Jump to content
Sign in to follow this  
gothique

Yurt Dışı Balayı F/P?

Recommended Posts

gothique    15
gothique

Merhaba. Yakın zamanda evleniyorum. Yurt dışında mümkün olan en keyifli ve bir o kadar da cebi yormayan lokasyonlar nereler olabilir? Tecrübeleriniz varsa paylaşmanızı rica ediyorum. 1 ay kaldı. ;)

kym    54
kym

Eğer çok kasarsan vizesiz yerlere gidebilirsin.

https://gezimanya.com/Yazilar/vizesiz-ulkeler-listesi-2017

Makedonya ve Belarus ilginç olabilir, keyif alırsınız.

Vize dert değil diyorsan, bence uygun fiyatlı bir turla Fransa ya da İtalya turuna katılıp, ilk günden turdan ayrılıp kafanıza göre takılın. 3, 5 gün sonra da turla birlikte ülkeye dönün.

Biz eşimle 5 sene önce adam başı 200 € civarına Avrupa seyahati aldık. 7 gece, 8 gün için gittik.
4 günü Paris'te geçiyordu. Kafadan turdan koptuk, müzelere gittik, Champs-Élysées'de para harcadık (ben sadece pizza yedim gerçi), tonla yer gördük.

Kusotaku    170
Kusotaku
kym, 9 dakika önce tarihinde yazdı:

Eğer çok kasarsan vizesiz yerlere gidebilirsin.

https://gezimanya.com/Yazilar/vizesiz-ulkeler-listesi-2017

Makedonya ve Belarus ilginç olabilir, keyif alırsınız.

Vize dert değil diyorsan, bence uygun fiyatlı bir turla Fransa ya da İtalya turuna katılıp, ilk günden turdan ayrılıp kafanıza göre takılın. 3, 5 gün sonra da turla birlikte ülkeye dönün.

Biz eşimle 5 sene önce adam başı 200 € civarına Avrupa seyahati aldık. 7 gece, 8 gün için gittik.
4 günü Paris'te geçiyordu. Kafadan turdan koptuk, müzelere gittik, Champs-Élysées'de para harcadık (ben sadece pizza yedim gerçi), tonla yer gördük.

Bence de turdan kopun, kendiniz gezin. Ben turla da gitmiyorum gerçi. Turla kim uğraşacak...

gothique    15
gothique

Açıkçası vize dert değil. Sorun şu ki bu aralar yurt dışı seyahatlerim fazla ve pasaportu vize için bağlayamam. 10 Mart'tan sonra müsait olacağım ama o zaman da vize konusunda sıkıntı yaşar mıyım bilmiyorum. Aksilik olursa bütün planlar alt üst olur. Uygun fiyata Avrupa turu iyi olur aslında. 

garez    4
garez

Avrupa seyahati kur nedeniyle biraz külfetli olabilir ama alternatif rota olarak asya ülkelerini de düşünebilirsiniz. Vizesiz ve yaşam koşulları bizden daha ucuz ülkelere gidebilirsiniz. 

Ben ekim sonunda evlendiğim için balayına gidilecek yer konusunda tereddütlüydüm. Biraz gezmek ve dinlenebileceğim bir tatil istiyorduk. Avrupa kasım aylarında biraz soğuk diye tercih etmedik ama mart ayında da nasıl olur bilmiyorum. Bizim tercihimiz Singapura gitmek ve oradan hava durumuna göre bir yerlere geçmekti. Singapurda "little chine" bölgesinde sadece oda kiraladık. Şehir gezisi, Supertree Grove gösterisi, eğlence parkı, doğa yürüyüşleri, safari filan derken 4 güne sığdırdık gezimizi. Konaklama en büyük maliyetti gecelik 200TL'den bulduk en uygun yeri. Yeme-içme için seçenek çok dünyanın her yerinden tatlar var ayrıca Michelin-star olan bir yerde de yeme fırsatı bulabilirsiniz. Biraz pahalı bir ülke ama yine de değdi gittiğimize. 

Phuket'e gitmeyi düşündük deniz tatili için ama reklamlarda, gezi programları anlatıldığı kadar güzel olmadığını aynı dönemde balayını orada geçiren bir çiftten öğrendik. Kısa bir google araştırması sonrası dünyanın en ünlü plajlarından Filipinler'de Boracay adasına gitmeye karar verdik. Son dakika ucuz uçak bileti bulup jetstar ile Manila'ya oradan da ufak pervaneli bir uçak ile adaya geçtik. White Beach'te Station 1 de konakladık, plajın en uç kısmı ve sakin yeri neredeyse bize ait bir deniz ve plajdı. Diğer kısımlarda sürekli bir eğlence var ama biz fazlasıyla yorgun olduğumuz için pek katılmadık. Akşamları sahilde ateş dansçıları gösterile yapıyorlar (video) akşam yemeğini iki kişi açık büfe 50TL vererek sınırsız yiyebiliyorsunuz. Biraz daha farklı bir yer isterseniz romantik bir yemek size özel garson masa tahsis eden yerler var, balık şarap ve tatlı menüsü için 120 TL ödemiştim. Para birimimizin daha değerli olduğu bir yerde olmak ayrı bir güzelmiş. 

Benim balayı gezim böyle geçti işte ekonomik ve fantastik bir gezi

• Like 1

mnth    237
mnth

Bence Belgrad'a gidin...

Vize derdi yok. Turu bırakın alın sırt çantalarınızı burnunuzun dikine gidin... İnanın çok keyifli oluyor. 

Kasım ayında 4 günlüğüne gittim ve çok keyif aldım. Çok güzel bir yer. Yeme içme eğlence çok ucuz. Alışveriş için ideal değil. Yiyin için ve eğlenin :) 

İnsanları yardımsever. Girişteki polisler bile gayet nazik davranıyorlar.

• Like 1

ozgun14    412
ozgun14

vize alabilecekseniz roma alamayacaksanız lviv öneririm. balkan ülkeleri de gerçekten güzel. ama şu an favori seçemedim gezdiğim yerler arasından tüm şehirler kafamda birbirine girmiş durumda.

cebi yormayan kısmını atlamışım o zaman romayı çıkardım. lviv cebi yormaz, balkanlar da....

Edited by ozgun14

Cemocem    25
Cemocem

Kamboçya ya da Vietnam.

Uçak bileti uygun bulursan oralarda her şey neredeyse bedava.

gothique    15
gothique
mnth, 22/02/2017 - 12:20 tarihinde yazdı:

Bence Belgrad'a gidin...

Vize derdi yok. Turu bırakın alın sırt çantalarınızı burnunuzun dikine gidin... İnanın çok keyifli oluyor. 

Kasım ayında 4 günlüğüne gittim ve çok keyif aldım. Çok güzel bir yer. Yeme içme eğlence çok ucuz. Alışveriş için ideal değil. Yiyin için ve eğlenin :) 

İnsanları yardımsever. Girişteki polisler bile gayet nazik davranıyorlar.

Belgrad şu an benim için de ilk sırada. Biraz daha fikir almak adına görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.