Jump to content

Batman


100000
 Share

Recommended Posts

Batman1.jpg

Batman, Detective Comics (DC)'in yarattığı, gerçek kimliği Bruce Wayne olan hayali bir süper kahramandır. Yarasa adam, Bob Kane'in kaleminden "Detective Comics"in 27 numaralı nüshasında(Mayıs 1939) doğdu.

Tüm evrenlerde en sevdiğim ikinci kahramandır kendileri.

Dostları ve düşmanları ile nasıl baş edebileceğini bilir ve herkesin her an yoldan çıkabileceğini düşünür.

Zekası ve yapmış olduğu hazırlıklar sıra dışı ve paranoyakçadır.

Kolay kolay yenilmez, yenilirse de vardır bir bildiği xD

Önümüzdeki yapılarda sinematik evrende de hak ettiği konumu fazlası ile sağlamlaştıracağı kesinleşmiştir.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Spektre Wally nin Flash olduğunu bütün dünyadaki insanların (wally dahil) hafızasından sildi. Herkes flash ın nerede olduğunu merak ediyor. Wally bile kendinin flash olduğunu bilmiyor. Batman hafızası silinmesine rağmen flash ın wally olduğunu buluyor, wally ede anlatıyor. Hemen hemen bütün DC romanlarında batman e ucundan karizma yüklerler.

Link to comment
Share on other sites

@alpalp84 Elinizdeki en büyük pazar ürününüzü küçük düşürmek istemezsiniz hiçbir zaman. Batman ve Superman'de de durum aşağı yukarı böyledir. Batman karizma olacak ki havalı olmak isteyen gençler ona daha fazla hayran olsun. Superman umut saçacak ki geleceğe dair umudu olmayan insanların tutunabileceği bir şey olsun. Şimdi adamlar yıllar önce bir karakter yarattılar ve bu karakterin hiçbir süper gücü yok. Ama bu karakter sizin en çok satan ürününüz olunca bir şekilde karizmasını korumanız gerekecektir. DC de Batman konusunda bunu hep yapar.

Yıllardır kötü yazıldığını hatırlamam Batman'in. (Rebirth sonrasını pek beğenmiyorum ama anlamadığım bir şekilde oldukça beğeneni var. ¬¬ ) Bizim aramızda bir laf vardır hatta. ''Batman ve Daredevil hep iyi yazılır.'' B| Çünkü yazması en kolay karakterlerdir belki de. Bunu karakterleri küçümsemek anlamında söylemiyorum. Bir Superman'e veya ne bileyim Hulk'a oranla daha kolay yazarsınız bu karakterleri. Süper güçleri olmayan ve düşmanları süper güçlü olmayan adamlardır bunlar. Ortalama bir hikaye yazabilmek için ufkunuzu çok da genişletmenize gerek yoktur. Mahalle arasında geçen bir hikayeyle gayet harikalar yaratabilirsiniz ama Superman ve Hulk gibi karakterlerde bu bölgeyi ''hiç bilmediğiniz'' bir yer olan galaksi seviyesine çıkarmanız gerekir ki onların süper güçleri sırıtmasın. O yüzden Batman sevilir veya sevilmez ona bir şey diyemem. Benim şahsen en sevdiğim 3-5 çizgi roman karakterinden biridir. Çizgi romanlarını okumaktan asla sıkılmadım, sıkılmam da. :ph34r:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...