Jump to content
Sign in to follow this  
NeC

Sinemia

Recommended Posts

NeC    177
NeC

sinemia-poster-460x253.png

Aylık 29-39-49-59-69-79-89 TL'ye (aldığımız pakete göre) günde 1 kere sinemaya gitme olanağı sağlayan bir sistem. Hemen hemen bütün sinema salonlarını kapsıyor. Kapsamayanlar için de iletişime geçip bildirebiliyoruz.

Kullanım:
Elimize Sinemia baskılı bir İninal kart geliyor. Gideceğimiz sinema yakınlarında GPS açık halde telefonumuzdaki uygulamayı çalıştırıyoruz ve check-in yapıyoruz. Cinemaximumlar için genelde telefonumuza PNR kodu gönderiyor. Diğer sinemalar için de kartımıza para yükleniyor ve banka kartı gibi kullanarak bileti gişeden satın alıyoruz. Check-in işleminden sonra 30 dakika içerisinde biletimizi almamız gerekiyor.

Detaylar:

• 2D, 3D, IMAX, 3D IMAX, MPX, Dolby Atmos seanslarında geçerli.
  • 3D gözlük ücretleri pakete dahil.
  • İleri tarihli bilet alabiliyoruz.
  • Aynı filme en fazla 3 kez gitme hakkımız var.
  • VIP, D-BOX, 4DX ve açık hava salonlarından 30 günde bir defa faydalanabiliyoruz.

Diğer: 

• Telefonla ulaşabileceğimiz bir çağrı merkezi yok. E-posta ve canlı chat desteği ile ulaşabiliyoruz.
  • GPS bazlı çalıştığından bilet alabilmek için sinema yakınlarında olmamız gerekiyor.
  • Kendi adımıza 2. üyelik alamıyoruz.
  • Cihaz değişikliğine izin vermiyorlar. Üyeliğimiz boyunca 3 kez cihaz değiştirme hakkımız var. İstisnai durumlarda iletişime geçip derdimizi anlatabiliriz.

Sinemia Premium Üyeliğinde Kesinlikle Yapılmaması Gereken 10 Şey!
https://www.sinemia.com/duyurular/sinemia-premium-uyeliginde-kesinlikle-yapilmamasi-gereken-10-sey

Görüşlerim: Benim gibi sinemaya gitmeyi sevenler için oldukça güzel bir uygulama. Fırsat buldukça her filme gitmeye çalışıyorum. 3D, IMAX gibi bir ayrım olmaması çok güzel. Şimdilik yaşadığım bir problem yok. Sinefil olma yolunda hızla ilerliyorum. :) 

Tavsiyeler: Aylık ödeyeceğiniz ücret ile aylık kullanacağınız miktarı iyi hesaplayıp öyle alın arkadaşlar. Özellikle küçük şehirlerde bilet ücretleri düşük olabiliyor ve aldığınıza değmeyebiliyor. Ancak büyük şehirlerde aylık ücreti çok rahat amorti edebiliyorsunuz. (Fahiş bilet fiyatları, IMAX, 3D, 4DX gibi pahalı hizmetler vs.) Evli arkadaşların 2 kere düşünmesi tavsiye olunur. :) Bekar ve öğrenci kesime daha çok hitap eden bir uygulamadır.

Almayı düşünen arkadaşlar referansımı kullanırlarsa sevinirim. :)
Referans Linki: https://www.sinemia.com/R/PMNWYJ
Referans Davetiye Kodu: REF_PMNWYJ

orijinaryus    78
orijinaryus

Şu sıra sinemaya gitmeye çok başladım ve aklıma yatmaya başladı. Biraz daha böyle devam ederse mutlaka referansınla alacağım. Teşekkür ederim açıklamalar için. :fl:

Ceyyhun    12
Ceyyhun

Sistem güzel, eyvallah. Severek de kullanılıyor ama olayları tamamen çok kullananları sistemden eleyelim, (paket bittiğinde kesinlikle uzatma teklifi gelmiyor ya da aylık 89 TL den devam edin gibi abuk bir teklif geliyor) az kullanan ve yeni kullanıcılarla ( bunlar da çok kullanırsa elenecek tabii bir bir sonraki adımda) yolumuza devam edelim şeklinde. Benim gibi kalburüstü filmleri sinemada izlemeyi sevenler için sadece tek dönemlik bir kullanım oluyor hâliyle. Almayı düşünenler bunu da dikkate alsın.

NeC    177
NeC
Ceyyhun, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Sistem güzel, eyvallah. Severek de kullanılıyor ama olayları tamamen çok kullananları sistemden eleyelim, (paket bittiğinde kesinlikle uzatma teklifi gelmiyor ya da aylık 89 TL den devam edin gibi abuk bir teklif geliyor) az kullanan ve yeni kullanıcılarla ( bunlar da çok kullanırsa elenecek tabii bir bir sonraki adımda) yolumuza devam edelim şeklinde. Benim gibi kalburüstü filmleri sinemada izlemeyi sevenler için sadece tek dönemlik bir kullanım oluyor hâliyle. Almayı düşünenler bunu da dikkate alsın.

Öyle bir durumda başkası üzerinden üyelik alıp hurda bir cihaza yüklenen uygulama ile sorunsuzca devam edilebilir diye düşünüyorum. :) O sebeple 12 aylık üyelik almakta fayda var.

JeRxclusive    28
JeRxclusive

Bir sorunla karşılaşmadığınızda gayet güzel bir sistem ancak iletişime geçtiğinizde sürekli standart mesajlarla cevap alıyorsunuz. Eskiden daha kötüydü yatırımcı falan buldular biraz iyileşti uygulaması da aynı şekilde son zamanlarda hızlandı pek bug falan kalmadı.

x-files    11
x-files

Eşim ve ben 90 günlük üyelik aldık. Pek sıkıntı yaşamadık. İlk kullanımlarda sinemadaki görevlilerin bilgisi olmaması nedeniyle ufak tefek problemler oldu. Bir kezde benim uygulamamda VIP seçeneği olmadığı için VIP'e giremedik. Sorun olarak bildirince o günkü VIP hakkımız geri verildi.

90 günlük üyelik bugün bitti, durumumuz altta. 

Harcadığımız rakam kişi başı 144 TL'den 288 TL.

Gittiğimiz film sayısı : 28 (Film başı bir kişilik ortalama miktar 5,14 TL)

Üyeliğimiz olmasa kaç filme giderdik : 17 (Film başı bir kişilik ortalama miktar 8,47 TL)

Güzel bir deneyim oldu. Şu an pek uzatmayı düşünmüyorum. Bir müddet kampanyaları takip ederim sanırım :) Özellikle bekar ve öğrenciler için ideal. Eşimle gene iyi filme gittik ama 2 kişi organize olmak zor oluyor :)

Gittiğimiz Filmlerin Listesi de altta :P 

Spoiler

The LEGO Batman Movie
Split
Moonlight
Vezir Parmagi
John Wick: Chapter 2
Jackie
Live by Night
Toni Erdmann
King of the Belgians
Manchester by the Sea
Lion
Olanlar Oldu
Passengers
Moana
Görümce
Çalgı Çengi Ikimiz
I, Daniel Blake
Assassin's Creed
Snowden
La La Land
Rogue One
Sing
Nocturnal Animals
Dag II
Hacksaw Ridge
Arrival
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Doctor Strange

Edited by x-files

NeC    177
NeC
x-files, 21 dakika önce tarihinde yazdı:

Eşim ve ben 90 günlük üyelik aldık. Pek sıkıntı yaşamadık. İlk kullanımlarda sinemadaki görevlilerin bilgisi olmaması nedeniyle ufak tefek problemler oldu.

Ne gibi problemler oldu? Zira sistemin sinemadaki görevlilerle hiçbir ilgisi yok da.

x-files    11
x-files

Cinema Pink'te ilk bilet aldığımda kartı verdiğimde almadılar. Bende çok kullanmayı bilmiyordum destek kısmına yazdım. Kartı kredi kartı gibi kullanın cevabı alınca görevliye siz kredi kartı gibi deneyin dedim. Deneyince kendisi de şaşırmıştı :D

Bir başka seferde de yine Cinema Pink'te görevli davetiye kodunu ben ne yapıcam, bu ne ki gibi sorular sordu :) Ben de Sinemia dedikten sonra beraberce sistemlerinde nereye davetiye kodu girileceğini araştırdık. Tam bulamamıştı neyse boşverin siz girin deyip içeri aldı :D

ilhanbrnn    18
ilhanbrnn

6 aylık 280 küsür liraya üyelik açtım ben, ilk ay telefonun arızasından dolayı kullanamadım ama geçenlerde John Wick 2'ye gittim, bedavaya giriyormuşsun hissiyatı veriyor güzel oluyor:fool:

Benim canımı sıkan nokta;

Cinemaximum çalışanına uzattığımda "Sinemia kartı bu baştan söyleseydiniz keşke, PNR koduyla işlem yapmamız gerekiyor" denmesiydi.  Ben bunu kredi kartı olarak kullanamaz mıyım? İllâ ki pnr mi yani? 

AttilaHan    2
AttilaHan

Son zamanlarda sık kullanan müşterilerinin üyeliklerini türlü yollarla nasıl iptal ettiklerini okuyordum. Üstüne bu olay geldi; 14 nisan 2017 sinemia rezaleti 

https://eksisozluk.com/14-nisan-2017-sinemia-rezaleti--5342731

Ve dahası; https://www.sikayetvar.com/sinemia gerçekten mide bulandırıcı...

ismuta    282
ismuta

Nisanın ilk haftası alıp kullanmaya başladığım uygulama. Şimdilik bir sıkıntı yok 5-6 filme gittim, bu hafta sonu da gitmeyi düşündüğüm birkaç film var. İlk defa 4DX denemek istiyorum, nasıl bir deneyimmiş öğrenelim. Şimdilik bir sıkıntı yok seversem 1 ay daha kullanabilirim buralarda olduğum süre zarfında.

ismuta    282
ismuta

Arkadaşlar sonra doğru geliyorken böyle bir tabloyla karşılaştım. Bence Türkiye'de sinemaya gitmek aşırı pahalı. Sinemia bileti büyük şehirlerde alınması gereken bir uygulama olarak görüyorum. Çoğunlukla Cuma/Cumartesi/Pazar günleri sinemaya gittim. Bazı filmlere sırf akşam vakit ölsün diye gittim, keşke gitmez olaydım. Listeye bakınca anlarsınız zaten :D. Gelecek ay devam eder miyim bilemiyorum çıkacak filmlere bakacağım ona göre gardımı alırım. Haber edenlere teşekkür ederim.

VdMFWXx.png

Edited by ismuta

kerem    8
kerem

Geçen bi arkadaşım sayesinde öğrendikten sonra her yerde indirim oranlarını gördüğüm bir sistem. Başta çok mantıklı geldi, özellikle IMAX falanı da kapsıyor. Cinemaximum'da bir filmin 25 liralarda olduğu bu dönemde aslında çok mantıklı. Sitesinde biraz araştırma yapayım dedim ama yeteri kadar bir bilgi bulamadım, uygulamasını indirdim yine aynı şekilde beni tatmin etmedi açıklamaları. Daha sonra @AtillaHan'ın da belirttiği ekşi yazısını okuduktan sonra tamamen soğudum. Almayı düşünen arkadaşlar da yıllık yerine 1-2 aylık kullanım almalı diye düşünüyorum. Daha sonra pişman olunursa dönmek kolay olur. :)

• Like 1

****GhOsT****    9
****GhOsT****

Şimdi daha önce üye olmadıysanız ve düşük fiyattan giriş yapacaksanız kesinlikle kaçırmadanuzun bir üyelik alın. Hatta uzun dönem üyelik alın ama normal kredi kartı bilgileri vermeyin ekstra durumlarda sıkıntı yaşamamak için sanal kart kullanmak en iyisi. İptal ederlersede bir kayıp olmaz 1-2 filme gitsenizde şuanki fiyatlardan parasını çıkarır zaten.Diğer aylar için sanal kartta para olmayınca zaten çekemeyecekler :) Müşteri hizmetleri çok kötü ve şuan da denildiği gibi düzenli kullanıcıları sistemden uzaklaştırma derdindeler. Bitenlere uzatmasın diye çok yüksek fiyatlar teklif ediyorlar ve daha edenlere de iptal için bahane arıyorlar. Ama şu da var benimde bir sürü olayım oldu gerektiğinde 1 buçuk saat aralıksız farklı kişilere aktarılarak tekrar tekrar konuşarak hakkımı geri elde ettim. Şimdi bu kısım korkutmasın her zaman olmuyor yaşanan örneklere göre dikkatli kullanırsanız zaten bahane olmadan birşey yapamazlar.Yapsalar da dediğim gibi hakkınızı geri alabilirsiniz.

Ben herşeye rağmen devam ettirecektim çünkü çok sinemaya giden biriyim ama aylık 80 kusur tl ye uzatıpta devam ettirmem. Bakalım ileride tekrar fiyat politikalarını tekrar güncelleyecekler mi bekleyip göreceğiz

ismuta    282
ismuta

İkinci ay biraz pahallıya mal oldu bana. 89 lira ödedim. Zaten bundan sonra da uzatmayacağım, çünkü İstanbul'dan ayrılıyorum. İkinci ayın listesi aşağıdadır.

117d6e419fef42a89fec79cf9445e796.png

Hüseyin Yılmaz    497
Hüseyin Yılmaz

Ben üye olduğumda henüz 4DX için aylık sınır yoktu. Bir gün sinemaya gidip bilet almak istediğimde uyarı verdi, artık ayda sadece bir kez gidebileceğimi, bu yüzden de şu anda bilet alamayacağımı söyledi. İlk seferde, neyse, belki kaçırmışımdır bildirimi dedim ama yine de desteğe yazdım bu bana bildirilmedi diye. İlgili birimleri uyaracaklarını söylediler. Birkaç gün önce de MPX filme gittim ve dün akşam 4DX için erken tarihli bilet almaya çalıştığımda karşıma bir uyarı geldi, artık MPX biletler de bu kullanıma dahilmiş. Bu adamlar en gereksiz şeye kadar her şeyi eposta ile bildirirken, bu kadar önemli bir değişikliği bildirmemeleri ne derece mantıklı? MPX bilet alsam ben, kod aracılığıyla 16,5 TL öderim, 4DX ise 30 TL, benim bundan haberim olsa MPX'e kartsız girerim. Canlı desteğe yazdım yine, adam diyor ki kabul ettiğiniz sözleşmeye göre şartları bildirmeksizin değiştirebilme hakkına sahibiz. Neredeyse her türlü abonelikte bu şart vardır ama yalnızca kalitesiz firmalar böyle büyük kullanım şartlarını habersiz değiştirir. 1 yıla yakındır aralıksız üyeydim ama beni kesinlikle kaybettiler. Bunlar yakında 3D salonlara da aylık bir kere girme hakkı getirirler. 

NeC    177
NeC

An itibariyle IMAX kullanımını da 1 aylık periyoda getirdiklerini öğrendim. Git gide batıyorlar gözümde.

ALMAYIN, ALDIRMAYIN.

• Like 3

ismuta    282
ismuta

Öyle filmler oluyor ki IMAX dışında hiçbir salonda girmiyor. Bence bu son uygulamayla kendi kuyularını kazmışlar. İki ay kullandım ama her şey sınırsızdı 4DX dışında, ki ona da ayda iki film geliyor bir de vaktim olmadığı için gidemiyordum yani bana sıkıntı yaratacak bir uygulama değildi. Fakat IMAX'i düşününce gerçekten insan hayret ediyor. İstanbul'da sürekli gittiğim sinemada bir film yalnızca IMAX salonunda bulunuyordu. Ona gitmeyin kıytırık filmlere gidin gibi olmuş bu da. Siz en iyi sanat filmlerine takılın Rexx, Beyoğlu, Pera ya da Etiler Cinemapink. Başka Sinema'nın yayınladığı filmlere gidin. Bu böle olmayacak. Hem bu uygulama çok müşteri kaybettirecektir kendisine.

Edited by ismuta

NeC    177
NeC

Bu rezaleti kısa zamanda düzeltmezlerse her gün kesinlikle bilet alıp ya orada birine vermeyi, birini bulamazsam da çöpe atmayı düşünüyorum. Zaten ayda 4-5 kez anca gidiyordum sinemaya. Bu şekilde daha fazla zarar etmiş olacaklar.

• Like 1

ocuonline    5
ocuonline

Ayda 1 yada 2 filme giriyorum. Ve zevk almak amaçlı sadece İMAX filmlere giriyordum ki dün gittiğim transformers filmine giremedim. 10 temmuzda girebilecekmişim İMAX filme...

Üye alımında sloganları her gün bir film idi. Sınırlama olmadan ve salon seçimi yapmadan... Şimdi işler değişti, kocaman bir saçmalık oldu resmen.