Jump to content
Sign in to follow this  
kolombre

En İyi Video Oynatıcı?

Recommended Posts

kolombre    67
kolombre

Bsplayer -tam ekran dışında- üstten ve yandan sahneleri kırpıyor, vlc ve gom'un turuncu renkleri kimine itici geliyor vb. Kim neyi kullanıyor burada paylaşalım, kullanmadıklarımızın iyi-kötü yanlarını öğrenelim. BS'nin en iyi yanı tek tuşla ekran görüntüsü almaktı mesela -ki kısayollar hepsinde vardır. Site uçmadan evvel altyazı çekme mevzusu da vardı ama diğerlerinde de olduğunu duydum. Müzik dosyaları için de kullanıldığı varsayılırsa, en iyisi sizce hangisi?

NeC    177
NeC

Şu anda piyasada bulunan en gelişmiş oynatıcı PotPlayer. Ayar menüsü çok detaylı. Arayıp da bulamayacağınız özellik yok gibi bir şey. Kişisel kullanıma uygun olacak şekilde skinlerini araştırmakta fayda var.

En az kaynak tüketen player ise VLC. Özellikle eski bilgisayarlarda yüksek çözünürlüklü videoları oynatma konusunda oldukça başarılı.

cypress    91
cypress

Ben uzun yıllardır VLC kullanıyorum. Şu ana kadar çalıştırmadığı bir dosya olmadı. Ayrıca kullanımı çok kolay, ayar menülerinde kaybolmadan istediğiniz ayarları da yapabiliyorsunuz. Ben tavsiye ederim.

selcuk1709    65
selcuk1709

MPC-HC... Sade arayuz ve detayli ayar menuleri. :good:

Edited by selcuk1709

mnth    238
mnth

I love Kodi :)

TamerÇ.    96
TamerÇ.

Yılların alışkanlığı Gom Player + Deluxe skin kullanıyorum. Şu ana kadar bir sıkıntı çekmedim 

pckolog    486
pckolog

PotPlayer ile VLC Player'ı kullanıyorum yıllardır. ;) 

PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

Çoğunu denedim ama kişisel ayarlarımla en iyi görüntüyü MPC-BE player da bulduğum için uzun zamandır bunu kullanıyorum.

selcuk1709    65
selcuk1709
PaRaNoYa7, Şimdi tarihinde yazdı:

Çoğunu denedim ama kişisel ayarlarımla en iyi görüntüyü MPC-BE player da bulduğum için uzun zamandır bunu kullanıyorum.

Arayuz disinda herhangi bir fark var mi HC versiyonu arasinda?  

PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7
selcuk1709, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Arayuz disinda herhangi bir fark var mi HC versiyonu arasinda?  

Varsa da ben bilmiyorum. Siyah olduğu için yüklemiştim ben. Kişisel ayarlarımı da zaman içinde oturtunca normal MPC ye ihtiyacım kalmadı.

Pulsar    22
Pulsar

PotPlayer kullanıyorum :good:

namunsan    39
namunsan

Ben de PotPlayer kullanıyorum ama son güncellemeyle(1.7) birlikte takılmalar olmaya başladı ve çözünürlüğü kafasına göre değiştiriyor. Benzer durumlarla karşılaşan var mı?

ledzep    129
ledzep

Bilinen oynatıcıların çoğunu denemişimdir, bilgisayarımda sürekli kurulu olan oynatıcılar ise PotPlayer, VLC, MPC, Gom Player ve PowerDVD'dir. Ama açık ara en çok kullandığım ve vazgeçemediğim oynatıcı PotPlayer'dır, geliştiricisi KMPlayer'da iken onu kullanırdım, zaten geliştirici ayrılınca acayip ve tehlikeli bir hale büründü KMPlayer. Gelişmişliği, ayar çeşitliliği, kullanım kolaylılığı ve her türlü kişiselleştirebilme desteği yüzünden vazgeçilmezimdir.

nescafe_64    0
nescafe_64

tabiki de vlc ve gom player her türlü dosyayı açıyor..