Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

SRT ekleyebilen video düzenleme programı?

Yeni_Kaynak

Recommended Posts

Yeni_Kaynak

Merhaba.

Daha önceleri Ulead (şimdi Corel oldu sanırım) Video Studio kullandım. Sonra da kısa bir süreliğine Canopus Edius ama bilgisayarım pek kaldırmıyordu onu.

Şimdi Camtasia Studio kullanıyorum ve çok memnunum. Ancak SRT ve ASS dosyasını import edemiyor.

Camtasia Studio ile aynı özelliklere sahip olan, yani video kırpabilen, kesip birleştiren, banner veya yazı ekleyebilen, sesi ayırıp ses kaymalarını kaydırarak düzeltebileceğimiz.. Ama bunun yanı sıra ayrı bir timeline da SRT altyazısını toplu olarak import edip sağa-sola kaydırabileceğim bir program arıyorum. Bir de altyazıdaki koyu ve italik gibi kodlamaları anlasa tadından yenmez.

Sürekli lazım oluyor.

Örneğin şu an 3 bölüme ayrılıp internete yüklenmiş bir filmi birleştirip, videolardaki reklamın üzerini kapatmak ve altyazımı gömmek istiyorum. Ama bu benim için iki-üç ayrı program kullanmak ve videoyu defalarca dönüştürüp kalitesini berbat etmek anlamına geliyor.

Bir çözüm bulabilir miyiz? Teşekkürler.

• Sad 1

Merhaba,

Ben bahsettiğiniz işlemler için Xilisoft Video Converter Ultimate kullanıyorum; ama koyu, italik, vs kodlamaları anlamıyor, bilginize.

samet_419

Anime fansublara sormak lazım bunu. Malum onlar videloları kendileri encode edip yüklerler. Bahsettiğiniz kadar detaylandırıyorlar mı bilemeyeceğim ama stil kodlarını koruduklarını biliyorum.
Bildiğim birkaç animeciyi müsaadeleriyle menşınlıyorum, belki biliyorlardır. :) 

@nht.ctn@whosgoodbadass@Baryshx

1.png

• Like 1
  • Thanks 1

Encode işlerinden hiç mi hiç anlamam. Bazılarının Megui kullandığını biliyorum ama biraz uğraştırıcı, detaylı bir programdı galiba. Bir de Handbrake duymuştum. İlkini sanmıyorum ama belki ikinci işinize yarar.

• Like 1
  • Thanks 2

Bende o kadar detaylı programlar bilmiyorum. Handbrake, wondershare v.b. ile hallediyordum.

Megui bu konuda baya iyiydi. Nasıl kullanılır konuları var fansublarda

• Like 1
  • Thanks 1
whosgoodbadass

Ben Youtube'a fragman yüklerken kullanıyorum. Ezbere yaptığım işlemleri atayım, belki faydası olur. Ezbere diyorum çünkü oturup mantığını kavramaya çalışmadım, bana söyleneni yaptım. Herhâlde srt için falan da mantık aynıdır. Aegisub'ta çeviriyi tamamladıktan sonra MKVToolNix'e video ve altyazıyı sürükleyip bırakıyorum. Sonrasında aşağıdan altyazı seçilir. Görüntüdeki ayarlar yapılır:
QR0J43.jpg

Aşağıdan hedef dosyanın yeri seçilip "Çoklamayı başlat" denir. Hedef dosyaya atılan video HandBrake'e sürüklenip bırakılır. Sekmelerdeki ayarlar görüntülerdeki gibi yapılır:

Spoiler

aHdVNW.jpg

Özet kısmında Hizala A/V Başlat'ın tiki kaldırılır.

Spoiler

9db9a6.jpg

Boyutlar kısmında işlem yapılmaz.

Spoiler

HBxL8O.jpg

Filtreler kısmında Geçmeli Algılama ve Ayırma Off'a çekilir.

Spoiler

fIGIae.jpg

Video kısmında Kare Hızı (FPS) Same as source yapılır, hemen altındaki Sabit Kare hızı seçilir. Sağ tarafındaki Kalite başlığının altından Avg bit hızı (kbps) seçilip 2000 yapılır ve 2 Geçişli Kodlama ile Turbo ilk geçiş tiki kaldırılır. Aşağıdaki Kodlayıcı Ayarı neyse ona göre seçilir, anime olduğundan Animation seçildi.

Spoiler

z4QLSW.jpg

Ses kısmında Bitrate 128 yapılır.

Spoiler

CQMGe5.jpg

Altyazı kısmında Unknown (SSA) seçilip sağ tarafta sadece Yanmak tikli bırakılır.

Spoiler

USTOGf.jpg

Bölümler kısmında bir işlem yapılmaz. En son alt taraftan kaydedileceği yer seçilip üstten üçüncü sıradaki Kodlamaya Başla'ya tıklanır.

Youtube'a fragman attığımdan basit ayarlar olabilir bunlar. Pek vâkıf değilim, dediğim gibi ezbere yapıyorum.

• Like 2
  • Thanks 1
levanten

Ben de böyle bir program arıyordum, ikonu da pek güzelmiş. Teşekkürler.:good:

whosgoodbadass
2 hours ago, levanten said:

Ben de böyle bir program arıyordum, ikonu da pek güzelmiş. Teşekkürler.:good:

Yalnız iki program var, belirtmeyi unutmuşum. MKVToolNix ve HandBrake. Haberin olsun. Bilgim bu kadarla sınırlı. Belki daha güzel özellikleri vardır, artık orası sana kalmış :D

• Like 3