Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

Portal Teması Yayına Alınmıştır!

Putte

Recommended Posts

• *Admin

Portal Teması yayına alınmıştır. İlgilenenler Forum sayfasının altında tema seçeneklerinden seçebilirler. Genel olarak ayarları tamamdır. Bir süre daha ince ayarları yapılacaktır. 

Kullananlar bir yanlışlık ya da eksiklik gördüklerinde yahut önerileri varsa bu başlığa yazsınlar lütfen.

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Putte

23

• hasangdr

11

• Kill Master

8

• samet_419

4

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bunu da düzelttim. @samet_419

Mask görselleri profil resmine kıyasla aşırı büyük. Ya mask görseli biraz küçülsün ya da profil resmi kare veya biraz daha büyük olsun. İleti yazı rengi gri ve beyaz tabana yazıldığı için göz yor

1- Forum ikonlarında okunmamış ileti olanlarla okunmuş olanların rengi birbirine çok yakın. 0.7 opacity verilebilir.   .ipsItemStatus.ipsItemStatus_read { opacity: .7; }  

Posted Images

Yoğun beyaz tonlar biraz sarımtıraklaştırılabilir mi? Daha az göz yoracaktır.

By Putte,

Biraz sararttık bakalım

• *Admin

Adı üstünde portal teması. Arkaplan orada da beyaz. Biraz kullanılsın ince bir makyaj yapacağız.

samet_419

Mask görselleri profil resmine kıyasla aşırı büyük. Ya mask görseli biraz küçülsün ya da profil resmi kare veya biraz daha büyük olsun.

İleti yazı rengi gri ve beyaz tabana yazıldığı için göz yoruyor. Okunması zor. Biraz daha koyulaştırılabilir.

Emojiler arka planı siyah kalmış. Her yer beyaz, orası da beyaz olmalı. Gece teması değil sonuçta. 

Keşke mevcudu değiştirmek yerine yeni tema olarak gelseydi. Değişime mecbur kaldık. :butwhy:

• Like 1
By Putte,

Hallettim onu

By Putte,

Eski temayı kullanamazdık. 4.5 te tamamen tema değiştirildi. Özetle onlar deve oldu :D

By Putte,

Emojiler sırada halledeceğim

Font renklerine gelince onlar genel oalrak renklere girdiğimde hallolacak. Unutmayayım diye nota ekledim.

Kill Master

1- Forum ikonlarında okunmamış ileti olanlarla okunmuş olanların rengi birbirine çok yakın. 0.7 opacity verilebilir.

portal-tema-iletiler.png

.ipsItemStatus.ipsItemStatus_read {
  opacity: .7;
}

i-erik-okunmam-revize.png

2- Spoilerlarda "Gizli İçeriği Göster" yazısı okunmuyor.

gizli-i-erik.png

3- Mask görselleri çok büyük. Gece temasındaki boyuta getirilebilir.

mask-portal-tema.png mask-gece-temas.png

4- "Diğer medyaları yükle" yerine "Gönder" butonu turuncu olursa daha iyi olur. Göz önce turuncuyu görüyor. Birkaç turuncuya tıkladım istemeden.

image.png

Kolay gelsin.  

CKEditor'ü de yazacaktım ama ben yazana kadar renk sorunu giderilmiş. 

• Like 1
By Putte,

1-tamamdır

By Putte,

3- Tamamdır

By Putte,

4-tamamdır

By Putte,

2-tamamdır

Kill Master

Kulüpler sayfasında sidebar ile navbar birleşmiş. Navbar'a verilen margin yetmemiş o div için. Sidebar'a margin-top ya da padding-top verilebilir.

kul-pler.png

#ipsLayout_sidebarright {
    padding-top: 20px;
}

• Like 1
By Putte,

Önerin gzüel ama çok genel. İstemediğimiz pek çok yeri de olumsuz etkileyebilir. Css selector ile sadece oraya konumlanarak paddin-top:20px vermek lazım. Bakacağım buna!

Edited

By Putte,

Halloldu o!

puskulata

Görseldeki gibi bir üyenin iletisi sonrası açık turuncu bir hat olsa hoş olabilir. PC hem TV'ye hem monitöre bağlı mesela. Monitör kaliteli sayılmaz benim o yüzden ileti arası belli olmuyor. Kar beyaz gözlerim :)

Ekran Alıntısı.JPG

• Like 1
By Putte,

Renkler oturduğu zaman o ayrım belli hale gelir. Bir çizgiye gerek kalacağını sanmıyorum. Bakarız o vakit

By Putte,

Rank düzenlemesini yaptım. Bir çizgiye geek kalmadı görünüyor

Kill Master

@Putte zaten css'i yanlış vermişim. Aşağıdaki "aside"ın id'si kullanılabilir. 

#elContextualTools {
    padding-top: 20px;
}

image.png

• Like 1
By Putte,

Hallettim onu

Kill Master

Mobile daha geçmemişsindir ama mobil görünümde navbar görünmüyor. Giriş yapmak için masaüstü görünüme alıp tekrar mobile dönmem gerekti.

By Putte,

Hallettim bunu da !

• *Admin

Mobil her zaman ki gibi en son ele alacağız.

• *Admin

IMDb Tag ve Mal Tag css ayarları tamam. İlave önerileri olanlar bu hususta, not etsin lütfen. Şimdi spoiler tag a bakacağım.

Spoiler

Hatta testi bu spoiler üzerinde yapayım

• *Admin

Spoiler tag da tamam. Renk opacity ve hover ayarlandı ve ortalandı toggle. Renk için önerisi olan varsa değerlendrielim.

birkante

merhaba, iyi akşamlar. mask boyutu çok büyük sanki bana mı öyle geliyor gece temasına baktım o boyuta getirilirse fena olmaz diye düşünüyorum.

• *Admin

Dün yaptık onu :D F5 yap istersen!

By birkante,

opera vpn ile giriyorum siteye tekrar baktım gece temasında bu temaya göre mask boyutu daha küçük gibi geldi

RagnarLothbrok

Yeni portal çok güzel olmuş ben sürekli mobilden girdiğim için mesaj kısmına basınca foruma girmeden bildirim butonu yoktu şuanda olması çok iyi oldu bide ek olarak profilde br yerde ingilizce olan bazı yazılar var normal mi düzeltilir mi bilemedim  :)

Screenshot_20210209-212724.jpg

• *Admin

Onalr düzeltilir zor şeyler değil. her şet bitince tercüme ile hallederiz onları. Dil veritabanına işaretleriz.

• Like 1
  • *Admin

Bir sürü ince ayar yaptım. En son Bable Chat alanını düzenledim biraz. 1-2 güne bu temayı çalışmayı bırakacağım. O yüzden varfsa notlarınız bu zaman dilimi içinde iletin  lütfen

Enes_Biga

Elinize sağlık. Şöyle bir baktım ama gözüme bir şey çarpmadı. Ben Gececi olduğum için, kafa rahat :D 

Kullanıcı panelinde sekmeler arası biraz geniş kalmış sanki, orası düzeltilebilir.

Spoiler

image.png

image.png

Bir de şu kısımlardaki kırmızı kullanımı yerine temanın turuncusu kullanılsa daha mı iyi olur diye düşündüm. Kırmızı tam olmamış sanki. Özellikle farklı bir renk kullanılması tercih sebebi olacaksa sarı düşünülebilir sanki. Genel hatlarıyla turuncu ve mavi hakim temaya, ekstra renk olsun denilirse koyu bir sarı tonu daha iyi olur bence.

Spoiler

image.png.44bc8e9856281abc29895b5d42f910d0.png

• Like 1
By Putte,

Sekme aralıklarını daralttım. Bakacağız countlar gelince ne oluyor.

hasangdr
Enes_Biga, şöyle yazmıştı: (10.02.2021 - 02:21)

Kullanıcı panelinde sekmeler arası biraz geniş kalmış sanki, orası düzeltilebilir.

o boşluk bildirimlerin toplam sayısını göstermek için. 

hasangdr

footer siyah unutulmuş sanırım. açık bir ton veya aynı renk yapılabilir.

Spoiler

image.png

#ipsLayout_footer {

background: #e8e8e8;

}

By Putte,

Biraz açtım footer i