederim. Firefox kullanıyorum. Verdiğin bütün DNSleri uyguladım yine de giremiyorum. VPN kullanmayı bimiyorum bilmekte istemiyorum. Ancak bu sitemiz neden yasaklı. Bu yasağın kaldırılması için girişimde bulunuluyor mu? Bu konuda bilginiz var mı? Yanıtlarsanız ya da bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok memnun olacağım. Herkese iyi günler dilerim.

Bilgim bekleme de olduğumuz. Yakında çözülür inşallah.

VNP kullanmayı bilmek istemiyorum demişsiniz ama ben de Firefox kullanıyorum. ADG olarak ne kadar çok işlem yaptığımı düşünün, ilk başlarda Opera VNP'de süründüm resmen. Bir arkadaş önerdi. Eklenti olarak Browsec VNP kurdum (Hollanda üzerinden). Kurdum da denemez, Firefox eklentisi olarak indirdim ve aktive etmek için üye oldum. Aslanlar gibi çalışıyor. İşinize yarar diye söyleyeyim dedim.

• Member ID:  77,253
  • Content Count:  10
  • Content Per Day:  0.01
  • With Us For:  1,014 Days
  • Last Seen:  

Bu site yasaklı hale gelmeden çok daha önce Firefox eklentisi Browsec VPN kurmuştum. Vikipedia gibi çok sayıda yasaklı siteye girmek için kullanıyordum. Şimdi de bu site için kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşamıyorum. ABD üzerinden bağlanıyorum. Elbette ki  VPN'siz girmek isterim. Umarım sorun çözülür.

Edited by cedricone
  • Like 1

• 1 month later...

• Member ID:  12,750
  • With Us For:  1,936 Days
  • Last Seen:  

Benim bir sitem de bu şekilde erişim yasağı almıştı... Konu üzerine BTK ile görüşme yaptım. İlgililer artık erişim yasaklarına BTK' nın bakmadığını beyan etmişlerdi ve bu konuyla alakalı yeni bir birim kurulduğunu söylediler ve iletişim numaralarını verdiler. Ordaki bir avukat ile görüştüm. Yasağımın BTK tarafından konmasından dolayı (o zaman btk yapıyordu yasakları) BTK çözecek durumu demişti. Neyse, BTK' yı geri aradım. Dilekçemi verdim. Çözüme ulaşamadık. Sonra Cimer' e yazdım. Alan adının faturasını, içeriğinin illegal olmadığını ve herşeyin legal ve yasalarımıza uygun sorunsuz bir site olduğunu gösteren belgeleri beyan ettim. 3 gün içinde mahkeme kararıyla kapatılan sitem sağolsunlar açıldı. İlla ki vardır avukatınız ama cimer ve ilgili kurumları telefonla arayarak deneyin bu işi. Umarım hızla çözülür sorununuz.

• 10 months later...

• Member ID:  67,276
  • Content Count:  1
  • With Us For:  1,098 Days
  • Last Seen:  

Yakında düzelir umarım.

Edited by alonealone14

• 10 months later...

• Member ID:  31,528
  • Content Count:  12
  • With Us For:  1,672 Days
  • Last Seen:  

Arkadaşlar ben hiç vpn kullanmadan DNS ile giriyorum siteye.

Adguard DNS kullanıyorum hem masaüstünde hem telefonlarımda. Çok güzel. Uygulamalardaki reklamları falan da engelliyor. Mesela zedge'de falan iki dakikada bir çıkan popupları görmüyorum artık :) Telefonunuzun ayarlarında "gizli dns" diye bir seçenek var, ayarlarda dns diye ararsanız çıkıyor zaten, oraya dns.adguard.com yazın. Masaüstünde de ip4 için dns'leri 94.140.14.14 ve 94.140.15.15 yapın. Daha detaylı açıklama isteyenler: https://adguard-dns.io/en/public-dns.html

Edited by aytug2001

• Member ID:  378
  • Content Count:  533
  • Content Per Day:  0.26
  • Last Seen:  

İyi akşamlar, ben de Türknet'e geçtim (kendi altyapısı) direk sorunsuz girebiliyorum.

• Like 2

• Member ID:  4,061
  • Content Count:  209
  • Content Per Day:  0.10
  • With Us For:  2,047 Days
  • Last Seen:  

aytug2001, şöyle yazmıştı: (8 saat önce)

Arkadaşlar ben hiç vpn kullanmadan DNS ile giriyorum siteye.

Adguard DNS kullanıyorum hem masaüstünde hem telefonlarımda. Çok güzel. Uygulamalardaki reklamları falan da engelliyor. Mesela zedge'de falan iki dakikada bir çıkan popupları görmüyorum artık  Telefonunuzun ayarlarında "gizli dns" diye bir seçenek var, ayarlarda dns diye ararsanız çıkıyor zaten, oraya dns.adguard.com yazın. Masaüstünde de ip4 için dns'leri 94.140.14.14 ve 94.140.15.15 yapın. Daha detaylı açıklama isteyenler: https://adguard-dns.io/en/public-dns.html

PC için kullanımda sorun yok teşekkürler.

Telefondan girince wifi'da sıkıntı yok ama Vodefone mobilden internet bağlantısı kesiliyor bilginiz olsun. Diğer operatörlerde nasıldır bilmiyorum tabi.

• Member ID:  31,528
  • Content Count:  12
  • With Us For:  1,672 Days
  • Last Seen:  

Ben Turkcell'de bir sorun yaşamıyorum. İlginçmiş.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...