Jump to content

Bugün Hangi Dizi ve Dizi Bölümlerini İzlediniz?

Putte
 Share

Recommended Posts

• *Admin

• Member ID:  4
  • Followers:  42
  • Content Count:  5,051
  • Content Per Day:  2.31
  • Days Won:  99
  • With Us For:  2,187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Device:  Windows

IMDB linki + kısa açıklama + 10 üzerinden puan...

• Tuğrul Akça pinned this topic

• Member ID:  27
  • Followers:  52
  • Content Count:  2,176
  • Content Per Day:  1.00
  • Days Won:  143
  • With Us For:  2,186 Days
  • Last Seen:  

[0] [2]

Training Day (2017-2017)

Aka:
Serial
Category
42 min
Runtime
02/02/2017
Release date
USA
Country
English
Language
630 times
Visited
  • Action
  • Crime
  • Drama
PlanetDp Score
  6.3/3
IMDb Score
  5.9/0
Adını ve konseptini Denzel Washington'a Oscar kazandıran aynı adlı filmden alan "Training Day"de Frank Rourke ile eğitime çıkan çaylak polisin maceralarını izleyeceğiz. L.A. Polis Departmanı Özel Araştırma Birimi'nin buyruk amiri rolünde Bill Paxton karşınızda.

Oynayan 2 bölümü izledim. Yolsuz olduğu iddia edilen kıdemli polis ve yanına verilen çömez memur. Şimdilik vasat ama potansiyel vaat ediyor.
İyi oyuncular, tanıdık yüzler mevcut. Akış biraz tutuk gibi ama açılabilir. En azından 5 bölüm şans vereceğim.

Notum: 6/10

[Not: IMDB butonunu özledim.]

Edited by hasangdr

• Member ID:  80
  • Followers:  14
  • Content Count:  386
  • Content Per Day:  0.18
  • Days Won:  1
  • Last Seen:  

[15] [24]

The Good Place (2016-2020)

Aka: The Good Place
Serial
Category
22 min
Runtime
19/09/2016
Release date
USA
Country
English
Language
9788 times
Visited
  • Comedy
  • Drama
  • Fantasy
  • Romance
PlanetDp Score
  8.1/8
IMDb Score
  8.2/0
Dizi; yaşamı boyunca pek de iyi bir insan olmayan Eleanor’un bu durumu düzeltmek için harekete geçmesini ve onun akıl hocalığını üstlenen Michael’ın yaşadıklarını komik bir dille anlatıyor.(beyazperde)

1. Sezon

Kahkalara boğmayan ancak hep gülümseten ve sıcakkanlı bir dizi. Sezon finaline kadar gayet iyiydi sezon finali ise harikaydı. Kristenn Bell'e de diyecek laf yok zaten. :x

Sezon 8/10

Sezon finali 9/10

Edited by hasangdr
  • Like 1

• Member ID:  123
  • Followers:  4
  • Content Count:  230
  • Content Per Day:  0.11
  • Days Won:  0
  • Last Seen:  

[36] [27]

Shameless (2011-2021)

Aka: Utanmaz
Serial
Category
46 min
Runtime
09/01/2011
Release date
USA
Country
English
Language
44393 times
Visited
  • Comedy
  • Drama
PlanetDp Score
  8.6/55
IMDb Score
  8.6/0
Chicago'nun varoş mahallelerinden birinde oturan Gallagher ailesinin etrafında geçen zaman zaman komik, zaman zaman ise yürek burkan olayları anlatıyor. Frank Gallagher, 6 çocuk sahibi bekar bir babadır. Ama baba demeye bin şahit isteyen bir adamdır. Oldukça sahtekar ve çıkarcı bir adam olan Frank aynı zamanda da alkolsüz tek bir dakika bile geçirmemektedir. Frank'in 6 çocuğu ise babalarından bağımsız tek başlarına hayatlarını sürdürmeyi kendi aralarında koordine olarak başarıyorlardır.

7. Sezon

Bu diziye gerçekten hayret ediyorum, aradan bunca sezon geçti, tüm karakterler çok değişti, büyüdüler gözümüzün önünde ama hikaye sanki izlediklerimiz gerçek insanların hayatlarıymış gibi akmayı sürdürüyor. Yani bu değişimi bu kadar doğal verebilmek ciddi bir başarı bence. Yaptığı işi bu kadar kaliteli yapan bir dizi kendi alanında yok sanırım. Daha böyle on sene devam etse izlerim, ki bunu en sevdiğim diziler için bile söyleyeceğimi sanmıyorum. Uzamasın da dizi bozmadan bitsin derim hep. Neyse, yine her zamanki kalitesinde bir Shameless sezonu izledik, hala başlamayan varsa durduğu hata. 

9/10

Edited by hasangdr
  • Like 1

• Member ID:  103
  • Followers:  13
  • Content Count:  338
  • Content Per Day:  0.15
  • Last Seen:  
  • Device:  iPhone

[31] [12]

Lethal Weapon (2016-2019)

Aka: Lethal Weapon
Serial
Category
44 min
Runtime
22/09/2016 (TR)
Release date
USA
Country
Language
3891 times
Visited
  • Action
  • Comedy
  • Crime
  • Drama
  • Thriller
PlanetDp Score
  8/9
IMDb Score
  7.8/0
Eski bir asker olan Teksaslı polis Martin Riggs, karısı ve bebeğini kaybettikten sonra yeni bir hayata başlamak için Los Angeles’a taşınır. Los Angeles Polis Merkezi’nde de Dedektif Roger Murtaugh ile ortak olur. Murtaugh küçük bir kalp krizi geçirmiş olduğu için stresten uzak durması gerekmektedir ama ele aldıkları davalar nedeniyle bu o kadar da kolay olmayacaktır.

Ben izlerken ciddiden keyif alıyorum. Filmin yerini tutamaz tabiki ama bu ara beni eğlendiren dizilerden

7/10

Edited by hasangdr

• Member ID:  225
  • Followers:  11
  • Content Count:  526
  • Content Per Day:  0.24
  • Last Seen:  

[9] [9]

Halt and Catch Fire (2014-?)

Aka:
Serial
Category
1 hr
Runtime
08/03/2014
Release date
USA
Country
English
Language
2817 times
Visited
  • Drama
PlanetDp Score
  8.3/10
IMDb Score
  8.4/0
Dizi, 1980'li yıllarda geçiyor ve bizi bilgisayar teknolojisinin patladığı döneme götürüyor. IBM, Apple gibi dev şirketler bilgisayar piyasasının tekelindedir ve geleceği gören bir bilgisayar mühendisi bu şirketlere karşı mücadele etmeye başlar. Son kullanıcı, bu firmaların sunduğu sistemleri satın almak zorundadır. Ama ana karakterimiz Joe MacMillan, bilgisayar teknolojisinde keşfettiği açıklarla toplama bilgisayarın temellerini oluşturmaya başlar.

Tamamen beklentisiz girip ilk bölümünün başından memnun kalktım. Konu ve geçtiği dönem güzel ama beni en çok sardıran kısmı karakterler ve oyuncular oldu. Dört karakteri ve canlandıran oyuncuları da ilk sahnelerinden itibaren sevdim. Böyle olunca da izlemesi çok kolay oldu.

Final sezonu almış olan dizinin sezonları da kısa kısa olunca güzel gideceğini şimdiden hissediyorum.

Puanım:8/10

Edited by hasangdr

• Last Seen:  

[22] [32]

Arrow (2012-2020)

Aka: Arrow
Serial
Category
42 min
Runtime
10/10/2012
Release date
USA
Country
Language
29765 times
Visited
  • Action
  • Adventure
  • Crime
  • Drama
  • Mystery
  • Sci-Fi
PlanetDp Score
  6.4/54
IMDb Score
  7.5/0
Zengin bir ailenin çocuğu olan Oliver Queen yatıyla çıktığı geziden sonra denizde kaybolur ve öldüğü düşünülür. Fakat beş yıl sonra tamamen değişmiş biri olarak evine döner. Tek bir amacı vardır; başına başlığını takıp şehrindeki kötülerin ve yozlaşmışların sonunu getirmek.

Sezon iyi başladı 3 bölümden sonra geçen sezondan daha kötü hale geldi. Sırf vakit geçsin diye izliyorum son bölüm 5/10

tt0460681 PlanetDp Tag Error: Exceeded your usage limit

Adamlarla aile gibi olduğumuzdan 30 sene daha devam etse izlerim farketmez. Son bölüm ilk 20 dakikası Dean sağlam kahkaha attırdı işler sonradan yine çığırından çıktı. Bu bölüm Jensen Ackles üzerine yoğunlaşılmış ki Supernaturalin bildiğimiz komedi bölümlerinden biriydi sonunda sürekli Dean görselleri kulanılınca bi an ne oluyor diye düşünmedim değil twitterda yanlış hatırlamıyorsam kendiside supernatural family hastag ile bişi yazmıştı bi an dizi gelicek sezon onayı almışken dizidenmi ayırlıyor diye korkmadım değil  8/10

tt1632701 PlanetDp Tag Error: Exceeded your usage limit

Favori dizilerimden Luis Litt için ayrı bir dizi bile çekilebilir. 7/10

Edited by hasangdr
Ekleme

• Member ID:  225
  • Followers:  11
  • Content Count:  526
  • Content Per Day:  0.24
  • Last Seen:  

bettikli, 12.02.2017 - 18:59 tarihinde yazdı:
[44] [35]

Suits (2011-2019)

Aka: A Legal Mind
Serial
Category
44 min
Runtime
23/06/2011
Release date
USA
Country
English
Language
25899 times
Visited
  • Comedy
  • Drama
PlanetDp Score
  8.5/40
IMDb Score
  8.5/0
Harvard'dan kovulan Mike Ross, zekasıyla Harvey Specter''ı etkileyerek New York'un en başarılı şirketlerinden birinde avukat olarak çalışma fırsatı yakalar. Artık ifşa olma riski bile, birbirinden zorlu davaların üstesinden gelmelerini engelleyemeyecektir.

Favori dizilerimden Luis Litt için ayrı bir dizi bile çekilebilir. 7/10

Dün izledim son bölümünü. (6x13) Harvey Louis atışmaları için sonsuza dek izlenebilir. Ekip harika iş çıkarıyor. Fazla atarlı karakterleri olsa da laf sokmaları falan derken büyük bir keyifle izliyorum hepsini.

Puanım : 9/10

Edited by hasangdr

• Last Seen:  

Just now, ozgun14 said:

Dün izledim son bölümünü. Harvey Louis atışmaları için sonsuza dek izlenebilir. Ekip harika iş çıkarıyor. Fazla atarlı karakterleri olsa da laf sokmaları falan derken büyük bir keyifle izliyorum hepsini.

Aynen ikisinin atışmaları bazen kahkaha attırıyor ki dediğin gibi son bölümde Harvey ile aralarındaki konuşma çok çok iyiydi :oleyo:  ooooo  oleyo da gelmiş hazır kullanayım 

• Member ID:  176
  • Followers:  0
  • Content Count:  123
  • Content Per Day:  0.06
  • Last Seen:  

[5] [5]

Taboo (2017-?)

Aka: Taboo
Serial
Category
59 min
Runtime
07/01/2017
Release date
UK
Country
English
Language
8262 times
Visited
  • Drama
  • Mystery
  • Thriller
PlanetDp Score
  8.3/40
IMDb Score
  8.4/0
James Keziah Delaney babasının bıraktığı gizemli mirası bulmak için gittiği Afrika'dan tam 10 yıl sonra 1814'te Londra'ya geri döner. Delaney haksızca yürütülen bir savaşta İngiltere ve Amerika arasında tehlikeli bir oyun oynarken kendisini Doğu Hindistan Şirketi'yle karşı karşıya bulur ve böylece maceraperest James Keziah Delaney 1800'lerin başında kendi denizcilik imparatorluğunu kurar.
tt0472954 PlanetDp Tag Error: Exceeded your usage limit
tt2375692 PlanetDp Tag Error: Exceeded your usage limit
Edited by hasangdr
  • Like 1

• Member ID:  1,116
  • Followers:  6
  • Content Count:  71
  • Content Per Day:  0.03
  • With Us For:  2,185 Days
  • Last Seen:  

tt4181172 PlanetDp Tag Error: Empty data

Matt Damon sağ olsun filmini göz kırpmadan izlemiştim ama bu diziyi artık çok uzattılar. Bu bölümde pusu kuran pusu kurana herkes bir birinin arkasından iş çevirdi ama keyif vermedi.

Edited by hasangdr

• Member ID:  192
  • Content Count:  4
  • Content Per Day:  0.00
  • Last Seen:  

Şu an çalışıyorum ama akşam The Blacklist S4E3 ve sonrasını izleyeceğim.

• Last Seen:  

[5] [5]

Taboo (2017-?)

Aka: Taboo
Serial
Category
59 min
Runtime
07/01/2017
Release date
UK
Country
English
Language
8262 times
Visited
  • Drama
  • Mystery
  • Thriller
PlanetDp Score
  8.3/40
IMDb Score
  8.4/0
James Keziah Delaney babasının bıraktığı gizemli mirası bulmak için gittiği Afrika'dan tam 10 yıl sonra 1814'te Londra'ya geri döner. Delaney haksızca yürütülen bir savaşta İngiltere ve Amerika arasında tehlikeli bir oyun oynarken kendisini Doğu Hindistan Şirketi'yle karşı karşıya bulur ve böylece maceraperest James Keziah Delaney 1800'lerin başında kendi denizcilik imparatorluğunu kurar.

işler baya karıştı, tempo baya artacak gibi. Oyunculuklar hakkaten çok iyi 8/10

Edited by hasangdr
  • Like 1

• Last Seen:  

Homeland S06E04, henüz izlemedim ama muhtemelen akşama izlerim

• Member ID:  313
  • Followers:  5
  • Content Count:  1,037
  • Content Per Day:  0.47
  • Days Won:  9
  • Last Seen:  

[21] [9]

2 Broke Girls (2011-?)

Aka: 2 Broke Girl$, Two Broke Girls
Serial
Category
22 min
Runtime
19/09/2011
Release date
USA
Country
Language
4565 times
Visited
  • Comedy
PlanetDp Score
  7.4/9
IMDb Score
  6.6/0
Başrollerini iki güzel oyuncunun üstlendiği 2 Broke Girls, iş dışında hayal kurmaya vakti olmayan Max ile o güne kadar tüm hayalleri anında gerçeğe dönüştürülmüş Caroline'ın ortak hayallerinin peşinden koşma hikayesini anlatıyor. Sex and the City’nin yaratıcılarından Michael Patrick King’in imzasını taşıyan ve başrollerini iki güzel oyuncunun üstlendiği 2 Broke Girls, son yıllarda erkeklerin hüküm sürdüğü komedi dizileri arasında öncelikle bu yönüyle dikkatleri çekiyor. Dizinin başkarakteri Max’i canlandıran Kat Dennings, erkek egemenliğinden bunalan izleyiciler için fıstık gibi iki kızın maceralarını anlatan bu dizinin kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu düşünüyor. Bugüne kadar birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde yer alan Dennings, kariyerinde yıllardır beklediği hamleyi sonunda 2 Broke Girls ile yapmayı başardı. Caroline Channing'i canlandıran Beth Behrs ise bu “eski milyoner/ yeni züğürt” karakterinin kızın bazı izleyicilere fazlasıyla “züppe” gelebileceğini, ancak onun sadece dilinin kemiği olmadığını söylüyor. Behrs’e göre dizinin iki ana karakteri birbirine muhtaçlar. Max’in çalışkanlığı ve el becerisiyle ürettiği top kekleri var; Caroline’da ise bu top kekleri pazarlayarak köşeyi dönmeyi düşünecek kadar büyük bir hayal gücü... Bunun için ihtiyaçları olan tek şey ise; 250 bin dolarlık bir sermaye.

İdare ediyor 7/10.

Edited by hasangdr

• Member ID:  12
  • Followers:  6
  • Content Count:  410
  • Content Per Day:  0.19
  • Last Seen:  

[2] [2]

The Young Pope (2016-2016)

Aka: The Young Pope
Serial
Category
50 min
Runtime
03/09/2016
Release date
Country
Language
1739 times
Visited
  • Drama
PlanetDp Score
  8.8/4
IMDb Score
  8.3/0
Başrollerinde Jude Law ve Diane Keaton'ın yer aldığı The Young Pope, muhafazakar kimliğiyle ve yoksullara karşı merhametiyle ön plana çıkan, çatışmalarla ve karışıklıklarla dolu Amerikalı bir papanın hikayesini merkezine alıyor.

Kurgu, oyunculuk, kostümler, mekânlar, müzikler güzel. Politikayı, ihaneti, arayışı, inancı sorgulayan bir yapım olmuş.

"Jude Law" seçimiyle de nokta atışı yapmış dizi.

8/10.

Edited by hasangdr
  • Like 1

• Member ID:  494
  • Content Count:  150
  • Content Per Day:  0.07
  • Last Seen:  

[27] [9]

Homeland (2011-2020)

Aka: Homeland
Serial
Category
55 min
Runtime
02/10/2011
Release date
USA
Country
English
Language
7446 times
Visited
  • Crime
  • Drama
  • Mystery
  • Thriller
PlanetDp Score
  8.6/50
IMDb Score
  8.3/0
Nicholas Brody 2003'ten beri kayıp bir deniz çavuşudur ve öldüğü düşünülüyordur. Fakat Brody, 8 yıl sonra bir tatbikatta terorist sığınma evinde bulunur ve devlet tarafından "kahraman" olarak nitelendirilir. Carrie Anderson bir CIA memurudur ve Brody'nin El Kaide'ye çalıştığını, onlarla iş birliği yaptığını ve ABD'ye saldırı gerçekleştirme planları olduğuu düşünmektedir.

Homeland 6.sezon 4.bölüm

Spoiler

İlk üç bölümde yeni sezona tam adapte olamamıştım ama 4.bölümle birlikte bu sezona bağlanmış bulunuyorum. İlk sezonlardaki "çatlak CIA ajanı şüphelendiği kişinin kötü adam olduğunu etrafına bir türlü anlatamaz" teması bu sefer Quinn'de hayat buluyor. Bakalım kendi iddialarını ispatlamak için bin dereden su getirip krizlere giren Carrie, Quinn'in şüphelerini ciddiye alacak mı? Bölüm sonundaki olay şaşırttı, sezon şimdi başlıyor, dedirtti...

Edited by hasangdr

• Member ID:  2,739
  • Content Count:  15
  • Content Per Day:  0.01
  • With Us For:  2,183 Days
  • Last Seen:  

tt6143054 PlanetDp Tag Error: Page not found

Sürükleyici bir pilot bölümüydü. Konusu fazla ilgimi çekmese de yoğun öneriler sonucu izlemeye karar verdim. Hoşuma gitti ilk bölüm. 

Tuhaf aynı zamanda merak uyandırıcı bir dizi olacak gibi. Oyunculuklar ve özellikle de müzikleri çok beğendim.

7.5/10

Edited by hasangdr

• Last Seen:  

[27] [9]

Homeland (2011-2020)

Aka: Homeland
Serial
Category
55 min
Runtime
02/10/2011
Release date
USA
Country
English
Language
7446 times
Visited
  • Crime
  • Drama
  • Mystery
  • Thriller
PlanetDp Score
  8.6/50
IMDb Score
  8.3/0
Nicholas Brody 2003'ten beri kayıp bir deniz çavuşudur ve öldüğü düşünülüyordur. Fakat Brody, 8 yıl sonra bir tatbikatta terorist sığınma evinde bulunur ve devlet tarafından "kahraman" olarak nitelendirilir. Carrie Anderson bir CIA memurudur ve Brody'nin El Kaide'ye çalıştığını, onlarla iş birliği yaptığını ve ABD'ye saldırı gerçekleştirme planları olduğuu düşünmektedir.

Dizi yine bir anda vites arttırdı. Tek kişi değil genel olarak işlenmesi çok farklı kılıyor diziyi. Senaristler bile Hillary kazanaır diye ön görmüş heralde ki ters köşeye yattılar :fool: 8/10

tt4428122 PlanetDp Tag Error: Exceeded your usage limit

Çok fazla flashback yapmaya başladılar sinir bozmaya başladı. Tek bölüm içinde bazen 7 ve üzeri geçmiş zaman şimdiki zaman falan derken bayıyorlar 3. sezon onayını alsa bile son sezonu olur aynı şekilde giderlerse 5/10

tt5345490 PlanetDp Tag Error: Exceeded your usage limit

Gözler Bauer'i illaki arıyor o saatin sesi insanın kulağına her çalındığında bi tebessüm oluyor. Dizi aksiyonuyla iyi gidiyor 7/10

Edited by hasangdr

• Last Seen:  

[12] [6]

Fortitude (2015-2018)

Aka: Fortitude
Serial
Category
1 hr
Runtime
29/01/2015
Release date
UK
Country
English
Language
1523 times
Visited
  • Drama
  • Horror
  • Mystery
  • Thriller
PlanetDp Score
  8.9/8
IMDb Score
  7.3/0
Fortitude dünyada başka benzeri olmayan bir yerdir. Kuzey Kutup Bölgesi'nin fırsatları, zenginliği ve keşfi vaadi ile geleceği parlak, kutup doğasının vahşi güzelliğiyle kuşatılmış ve dünyadaki en güvenli kasabalardan biri olan Fortitude'da hiçbir şiddet suçu işlenmemişti. Ta ki şimdiye kadar. (Nehirin~)

Karlarla kaplı mekanlar, buzullar, kuzey ışıkları lapa lapa yağan kar altında çekilen sahneler için bile izlemeye değer yapım 7,5/10

Edited by hasangdr

• kocakafa changed the title to Bugün Hangi Dizi ve Dizi Bölümlerini İzlediniz?
  • Putte featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...