Jump to content
Sign in to follow this  
Prequel

Oyun Muhabbeti

Recommended Posts

Kill Master    1,821
Kill Master

Ekran Alıntısı.PNG

Oyunu daha önce de indirmiştim. Aynı sorunla karşılaşınca sinirlenip sildim. Şimdi, dün tekrar indirdim ve yine burada kalıyor. Dün 5/6 tamamlanmıştı. Gece boyu açık kaldı, nafile. Yarım saat önce tekrar açtım, 1/2 ile başladı hâlâ öyle. Bilgisayardan mıdır, anlamadım. :58:

freeseatr    116
freeseatr

Dark Souls görünümlü Cuphead

• Haha 1

alpalp84    946
alpalp84

Mortal kombat 1-2-3 GOG versiyonunu indirip senaryo modunu bitirdim. Dosbox üzerinden çalışan bence kötü bir sürüm. Eskiden name emulatör sürümünü oynamıştım çok daha akıcıydı. 20-25 fps de sürünüyor oyun. Grafik desen en ufak iyileştirme yapılmamış. Zaten arenalar tanıdık, daha doğrusu sürekli eski arenaları yeni versiyonlara uyarladıkları için daha iyi grafikte oynamak çok daha mantıklı. Oyunda ayar felan yok. Kontroller ve kolaylık ayarından başka birşey yok. Dövüş oyunlarına elim alışıktır. Kolay kolay zorlanmam ama bu oyunun kolay modunda bile zorlandım. Cidden zor, adam kolay modda beni yerden yere vurdu. Zor modu anlatmıyorum... Nostarji olsun diye ve hikayesini bir kere daha dinlemek için oynadım, başka bir sebebimde yoktu. Ama açıkcası 2017 yılında oynanacak bir oyun değil. Ha benim gibi MKX den sonra oynarsanız tabi grafikleri sevmezsiniz o ayrı.

alpalp84    946
alpalp84

Kill Master    1,821
Kill Master

RyK    426
RyK

Bu aralar Shadow Warrior 2 oynuyorum. Uyduruk bir konu, saçma sapan bir kahraman ve Japon mitolojilerinden bi haber düşmanlar eşliğinde sınırsız canavar, siber-bionik makine ve iblis kesmeceden öteye gitmeyen ama nedense inanılmaz keyif veren bir fps oyunu. Oyunu insanity zorluğunda oynuyor. %150 fazla exp verirken düşmanlar %90 daha sert vuruyor, defansları çok yüksek, sağlıkları %80 daha fazla, element defansları da aşmış durumda  ve ölürseniz bir alay penaltısı var. En iyi itemler bu zorlukta düşüyor ve ölmeniz de bir o kadar kolay. Şöyle anlatayım; minnak bir tavşan pıt pıt sekerek gelip size yanlışlıkla çarparsa ölümün eşiğine geliyorsunuz.:butwhy: Ama zevki de bu zorlukta çıkıyor. 

Silahları unutun bu zorlukta bi işe yaramıyorlar. Makinalı 60 şarjör ve 400 yedek kurşunla bir mini boss Toro'yu öldüremiyor. Mini boss dediysem Diablodaki mavi hadi bilemedin sarı düşmanlar gibi düşünü. Arada spawn olan alelade düşmanların biraz gelişmişi yani. Aynı mantık bunlarıda da var, yok şu elemente resistleri var, yok şuna imunity var falan. Şöyle sert vurur böyle etkilenmez gibi rpg öğelerinden fırlama statları var, HP barları vs var. Sizde lvl atlayıp çeşitli passive ve aktif skillerinizi geliştirebiliyorsunuz. 

İnsanity zorluğunda chi lvl ve reg lvli mutlaka fullemeniz lazım yoksa çok hayatta kalamazsınız. Ne yazıkki chi reg son lvlde işe yarar bir hale geliyor fakat 16 skill puanı istiyor. Yani 16 lvl herşeyi ona verirseniz tam açılıyor. Her lvl 2 skill puanı da alıyor olabilirsiniz tam emin değilim.  Tabi görevleri bitirince de skill puanı alıyorsunuz, karışıyor.

Silahların tırt. :butwhy: Kurşunları çok çabuk bitiyor ve genelde bir işe yaradıklarını da görmedim. Ezik bir iki düşmanı öldürmek dışında aksesuar gibi yanınızda dolaştırıyorsunuz. Tüm olay kılıçlarda. Silahları yükseltebiliyorsunuz 3 slotları var ve düşen eşyaları bunlara takıp güçlendiriyorsunuz. Hasarı elemente çeviren, fazladan hasar veren, hp çeken, chi çeken bir sürü eklenti taş var. En iyilerini kılıçlara takın. Zırh giyebiliyorsunuz aslında zırh giymiyorsunuz da zırh eklentisi takıyorsunuz. Çin takvimindeki hayvanları düşürüyorsunuz yada japon takvimi hangisi bilmiyorum:moleyo: işte kaplan, tavus kuşu, balık gibi hayvan heykelleri var onları takıyorsunuz. 

Kısaca konusunu da yazayım. Namiko yakuza patronunun kızı. Bir laboratuvarda çalışıyor. Bu şirket çok gelişmiş teknolojilere imza atmış ünlü bir şirket ve doğa üstü şeylerlede ilgileniyor. Chi'nin teknolojiler üstündeki etkisini falan araştırıyorlar. Bizim eleman ise gizem avcısı kılıklı bir siyahı samuray.:ole8: Para için ruhunu satar o derecede etik anlayışı olmayan biri. Namiko doğum gününe gelmeyin ailesi bir yanlışlık var diyor ve bizim elemanı gönderiyor kızı alması için. Kızın özel güçleri var ve şirket patronu kız üzerinde deney yapıyor. Akabinde kızı birşey zapt ediyor. Büyücü araba tamircisi:rock: kızın ruhunu bedeninden ayırıp bizim içimize yerleştiriyor. Tabi kızın bedenini ele geçiren şeyi kovana kadar. Bizde o şeyi kovması için gerekli malzemeleri topluyoruz. Arada kız konuşuyor falan geyik yapıyorlar. Bazen komik bazen sıkıcı oluyor. Bizim eleman son derece itici biri. 

Oyun neden zevkli derseniz hem oldschool havasını koruyor, hem rpg esintileri taşıyor, hemde yaratık kesmesinden daha zevkli ne olabilir  ki, gibi öğeleri bir araya getiriyor. Canınız mı sıkılıyor, açın sınırsız doğrayın.:oleyobira:

• Like 1

Polestar    226
Polestar

H1Z1 Bedava oldu.

Alıntı
Popüler hayatta kalma oyunu H1Z1, bugünden itibaren ücretsiz oldu. H1Z1 yapımcıları bu güncellemeyle, çok daha fazla kullanıcı kitlesine sahip olarak e-spor pazarında güçlü bir yer edinmeyi hedefliyor.

Popüler hayatta kalma oyunu H1Z1, erken erişimin ardından free-to-play (oynaması ücretsiz) olarak oyunseverlerin beğenisine sunuldu. 3 yıllık erken erişim sürecinin ardından, 28 Şubat tarihinde 31 TL'den satışa sunulmuştu. Auto Royale adlı yeni bir araç moduyla beraber satılan H1Z1, bugünden itibaren ücretsiz olarak oynanabilir durumda olacak. Ayrıca oyunu ücretli olarak alan kullanıcılara oyun içi eşyalar hediye edilecekken, dileyen kullanıcılar Steam'in iade politikası gereği ödediği ücreti geri alabilecek. 

Oyunun oynaması ücretsiz konseptine geçmeden önceki kullanıcı sayısı 7.000 seviyelerindeydi. Bu güncellemeyle beraber çok daha artacak olan sayı, geçtiğimiz Temmuz ayında 150.000'e kadar çıkmıştı. Rakibi Playerunknown's Battlegrounds'ın 1 milyondan fazla oyuncu sayısına göre çok geride kalan H1Z1, bu güncellemeyle oyuncu sayısını çok daha yukarılara taşımayı hedefliyor. 

407b8caf690d4cb301a75936a4dcd9b2eeb811cb

H1Z1'in oyun için satın alımları oyunun oynanışına hiçbir etki etmemekle birlikte, sadece kozmetik amaçlı satın alımlar gerçekleştiriliyor. Bu konuda takdir ettiğimiz H1Z1, oyunu daha önceden satın alanlara ise "teşekkür paketi" hediye edecek. Teşekkür paketinin içeriği ise şu şekilde:

• Gasrunner Hoodie
  • Bloom Survivor T-Shirt
  • Splinter Camo ARV
  • 10 Victory Crates
  • 10,000 Skulls

Ücretsiz olmasının ardından e-spor piyasasında da güçlü bir yer edinmek isteyen H1Z1, Pro League adında yeni bir e-spor ligini ortaya çıkardı. Cloud9, CLG, TSM, Echo Fox gibi 15 farklı takımın yer alacağı ligin ilk karşılaşması 21 Nisan'da Las Vegas'ta gerçekleştirilecek. Peki siz ne düşünüyorsunuz? H1Z1 oynaması ücretsiz konsepte geçiş yapmasının ardından istediği başarıyı elde edebilir mi?

Kaynak

Resmi Web Sitesi

Steam

alpalp84    946
alpalp84

Kingdom Come: Deliverance

Release Notes for version 1.3.1

Turkish subtitles added.

Resmi yama geldi. 

alpalp84    946
alpalp84

alpalp84    946
alpalp84

alpalp84    946
alpalp84

alpalp84    946
alpalp84

Prequel    67
Prequel

Eğlenmek istiyorsanız mutlaka izleyin, gerçekten harika. :D

alpalp84    946
alpalp84

Barış K    33
Barış K

Herkese selamlar, forum alanında çok aktif olduğum söylenemez. Gerçi oyunlarla da aram çok yoktur ama arkadaşımla bir oyun oynayacağım tuttu işte. Önceden Tunngle kullanıyordum sanal ağ oluşturmak için fakat sistemi kapatmışlar gördüğüm kadarıyla. Tunngle yerine kullanabileceğim bir sanal ağ oluşturabileceğim bir program tavsiyesi isteyecektim. İnternette araştırdım birkaç program denememe rağmen istediğim şekilde sonuçlanmadı. Ağ ayarlarımın içine ettim hatta. İnternet bağlantımda kopmalar falan yaşayınca kaldırdım yüklediğimi. Tunggle gibi sıkıntı yaratmayacak basit bir şey lazım.

Hamachi'de geçmişte istediğim verimi alamadığım için denemedim bu arada.

Kill Master    1,821
Kill Master
Barış K, 2 dk önce tarihinde yazdı:

Herkese selamlar, forum alanında çok aktif olduğum söylenemez.

Ol hacı. ;) Olsaydın bilirdin belki ihtiyacın olan uygulamayı. Ben biliyordum mesela, unuttum. :D Hangi oyun için bu arada?

Barış K    33
Barış K
Kill Master, Şimdi tarihinde yazdı:

Ol hacı. ;) Olsaydın bilirdin belki ihtiyacın olan uygulamayı. Ben biliyordum mesela, unuttum. :D Hangi oyun için bu arada?

Bilmiyorsan neden beni heyecanlandırıyorsun yahu. :D Rainbow Six Vegas 2 oynayacağız. Ayn ağdayken oynuyoruz da evden eve oynayamıyoruz. :D

freeseatr    116
freeseatr
Barış K, 17 dk önce tarihinde yazdı:

Herkese selamlar, forum alanında çok aktif olduğum söylenemez. Gerçi oyunlarla da aram çok yoktur ama arkadaşımla bir oyun oynayacağım tuttu işte. Önceden Tunngle kullanıyordum sanal ağ oluşturmak için fakat sistemi kapatmışlar gördüğüm kadarıyla. Tunngle yerine kullanabileceğim bir sanal ağ oluşturabileceğim bir program tavsiyesi isteyecektim. İnternette araştırdım birkaç program denememe rağmen istediğim şekilde sonuçlanmadı. Ağ ayarlarımın içine ettim hatta. İnternet bağlantımda kopmalar falan yaşayınca kaldırdım yüklediğimi. Tunggle gibi sıkıntı yaratmayacak basit bir şey lazım.

Hamachi'de geçmişte istediğim verimi alamadığım için denemedim bu arada.

Redditte Evolve alternatif olarak geçiyor.

https://www.evolvehq.com/welcome

ya da https://www.gameranger.com/

Edited by freeseatr

freeseatr    116
freeseatr

Yeni bir DRM çıktı.

https://valeroa.com/

Steam DRM© Anti-Tamper for Windows© PC games

Our protection has not been cracked yet

2018-05-04

Hadi bakalım