Jump to content
Putte

Bugün Hangi Dizi ve Dizi Bölümlerini İzlediniz?

Recommended Posts

hayhan44
Posted (edited)

IMDb
9.5/1353K

Breaking Bad (2008-2013)

1. 5 seasons
  2. 62 episodes
  3. 49 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    9.4/78
  2. Creator
  3. Release Date
    Jan 20, 2008
  4. Country
      • United States
  5. Language
      • English
      • Spanish
  6. Genres
  7. Cast
    1. Bryan Cranston
        (
      • Walter White
      • )
      62
    2. Anna Gunn
        (
      • Skyler White
      • )
      62
    3. Aaron Paul
        (
      • Jesse Pinkman
      • )
      62
    4. Betsy Brandt
        (
      • Marie Schrader
      • )
      62
    5. RJ Mitte
        (
      • Walter White, Jr.
      • )
      62
    6. Dean Norris
        (
      • Hank Schrader
      • )
      62

When chemistry teacher Walter White is diagnosed with Stage III cancer and given only two years to live, he decides he has nothing to lose. He lives with his teenage son, who has cerebral palsy, and his wife, in New Mexico. Determined to ensure that his family will have a secure future, Walt embarks on a career of drugs and crime. He proves to be remarkably proficient in this new world as he begins manufacturing and selling methamphetamine with one of his former students. The series tracks the impacts of a fatal diagnosis on a regular, hard working man, and explores how a fatal diagnosis affects his morality and transforms him into a major player of the drug trade. written by WellardRockard, jackenyon

1. tt0903747
  2. 2 golden globes
  3. 151 awards
  4. 234 nominations
Updated

Dizi izlemeyen bir olarak adının çokça duyduğum bu yapımı 10 günde tamamladım.Gerçekten finali ile tüm sorulara cevap vermiş güzel bir yapım.62 bölüm içinde bazı sıkıcı bölümler olsa da yinede bir şekilde sıkılmadan kendini izletiyor.Özellikle Tuco 'u sahne sinekli bölüm aklımda yer etti.

8.5/10

Edited by hayhan44
  • Like 2

engereklee

IMDb
7.6/3K

Home Before Dark (2020–)

1. 1 season
  2. 10 episodes
  3. 45 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    7.7/3
  2. Creator
  3. Release Date
    Apr 3, 2020
  4. Country
      • United States
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Jim Sturgess
        (
      • Matt Lisko
      • )
      10
    2. Brooklynn Prince
        (
      • Hilde Lisko
      • )
      10
    3. Abby Miller
        (
      • Bridget Jensen
      • )
      10
    4. Kylie Rogers
        (
      • Izzy Lisko
      • )
      10
    5. Michael Weston
        (
      • Lt. Frank Briggs, Jr.
      • )
      10
    6. Joelle Carter
        (
      • Principal Kim Collins
      • )
      10

A young girl from the big city uncovers clues to an unsolved cold case while visiting her father's small lakeside town. written by Unknown

1. tt6053512
Updated

Öncelikle açık açık belirteyim ki, ismini vermeyeceğim bir dizi sitesinden topluca indirip, peş peşe izledim.

Aslında içerik olarak belki de 12 yaş üstü ile rahat rahat ailece izleyebileceğiniz bir dizi iken, altyazıyı hazırlayan ("çeviren" demek istemiyorum, çeviride emek harcayan arkadaşlara haksızlık olur) zatın gerekli gereksiz her sözü "sinkaf"lı küfürlere bağlaması nedeniyle ailece izlenemez hale gelmiş. Kaldı ki ufacık çocuğun ağzından bile (sözde) öyle söylendiğini zannediyorsunuz. Aslı  öyle mi: Hayır. Ama maalesef, sitemize 1'nci bölümünü yüklediğim altyazı üzerinden değerlendiremiyorum, o arkadaşın çevirisini tamamlamasını bekleyemedim.

Yukarıda belirttiğim gibi aslında aile filmi ve gerçekten tecrübeli bir çevirmen arkadaşın "hassas" çevirisini hak ediyor.

Konuda tekrar girmeyeyim. Birkaç sitedeki yorumlarda denk gelmişti, yorumlarda dizide biraz abarttıklarını yazıyorlardı. Ben de bu konuda hemfikirim. Amerika'daki hukuk (!) sistemindeki (öyle bir sistem varsa) rezaletleri, polis teşkilatındaki yolsuzlukları vurgulaması harika ama onca kişi hatta kızın gazeteci babası dururken olayın üzerine 9 yaşındaki bir kızın gitmesini siz de yadırgayacaksınızdır. Zaten 1 puanı da bu yüzden kırdım.

Notum On üzerinden DOKUZ.

Umarım bir çevirmen arkadaşımız bu güzel diziyi hak ettiği Türkçe altyazıya kavuşturur da, sizler de izleme imkanı bulursunuz. Bence izlemek için bir kenara not alın derim. Beğenmeyenleriniz de olabilir. Ama ne demişler: Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Franz_K
IMDb
8.1/130K

The End of the F***ing World (2017-2019)

1. 2 seasons
  2. 16 episodes
  3. 25 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    7.7/10
  2. Creator
    Unknown
  3. Release Date
    Oct 24, 2017
  4. Country
      • United Kingdom
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Jessica Barden
        (
      • Alyssa
      • )
      16
    2. Alex Lawther
        (
      • James
      • )
      16
    3. Steve Oram
        (
      • Phil
      • )
      11
    4. Christine Bottomley
        (
      • Gwen
      • )
      10
    5. Naomi Ackie
        (
      • Bonnie
      • )
      7
    6. Jonathan Aris
        (
      • Professor Clive Koch
      • )
      10

Based on the award-winning series of comic books by Charles Forsman, The End of the F***ing World invites viewers into the dark and confusing lives of teen outsiders James and Alyssa as they embark on a road trip to find Alyssa's father, who left home when she was a child. written by ahmetkozan

1. tt6257970
  2. 1 emmy nomination
  3. 4 awards
  4. 5 nominations
Updated

Netflix evreni içerik itibariyle her ne kadar çok ilgimi çekmese de zaman zaman beni de cezbeden seçenekler sunabiliyor. Onlardan biri olan The End of the F***ing World; İngiliz yapımı başarılı bir orijinal Netflix dizisi. Dizi, 8’er bölümlük iki sezonda her biri 20’şer dakikalık bölümler halinde hızlı ilerleyen ilgi çekici bir hikâyeye ve akıcı bir anlatım diline sahip. Çizdiği karakterler son derece orijinal ve o karakterleri canlandıran oyuncular da gayet başarılı. Bir dizi olarak düşünüldüğünde ilk bölümüyle son bölümü arasında mantıksal ilişki kurma ve arayı doldurma konusunda da oldukça tutarlı bir senaryoya sahip The End of the F***ing World, genele hâkim olan özgün atmosferi ve ilgi çekici hikâyesi ile izlemeye değer bir yapım.

8,0 /10

engereklee

IMDb
7.6/7K

Evil (2019–)

1. 2 seasons
  2. 14 episodes
  3. 42 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    7/1
  2. Creator
  3. Release Date
    Sep 26, 2019
  4. Country
      • United States
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Katja Herbers
        (
      • Kristen Bouchard
      • )
      13
    2. Mike Colter
        (
      • David Acosta
      • )
      13
    3. Aasif Mandvi
        (
      • Ben Shakir
      • )
      13
    4. Brooklyn Shuck
        (
      • Lynn Bouchard
      • )
      10
    5. Skylar Gray
        (
      • Lila Bouchard
      • )
      10
    6. Maddy Crocco
        (
      • Lexis Bouchard
      • )
      10

A skeptical female clinical psychologist joins a priest-in-training and a blue-collar contractor as they investigate supposed miracles, demonic possession, and other extraordinary occurrences to see if there's a scientific explanation or if something truly supernatural is at work. written by Unknown

1. tt9055008
  2. 1 nomination
Updated

Katolik kilisesi emrinde rahiplik stajı yaparken aynı zamanda dini olağanüstü olayları inceleyen bir adamı, ateist olduğunu gizlemeyen bir adlitıp psikoloğunu ve müslüman bir teknik elemanı biraraya getirip, bunların olağaüstü olayların bilimsel bir vaka mı yoksa dini  bir fenomen mi olduklarını tespit etmeleri istenirse neler olacağını 13 bölümlük 1'nci sezonda izledim. Muhteşem değil ama #EvdeKal günleri için idare eder denilebilir. KORKU tarzı için farklı bir yaklaşım da denilebilir. Zaman zaman tebessüm dahi edebilirsiniz. 2'nci sezonunun 2020 yılında yayınlamasının planlandığını ekleyeyim.

Notum ise ON üzerinden YEDİ.

umfuk55

IMDb
8.4/15K

Police Squad! (1982)

1. 1 season
  2. 6 episodes
  3. 24 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    9/2
  2. Creator
  3. Release Date
    Mar 4, 1982
  4. Country
      • United States
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Leslie Nielsen
        (
      • Det. Frank Drebin
      • )
      6
    2. Alan North
        (
      • Capt. Ed Hocken
      • )
      6
    3. Rex Hamilton
        (
      • Abraham Lincoln
      • )
      6
    4. Ed Williams
        (
      • Mr. Olson
      • )
      6
    5. William Duell
        (
      • Johnny
      • )
      6
    6. Peter Lupus
        (
      • Norberg
      • )
      4

Marginally a "straight" police drama in the Jack Webb/Quinn Martin school, Police Squad occurs in a strange universe where everything is taken literally (when a name "rings a bell" we hear bells go off every time someone mentions it), non sequiturs occur (a mime tries to spell out a ransom note, and Officer Nordberg guesses "Theme From a Summer Place") and sight gags abound (while looking for a corpse, someone wants to know the time and the dead man's hand drops out of a tree). written by Unknown

1. tt0083466
  2. 2 emmy nominations
  3. 1 award
  4. 1 nomination
Updated

Leslie Nielsen'ı belkide üne kavuşturan dizide diyebiliriz, her bölümünde farklı olayların olduğu bir mini dizi, polis ekibinin başından geçen komik olaylar silsilesi, Leslie Nielsen varsa pek anlatmaya gerek yok nasıl bir komedi olduğunu,

ek olarak daha sonra 3 bölümlük The Naked Gun film serisinede çevrildiğini hatırlatayım.

8 /10

• Like 1

engereklee

IMDb
6.4/1K

Briarpatch (2019–)

1. 1 season
  2. 10 episodes
  3. 42 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    7/1
  2. Creator
  3. Release Date
    Feb 6, 2020
  4. Country
      • United States
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Rosario Dawson
        (
      • Allegra Dill
      • )
      10
    2. Jay R. Ferguson
        (
      • Jake Spivey
      • )
      10
    3. Edi Gathegi
        (
      • A.D. Singe
      • )
      10
    4. Brian Geraghty
        (
      • Gene Colder
      • )
      10
    5. Kim Dickens
        (
      • Eve Raytek
      • )
      9
    6. Allegra Edwards
        (
      • Cindy McCabe
      • )
      8

An investigator returns home to solve the death of her sister from a car-bombing. The search for a killer unravels a system of corruption in her small border town. written by Unknown

1. tt8289758
Updated

Diziyi bölüm bölüm izlememiş olup da toptan izleyecek olanlar için bir şeyler yazayım dedim.

Öncelikle polisiye bir dizi olduğu için tercih etmiştim, ama güzel bir konu seçilmiş olmasına rağmen maalesef ki tempo zaman zaman oldukça düşüyor, kaldı ki zaman zaman uyukladığımı da söylesem yalan olmaz. Politik mevzular, alakasız konular bir kenara bırakılıp da asıl konuya dönülünce tempo hızlanıyor ve dizinin tadına o zaman varılıyor. Aslınca 10 bölüm yerine 3~5 bölümle kotarılmış olsaymış, gereksiz konular ayıklansaymış süper olacakmış. İzlemeyi düşünenler bu olumsuzlukları göze alabiliyorsa izlesin, yoksa çok sıkılacaklardır.

Notum ise (her türlü olumsuzluğa rağmen) On üzerinden YEDİ.

engereklee

IMDb
7.3/5K

The Twilight Zone (2002-2003)

1. 1 season
  2. 43 episodes
  3. 43 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    8/1
  2. Creator
  3. Release Date
    Sep 18, 2002
  4. Country
      • Canada
      • United States
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Forest Whitaker
        (
      • Self - Host
      • )
      43

This second revival of The Twilight Zone (1959) presents tales of suspense, fantasy, science fiction and horror. written by Unknown

1. tt0318252
  2. 1 award
  3. 1 nomination
Updated

Değerlendirme yaparken en çok zorlandıklarım, her bölümü ayrı konu içeren diziler.

Hatta bazen her bölümün yönetmeni senaristi dahi farklı oluyor.

Bu dizi de öyle. "Alacakaranlık Kuşağı"nın 2002 versiyonu (toplam 44 bölüm) dün gece tamamladım.

Her bölüm 20~25 dakika olduğu için hiç sıkılmadan gayet keyifle izledim.
Aslında her bölüme ayrı puan vermek lazım ama 44 bölüm olunca insan üşeniyor. Genelde zaten vasat üstü, tek tük anlamsız ve saçma bulduğum bölümü saymazsak çoğu bölüm müstakilen 9~10 notu hak ediyor zaten.

Ben de genel olarak ON üzerinden SEKİZ verdim.

Çoğu bölümü keyifle izleyeceğiniz düşünerek tavsiye ediyorum.

• Like 1

Franz_K
IMDb
7.9/47K

The Outsider (2020–)

1. 1 season
  2. 10 episodes
  3. 1 hour
  4. TV Series

1. Rating
    8/10
  2. Creator
  3. Release Date
    Jan 12, 2020
  4. Country
      • United States
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Ben Mendelsohn
        (
      • Ralph Anderson
      • )
      10
    2. Bill Camp
        (
      • Howard Salomon
      • )
      10
    3. Jeremy Bobb
        (
      • Alec Pelley
      • )
      10
    4. Mare Winningham
        (
      • Jeannie Anderson
      • )
      10
    5. Paddy Considine
        (
      • Claude Bolton
      • )
      10
    6. Yul Vazquez
        (
      • Yunis Sablo
      • )
      10

The Outsider begins with a seemingly straightforward investigation into the gruesome murder of a young boy. But when an insidious supernatural force edges its way into the case, it leads a seasoned cop and an unorthodox investigator to question everything they believe in. written by Unknown

1. tt8550800
Updated

Outsider, vahşi bir cinayete kurban giden 12 yaşındaki bir çocuğun katilini yakalayan polis ekiplerinin bu cinayetin aslında hiç de göründüğü gibi olmadığını fark etmeleri üzerine genişlettikleri soruşturmayı ve olayın derinine indikçe karşılarına çıkan esrarengiz olaylar zincirini anlatan başarılı bir Stephen King uyarlaması. Aşinası olduğumuz suç / gerilim dizilerinin tüm ana notalarını taşıyan dizi buna sos olarak eklediği paranormal ayrıntılarla daha ilginç bir hikâyeye dönüşüyor ve yarattığı gizem ile seyircideki merak duygusunu son bölüme kadar taşıyor. Süreye oynayan bir iki bölümde tempo kaybetse de Stephen King farkının her anında hissedildiği; karakter yaratmadaki başarısı, sağlam oyuncu performansları ve şok edici sahneleriyle izlenebilirliği yüksek, görece zayıf finaline rağmen hayal kırıklığı yaratmayan başarılı bir dizi Outsider.

7,6/10

• Like 3

SirRonyon

IMDb
8.5/70K

After Life (2019–)

1. 3 seasons
  2. 18 episodes
  3. 30 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    8.1/9
  2. Creator
  3. Release Date
    Mar 8, 2019
  4. Country
      • United Kingdom
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Ricky Gervais
        (
      • Tony
      • )
      12
    2. Tom Basden
        (
      • Matt
      • )
      12
    3. Tony Way
        (
      • Lenny
      • )
      12
    4. Diane Morgan
        (
      • Kath
      • )
      12
    5. Mandeep Dhillon
        (
      • Sandy
      • )
      12
    6. David Bradley
        (
      • Tony's Dad
      • )
      12

After Tony's wife dies unexpectedly, his nice-guy persona is altered into an impulsive, devil-may-care attitude; taking his old world by storm. written by Unknown

1. tt8398600
Updated

Sezon 1 & 2

Ricky Ger/vais gerçekten güzel ve çok samimi bir işe imza atmış. Oldukça kısa bölüm süreleri ve az bölümden oluşan sezonlarıyla birkaç oturuşta kolayca bitirilebilecek bir dizi yapmış. Dizinin türü olarak görünen komedi ibaresine pek aldanmamak gerek, ziyadesiyle üzücü ve çok kişiye ağır gelebilecek dozda dram söz konusu. Başka dizilerden de tanıyabileceğimiz bir çok İngiliz aktör var kadroda ve oyunculuklar genel olarak oldukça başarılı. Sulu komedilerden veya sitcomlardan ziyade benim gibi daha dişe dokunur hikayelerle dolu ve dram soslu komedileri seviyorsanız eminim ki çok hoşunuza gidecektir. 

Spoiler

Maalesef ikinci sezonu -dizinin ilk sezonuna kıyasla- daha zayıf buldum. Özellikle kadroya dahil olan yeni karakterlerin istisnasız hepsi ilgi çekici veya izlemeye değer olmaktan uzaktılar. Şu tiyatrocu tayfa özellikle dizinin sürdüğü realist tona ciddi tezat oluşturup tat kaçırdı bende. Bunun yanı sıra ikinci sezonda biraz Cem Yılmaz sendromu yaşanmış gibi hissettim yer yer. Bir yapımın hem yönetmeni, hem yazarı, hem başrol oyuncusu aynı kişi olunca biraz kendi çiftliğinde istediği gibi at koşturmaya maalesef ki dönüyor olay. İlk sezon sonunda hikayenin yöneldiği taraf çok havada kaldı. Pozitif işaretler verildi, Tony düzelecek veya o derin depresyondan ve intihar meylinden yavaş yavaş sıyrılacak gibiyken ikinci sezon bu hikaye hiç yaşanmamışçasına aynı noktaya dönmek aklıma oturmuyor. İlk sezonda Tony karakterinin diğer karakterlerle yakaladığı ikili uyumun sürdürülmesi konusunda da sıkıntı var bence. Mesela ilk sezondaki keş arkadaş gibi bir karakter etkileşimi görmedik. Nam-ı diğer sex worker da öylesine bir karaktere dönüştü. Bence fikren hikayeyi sürdürmekte sorun yaşanıyor gibi.

1. Sezon: 9/10

2. Sezon: 7/10

• Like 1

Franz_K
IMDb
8.5/70K

After Life (2019–)

1. 3 seasons
  2. 18 episodes
  3. 30 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    8.1/9
  2. Creator
  3. Release Date
    Mar 8, 2019
  4. Country
      • United Kingdom
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Ricky Gervais
        (
      • Tony
      • )
      12
    2. Tom Basden
        (
      • Matt
      • )
      12
    3. Tony Way
        (
      • Lenny
      • )
      12
    4. Diane Morgan
        (
      • Kath
      • )
      12
    5. Mandeep Dhillon
        (
      • Sandy
      • )
      12
    6. David Bradley
        (
      • Tony's Dad
      • )
      12

After Tony's wife dies unexpectedly, his nice-guy persona is altered into an impulsive, devil-may-care attitude; taking his old world by storm. written by Unknown

1. tt8398600
Updated

Çok sevdiği eşini genç yaşta kaybettikten sonra sınırsız bir öfke ve sonu gelmez bir acı ile baş başa kalan Tony’nin hayata yeniden tutunma ile tutunamama, çekip gitme arasında bocaladığı sürece dair son derecede acımasız bir kara mizah ile örülü bir o kadar da sıcak ve sevimli hikâyesi After Life. Dizi Tony’nin her sabah uyandığında ve yatmadan önce bir iki kadeh içki eşliğinde, karısının ölmeden önce kendisi için çektiği videoları izlediği ya da ona ait anılardan bahsettiği sahnelerde her ne kadar seyircinin böğrüne kanırtarak hançerler soksa da eşine az rastlanır mizahi dili sayesinde yaşlı gözlerle bolca gülümsetmeyi başarıyor seyircisini. After Life; özellikle Tony rolüyle Ricky Gervais’in ve bizzat onun yarattığı postacıdan seks işçisine, evsiz adamdan gazete çalışanlarına, bakım evindeki babadan mezar başında kocasıyla konuşan dul kadına, sinir bozucu terapistten neredeyse her bölümde gazeteye haber olmak istedikleri için tanıştığımız birbirinden orijinal, her biri ayrı bir film konusu olacak tiplere kadar zengin karakter kadrosunun katkısıyla seyirciyi kendine sımsıkı bağlıyor. Can alıcı diyalogları ile acının ve hüznün mizah ile bu kadar iç içe olduğu, bu kadar güzel yoğrulduğu, bu kadar özgün bir senaryoya sahip, neredeyse kusursuz böyle bir diziye denk gelmek kolay değil. Kaçırmamak gerek…

9,5/10

• Like 1

samet_419

IMDb
7.5/196

Tell Me What You Saw (2020)

1. 1 season
  2. 16 episodes
  3. 1 hour
  4. TV Series

1. Rating
    7/2
  2. Creator
    Unknown
  3. Release Date
    Feb 1, 2020
  4. Country
      • Korea, Republic Of
  5. Language
      • Korean
  6. Genres
  7. Cast
    1. Hyuk Jang
        (
      • Oh Hyun Jae
      • )
      16
    2. Choi Sooyoung
        (
      • Cha Su Young
      • )
      16
    3. Seo-Yeon Jin
        (
      • Hwang Ha Young
      • )
      16
    4. Seung-su Ryu
        (
      • Yang Man Soo
      • )
      16
    5. Soo-Ho Shin
        (
      • Jang Tae Sung
      • )
      16
    6. Hee-Je Yoo
        (
      • Lee Ji Min
      • )
      16

An eccentric genius profiler works with a detective with photographic memory and a police chief to go after a serial killer who was thought to be dead. written by Unknown

1. tt11557904
Updated

Fazla göz boyayan sıradan bir polisiye. Dedektifiymiş, profil uzmanıymış, katiliymiş neredeyse herkes mastermind. Sürekli karşısındakinin hamlesini tahmin etme yarışı. Bu durum hikayeyi hiç gerçekçi kılmıyor. İzleyicinin bundan sıkılacağını tahmin edip araya birkaç farklı dava sıkıştırmışlar. Kore dizilerindeki herkesin birbirine bir şekilde tesadüfen bağlı olma klişesi yine var. İzleyici kandırılmaya çalışılıyor ama daha başlardan fark ettim. Gizem vermeye çalışmışlar, yine Kore dizilerindeki nüfuzlu kişilerin güç gösterisi şeklinde. Ama sadece çalışmışlar, dayanaksız ve içi boş kalıyor. Polisiye olarak seri katilin imzası tamam, ama ne motifi var ne de belli bir kurban profili. Motif kısmını sonlara doğru tek bir sözle geçiştirmeye çalışmışlar ama yemezler. Seri katil kesinlikle seri katil profiline uymuyor. Bu böyle olunca profil uzmanının söylediği her şeyin boş olduğu bir duruma çıkıyoruz. Daha çok eleştireceğim ama detay vermem gerekecek, spoiler olmasın. Başta da dediğim gibi iyi gibi görünen ama göz boyamadan ibaret sıradan bir polisiye. Kanal OCN olunca umutlarım yüksekti oysa ki. Ortalama dizi notuyla bitireyim 8/10.
MDL'de neredeyse tüm diziler 8'den başlar, puan aralıkları 0,5'tir. Ortalama notları budur. Sekizi görünce yanılmayın, mdl değeri o. Gerçek değeri en fazla 7 benim gözümde.

• Like 1

Captain Hook
Posted (edited)

IMDb
8.3/300K

Homeland (2011-2020)

1. 8 seasons
  2. 96 episodes
  3. 55 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    8.6/47
  2. Creator
  3. Release Date
    Oct 2, 2011
  4. Country
      • United States
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Claire Danes
        (
      • Carrie Mathison
      • )
      96
    2. Mandy Patinkin
        (
      • Saul Berenson
      • )
      96
    3. Rupert Friend
        (
      • Peter Quinn
      • )
      58
    4. Maury Sterling
        (
      • Max Piotrowski
      • )
      45
    5. F. Murray Abraham
        (
      • Dar Adal
      • )
      43

The winner of 6 Emmy Awards including Outstanding Drama Series, Homeland is an edge-of-your-seat sensation. Marine Sergeant Nicholas Brody is both a decorated hero and a serious threat. CIA officer Carrie Mathison is tops in her field despite being bipolar. The delicate dance these two complex characters perform, built on lies, suspicion, and desire, is at the heart of this gripping, emotional thriller in which nothing short of the fate of our nation is at stake. written by ahmetkozan

1. tt1796960
  2. 5 golden globes
  3. 55 awards
  4. 172 nominations
Updated

Genel de olumlu yorumlar okudum, hep izleyeceğim dedim, plan yapmak şimdiye düştü. Az önce açılış bölümünü izledim. Daha müthiş, harika ve şahane dizi demek için erken, umarım zamanla severim.

Keşke ben de ilk defa izlemeye başlasaydım diyen olabilir, doğrudur.

Tanıdık simalar gördüğüme sevindim. Supergirl  dizisinden David Harewood, Deadpool sersinden ve Gotham, V dizilerinden  Morena Baccarin  ve The Blacklist dizisinden Diego Klattenhoff. Umarım beğendiğim başka simaları da görürüm ve hikaye örgüsü daha da gelişir. Ağustos ayına kadar bütün sezonları bitirmeyi planlıyorum.

6/10.

Edited by Captain Hook

Franz_K
IMDb
8.8/11K

Normal People (2020)

1. 1 season
  2. 12 episodes
  3. Unknown
  4. TV Series

1. Rating
    8/2
  2. Creator
    Unknown
  3. Release Date
    Apr 29, 2020
  4. Country
      • Ireland
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Daisy Edgar-Jones
        (
      • Marianne
      • )
      12
    2. Paul Mescal
        (
      • Connell
      • )
      12
    3. Desmond Eastwood
        (
      • Niall
      • )
      8
    4. Aislín McGuckin
        (
      • Denise
      • )
      8
    5. Sarah Greene
        (
      • Lorraine
      • )
      6
    6. Frank Blake
        (
      • Alan
      • )
      6

Follows Marianne and Connell, from different backgrounds but the same small town in Ireland, as they weave in and out of each other's romantic lives. written by Unknown

1. tt9059760
Updated

Sally Rooney'nin aynı isimli romanından uyarlanan ve karakterlerinin psikolojilerini, değişen ruh hallerini, yaşadıkları derin duygusal iniş çıkışları başarıyla yansıtan, alt yapısı oldukça dolu, etkileyici bir karmaşık aşk hikâyesi Normal People. Birbirileri için yaratıldıklarını bildikleri halde etraflarına ördükleri duvarları aşıp birbirlerine yüreklerini açmayı başaramayan ve kronikleşen bir iletişimsizlik girdabında sürüklenen iki karakterin lisede başlayıp üniversite yıllarına kadar uzanan bir küs bir barışık ilişkilerini anlatan dizi, rollerini çok iyi canlandıran iki başarılı oyuncunun etkileyici performansından ve karakterlerinin çalkantılı ruh hallerini başarıyla yansıtan psikolojik derinliği yüksek kurgusundan alıyor gücünü. Dizinin hassas izleyiciyi rahatsız edebilecek fazla detaylandırılmış ve uzun tutulmuş cinsel içerikli sahneleri her ne kadar ilk başta gereksiz görülse de inişli çıkışlı ilişkileri ve birbirlerini her yaraladıklarında çareyi yine birbirlerinde arayan, yaşadıkları her travmada birbirlerine sığınan iki insanın güçlü bağları düşünüldüğünde bu sahnelerin ilişkinin detaylı profilini yansıtması adına hiç de gereksiz olmadığı sonucuna varmak pekâlâ mümkün. Sıradan bir aşk hikâyesinden öteye geçmeyecek senaryosuna rağmen Normal People; karmaşık kişilikleri ile dikkat çeken kahramanlarının psikolojik çözümlemelerine ağırlık veren derinlikli anlatısıyla ve detaylarla zenginleştirilmiş göz dolduran görüntü yönetmenliği ile kesinlikle şans verilmesi gereken bir yapım.

8,3/10

engereklee

IMDb
3.6/175

Alien Highway (2019–)

1. 1 season
  2. 8 episodes
  3. 44 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    5/1
  2. Creator
    Unknown
  3. Release Date
    Jun 12, 2019
  4. Country
      • United States
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Chuck Zukowski
        (
      • Self
      • )
      8
    2. Daniel Zukowski
        (
      • Self
      • )
      8
    3. Heather Taddy
        (
      • Self
      • )
      8
    4. Vince D'Orazi
        (
      • Narrator
      • )
      7

Chuck Zukowski, who has researched UFOs for over 30 years, teams up with his son and an investigator to pursue cases in search for definitive proof of UFOs along America's Alien Highway. written by Unknown

1. tt10379670
Updated

Bu belgesel yapımda, eski şerif ve 30 yıllık UFO araştırmacısı Chuck Zukowski, oğlu Daniel (Dan) Zukowski ve UFO araştırmacısı Heather Taddy ile birlikte Amerika'da yaşanmış UFO olaylarını yerinde inceliyorlar.

Açıkçası çok meşhur UFO olayları ile ilgili bilinenlere yeni bir şey katamamışlar. Yerinde yaptıkları gözlemlerde de ciddi bir sonuç elde edemiyorlar zaten. Dizinin çoğu yerinde uyukladığımı da itiraf etmeliyim.
UFO konularına ilgi duyuyorsanız, yapacak başka bir şeyiniz de yoksa belki izlenebilir. Yoksa "uzak durun" derim.

Notum (bol keseden) ON üzerinden BEŞ.

engereklee

IMDb
7.1/374

Cursed Films (2020)

1. 1 season
  2. 5 episodes
  3. 30 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    9/1
  2. Creator
    Unknown
  3. Release Date
    Apr 2, 2020
  4. Country
      • Canada
      • United States
  5. Language
      • English
  6. Genres
  7. Cast
    1. Phil Nobile Jr.
        (
      • Self - Editor-in-Chief, Fangoria
      • )
      5
    2. Mitch Horowitz
        (
      • Self - Author, Occult America
      • )
      3
    3. Ryan Turek
        (
      • Self - VP of Development, Blumhouse Pictures
      • )
      3
    4. April Wolfe
        (
      • Self - Film Critic
      • )
      3
    5. Hector Avalos
        (
      • Self - Professor of Religious Studies
      • )
      2
    6. Stefano Beninati
        (
      • Self
      • )
      2

Cursed Films is a five part documentary series which explores the myths and legends behind some of Hollywood's notoriously cursed horror film productions. written by Unknown

1. tt10036104
Updated

Film dünyasında ses getiren ve bir şekilde halkın diline "bu film lanetli" diye pelesenk olan 5 ayrı yapım inceleniyor bu belgeselde.

Bu filmler gerçekten lanetli mi, yoksa sadece iyi satış yapsın, gündemde kalsın diye bir PR çalışması mı bu lanet söylentileri?

5 ayrı bölümde sırasıyla, The Exorcist (Şeytan), The Omen (Kehanet), Poltergeist (Kötü Ruh), The Crow (Ölümsüz Aşk) ve  Twilight Zone: The Movie (Alacakaranlık Kuşağı) filmlerinde yaşanan garip olayların içyüzü anlatılıyor.

Her bir bölümü ayrı ayrı değerlendirmekte yarar var. Zira, her bölümde konular izleyiciye gayet güzel aktarılmakla beraber, imdb bölüm notlarından da göreceğiniz gibi bilhassa son 3 bölüm çok etkiliyor. Gözünüzü kırpmadan izleyeceğiniz bir belgesel haline geliyor.

Benim ilk üçüm ise sırasıyla: The Crow, Twilight Zone: The Movie ve Poltergeist incelemeleri.

Genel olarak değerlendirmem ise ON üzerinden DOKUZ.

Kesinlikle izlenmesi gereken bu belgesel/dizinin en kısa zamanda Türkçe altyazıya kavuşturulması dileğiyle...

Franz_K
IMDb
8.2/10K

Unforgotten (2015–)

1. 4 seasons
  2. 24 episodes
  3. 45 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    7.7/3
  2. Creator
  3. Release Date
    Apr 8, 2018
  4. Country
      • United Kingdom
  5. Language
      • English
      • Spanish
      • Arabic
  6. Genres
  7. Cast
    1. Nicola Walker
        (
      • DCI Cassie Stuart
      • )
      24
    2. Sanjeev Bhaskar
        (
      • DS Sunil 'Sunny' Khan
      • )
      24
    3. Lewis Reeves
        (
      • DC Jake Collier
      • )
      24
    4. Jordan Long
        (
      • DS Murray Boulting
      • )
      24
    5. Peter Egan
        (
      • Martin Hughes
      • )
      24
    6. Carolina Main
        (
      • DC Fran Lingley
      • )
      18

When the body of a young man is discovered in a derelict building, Detective Chief Inspector (DCI) Cassie Stuart is called in to investigate with her partner, Detective Sergeant (DS) Sunil "Sunny" Khan (Sanjeev Bhaskar). Jimmy Sullivan was a homeless boy, murdered in 1976 when the building was a hostel. His diary implicates four suspects; a clergyman, an eminent entrepreneur, a community worker, and a wheelchair-bound husband caring for his wife. Each has a secret to hide. As their lies unravel, the people they love most begin to wonder what else they might be capable of. Nothing in this case is black and white. Can you ever really know the people closest to you? What secrets have they buried? written by Unknown

1. tt4192812
  2. 2 awards
  3. 1 nomination
Updated

Polisiye/suç temalı diziler konusunda çok başarılı işler çıkartan İngiltere’den bildik kalıpların oldukça dışında, her biri birbirinden başarılı altışar bölümlük üç sezondan oluşan bir yapım Unforgotten. Diziyi benzerlerinden ayıran en önemli özelliği her sezonda kendi zamanında işlenen bir cinayetin failini aramak ya da bir seri katilin peşinde koşmak yerine tesadüfen bulunan insan kalıntıları üzerinden yıllar önce işlenmiş cinayetlerin üzerindeki sır perdesini aralamaya dair hikâyelere sahip olması. İşlediği bu tema ile kendi klişesini yaratan dizi; her üç sezonda da tesadüfen bulunmuş insan kalıntıları sahnesiyle açılıyor ve bir yandan dedektiflerin bu kalıntılar üzerinden yürüttükleri araştırmalara odaklanıyor, bir yandan da birbiriyle alakasız görünen ancak dedektiflerin araştırmaları ilerledikçe hem birbirileri ile hem de işlenen cinayet ile bir şekilde bağlantısı ortaya çıkan geçmişleri karanlık insanların bireysel hikâyelerini anlatıyor. Dizi, onlarca yıl önce işlenmiş bir suçu açığa çıkarmanın ne kadar imkânsız olabileceğini umursamadan tutarlı ve inandırıcı hikâyeler anlatması yönüyle çok başarılı her şeyden önce. Başlangıçta birbiriyle ilgisiz görünen geçmişi travmalarla dolu insanlara ve bu insanların olaylar aydınlandıkça ortaya çıkan trajik hayatlarına dair yan hikâyeleri ile anlatısını zenginleştiren dizi; işlediği zor temaya rağmen mantık hatasına düşmeyen kurgusu, seyircinin kolayca benimseyip sempati duyacağı dedektif karakterleri ve özellikle polisiye/suç dizilerinde alışık olmadığımız ikinci sezon finaliyle izlemeye değer bir yapım.

8,8/10

SirRonyon

..

IMDb
8.6/1K

Alef (2020)

1. 1 season
  2. 8 episodes
  3. 53 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    8.5/4
  2. Creator
  3. Release Date
    Unknown
  4. Country
      • Turkey
  5. Language
      • Turkish
  6. Genres
  7. Cast

Two detectives try to unravel the mystery of the murders that followed the discovery of a body in the Bosphorus. written by Unknown

1. tt11232670
Updated

1. Sezon

Bayram karantinasında oyalanacak şey olur diye sakladığım bu diziyi ilk akşamdan bitireceğim gerçekten aklıma gelmezdi. Gerek çevremde aldığım olumlu yorumlar gerek kendi ilk izlenimlerim sonucu genel anlamda 'iyi' bir yapımla karşılaşacağımı gösteriyordu zaten ama beklediğimden de iyi çıktı. Dizi tam bir Ahmet Ümit romanı kıvamında diyebilirim. Tarihi ve dini motiflerle iç içe geçmiş muhteşem bir cinayet hikayesi. Senaryo o kadar dolu dolu yazılmış, tüm küçük parçalar o kadar ustalıkla bir araya getirilmiş ki puzzle'ı tamamlamaya çalışırken gerçekten izlerken bile yoruldum. İlk birkaç bölüm çok hızlı giriş yapan dizi orta bölümlerde vites düşürüp düğümü iyice içinden çıkılmaz bir hale getiriyor. Açıkçası final bölümü öncesi biraz kafamın çorba olmasından şikayet ederken buldum kendimi fakat neyse ki finalde her şeyi çok güzel toparladılar ve düğümleri incelikle çözdüler. Tahminlerimin büyük çoğunlukla doğru çıkmayıp da finalde de beni şaşırtmış olması yine bir artı yazdı. Senaryonun güzelliğini bir kenara bırakırsak dizinin muhteşem çekimlerinden bahsedebiliriz. Her sahne gerçekten tablo gibiydi. İşin teknik kısmından yorum yapabilecek kadar anlamasam da sanırım görüntü yönetmenliğinin başarısı bu, tıpkı Şahsiyet'te olduğu gibi izlerken insan hayran kalıyor. Tüm bu güzelliğin üstüne bir de şahane iki başrol koyunca tadından yenmeyecek bir iş çıkmış ortaya. 8 bölümlük sezonu tek oturuşta bitirdim ve çok keyif aldım. Bizimkiler artık iyi dizi yapmayı gerçekten öğrendi bence. Masum gibi güzel bir yapımla takdirimi kazanan BluTV şimdi de Alef ile çıtayı daha da yukarıya taşımış. Bravo.

9/10

engereklee

IMDb
6.9/71

Ghost Brothers: Haunted Houseguests (2019–)

1. 1 season
  2. 8 episodes
  3. Unknown
  4. TV Series

1. Rating
    8/1
  2. Creator
    Unknown
  3. Release Date
    Aug 16, 2019
  4. Country
    Unknown
  5. Language
    Unknown
  6. Genres
  7. Cast
    1. Marcus Harvey
        (
      • Self
      • )
      8
    2. Juwan Mass
        (
      • Self
      • )
      8
    3. Dalen Spratt
        (
      • Self
      • )
      8

A team of investigators respond to pleas from families experiencing paranormal activity in their homes. written by Unknown

1. tt10687236
Updated

Marcus Harvey, Juwan Mass ve Dalen Spratt'ten oluşan "Ghost Brothers" üçlüsü, hayalet şikayetleri olanların talepleri üzerine evlerine misafir olup, dertlerine çözüm bulmaya çalışıyorlar. Aslında bakarsanız, daha önce izleyip de değerlendirmesini yapmış olduğum Ghost Adventures'ın siyahi versiyonu diyebiliriz. Biraz daha gırgırı da denilebilir. Böyle hayaletli mevzulara meraklı olanlar için izlenebilir diyebilirim.

Notum ise ON üzerinden SEKİZ.

Edited by engereklee

Franz_K
IMDb
8.6/1K

Alef (2020)

1. 1 season
  2. 8 episodes
  3. 53 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    8.5/4
  2. Creator
  3. Release Date
    Unknown
  4. Country
      • Turkey
  5. Language
      • Turkish
  6. Genres
  7. Cast

Two detectives try to unravel the mystery of the murders that followed the discovery of a body in the Bosphorus. written by Unknown

1. tt11232670
Updated

Emin Alper imzası ve güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken, merak uyandıran Alef; dini ve tarihi unsurlarla zenginleştirilmiş kurgusu ve ilginç hikâyesi ile kendi kategorisinde benzersiz bir yerli dizi. Dizinin hikâyesi son derece güçlü her şeyden önce. Yaratılan atmosfer ve çekim kalitesi de diziyi bir hayli yukarıya taşıyor. Gizemli cinayetlerin altı kurcalandıkça ortaya çıkan tasavvufi ögeler, ucu Osmanlılara kadar dayanan tarihi bağlantılar bu güçlü hikâyeye mistik bir hava katıyor ve derinliği artırıyor. Gelgelelim Emin Alper gibi bir ustadan beklenmeyecek derecede klişe karakterler ve son derece yapmacık, tirat niteliğindeki diyaloglar dizinin genel başarısına gölge düşürüyor. Fazla karikatürize edilmiş bu karakterlerin varlığı, hiç gerek yokken aralara sıkıştırılmış rüyalar ya da görülen hayaller, bazı karakterlerin gereksiz yere ve anlamsızca uzun uzun konuşmaları dizinin geneli içinde çok sırıtıyor, ciddiyetine büyük zarar veriyor. Özellikle ilk iki bölümde gerek bulunan cesetlere dair ayrıntılar, gerekse kahramanlarının mantıksal hatalar içeren tercihleri dizinin inandırıcılığını bir hayli olumsuz etkiliyor. Ancak üçüncü bölümden sonra toparlayan dizi finale yaklaştıkça ve olaylarla kahramanlar arasındaki bağlar yavaş yavaş belirginleştikçe güç kazanıyor. Tüm aksayan taraflarına rağmen yarattığı kasvetli, mistik atmosferi ve merak uyandıran gizemli hikâyesi ile seyirci ilgisini sürekli diri tutmayı başaran Alef; polisiye/suç temalı dizilerde pek tercih edilmeyen, beklenmedik son içerikli güçlü bir final yaparak eksiklerini unutturmayı başarıyor. Hayranlık uyandıracak oyuncu performansları ve kusursuz bir dizi deneyimi vaat etmese de Alef; yerel unsurlarla zenginleştirdiği ilginç hikâyesiyle, son derece tatmin edici görsel zenginliği ve başarılı finaliyle keyifle izlenebilecek bir dizi…

7,7/10

• Like 2